Zpoždění MS, hormonální porucha. Máte někdo zkušenost?

zuzkka88
1. kvě 2012

Ahoj, zajímá mě prosím, jestli jste některý měla/máte podobný problém jako já. HA jsem vysadila v lednu 2011. Od té doby mám MS jen trošku nepravidlnou, v průměru délka 27, 28 dní. Jen dvakrát 26 dní a dvakrát 31 dní (to hned po vysazení). Tento cyklus však začal menstruací po pouhých 24 dnech a do 12DC jsem potom špinila. Šla jsem s tím na gyndu, doktorka mě dole zkotrolovala, udělala ultrazvuk a prý tam žádná cysta není, že to bude asi hormonální (pak jsem jí ještě řekla, že ve stejný den, kdy přišla ms, jsem měla horečky a celý další týden (nejvyšší 39,1), prý to může být příčinou dřívější ms). Předepsala mi asi Norethisteron (nebo takového něco). Jenže než jsem se dostala k tomu, abych si to vyzvedla, tak špinění ustalo (asi do dvou dnů), tak už jsem si to nevyzvedla (i doktorka říkala, že už mám teda počkat na další cyklus). Tento cyklus ms dřív nepřišla, pro jistotu nepřišla vůbec (zatím). Jsem 33DC. Už před několika dny (asi víc jak před týdnem mě bolely prsa, to se mi občas stává těsně před ms), asi 5 dní (mimo včerejšek) mě pobolívá v podbřišku, to mi taky dělá před ms, ale v den kdy má přijít, max den předtím. A pořád nic. Několik měsíců jsem měřila BT, ovu probíhá. Máte někdo podobnou zkušenost? Jak to váš doktor řešil? Co se dělo? A ještě by mě zajímalo, jestli nevíte, zda při takovém prodloužení cyklu dochází k ovu třeba v obvyklý termín a prodlouží se luteální fáze, nebo při této poruše je LF stejná (jak má být) a ovu se posouvá? Test jsem si dělala asi před dvěma hodinama a negativní. Doktorka říkala, že mám počkat do 40 DC a pak přijít.

Děkuji kdo dočetl až sem a děkuji tomu kdo mi odpoví

rena1410
7. kvě 2012

@chcememimi tak urcite je lepsi, kdyz jsi na nej opatrnejsi nez naopak. Ono se clovek stejne tem urazum nevyhne. Staci se jen otocit a uz neco prcek provadi. Ja ho taky hlidam, ale v roce a pul mi spadl na zahrade do ruze...no to byl des, jak mel seskrabanou nohu. On brecel, ale jak ja rvala a klepala se .... A to je furt neco, jak jsou uz samostatny, tak mame porad nejaky drobny uraz. Taky furt uklizim. Takhle prdla jsem driv nebyla. Ale ted musim mit poradek.
Tak dneska jsem mela zas 36,3. Jsem nekde cetla ze po ovulaci by se mela teplota 3dny drzet vyssi, pak je mozne ovulaci potvrdit. Tak asi probehla 🙂 To cekani me nebavi ☹ Ale zas mam strach, ze jestli budu v tom, ze mi bude zle. Pri Dadovi jsem 6tydnu nemohla chodit do prace. Bylo mi opravdu neskutecne spatne.

chcememimi
7. kvě 2012

@rena1410 já ti ty teplotky zkusím zapsat do grafu a uvidíme ju 🙂 jen co to vše dodělám 🙂 ale je divny, že šla takhle dolu....i když snížení teploty i znamená uhnízdění vajíčka 🙂takže to může být vše ok....tak to já u robínka měla jen ke konci těhu, že jsem zvracela, jinak jsem byla uplně v pohodě, ale u toho druhého,které tu s námi bohužel není, tak snad ode dne uhnízdění až do doby, než to skončilo jak skončilo, jsem jen zvracela a nemohla jsem ani nikam chodit, jak se mi motala hlava .... to bylo docela drsné 🙂 ale hold to k tomu patří 🙂

rena1410
7. kvě 2012

Pockej ona dolu nesla, mela jsem od ctvrtka (to byl 16DC) 35,5, 35,7, 36,4, 36,3 a dnes zas 36,3. Je to budes hodna, kdyz mi to das do grafu 🙂 Ja totiz merim digitalnim v puse, proto jsou ty teploty nizke. A kdy se to prosimte jeste uhnizduje ?

