Zpoždění MS, hormonální porucha. Máte někdo zkušenost?

zuzkka88
1. kvě 2012

Ahoj, zajímá mě prosím, jestli jste některý měla/máte podobný problém jako já. HA jsem vysadila v lednu 2011. Od té doby mám MS jen trošku nepravidlnou, v průměru délka 27, 28 dní. Jen dvakrát 26 dní a dvakrát 31 dní (to hned po vysazení). Tento cyklus však začal menstruací po pouhých 24 dnech a do 12DC jsem potom špinila. Šla jsem s tím na gyndu, doktorka mě dole zkotrolovala, udělala ultrazvuk a prý tam žádná cysta není, že to bude asi hormonální (pak jsem jí ještě řekla, že ve stejný den, kdy přišla ms, jsem měla horečky a celý další týden (nejvyšší 39,1), prý to může být příčinou dřívější ms). Předepsala mi asi Norethisteron (nebo takového něco). Jenže než jsem se dostala k tomu, abych si to vyzvedla, tak špinění ustalo (asi do dvou dnů), tak už jsem si to nevyzvedla (i doktorka říkala, že už mám teda počkat na další cyklus). Tento cyklus ms dřív nepřišla, pro jistotu nepřišla vůbec (zatím). Jsem 33DC. Už před několika dny (asi víc jak před týdnem mě bolely prsa, to se mi občas stává těsně před ms), asi 5 dní (mimo včerejšek) mě pobolívá v podbřišku, to mi taky dělá před ms, ale v den kdy má přijít, max den předtím. A pořád nic. Několik měsíců jsem měřila BT, ovu probíhá. Máte někdo podobnou zkušenost? Jak to váš doktor řešil? Co se dělo? A ještě by mě zajímalo, jestli nevíte, zda při takovém prodloužení cyklu dochází k ovu třeba v obvyklý termín a prodlouží se luteální fáze, nebo při této poruše je LF stejná (jak má být) a ovu se posouvá? Test jsem si dělala asi před dvěma hodinama a negativní. Doktorka říkala, že mám počkat do 40 DC a pak přijít.

Děkuji kdo dočetl až sem a děkuji tomu kdo mi odpoví

bjoucik.15
7. kvě 2012

@chcememimi no právě já mám příznaky už podruhý, ikdyž nejsou tak hrozný jako byli minulý měsíc 🙂 ale to jsem si vyloeně vnutila. teď tomu nevěřím a zatím mám jen to co mám. Moc si to nepřipouštím.

chcememimi
7. kvě 2012

@bjoucik.15 ale je lepší věřit 🙂 já jsem na nás taky tento měsíc zvědavá...

bjoucik.15
7. kvě 2012

@chcememimi ty už to máš alespoň jednou za sebou a tak nějak víš co čekat, já nevím 🙂

chcememimi
7. kvě 2012

@bjoucik.15 no vědět co čekat...u obou těhu jsem to měla uplně jinak.....🙂

bjoucik.15
7. kvě 2012

@chcememimi jo to je asi pravda, ale stejně jsi zkušenější 🙂

chcememimi
7. kvě 2012

@bjoucik.15 no uvidíš, ale držím pěstičky, aby jsi se mohla pochlubit dvěma čárkama 🙂 taky bych už moc chtěla, třeba by se alespoň z části zaplnilo to prázdné místo po miminku co mi museli vzít....

bjoucik.15
7. kvě 2012

@chcememimi to je mi líto :( já jsem samovolě potratila ale naštěstí v ranném těhu 😒 takže mě to tolik nevzalo, smutná jsem byla ale jsem ráda že to bylo takhle brzo a ne někdy až bych věděla že miminku bije srdíčko 😢

bjoucik.15
7. kvě 2012

@chcememimi budeme se těšit obědvě 🙂

chcememimi
7. kvě 2012

@bjoucik.15 no nás to bohužel potkalo až v 16tt. kdy už mělo ručičky nožičky a viděli i pohlaví, ale to jsem vědět nechtěla jakmile oznámili, že neroste...čekali jsme právěv 3 měsíce a ted se začílname snažit a snad to vyjde, i když z toho mám hrozný strach... 😒 ale těšit se určitě budeme...🙂

rena1410
8. kvě 2012

@chcememimi Vy jste se tu rozkecali 🙂 Predevsim je mi lito, co se ti stalo ☹ Muselo to byt desne, vzdyt v 16tt je to uz miminko.
Ja jsem dnes teplotu mela 36,2. Ale poprve, kdyz jsem ji zmerila, tak 35,7. To se mi nezdalo, tak jsem zmerila znova.

brazdicka
8. kvě 2012

Mám otázku. MS mám opožděnou o 15 dní, včera i dnes byl test negativní . Minulý týden jsem byla u doktorky a kromě zvětšené sliznice nebylo nic vidět ( kromě pocitu na zvracení, nafouklého břicha, bolení kolen a pobolívání v podbišku nemám žádné příznaky ). Může jít o hormonální poruchu a nebo opravdu o těhotenství....

chcememimi
8. kvě 2012

@brazdicka tak jelikož máš 15 dní po očekávané MS a test stále negativní, tak to na těhotenství opravdu nevypadá...nevíš, kdy jsi měla ovu? Je možné, že je to posunuté tím...

