Zvýšená BI proti spermiím+anovulace. Máte to někdo?

snazilka14
18. únor 2011

Ahoj holky,
chci se zeptat jestli mate nektera tuhle bezva "dvojkombinaci" ? S tim ze ovuluju az s clostilbegytem sem se smirila, ale BI proti spermiím byla další "šlupka" 🙂 . Ted papam prednison a doktorka mi zada o injekce na pojistovnu, ze bych sla v cervnu na IUI...nejak spatne se mi s tim smiruje, na druhou stranu vim ze to cele muze byt teprve zacatek delsi cesty. Je tu na tom nekdo podobne?

fori
18. únor 2011

@snazilka14 já měla taky pozitivní BI ale prednisonem se to zklidní. Mě to ale trvalo skoro 10 měsíců. Jinak ovulaci mám normální. Kam chodíš na tu imunitu??

gammaray
18. únor 2011

@snazilka14 ahoj.clostilbegyt k vyvolání přesné ovulky mi nějak nezabral,IUI bez něj nebo s ním u mě vždy neúspěšné.pak mi zjistili sníženou BI,přeléčili taky prednisonem,musela jsem ho polykat téměř rok.mnoho holek tady na něj nadává,že je k ničemu,ale mě pomohl.

snazilka14
autor
18. únor 2011

@fori ahoj, to je fajn ze se nekdo tak rychle ozval 🙂, chodím do Podolí. Teda zatím sem tam byla jednou. .. cetla sem tu par dobrych doporuceni na MUDr. Malickovou z Karlova namesti. A kam chodis ty? A kdyz se to zklidnilo, beres ted nizsi davky nebo vubec? Zkousite to ted prirozene?

snazilka14
autor
18. únor 2011

@gammaray ahoj, tak to je fajn, i kdyz me desi, ze ste ho obe polykaly tak dlouho...ja doufam ze to bude jak planuje mudra: tri mesice polykat a pak honem IUI 🙂 , tak uvidime...
ze pomohl..znamena ze BI je ted OK a zkousite to dal ? Jinak diky za zpravu, je fajn mit nejake "spolubojovnice". 😀

snazilka14
autor
18. únor 2011

@gammaray aha ted jsem se podivala na tvuj profil - mas synka a dcerku 🙂 - takze jestli ti prednison pomohl az takhle, tak to je super zprava!!

fori
18. únor 2011

@snazilka14 já chodila asi rok do Podolí, pořád se to nelepšilo, ještě než mi přišly poslední výsledky jsem zašla k Malíčkový. Z Podolí je mám už dobrý, BI je zcela v normě, ale malíková to udělala nějak podrobněji a mám problémy s krví- zvýšená srážlivost. takže prednison ted nejím vůbec. za mesíc budu mít kontrolní odběry. Jinak o mimčo se nesnažíme, používáme kondom . poctivě. půjdu rovnou na IUI. domácím snažením si tu BI mužeš prý zase rozhodit. Já už do Podolí nepůjdu, zůstanu určitě u dr. Malíčkový.

gammaray
18. únor 2011

@snazilka14 mně tehdy poslali na krev do podolí k dr.madárovi.ten zjistil,že to mám nějak úplně na prd(potraty,neúspěšné ivf...),nasadil 2 a půl prednisonu denně,za 3měsíce jsem musela znovu na kontrl.odběry,už to bylo lepší,dávku snížil na 1 denně po dobu cca.10 měsíců.a pak hurá na další pokus IVF.jinak,po dobu léčby prednisonem jsem měla přísný zákaz styku bez kondomu-děs běs !!

fori
18. únor 2011

@gammaray no a pak se ti IVF povedlo??

gammaray
18. únor 2011

@fori no jo,pak už to konečně vyšlo,moje přeléčená imunita mi tentokrát embrya nezahubila a já děti donosila.jo a něco jsem taky měla s tou krví-špatná srážlivost se sklony k tromboze,dali mi na to anopyrin.hlavně nic nevzdávej,iui to jistí...

fori
19. únor 2011

@gammaray dík, trochu jsi mě uklidnila. mě to přijde všechno nekonečný.... chjo

gammaray
19. únor 2011

@fori ahoj,holt my ženské toho musíme mnoho vydržet,je to ale hlavně náročné časově,vše se vleče jako smrad,a u mě bylo nejhorší vždy to,že mi doktoři říkali-nevíme-nevíme proč to tak je,jste v pořádku!!teda manžel měl trochu pomalejší spermíky,ale to se taky dalo vyřešit.až po dlouhé době přišli na to,že jsem na prd s tou BI.trvalo to dlouho,ale byla jsem ráda,že na to přišli a že to byl nejspíš důvod všech mých předešlých neúspěchů.

fori
19. únor 2011

@gammaray to že já mám špatnou BI na to jsme přišli hned. ale skoro rok mi trvalo než se dala do kupy, a ted mi zjistili to blbé srážení krve, a tím se vše o 3 měsíce posouvá.

