Zpoždění MS, hormonální porucha. Máte někdo zkušenost?

zuzkka88
1. kvě 2012

Ahoj, zajímá mě prosím, jestli jste některý měla/máte podobný problém jako já. HA jsem vysadila v lednu 2011. Od té doby mám MS jen trošku nepravidlnou, v průměru délka 27, 28 dní. Jen dvakrát 26 dní a dvakrát 31 dní (to hned po vysazení). Tento cyklus však začal menstruací po pouhých 24 dnech a do 12DC jsem potom špinila. Šla jsem s tím na gyndu, doktorka mě dole zkotrolovala, udělala ultrazvuk a prý tam žádná cysta není, že to bude asi hormonální (pak jsem jí ještě řekla, že ve stejný den, kdy přišla ms, jsem měla horečky a celý další týden (nejvyšší 39,1), prý to může být příčinou dřívější ms). Předepsala mi asi Norethisteron (nebo takového něco). Jenže než jsem se dostala k tomu, abych si to vyzvedla, tak špinění ustalo (asi do dvou dnů), tak už jsem si to nevyzvedla (i doktorka říkala, že už mám teda počkat na další cyklus). Tento cyklus ms dřív nepřišla, pro jistotu nepřišla vůbec (zatím). Jsem 33DC. Už před několika dny (asi víc jak před týdnem mě bolely prsa, to se mi občas stává těsně před ms), asi 5 dní (mimo včerejšek) mě pobolívá v podbřišku, to mi taky dělá před ms, ale v den kdy má přijít, max den předtím. A pořád nic. Několik měsíců jsem měřila BT, ovu probíhá. Máte někdo podobnou zkušenost? Jak to váš doktor řešil? Co se dělo? A ještě by mě zajímalo, jestli nevíte, zda při takovém prodloužení cyklu dochází k ovu třeba v obvyklý termín a prodlouží se luteální fáze, nebo při této poruše je LF stejná (jak má být) a ovu se posouvá? Test jsem si dělala asi před dvěma hodinama a negativní. Doktorka říkala, že mám počkat do 40 DC a pak přijít.

Děkuji kdo dočetl až sem a děkuji tomu kdo mi odpoví

rena1410
1. kvě 2012

@chcememimi tak ja jsem prdla, ja bych zkusila test 🙂

chcememimi
1. kvě 2012

to souhlasím, hlavně z hlavy vše vypustit a stále vše nekontrolovat a neřešit 🙂 pak to jde i snáz

chcememimi
1. kvě 2012

@rena1410 no přítel by byl taky nejraději, abych si dělala test, ale zase stát nad ním a čekat zda tam ta druhá bude je taky někdy o nervy....zkusim ho kdyžtak za dva dny

rena1410
1. kvě 2012

jj to zkus. no a my jeste by jsme chteli holku a ta se dela 3dny pred ovulaci. no a jako jak, kdyz nevim kdy ji mam ? 🙂 no nic. jdu spat a kdyztak dejte vedet, jak jste dopadli 🙂

zuzkka88
autor
1. kvě 2012

@rena1410 já s tím teda taky moc nepočítám.. radši.. zvlášť po dnešním negativním testu. A podle doktorky jde asi o hormonální poruchu, když jsem jí včera volala, že jsem to ještě nedostala, ani se mě nezeptala, jestli jsem zkoušela testovat. No uvidíme, taky jsem zvědavá 🙂 a kdyby to byl nějaký problém, tak snad se to dá snadno do pořádku

zuzkka88
autor
1. kvě 2012

@rena1410 jo o tom jsem taky slyšela, že je tak větší pravděpodobnost, tak ať se vám to povede 😉 třeba se vám povede i bez toho, i když nevíš kdy je ovu.. Dám vědět jak jsem dopadla, snad budu mít jasno co nejdřív.. Děkuji za odpovědi a dobrou noc

chcememimi
2. kvě 2012

@zuzkka88 ahoj tak co zkoušela jsi test dnes ráno?

zuzkka88
autor
2. kvě 2012

@chcememimi ahoj nene nezkoušela. Moc tomu nevěřím, tak abych nebyla zklamaná. Navíc mi klesla teplota (začala jsem měřit předevčírem). Podle toho by mi měla dnes přijít ms, ale když to mám teď takový divný celý, tak uvidím. Zdálo se mi, jestli jsem nezačala malilinko špinit, ale nevím, tak počkám, jestli se to rozjede. Co ty?

chcememimi
2. kvě 2012

@zuzkka88 no já ho tu mám přípravený na stole a odhodlávám se k tomu a taky se bojím zklamání...ale teploty stále nad 37....ale opravdu se bojim jineho problému. Hlavně si zajdi k te doktorce, at ti srovna tu hormonalni poruchu...a drzim palecky, at se muzete začít co nejdrív snažit 🙂

zuzkka88
autor
2. kvě 2012

@chcememimi děkuji 🙂 když ms nepřijde, zajdu k ní v pondělí. Tak uvidíš, když se odhodláš, napiš jak jsi dopadla. Držím palečky 😉

chcememimi
2. kvě 2012

@zuzkka88 děkuji jsem napjatá jak kšandy, ale nějak tomu nedávám...

chcememimi
2. kvě 2012

@zuzkka88 tak negativní...no tak ted jen čekat

zuzkka88
autor
2. kvě 2012

@chcememimi to mě mrzí.. ☹ tak budem čekat spolu

chcememimi
2. kvě 2012

@zuzkka88 tak jo, budeme čekat společně 🙂 a budeme si navzájem držet pěstičky 🙂 hold se nedá nic dělat, příroda si někdy dělá co chce ...