chcememimi
8. kvě 2012

@rena1410 no šílené to bylo a dlouho jsem se s tím srovnávala, ale naštěstí jsou ty 3 měsíce čekání za námi a můžeme se snažit o další poklad, se kterým to snad už bude vše v pořádku 🙂 to 35,7 bylo taky dnes? a v jakem intervalu si je merila? 🙂

brazdicka
8. kvě 2012

@chcememimi před chvíli MS přišla, takže těhotná opravdu nejsem, asi to bylo tím počasím ☹

chcememimi
8. kvě 2012

@brazdicka tak to to možná i posunula ovu a hodne dela i stres jestli jsi mela...dobré je, že si tělo poradilo samo a nemusela jsi jit na vyvolávačku 🙂 a uvidíš, příště to určitě vyjde

rena1410
8. kvě 2012

@chcememimi Jak jsem vstala, tak bylo 35,7, tak se mi to nezdalo, tak jsem merila hned znova aa bylo 36,2. To je asi blbe co? A porad me boli pricho jako na menses. A vcera teda i do ledvin a to jsem si uz rekla, ze musim k doktoru s tema mocovyma cestama. Palilo me to po curani a i kdyz jsem necurala. Ale hodne jsem pila. A dnes je to lepsi, ale bricho boli jako na menses. S temahle divnyma bolestma mam problemy uz nekde 2mesice. No, doktor rekl podle utz, ze jsem vporadku. Zadna endometrioza, proste nic. Driv me absolutne nic nebolelo, ani jsem nevedela, ze jsem dostala nebo mam menses.

chcememimi
8. kvě 2012

@rena1410 no je divný ten skok dolu....a hlen? kdy máš dostat MS kolem 15. 5. že? to je ještě dost brzy....nu ten skok může znamenat hodně bud ovu teprve bude a jde to dolu a pak to poradne skočí a nebo zahnízdění a nebo to má něco společného s těma cestama, že jsi nastydla...změř si jí teď jestli vzrostla na 37 jak přes den má

rena1410
8. kvě 2012

Ted mam v puse digitalem 37,1. Hlen jsem nemela zadny az do ted (21DC). Asi jsem to rano blbe merila nebo nevim. A to jak jsem to rano merila hned podruhe, tak to je neplatny, tech 36,2 ?

rena1410
8. kvě 2012

Jo a MS ma byt 15.5. Kdyby to bylo to zahnizdeni, tak jsem 5dni po ovulaci, to je asi brzo. No radsi se nezkoumat 🙂 A ovu uz snad byla, dle UTZ mela byt 14DC a podle teploty 16DC. Ale hlen nikde.

chcememimi
8. kvě 2012

@rena1410 no jestli jsi to měřila hned po sobě a nic jsi nedělala a jen ležela tak to platné je....a ted teda hlen taky ne? nějak se v tom ztracim, co zkusit ovu testik? ten hodne napovi 🙂

rena1410
8. kvě 2012

Ne hlen nebyl vubec. Trochu vytok. Ale ten tahly jsem nemela za cely cyklus. jj, nic jsem nedelala a hned merila znova. To bych si musela koupit az zitra testik. Ale nechci utracet, budu merit tu teplotu. Nevis, jak je to s kontryhelovym cajem, pry hodne pomaha. Kdy se ma pit a kolik se ho ma vypit ? dekuji 🙂

chcememimi
8. kvě 2012

@rena1410 já ho piju 🙂 a je moooc dobrý 🙂 pije se 2 - 3x denně od začátku MS do ovulace 🙂 a ovulku pry srovnava a cyklus taky...tak stale mer a uvidime...a vajecnik te ted nejaky nebolel? sy myslim, že když máš takhle nízké teploty v puse a skacou , ze kazdou chvili jinak, tak by to asi bylo lepši v pochve...jde to i lip vycist 🙂

bjoucik.15
8. kvě 2012

kontryhel mám ve skříni taky, ale čekám na MS abych ho mohla začít pít 😠
mám koupený konečně testík, ale nevím jestli zítra stihnu testovat jdu do práce ☹

rena1410
8. kvě 2012

@chcememimi ja nevim s tim vajecnikem. pry mel ovulovat pravy. a me pravy boli tak nejak prubezne, ptz tam mam srust. takze podle toho to taky nejde brat. tak zkusim kontryhel od pristiho cyklu. a dole budu merit taky od pristiho cyklu. ted uz to musim dokoncit v te puse 😀

rena1410
8. kvě 2012

@bjoucik.15 ty jo tak to bych si kvuli tomu privstala 🙂 to je za chvili hotovo ten testik..

chcememimi
8. kvě 2012

@rena1410 no ted uz musis...mas srusty na pravem? tak to by mohlo docela i znamenat anovulacni cyklus, mam to same, srusty na pravem vajecniku i vejcovodu kvuli slepaku...takze plne funguje jen levy...🙂

rena1410
8. kvě 2012

@chcememimi ja to mam pry po nejake bakterii, ale ted na utz mi rikal doktor, ze je to uz skoro dobre (hodne jsem to nahrivala) a ze bude ovulovat ten vajecnik. mel 14mm a rikal ze ovulace bude 14DC. tak teda nevim.

chcememimi
8. kvě 2012

@rena1410 14 DC a teplota padla 16DC... no tak se budeme řídit tím 3.5. 🙂 a uvidíš za 5 dní 🙂

chcememimi
8. kvě 2012

@bjoucik.15 ja si myslim, že už můžeš klidně testovat hned... jestli to je 10 tak ti to ukáže už i ted 🙂

rena1410
8. kvě 2012

@chcememimi no jo uvidime...to cekani je naprd. stejne na to clovek furt mysli. jo to je tim ze jsem na matersky. kdybych chodila do prace, nemam na to cas 😀