Zvýšený testosteron. Jde s tím něco dělat?

luccii
5. srp 2008

Ahoj holky, jde s tím něco dělat? Máte s tím nějaká zkušenost? A jaké to má důsledky?
díky!

daisy.k
21. dub 2009

já mám Tst 4,5 ,ale minulý měsíc jsem měla 3,7 a asi před půl rokem jsem měla 5 . Prý co cyklus,to jsou jiné hodnoty.
Někde na této diskuzi jsem četla,že se už dexamethazon už nevyrábí,tak jakto,že Vám ho doktor napíše?
A mám svému gynekologovi říci,ať mi teda ten prednison předepíše?
A copak to máte za knihu?

zuzuza
21. dub 2009

Daisy, no on se ten dexamethazon asi jako lek nedělá, mě to vždy napíše doktorka, pak mě to v lékárně namíchají do takových těch průhledných fazolek, denně jsem měla tři ty fazolky ráno v pol. a večer a bylo to jako 3/4 prášku, takže asi se to dá takto jen namíchat už. Ten prednison je taky asi na ten vysoky testosteron, určitě teda je asi, protože je to taky kortikoid a to je i ten dexamethazon...

Holky, vy co máte zvýšený testosteron, nemáte problémy s padáním vlasů? já mám strašné:((((( 😠

daisy.k
21. dub 2009

díky zuzuzo,
zaútočím na doktora 😠 😀

a vlasy ???Ani mi nemluv...je to děs,divím se,že ještě nejsem plešatá 😠

hiva
21. dub 2009

u mna testosteron na 5 DC - 2,7 a na 22 DC - 3,64....ale spominal mi, ze aj DHEA-S mam velmi vysoke (neviem presne co to je)...to som mala 8,3 (5dc) a 9,2 (22DC)

a inak aj mne hodne padaju vlasy ☹

daisy.k
21. dub 2009

DHEA-S ??Co je to?

sivusa
21. dub 2009

DHEAS je nadobličkový hormón, ten mám tiež zvýšený

hiva
21. dub 2009

Dehydroepiandrosterónsulfát ....ale na co to je to vobes netusim 😅

sivusa
21. dub 2009

vlasy mi našťastie nepadajú, aspoň jedno pozitívum 😀

daisy.k
21. dub 2009

tak z toho jsem jelen.Já mám ještě vysoké LH,kolem 20 a to údajně zbůsobuje anovulaci 😖

hiva
21. dub 2009

tu je link, kde je o nom co to popisane: http://www.klinickabiochemia.sk/download/infoli... ...len som celkom nepochopila, aky ma vplyv a co to v mojom pripade znamena

sivusa
21. dub 2009

zvýšený DHEAS je takisto z PCOS

zuzuza
21. dub 2009

Jo tak holky, já měla před rokem LH 11,5 a taky anovulace:(

hiva
21. dub 2009

no ja mam LH 3,1 (5DC) a 10,7 (22DC) ....narast tam je ale ovulky som sa nedockala 😖

daisy.k
21. dub 2009

...je to na tom světě nespravedlivé...(opravdu nejsem rasistka)...zajímalo by mě,zda tyto problémy mají i naší tmavší spoluobčané... 🙄
...doufám,že jsem se nikoho nedotkla...

zuzuza
21. dub 2009

daisy, mám na to stejný pohled i názor taky jako ty, jinak já za rok a 4 mesíce neměla ovu ani jednu a možná taky tím, že mě mudr. od 17. dc ládovala každý měsíc progesteronama a možná i někdy blokla ovulku, viz. prosinec, kdy jsem brala clostilbegyt, 5 tablet denne, 14. dc jsem mela folík 15 mm a ona řekla, že zase nic a řekla, at si nasadím duphaston, ká ale vyčkala až do dejme tomu 30. dc a pak jsem ho začla brát a to mě zřejmě ovu pozdější bloklo, protože pak v caru při utz mi do papírů napsali, že byl na každém vaječníku neprasklý folík o velikosti 28 mm, z čehož plyne, že ládovat se progesteronem je na dvě věci na krámy a na hovno....ani při jednom neotěhotním

hiva
21. dub 2009

pochybujem....inak plne s tebou suhlasim 😉

hiva
21. dub 2009

to patrilo daisy.....ale aj s tebou zuzi plne suhlasim 😉

sivusa
22. dub 2009

baby,ktoré ste brali Dexamethason, mali ste pri užívaní aj nejaké vedľajšie účinky- priberanie...
keď som brala Metformin,tak mi bývalo zle od žalúdka, tak zisťujem,čo ma čaká pri užívaní Dexamethasonu