chcememimi
7. kvě 2012

@rena1410 já taky měřím v puse a včera jsem dokonce měla 36,0 :D a lekla jsem se toho, tak jsem se ptala a na pusu v MS to je běžné...no uhnizduje se to okolo 5teho dne od početí, ale nemusí to být pravidlem 🙂 může se tam jen tak "plavat" a uhnizdit se později, to je docela i poznat dle špinění 🙂 já to s druhým měla až v 6tt 🙂

chcememimi
7. kvě 2012

@rena1410 ju a ještě MS byla jak dlouho at to dám do grafu 🙂 a začala 18.4. ? 🙂

rena1410
7. kvě 2012

@chcememimi MS zacla 18.4. a byla 4dny. Dneska me nejak boli bricho. To je opravdu desny, jak se clovek pozoruje. A ty jsi kolikaty den cyklu?

chcememimi
7. kvě 2012

@rena1410 já jsem dnes 5 DC a teploty, 36,4 , 36,2 , 36,3, 36,0 , 36,3 🙂 jdu na ten graf 🙂

chcememimi
7. kvě 2012

@rena1410 tak graf ovu jeste neukazuje ale dle teplot to je 5.5. a jestli ti zitra zustane vyšši tak je to jasnačka, kort když jsem viděla tu krivku 🙂 hezky to hupslo 🙂

rena1410
7. kvě 2012

jo? 🙂 asi je to taky tim, ze jsem predtim nemerila. takze ovu byla az v sobotu? no naposled sex byl ale 2.5. jsem myslela, ze tu ovulaci jsem mela 3.5. tak z toho asi nic nebude ☹

rena1410
7. kvě 2012

A jeste jsem myslela, ze ovulace je posledni den nizsi teploty, pred tim skokem, coz by vychazelo na 4.5. Tak teda nevim.

chcememimi
7. kvě 2012

@rena1410 3 dny jsou v pořádku 🙂 to ti spermie v bříšku vydrží a počkají...to je i optimální doba pro snažení, ob 2 až 3 dny, už jen kvůli zralosti spermijek 🙂 a kdyby to tak bylo, tak máte krásně našlápnuto na holčičku...🙂 ptže tyto spermijky vydrží déle....no potvrdily jste to raději, i když byl hlen, uvidíme ze zítřejší teploty 🙂

rena1410
7. kvě 2012

no prave nepotvrdili vcera. jsem sla spat ☹ jsem si dala vino a chtelo se mi spat. tak uvidime zitra podle teploty. ale nejak horim a boli me bricho. ale ja mam ted uz delsi dobu zanet moc.cest. nejde mi to vylecit pitnym rezimem. kdyz hodne piju tak dobry, ale jakmlle nepiju, hned me to pali a boli bricho.

chcememimi
7. kvě 2012

@rena1410 moje chyba....ja blbe koukam do kalendáře, zapoměla jsem si vzít brýle 🙂 ovu 3.5. až 4.5. a dle teplot a hlen nastoupil kolem 20 DC, že? což je 5.5. no plodné dny jsou 3. - 6.5. takže jste se krásně trefili...hodně nám ale řekne zítřejší teplota 🙂

chcememimi
7. kvě 2012

@rena1410 zkus na ty moč. cesty a měchýř urinal akut...je z brusinek...je tam jen 10 tablet a je vhodný i pro těhotné pro jistotu, mě zabral hned první den 🙂 je to opravdu skvělá věc a to já už i z moč. cest krvácela ...

rena1410
7. kvě 2012

@chcememimi chtela jsem si ho koupit, ale nakonec kvuli cene jsem vzala brusinkovy caj urosept. je dobry, ale jen kdyyz ho piju. ten hlen je fakt byl vcera jen chvili. takze podle toho se asi ridit neda.

