Zpoždění MS, hormonální porucha. Máte někdo zkušenost?

zuzkka88
1. kvě 2012

Ahoj, zajímá mě prosím, jestli jste některý měla/máte podobný problém jako já. HA jsem vysadila v lednu 2011. Od té doby mám MS jen trošku nepravidlnou, v průměru délka 27, 28 dní. Jen dvakrát 26 dní a dvakrát 31 dní (to hned po vysazení). Tento cyklus však začal menstruací po pouhých 24 dnech a do 12DC jsem potom špinila. Šla jsem s tím na gyndu, doktorka mě dole zkotrolovala, udělala ultrazvuk a prý tam žádná cysta není, že to bude asi hormonální (pak jsem jí ještě řekla, že ve stejný den, kdy přišla ms, jsem měla horečky a celý další týden (nejvyšší 39,1), prý to může být příčinou dřívější ms). Předepsala mi asi Norethisteron (nebo takového něco). Jenže než jsem se dostala k tomu, abych si to vyzvedla, tak špinění ustalo (asi do dvou dnů), tak už jsem si to nevyzvedla (i doktorka říkala, že už mám teda počkat na další cyklus). Tento cyklus ms dřív nepřišla, pro jistotu nepřišla vůbec (zatím). Jsem 33DC. Už před několika dny (asi víc jak před týdnem mě bolely prsa, to se mi občas stává těsně před ms), asi 5 dní (mimo včerejšek) mě pobolívá v podbřišku, to mi taky dělá před ms, ale v den kdy má přijít, max den předtím. A pořád nic. Několik měsíců jsem měřila BT, ovu probíhá. Máte někdo podobnou zkušenost? Jak to váš doktor řešil? Co se dělo? A ještě by mě zajímalo, jestli nevíte, zda při takovém prodloužení cyklu dochází k ovu třeba v obvyklý termín a prodlouží se luteální fáze, nebo při této poruše je LF stejná (jak má být) a ovu se posouvá? Test jsem si dělala asi před dvěma hodinama a negativní. Doktorka říkala, že mám počkat do 40 DC a pak přijít.

Děkuji kdo dočetl až sem a děkuji tomu kdo mi odpoví

rena1410
13. kvě 2012

@chcememimi tak ja to dnes dostala, tak ted budu drzet palecky tobe 🙂

chcememimi
14. kvě 2012

@rena1410 nějak brzy....no tak myslim, že to bude vzájemné .) začal i nový cyklus...🙂 no já stále čekám na ovu..a nic...

chcememimi
14. kvě 2012

@rena1410 tak dle grafu mi ovu proběhla v ms :(

rena1410
14. kvě 2012

@chcememimi no jen o 2dny, to je normal. S tim, jak jsem to ted mela rozhozene, je to uspech. Dnes jsem si koupila kontryhelovy caj a zacinam pit 🙂

rena1410
14. kvě 2012

@chcememimi Coze? Tak to jste se asi nesnazili co? Takze ted ovu mit nebudes nebo co ? No ja jsem zvedava, dnes jsem zacala merit novy cyklus a chci si to dat do grafu, tak sjem zvedava, kdy mi to ukaze ovu....Protoze podle teploty a utz jsem ji mela mit, ale hlen nikde a snazlili jsme se o 106 a stejne NIC.

chcememimi
14. kvě 2012

http://www.womenzone.cz/uzivatelka/chcememimi/g... no muj graf byla 10.5. a nejplodnejsi dny v ovu...:( ale 9.5 jsme se tzv, snažili 🙂

rena1410
14. kvě 2012

@chcememimi tak to by klidne mohlo klapnout ne? A treba i ta holcicka 🙂 No ja zas tedka pocitala dvema kamoskam podle cinskeho a ani jedne to nevyslo 😀

chcememimi
14. kvě 2012

@rena1410 no moc mě neděs :D u mě robča vyšel.....🙂 no uvidíme, jak to ted dopadne...sama jsem na to zvedava, ptze jsem netusila,ye bz mohla bzt tak brzo....

chcememimi
15. kvě 2012

ahojik tak jak pak pokračuje měření a zapisuješ do grafu? 🙂
@rena1410

rena1410
16. kvě 2012

@chcememimi ahoj, zatim si to zapisuju do sesitu a pak to dam do grafu. dnes jsem teda zapomela zmerit, ale mam menses a od zacatku to bylo 36,7. A uz merim jen dole. A co ty? Ta ovu uz teda byla? Jo a uz piju pravidelne cajicek..