slundo
2. kvě 2012

Může se jednat i o těhotenství, první příznaky jsou velmi podobné těm před menstruací. Test ti to hned ukázat nemusí, mohla si mít posunutou ovulaci, takže si ho za pár dní udělej znovu. 🙂

zuzkka88
autor
2. kvě 2012

@slundo děkuji, počkám, co zítra udělá teplota a podle toho asi udělám nebo neudělám test..

chcememimi
2. kvě 2012

@slundo a to je možné i v 35 DC? ovu absolutně nevím kdy, už jsem z toho mimo...dnes jsem si ho dělala asi před 2 hodkama a negativní...

slundo
2. kvě 2012

JJ je to možný ... mluvím z vlastní zkušenosti 🙂

chcememimi
2. kvě 2012

@slundo tak to děkuji uvidím ráno podle BT jak to vypadá,ale zatím neklesla, stále nad 37 ale bolesti podbřišku mám silné

rena1410
3. kvě 2012

Holky muzete mi poradit? Mela jsem mit ovulaci 14DC (podle doktora), ted jsem 16DC a bazalni teplotu rano jsem mela 36,2. Je to mozny? Jsem cetla, ze ta teplota po ovulaci by mela byt vyssi. Napadlo me si ji zmerit, ptz jsem zadne priznaky ovulace nezaznamenala. Uz se zacinam taky sledovat, to je v pytli 🙂

chcememimi
3. kvě 2012

@rena1410 takže před tím jsi ji nezměřila nebo v den ovu? ale 36,2 je hodně nízká spíš to vypadá na probíhající ovu 😉

chcememimi
3. kvě 2012

@zuzkka88 tak už se ta mrcha dostavila :( no co, tak zase měřit a měřit

zuzkka88
autor
3. kvě 2012

@chcememimi jsme na tom stejně.. včera jem začala špinit a v noci se to rozjelo naplno.. ale hlavu vzhůru, určitě se brzy povede 😉

chcememimi
3. kvě 2012

@zuzkka88 no já začala špinit dnes ráno, tak jsem zvědavá za jak dlouho se to rozjede....začala jsem si dělat i ten graf, jak sám vyhodnoti ovu dle teplot 🙂 zase piji kontryhelovy čaj a piji femigard .)

zuzkka88
autor
3. kvě 2012

@chcememimi já jsem ráda, že nemusím k té doktorce, měla jsem z toho strach, tak mám radost, že si s tím tělo poradilo samo. Příští cyklus snad bude probíhat normálně. Říkala jsem si v noci, když jsem usínala, že si taky udělám ráno kontryhel. Strašně mě bolelo v podbřišku. Ale dneska už to bylo dobré. Ty grafy jsou dobré, já mám na womenzone 🙂

chcememimi
3. kvě 2012

@zuzkka88 ja jsem si ho dělala na fertilityfriend.com jak mi tu radili, ale mohla bych ho zkusit i jinde, zda to bude ukazovat stejne 🙂 taky jsem ráda, že jsem tam nemusela letět, po té revizi mám strašný strach, i když jsem prý v pořádku....porad je tam strach, že to nepujde kvuli děloze a tak....proto ten femigard....doufám, že se nám tento měsíc zadaří 🙂

zuzkka88
autor
3. kvě 2012

@chcememimi určitě neboj 😉 aspoň tobě, mně ne, teď se aktivně nesnažíme (nechráníme se jen mimo plodné dny).. měli jsme začít na jaře, ale máme toho hodně, rekonstruujeme, přítel hledá novou práci, já končím školu, tak to necháváme po létě, až bude největší část rekonstrukce za námi. Děláme v některých pokojích elektriku. čeká nás malování, obnova podlah, nová koupelna, střecha, fasáda. Tak musíme počkat. Ale tobě držím palečky, ať se brzy zadaří, květen je lásky čas 😉

chcememimi
3. kvě 2012

@zuzkka88 no tak to je teda práce, to se nedivím, že se i chráníte, ale zase pak bude pro mimi připravený domov, škola za tebou a hlavně ať se přiteli zadaří s prací, teď je to fakt šílené...a moc děkuji, květen se teď líbí příteli , ptže by termín vycházel na únor 🙂 a prý oba zamilované měsíce a do toho má v únoru narozky :D a jak dlouho už rekonstruujete?

zuzkka88
autor
3. kvě 2012

@chcememimi v prosinci jsme se nastěhovali, tak teprve od března a zatím jen po troškách. Začali jsme v dětských pokojích dělat elektriku (bylo málo zásuvek) a bourali nové a zazdívali staré dveře. Pak tam vymalujeme, vybrousíme a nalakujeme podlahy a bude to připravené. 🙂 No a pak zbytek domu, někde se elektrika dělat bude, někde ne. Ale malovat se bude všude, podlahy skoro taky (kromě kuchyně, tam je nová).. no a hlavně ta koupelna, střecha a fasáda, to se bude dělat v létě, no a ještě se v létě bereme, takže tay bude dobrý počkat až potom, je kolem toho plno lítání. Jo květen a únor dohromady je moc hezký, no a ještě ty narozky, to nemá chybu. 😉

chcememimi
3. kvě 2012

@zuzkka88 teda tak vy se opravdu nenudíte, ale je krásné, že vám vše tak klape a do toho ta svatba, to gratuluji....🙂 ale zase aspon budete mit vse dle svych představ, i když práce to je hodně :D to opravdu nezávidím... 😉