chcememimi
7. kvě 2012

@rena1410 jen včera? no tak to asi ne, ten má být 3 dny ....mě sedí ten 16DC to byla i ta teplotka nízká 🙂 takže to bude určitě ono a jestli jste se mazlily den před, tak je to v pořádku 🙂 uvidíš...tak ještě 6 dní vyčkat 🙂

rena1410
7. kvě 2012

to bude dlouhych 6dni 🙂

chcememimi
7. kvě 2012

@rena1410 to ti věřím...já se taky nemůžu dočkat ovu 🙂 ale čekat se vyplatí 🙂

bjoucik.15
7. kvě 2012

ahoj holky. koukám že tu měříte ostošest 🙂 no já jsem se minule né a né dopočítat 🙂 a pak jsem se do toho zamotala úpně 😀
test stále nemám a nevím jestli budu mít nějak sem neměla cestu kolem lékárny ☹ přítel mi ho nekoupil, protože leží, je nemocný...

chcememimi
7. kvě 2012

@bjoucik.15 a já celý den čekám na výsledek 🙂 chjo....no tak si ho rozhodně udělej 🙂

bjoucik.15
7. kvě 2012

@chcememimi ty čekáš? to já jsem nervní celej den 😀 ne byla jsem nakoupit, ale už jsem to nestihla když jsem doběhla k lékárně zrovna zatahovaly rolety 😖 no tak koupím zítra když budou mít otevřeno...

holky potřebuju radu. Jak je to s děložním čípkem? Já ho při OVU měla pootevřený dole měkký, pak se mi dlouho držel tvrdý nahoře zavřený a teď je dolejš zavřený měkký... 😖 jsem z toho jelen. A ještě mám ten hnusnej táhlej hlen... fuj! 😒

rena1410
7. kvě 2012

Tak tahlej hlen je myslim v tehotenstvi ....

chcememimi
7. kvě 2012

@bjoucik.15 dle toho co jsem kde vyčetla není důležité zda je nahoře nebo dole 🙂 měkký nebo tvrdý, ptže jsme každý jiná, já ho ted před ms měla třeba uplně tvrdý ...důletíté je zda je zavřený nebo otevřený 🙂 což splňuješ 🙂 a děložní čípek se musí sledovat dlouho a pozná to převážně jen gynekolog .... ale proč ten hlen...máš známky na MS?

bjoucik.15
7. kvě 2012

@chcememimi netuším je to ale možné. Ale už ho mám tak 4 dny určitě a vždycky nejvíc kolem oběda, jen teď se spustil večer. než jsem měla MS tak mě bolelo břicho hodně a dost jsem prděla 😀 bohužel se to jinak napsat nedá. a právě takový ten klid před bouří žádný výtoky, nic.... tak ale samo to tělo si dělá co chce.

chcememimi
7. kvě 2012

@bjoucik.15 přikláním se k těhotenství 🙂 s malým jsem to ze začátku měla taky a vždy jsem měla pocit jako bych to dostala, tak jsem letěla na wc a kde nic tu nic 🙂

bjoucik.15
7. kvě 2012

@chcememimi já tyhle pocit mívala než jsme začala brát HA. ale to bylo o dost horší, protože jsme byla jako že pořád mokrá a pak když se dostavia MS tak jsme to měla třeba 20 dní v kuse, nechodila jsem kvůli tomu ani do školy, fuj, už se k tomu vrátit nechci. 😖

bjoucik.15
7. kvě 2012

a jinak pocity že se mi chce na záchod mívám ke konci MS. Ale teď chodím na záchod každou hodinu 😀 dle mého jsem se stavila a zadržovala vodu a teď se "vypouštím" 😀

chcememimi
7. kvě 2012

@bjoucik.15 to bude ok 🙂 uvidíš, jak říkám , test bude uřčitě pozitivní 🙂)

bjoucik.15
7. kvě 2012

@chcememimi nebuď si tím tak jistá 🙂

chcememimi
7. kvě 2012

@bjoucik.15 no optimismus není špatný, já si tím jsem jistá u jiných kort když vidím příznaky u sebe už to je horší...