chcememimi
16. kvě 2012

@rena1410 ahoj no ja ti nevim, před chvílí jsem si dělala ovu test a pozitivní...a teplota dnes 36,4.....a mam i hlen a otevřený děložní čípek...ale dle grafu byla toho 10.5. tak jsem z toho jelen 🙂 raději už ani nepiju čaj....🙂 a cpu se vitamínami....a už jsi zdravá?

rena1410
16. kvě 2012

@chcememimi jj, zdrava jak rybicka. No ono spolehat jen na tu teplotu se taky asi neda, treba jsi byla trochu nastydla nebo na tebe neco lezlo a ukazalo to ovu. Tak na to dnes skocte 😀 😀

chcememimi
16. kvě 2012

@rena1410 skočte 😀 😀 😀 no skočily jsme včera k ránu, tak nvm zda to nenechat být kvůli té holčičce a nebo to ještěcraději pokřtít 😀 😀 a maličký je taky zdraví?

rena1410
16. kvě 2012

@chcememimi jj, Dada je taky zdravy. Jo taky jsem to resila...jestli to nechat na holku, no nakonec jsme to delali i v den ovulky, no proste poradne to pojistit. Druha vec je, ze to nevyslo. Jako kdybych na to mela dost casu, tak to zkousim na tu holcicku, ale jelikoz me tlaci cas kvuli konci materske, tak proste se budem snazit poradne.

rena1410
16. kvě 2012

@chcememimi No ale ted tu jedna holcina psala, ze ma chlapecka delaneho 3dny pred ovu. No takze recept na delani pohlavi asi neni. Me je to uz fakt jedno. Jestli mam souzenenho chlapecka, tak at to kluk je.

chcememimi
16. kvě 2012

@rena1410 no ja jsem z toho zmatena.....před dvěma hodinama ovu test pozitivní a ted zas negativní...tak to telo si ze me dela snad srandu 😖 😠 už jsem z toho opravdu zmatená...jen se snažte 🙂 hlavne si to hlídej kvůli tomu čaji, at ti to pak to malé nevypudí pro jistotu...stahuje dělohu

chcememimi
16. kvě 2012

@rena1410 já na to asi taky prdím :D byla jsem i nedávno u kaartářky a mám souzené ještě jedno děťátko a to holčičku....tak snad...jen neřekla kdy 😠 😀

rena1410
16. kvě 2012

@chcememimi jezisi....tak to mam docela strach to pit, co kdyz tu ovulku nevychytam....oni ty byliny jsou zradny. doktor mi rikal bacha na ne...

rena1410
16. kvě 2012

@chcememimi me vyhlaseny kartar rekldve holky a od nas zenska z vesnice, kartarka amaterka kluka a druhe pry s pomoci doktoru...nejak ji to vychazi...

chcememimi
16. kvě 2012

@rena1410 no ten kontrzhel se pije do ovu....zapisuj si to už ted do grafu at vis....a jakmile budou nizke a stejne tak dobre a jakmile z nizke to pujde treba o 0,3 stupne tak prestan to bude ovu ale na grafu to spozorujes ved si ho uz ted

rena1410
16. kvě 2012

@chcememimi a kde je nejlepsi si delat ten graf?

chcememimi
16. kvě 2012

@rena1410 já si ho dělám na womenzone....je to přehledné a česky 😀

rena1410
16. kvě 2012

@chcememimi diky 🙂

chcememimi
17. kvě 2012

@rena1410 nemáš zač 🙂 muj graf je zatím takhle http://www.womenzone.cz/uzivatelka/chcememimi/g...

rena1410
17. kvě 2012

@chcememimi no asi dobry..ja tomu zatim moc nerozumim 😀

chcememimi
17. kvě 2012

@rena1410 no je to všelijaké...uvidím zda se bud držet a nbo půjde dolu, že ovu teprve bude....ptze klesla....a hlavně se bojím, že jelikož je podle grafu po ovu a zustane to tak, tak že vůbrc těhotenství nepřipadá v úvahu, to musí být teploty vyšší....jestli to teď nevyjde , tak musím už k dr. na laparku 😒

rena1410
17. kvě 2012

@chcememimi proc na laparku?

chcememimi
17. kvě 2012

@rena1410 to musím kvůli ravému vejcovodu, dovolil mi to zatím zkusit takhle, ale pravý nemam uplně propustný....zatím jsem to nějak odkládala....ale to už bud muset a hlavně chce zkontrolovat i dělohu po revizi..

rena1410
17. kvě 2012

@chcememimi tak hlavne at to dobre dopadne 🙂

chcememimi
17. kvě 2012

@rena1410 to doufám a děkuji....a co ty, dala jsi si to do toho grafu? 🙂