Zpoždění MS, hormonální porucha. Máte někdo zkušenost?

zuzkka88
1. kvě 2012

Ahoj, zajímá mě prosím, jestli jste některý měla/máte podobný problém jako já. HA jsem vysadila v lednu 2011. Od té doby mám MS jen trošku nepravidlnou, v průměru délka 27, 28 dní. Jen dvakrát 26 dní a dvakrát 31 dní (to hned po vysazení). Tento cyklus však začal menstruací po pouhých 24 dnech a do 12DC jsem potom špinila. Šla jsem s tím na gyndu, doktorka mě dole zkotrolovala, udělala ultrazvuk a prý tam žádná cysta není, že to bude asi hormonální (pak jsem jí ještě řekla, že ve stejný den, kdy přišla ms, jsem měla horečky a celý další týden (nejvyšší 39,1), prý to může být příčinou dřívější ms). Předepsala mi asi Norethisteron (nebo takového něco). Jenže než jsem se dostala k tomu, abych si to vyzvedla, tak špinění ustalo (asi do dvou dnů), tak už jsem si to nevyzvedla (i doktorka říkala, že už mám teda počkat na další cyklus). Tento cyklus ms dřív nepřišla, pro jistotu nepřišla vůbec (zatím). Jsem 33DC. Už před několika dny (asi víc jak před týdnem mě bolely prsa, to se mi občas stává těsně před ms), asi 5 dní (mimo včerejšek) mě pobolívá v podbřišku, to mi taky dělá před ms, ale v den kdy má přijít, max den předtím. A pořád nic. Několik měsíců jsem měřila BT, ovu probíhá. Máte někdo podobnou zkušenost? Jak to váš doktor řešil? Co se dělo? A ještě by mě zajímalo, jestli nevíte, zda při takovém prodloužení cyklu dochází k ovu třeba v obvyklý termín a prodlouží se luteální fáze, nebo při této poruše je LF stejná (jak má být) a ovu se posouvá? Test jsem si dělala asi před dvěma hodinama a negativní. Doktorka říkala, že mám počkat do 40 DC a pak přijít.

Děkuji kdo dočetl až sem a děkuji tomu kdo mi odpoví

missaaak
21. kvě 2012

No cyklus nemam uplne pravidelny, mela jsem 29 dni, pak 33 dni, ovu jsem si zkousela tycinkama zhruba od 17.dne, asi petkrat a nic, takze je mozne, ze byla pozdeji nebo vubec....tak tenhle tyden si dam jeste volno a pristi jsem se objednala k lekarce....chjo, todle cekani je strasny.....

rena1410
21. kvě 2012

@chcememimi no ja nic zatim 😀 tedka jsem po menses, cekam ovulku no...no tak uvidime 😀 😀 😀 jsem ted nekde cetla, ze muzes mit ovulaci, ale kdyz neni plodny hlen, tak se k vajicku stejne spermie nedostanou. Tak teda nevim, treba je to kec 😀

chcememimi
21. kvě 2012

@rena1410 tak jsem asi v loji🙂))

chcememimi
21. kvě 2012

@missaaak no ale uz mas moc dlouhy...uvidis teda za tyden..drzim pesticky 🙂 to cekani taky nenavidim

rena1410
23. kvě 2012

@chcememimi Ahoj, tak co jak je?Uz lip?

chcememimi
23. kvě 2012

@rena1410 ahoji.no jde to, vo u tebe? Ja ted uz cekam na ms, ovu jsem mela opravdy toho 10.5. Hned po ms...uz jsem 13 dpo a vcera test negativni :-/ tak snad to nebylo jeste brzy....

rena1410
23. kvě 2012

@chcememimi Tak treba je jeste brzo testovat, pockej jeslti nedorazi MS. Ja cekam ovu, ale na vikend zas jedem pryc, tak to mozna zas propasnem 😀 Merim teplotu, zaznamenavam do grafu, ale ovu zatim nebyla, jsem 11DC.

