Zpoždění MS, hormonální porucha. Máte někdo zkušenost?

zuzkka88
1. kvě 2012

Ahoj, zajímá mě prosím, jestli jste některý měla/máte podobný problém jako já. HA jsem vysadila v lednu 2011. Od té doby mám MS jen trošku nepravidlnou, v průměru délka 27, 28 dní. Jen dvakrát 26 dní a dvakrát 31 dní (to hned po vysazení). Tento cyklus však začal menstruací po pouhých 24 dnech a do 12DC jsem potom špinila. Šla jsem s tím na gyndu, doktorka mě dole zkotrolovala, udělala ultrazvuk a prý tam žádná cysta není, že to bude asi hormonální (pak jsem jí ještě řekla, že ve stejný den, kdy přišla ms, jsem měla horečky a celý další týden (nejvyšší 39,1), prý to může být příčinou dřívější ms). Předepsala mi asi Norethisteron (nebo takového něco). Jenže než jsem se dostala k tomu, abych si to vyzvedla, tak špinění ustalo (asi do dvou dnů), tak už jsem si to nevyzvedla (i doktorka říkala, že už mám teda počkat na další cyklus). Tento cyklus ms dřív nepřišla, pro jistotu nepřišla vůbec (zatím). Jsem 33DC. Už před několika dny (asi víc jak před týdnem mě bolely prsa, to se mi občas stává těsně před ms), asi 5 dní (mimo včerejšek) mě pobolívá v podbřišku, to mi taky dělá před ms, ale v den kdy má přijít, max den předtím. A pořád nic. Několik měsíců jsem měřila BT, ovu probíhá. Máte někdo podobnou zkušenost? Jak to váš doktor řešil? Co se dělo? A ještě by mě zajímalo, jestli nevíte, zda při takovém prodloužení cyklu dochází k ovu třeba v obvyklý termín a prodlouží se luteální fáze, nebo při této poruše je LF stejná (jak má být) a ovu se posouvá? Test jsem si dělala asi před dvěma hodinama a negativní. Doktorka říkala, že mám počkat do 40 DC a pak přijít.

Děkuji kdo dočetl až sem a děkuji tomu kdo mi odpoví

rena1410
3. kvě 2012

@chcememimi Ja jsem ji zmerila az dnes. Predtim ne. doktor mi rekl, ze ovu probehne 14DC a dnes jsem 16Dc. Takze myslis, ze ta ovulace muze teprve probihat? Ja tomu vubec nerozumim, tem teplotam.

chcememimi
3. kvě 2012

@rena1410 jj já si myslím, že teď probíhá, když to máš tak nízko 😉 uvidíš, že když budeš dál měřit tak teď někdy hodně poroste 🙂

rena1410
3. kvě 2012

@chcememimi Tak budem merit spolu 🙂 Prosimte mohla by jsi mi vysvetlit ty teploty behem cyklu ? Dekuji 🙂

rena1410
3. kvě 2012

jj, diky, tak ja budu merit a uvidim 🙂

chcememimi
3. kvě 2012

@rena1410 to rozhodně 🙂 a dej vědět jak jsi dopadla 🙂 a jak dlouho se snažíte?

rena1410
3. kvě 2012

jj, dam vedet. no ja mela pul roku poruchu cyklu, takze snazeni bylo nanic. takze vlastne se snazime prvni mesic.

rena1410
5. kvě 2012

tak jsem mela teplotu 16DC 35,5, 17DC 35,7 a 18DC 36,4. merila jsem digitalnim v puse. co to znamena ?

chcememimi
5. kvě 2012

@rena1410 tak teplotka stoupá, tak je po ovu 🙂 to 36,2 byl den ovulky 🙂 tak jestli byl sexik tak držím pěstičky 😉 a měř dále a přeji ať jen stoupá...

chcememimi
5. kvě 2012

@rena1410 moment omyl....má to byž 35,5? tak to je den ovulace...já četla 36,5 😅 takže uplně ta nejnižší je ovu...nechceš si to zkusit napsat do grafu? 🙂

rena1410
5. kvě 2012

No ale ja pred tim 16DC nemerila, takze treba byla jeste nizsi. Ale vim, ze me ten 16DC bolelo dost bricho, jsem myslela, ze mam snad zanet moc.cest (jako trochu mam). Ale druhy den to bylo dobry. My se snazili tak prubezne, myslim, ze 14 a 15 DC. No uvidime. A kdy ty zas budes mit plodne dny? Ja to mam dostat 15.5. Tak jsem teda zvedava.

