Zvýšený hormon Prolaktin, je to nebezpečné?

radulka57
31. srp 2012

Gynekoložka mi řekla, že mám zvýšený Prolaktin... prosím vás, je to nebezpečné? Ona mi chce dělat ještě jedno vyšetření. To se pozná z krve nebo výtěrem odtamtud?

radulka57
autor
1. zář 2012

verkaska
1. zář 2012

Já měla prolaktin hodně vysoký, doktor mi řekl, že může bránit otěhotnění, takže se musí snížit léky, jinak těžko otěhotním. Neboj, dá se to těma lékama celkem dobře snížit, já s tím ale bojovala dlouho, protože prolaktin prý ovlivňuje spousta věcí, třeba stres a toho já v té době měla víc než dost. A mě to doktor zjistil z krve.

werunqa
1. zář 2012

@radulka57
Ahoj-ja kdyz nemohla dlouho otehotnet tak mi delali na endokrinologii vysetreni-jestli nemam vysoky prolaktin-pry to brani v otehotneni..
Jo a delali mi rozbor z krve

lolelole
1. zář 2012

@radulka57 ahoj, vyšetření se dělá z krve - prolaktin souvisí se štítnou žlázou..je fakt, že otěhotnění může bránit ale je to obvykle poměrně jednoduše vyřešitelná věc, tak neboj 🙂

radulka57
autor
2. zář 2012

@verkaska
@werunqa
@lolelole Já se právě bojím jen toho, že nebudu plodná ☹ A nechápu teda proč mě chce dělat gynekoložka znovu normální vyšetření spodku, když se to dělá jen z odběru krve, které mě minulý týden odebrali 4 zkumavky.

tarra27
2. zář 2012

přesně jak píšou holky, dělá se to z krve a když je vysoký, musíš brát léky, každopádně bud ráda, že ti na to přišli....kamarádce na to přišli až po 4 letech, kdy nemohla otěhotnět a dovedl ji na to pouhou otázkou v práci lékař.....

takže hlavně že to víš...ona pak otěhotněla brzy....

werunqa
2. zář 2012

@radulka57
Neboj se-urcite to bude v poradku-ja ten prolaktin mela v norme, se stitnou zlazou se lecim uz 4 roky cca a stejne jsem otehotnela 😉

radulka57
autor
2. zář 2012

@tarra27 Berou se léky aji když je zvýšený o trochu?? Já právě ještě nevím jak moc je zvýšený, dozvím se to zítra..mám přijit na gyndu. Ale četla jsem že se zvyšuje i stresem a já jsem teda nervák pořádnej..tak nevím 😖

tarra27
2. zář 2012

@radulka57 to nevím na 100% ale myslím si, že ano....nízké dávky.....

neboj, bude to dobré....uvidíš 🙂

radulka57
autor
2. zář 2012

@tarra27 Ale nechápu proč mám přijít na prohlídku a ještě prý extra neumytá.

verkaska
2. zář 2012

já měla zvýšený nejdříve trochu a dostala jsem Dostinex a brala ho snad jednou týdně, když jsem ho měla zvýšený hodně, tak jsem ho brala snad každý druhý den, ale pomohlo to, po dobrání jsem byla na odběrech a bylo vše OK a hned se mi podařilo i otěhotnět. Jo a pozor, doktor říkal, že prolaktin kromě stresu ovlivňuje třeba i sex, ptal se mě, jestli jsem ho před odběrama neměla, že to může ovlivnit a taky by se měla krev prý brát až tak dvě hodiny po probuzení, protože ihned po probuzení je prý vyšší. Já se s prolaktinem natrápila fakt hodně, měla jsem hodnoty hodně vysoké, dokonce mi teklo "mlíko" z prsou, ale nakonec vše dobře dopadlo.
Extra neumytá??? tak to teda netušim proč, to jsem zvědavá, co s tebou teda bude zítra mudra dělat

tarra27
2. zář 2012

@radulka57 extra neumytá je nějaká pitomost.....to bych tam ani nešla....