gammaray
20. únor 2011

@fori tak to budˇ ráda,že ti na blbou BI přišli tak brzy.mně po IUI,7.odběrech a 14.transferech IVF poslali odpočinout si do Frantových lázní.když si v lázních doktoři přečetli co mám za sebou,zhrozili se a doporučili návštěvu imunubiologie Prahy -Podolí,tam se Madár zhrozil taky a začal léčit.pak už to šlo ráz na ráz..Tvé 3.měsíce ti utečou jako voda,uvidíš.hlavně,atˇ máš tu krev brzy v pořádku..

snazilka14
autor
21. únor 2011

@gammaray ,fori: ste obě statečný, že už jste toho zvládly tolik , fori, uvidíš 3 měsíce utečou jako voda...a já ti budu držet palce až půjdeš na IUI!
to já jsem teprv na začátku!! Trochu mě děsí, že to přeléčení trvá tak dlouho. Taky se na vás doktor tvářil, že za 2-3 měsíce to bude OK? mě už doktorka plánuje s jistotou IUI na červen, přitom na kontrolní vyšeření na imuno jdu v květnu. ...

fori
21. únor 2011

@gammaray tak to je docela hustý jak to píšeš. Mě tam poslal můj gynekolog když jsem mu řekla že se snažím otěhotnět , tak mě tam poslal automaticky, protože vědět že jsem tedy 2x potratila, ale to před 10 lety. řekl mi at na umělý vůbec nechodím že to nemá cenu když nemám BI v pořádku. je mi divný že tě tam někdo neposlal už dřív.

fori
21. únor 2011

@snazilka14 ano říkali mi že, za 3 měsíce se to musí zlepšit, ale mě se to zlepčilo až za třičtvrtě roku ☹ a ted když bych se mihla snažit tak zase ta krev. Já bych šla na IUI až po výsledcích. kvůli 1 měsíci se ti to pak všechno posune treba o půl roku. hlavně používejte ten kondom. my ho nepoužívali poctivě, tak třeba proto jsme tak dlouho čekali než se mi BI zlepší.

snazilka14
autor
21. únor 2011

@fori díky za odpověď. my to teda dodržíme, ale samozřejmě mě to taky štve.... 😒 . Tobě to do výsledků krve uteče jako voda, uvidíš! Jinak sem si taky domluvila cvičení Mojžíšový(v ISCARE), jdu tam v březnu, tak sem zvědavá...

fori
21. únor 2011

@snazilka14 hm, to je zajímavý že to Iscare nabízí. a ty jsi nikdy nebyla těhu??

gammaray
21. únor 2011

@fori já měla za sebou taky spont.2 potraty,jedno těhotenství se mi přestalo vyvíjet v nějakém 11 tt.a vidíš,řekli mi jen,že se to stává...to jsou tady ti naší blbí doktoři!v té době(cca.6 let zpátky) mě ani nenapadlo,že nějaká imunita existuje.ale co,hlavně,že to dopadlo..

gammaray
21. únor 2011

@snazilka14 ahoj,opravdu,jak říká fori,dodržuj ten gumisex,jinak je to zbytečné,a příjemné cvičení mojžíšovky,je to taky docela sranda..

snazilka14
autor
21. únor 2011

@fori ne, nikdy...my to začli zkoušet v červnu, ale od začátku bylo jasný že mám problém s ovulací, a moje normální gynekoložka pracuje i v CARu v Motole, takže mě v říjnu poslala tam, nejdřív 3 měsíce clostilbegyt, pak přišly výsledky z imuno...ten Iscare (paní Babičkovou mi doporučila ona). Jsem ráda že to jde tak rychle, na druhou stranu to pro mě je trochu šok....

snazilka14
autor
21. únor 2011

@gammaray ..no bude to opruz, ale gumisex je zas aspon úplně čistá záležitost....í když dýl jak ty tři měsíce bych nerada...díky za rady ! Budeš zkoušet další mimi? nebo dvě stačí 😉

gammaray
21. únor 2011

@snazilka14 já jsem si za tu dobu ,co jsme museli,na něj tak-nějak zvykla,hůř na tom byl manžel,ten to nějak nemohl překousnout,.. ne ne,já už žádné další děti , ani náhodou(mají dva a půl a ještě ani jednu noc jsem se nevyspala),další takové uřvance,co mám já, nyní už jen ze srdce přeji vám všem čekatelkám.

snazilka14
autor
22. únor 2011

@gammaray 🙂 a kde jsi cvičila Mojžíšovou? tohle má být včetně mobilizace před cvičením, to prý není nic až tak příjemného...

gammaray
22. únor 2011

@snazilka14 já jsem to cvičení měla třikrát týdně jako povinnou proceduru ve Frantových lázních.jestli si dobře vzpomínám,tak je to nějakých 7-8 pomalých cviků,hlavně na uvolnění pánevního dna, při tiché relax.hudbě.nic tak strašného,jak jsem už říkala,je to spíš sranda,ale prý pomáhá.zatím..