chcememimi
5. kvě 2012

@rena1410 tak jestli tě bolelo bruško, tak tam byla 🙂 a držím pěstičky ať to dobře dopadně 🙂 já bych je měla mít také kolem 15.5. 🙂 ale nevím určitě, ptže mám nepravidelný cyklus, tak uvidíme, ale zapisuji do grafu a budu si hlidat hlen 😅 tak ji snad neminu 🙂 taky to raději pojistíme průběžně 🙂

rena1410
6. kvě 2012

no ja zadny hlen nemela, coz jsem vzdy mivala. tak jsem fakt zvedava. mam pocit, ze to nevyjde, ale je to jen pocit.

chcememimi
6. kvě 2012

@rena1410 a tenhle pocit si nepřipouštěj....nebo to opravdu nevyjde... a kolikaty jsi DC dnes?

rena1410
6. kvě 2012

to mas pravdu. no strasne rada bych, aby to vyslo. dneska jsem 19DC. Vim, ze pri Davidkovi uz me bylo trochu spatne a zdal se mi sen, ze mam pozitivni test, tak jsem si ho uz 20DC udalela a byla tam slaba carka. Ale to jsem nejspis ovulaci mela hodne brzo.

rena1410
6. kvě 2012

Jinak mas chlapecka Robina? To by se mi taky libilo pro kluka. U holky to mam jasne, ale u kluka fakt si nejsem jista se jmenem. Uz u Dady to byl kompromis. Ja chtela neco, to se zas nelibilo muzi a naopak. U tech klucicch jmen je to horsi. Pro holky je plno peknych.

chcememimi
6. kvě 2012

@rena1410 to asi jo 🙂 jestli proběhla před 3 dny tak ještě týden vydrž 🙂 a testi to mamatestem 10 a uvidiš, že tam bude 🙂

chcememimi
6. kvě 2012

@rena1410 jj Robina 🙂 je to originální a hlavně krásné v dospělosti 🙂 jinak holčičku mám jistou od malička 🙂 to jsem chtěla Gabriellku a vždy ji chtít budu 🙂

rena1410
6. kvě 2012

taky se mi to libi - Robin. Ja chtela od mala Kristynku a porad se mi to libi 🙂 Ale ja budu mit urco 2 kluky 🙂

rena1410
6. kvě 2012

@chcememimi Tak to urcite musim tyden vydrzet. Driv to nema cenu. Pockam az do menses, pokud to ten den nedostanu, tak testnu. Stejne do tech 3mes. je to takove nejiste. Ted se bojim, jak vim do ceho jdu. U prvniho tehotenstvi jsem se niceho nebala. Ani porodu. No ted je to jine.

chcememimi
6. kvě 2012

@rena1410 taky si řikám, že naschvál to tak bude 🙂 ale byla bych za děvčatko stejně ráda jako za chlapečka, hlavně ať jsou donošení a já si je můžu pochovat a ne je vidět jen na utz a pak nic... 😒

chcememimi
6. kvě 2012

@rena1410 já byla u robínka, taky uplně v pohodě a neměla strach ani z porodu, pak jsem teda při porodu zírala, co se to děje 😀 ale teď bych taky byla uplně jiná 🙂

rena1410
6. kvě 2012

@chcememimi urcite. je to jedno co to bude.hlavne aby bylo zdrave. kluk nebo holka, je to fuk.bude to nase dite a bude skvele 🙂

chcememimi
6. kvě 2012

@rena1410 naprosto souhlasím 🙂 doufám, že mi sem za 7 dní písneš , že jsi našla // 🙂

rena1410
6. kvě 2012

to taky doufam 🙂 A ty taky 🙂

chcememimi
6. kvě 2012

no tak já nejdřív tak za 20 dní 🙂 ale mohly by tam ty mršky být 🙂

rena1410
6. kvě 2012

jj, tak si dame vedet 🙂

chcememimi
6. kvě 2012

@rena1410 ještě jsem se chtěla zeptat...teplotku jsi si dnes měřila?

chcememimi
6. kvě 2012

@zuzkka88 tak jak pak se vede?🙂

zuzkka88
autor
6. kvě 2012

@chcememimi ahooj no nějak se mi nic nechce.. ale snažím se dokopat k učení 😀 Co ty? Jinak už mám po MS (byla tento cyklus nějak nezvykle krátká, ani včera už skoro nic), tak mám aspoň pokoj, snad tento cyklus už bude v pořádku

chcememimi
6. kvě 2012

@zuzkka88 tak to jsme na tom stejně, já už dnes jen lehce špiním...takže taky nějaké krátké...🙂 jinak se máme docela ok, včera návštěva pražské zoo, takže skvělý oddych 🙂