radulka57
autor
2. zář 2012

@tarra27 Možná ji vyšli špatně nějaký vysledky, že tam byl zbytek intimniho gelu nebo si to nedovedu vysvetlit 😀 Jak poznala ze jsem umyta 😀

radulka57
autor
2. zář 2012

@verkaska Ty mě děsíš, že si zvědavá co se mnou bude dělat..jako by mě měla operovat 😕 No pak písnu 😀

verkaska
2. zář 2012

no ne, mě jen přijde divný, že ti řekne, že máš přijít extra neumytá, to jsem ještě neslyšela 😉

radulka57
autor
2. zář 2012

@verkaska Já taky ne 😢

radulka57
autor
3. zář 2012

@verkaska Tak jsem tam byla a brali mě pouze krev na další test Prolaktinu a na otázku, proč jsem měla být neumytá bylo, že při koupání si hejbám s prsy když se sprchuji a zvyšuje se prolaktin..takže tam nešlo o umytí spodku ale celkově umytí těla. Mělo být prostě v klidu .. 😀 ted čekám na výsledky hodnoty prolaktinu .

verkaska
3. zář 2012

tak to s tim mytím je vtipný, ten prolaktin je fakt potvora, co všechno ho dokáže ovlivnit. Držim pěsti, ať jsou výsledky OK

radulka57
autor
3. zář 2012

@verkaska děkuji... no já se taky divila, že to umytí ovlivní...Prý to mám zvýšený málo a ona si myslí, že to bylo tím, že jsem byla ve stresu a před menstruaci...a tak mě odebrala krev znovu..ale já jsem říkala, že já mám stres pokaždý tak nevím.

glimmer
3. zář 2012

já měla před prvním těhu také zvýšený prolaktin, doktor říkal, že to může bránit otěhotnění. Jeho zvýšení mi zjistili z krve, Dr. mi dělal hormonální profil v určité dny cyklu. Zvýšený hormon může způsobovat více věcí, u mě to nakonec byl chronický zánět slepáku, který mi laparoskopicky odstranili v prosinci 2009 a v září 2010 byla malá Anička na světě 🙂

olusenka
3. zář 2012

jak píše verkaska, vyšší prolaktin brání otěhotnění, jelikož brání ovulaci, menstruaci. Kojící žena má taky vysoký prolaktin (...laktin - laktace - taky některým ženám s vysokým prolaktinem může odcházet z bradavek nějaká tekutina, ale není to pravidlem). Stres může ovlivňovat jeho výšku, stejně jako spousta jiných věcí. Léky, pokud se berou pravidelně a stále ho sníží, ale chce to absolvovat i jiný vyšetření, která by zjistila příčinu. např. CT hlavy, zda v hlavě není "nádor" prolaktinom nebo vyšetření periferního vidění na očním odd. Taky vyš štítné žlázy. Já všechna vyš. absolvovala a stejně mi nic nenašli. Takže jsem brala léky (Medocriptine) a ten mi to snížil. Ovšem po vysazení léků se hladina prolaktinu zase zvýšila.
Jak jsi se ptala, zda je to nebezpečné.... Ne, není.
Snížit se dá i přírodním způsobem, užíváním drmku obecného nebo kapkami Mastodynon, kde je Drmek obsažený.

radulka57
autor
11. zář 2012

@olusenka Byla jsem na druhem odběru krve aby se zjistilo zda to mám opravdu vyšší a mám, teď mě chce gynekoložka poslat na CT mozku,, já mám strašný strach, co to jako znamená...a jak vyšetření probíhá? A co když budu mít nějaký nádor? Ptala ses na to?

taigo
15. dub 2018

@radulka57 Dobrý den 😊 vím že je to skoro 6 let starý příspěvek, ale zajímalo by mně jak jste dopadla, zjistili vám něco na CT? Jsem teď v úplně stejný situaci, a moc mně to trápí... přišel mi na to endokronoloh z krve, štítnou žlázu mám dobrou...

kockakacka
15. dub 2018

@taigo dobrý den. Koukněte ke mě na profil a klidně napište až... Ve zkratce : v říjnu mi řekli, že mám prolaktin 1300 jednotek a že otěhotnět je nemožné a prosinci při léčbě jsem otěhotněla a teď jsem 21tt a čekáme dvojčátka

radulka57
autor
17. dub 2018

@taigo ahoj, jsem v pořádku, nic mě nebylo, prolaktin se zase sám urovnal a nakonec sem ted porodila už druhou holčičku 🙂

miskia
26. říj 2018

Dobrý den s přítelem se snažíme o miminko už dva roky. Měla jsem zvýšený prolaktin ten po prášcích padnul a dostala jsem od mudr clostilbegyt který mi pomohl k otěhotnění ale bohužel jsem v květnu samovolně potratila 😔 a teď jsem šla znovu na krev a prolaktin hodně vysoký že prášky už nepomůžou a doporučení na endokrinologii 😔 Máte s tím někdo zkušenost?