chcememimi
23. kvě 2012

@rena1410 a cyklus mas kolik dni presne?? Tak se o vikendu hlavne snazte to budes 14 a 15DC a to je nadejne 🙂) ja ted zacnu chodit do prace, tak se treba telo umoudri a to tehu jako naschval bude :D

rena1410
24. kvě 2012

@chcememimi Cyklus jak kdy, tak od 25 do 30dni. O vikendu jsme zrovna na chalupe a tam bude hafo lidi, tak to asi nepujde 😀 A co budes delat za praci? A kde bude maly?

rena1410
24. kvě 2012

@chcememimi Co rikas na muj graf? Kdy by mohla byt ovulace?

http://www.womenzone.cz/app/calendar/calendar.aspx

chcememimi
27. kvě 2012

Ahoj tak@rhle to otvira neco jineho...az tu budes pisni a ja ti reknu jal sem ten graf vlozis, ju?🙂

rena1410
27. kvě 2012

@chcememimi Ahoj, tak jsem tady 🙂 Tak jak tam mam vlozit ten graf?

chcememimi
29. kvě 2012

@rena1410 ahojik....jdi na womenzone na kalendar, v radku pod tim na teploty a dole pod grafem dej,sdilet graf ale zviditelni ho vsem a ten odkaz co se ti pod tim ukaze sem zkopiruj🙂) dnes jsem mela na testiku dusika 🙂

rena1410
29. kvě 2012

@chcememimi no tak to je super 🙂 a kdy to mas dostat nebo uz mas po terminu?

rena1410
29. kvě 2012

@chcememimi hazim sem graf ...

chcememimi
29. kvě 2012

@rena1410 v sobotu ji mam dostat....jinak jestli iz nejlesne teplota a pujdenahoru, tak jsi mela ocu vcera 🙂)

chcememimi
29. kvě 2012

http://www.womenzone.cz/uzivatelka/chcememimi/g... muj grafik ale ovu tam je spatne znazornena, byla 18.5. I podle bolesti atd. I holky tu mi to potvrdily 🙂)

rena1410
29. kvě 2012

@chcememimi tak to ti odpovida i ten duch na tu ovu 18.5. ? To jsem zvedava jeslti ti to vyjde 🙂

chcememimi
30. kvě 2012

@rena1410 jj dnes jsem 12 DPO ale mam hrozne krece v brise :( zacinam mit strach....

rena1410
30. kvě 2012

@chcememimi tak to muze byt taky tehotenstvi ty krece ne? Tak uvidis, stejne ted muzes jen cekat ...

chcememimi
30. kvě 2012

@rena1410 ja nvm....bojim se ted,vseho....a co ty, stoupaji teploty?

rena1410
31. kvě 2012

@chcememimi jj, u me teplota stoupa. A co ty, jak ti je?

chcememimi
31. kvě 2012

@rena1410 no u me je to vselijake..stale krece, tak uvidime v sobotu :-/ .

rena1410
1. čer 2012

@chcememimi Tak dej vedet jak zitra ...

chcememimi
2. čer 2012

@rena1410 tak spinim ☹

rena1410
2. čer 2012

@chcememimi Jo? A myslis, ze je to prichazejici menses? Me zas boli bricho porad jako kdyz to mam dostat uz od ovulace. A to jsem 20DC. Ale tyhle problemy mam tak 4mesice. Doktor rikal, ze jsem vporadku, na utz nic nevidel.

rena1410
2. čer 2012

@chcememimi Jo a taky me picha furt pravy vajecnik. Mela jsem tam srust, ten pry zmizel, ale asi ne. No a jeste mam zanet a lecim to boraxovyma cipkama, ale nejak zvlast to nepomaha.

rena1410
2. čer 2012

@chcememimi A co teplota, jakou mas?

chcememimi
2. čer 2012

@rena1410 teplota klesla tak o ms urcite jde ☹ o kolik jsi po ovu? Ja si ted budu cekat zase na ovu ☹ nvm co se pokazilo....

rena1410
2. čer 2012

@chcememimi Taky se mi to stalo minule. 24DC jsem mela ducha a priznaky. ALe 26DC jsem to dostala. Proste se to neudrzelo, neco bylo spatne. Lepsi ted nez pozdeji. Po ovu jsem 5 den.