jancos
22. dub 2009

ahoj sivusa, brala som to asi pol roka, ale este dost davno, ale nic mi to nerobilo. ani hormony mi to vsak neupravilo ☹

sivusa
22. dub 2009

však som zvedavá,či mi to nejak pomôže, dúfam,že hej ,lebo potom už fakt neviem,čo by mi upravilo tie moje nešťastné hormóny 😒

ruzovypanter
16. kvě 2009

Ahoj Janci,

Ted jsem si tu cetla...protoze mam taky zjisteny PCOS a vysokou hladinu testosteronu....chci sama pro sebe taky neco udelat....a snizit vahu...myslis, ze bys mi taky mohla poslat tu knizku emailem...kterou si tady holkam zminovala? Diky moc a mej se moc fajn!

hiva
18. kvě 2009

ahojte....len sa chcem pochvalit s mojimi pokrokmi v chudnuti....po mesiaci delenej stravy 7 kg z vahy je dole (z 97 kg na 90 kg) 😵 😵 😵 .....za gratulacie vopred dakujeeem 😉 😉 😉

ralkin
19. črc 2009

pre JANCOS ahoj ja mam problem s testosteonom.mam problemy od zaciatku bez hormonov nemozem existovat brala som ich 5 rokov a vystriedala som 4 druhy.posledne 2 roky som brala duphaston ale pribrala som 20 kilo.teraz ich neberiem 5 mesiace ale na vahe stojim.idem na vsetrenie lebo su rozne hodnoty testosteronu ja by som mala mat od 0,47-2,1 a moja hodnota je 3,5.a k tomu zle pecenove testy z liekov.a neviem ci sa da nieco s tym robit aby som to zhodila spät tie kila????dakujem

jancos
22. črc 2009

ahoj ralkin, pozri si IP.

zuztek
17. pro 2009

ahojte, ozivujem tuto temu...
mam zvyseny testosteron 4,15, baby co ste tu pisali, zabrala vam nejaka liecba?

zuzu1111
12. led 2010

Nikto tu už nepíše?
Ja mám tiež zvýšený testosterón - hodnoty také: 1,4 (4.DC), 2 (23DC), u endokrinologicky zase 2, tá zistila že to nie je problém ani nadobličiek, ani štítnej žľazy, je to čisto záležitosť vaječníkov ☹ a s tým súvisí aj PCO. Vraj sa to nedá nejako liečiť, lebo lieky, ktoré existujú veľmi nenapomáhajú otehotneniu....Ona mi odporúča skúsiť HAK na 3mes.(ale to drahý odmieta, už žiadnu HAK nechce vidieť) a laparoskopické odstránie cýst (tomu sa ale snažím zatiaľ vyhnúť 😕 ). Skúšala som prvý cyklus Clostylbegyt...ale asi nič.
Aké máte skúsenosti?

moncicak5
24. led 2010

ahojte, mam problemy so zvysenym testosteron uz odmala. dali mi liecbu a bolo ok. neskor k tomu pridala anticku a vsetko bolo fajn. avsak minuly rok sme si s manzelom povedali ze uz by sa nam aj patrilo mat mimino. tak v auguste som vysadila anticku, samozrejme ze menzes neprisiel a mala som velke bolesti v podbrusku tak v septembri som isla ku mudr. ta mi zistila cystu na vajecniku, nasadila proveru, mala som spinenie a cysta zmizla. v novembri zas bolesti v podbrusku, samozrejme bez menzesu a samozrejme s czstou, tak zas provera v decembriuz bez cysty avsak vysledky krvi na prd, hlavne testosteron. takze od decembra som na diane 35 a po 3 mesiaccoch mam źas prist na krv k mudr. povedala ze s takymi vysokymi ladinami by som neotehotnela. takze tak..... ☹ 😒

mmmk
24. led 2010

Monicka, myslim, ze ta Diane ti nepomuze na moc dlouho. Ja mela testosteron 3,2 a lecba dexamethasonem to srazila na 0,2. A par mesicu pote se zadarilo. I kdyz ne uplne spontanne 😉

moncicak5
24. led 2010

mmmk
neviem, ja si tiez myslim ze to neni riesenie, ale chodim k nej 15 rokov a vzdy bolo vsetko ok. ked som sa jej pytala ci neexistuje nieco ine ako anticka na znizenie testost. tak povedala ze vsteko je na anticke tak ja uz neviem. a ta leicba dexamethasonem, su to tiez tableky? nie anticka? kolko si to uzivala? a ako sa vam zadarili ak mozem byt taka zvedava? v mojom okoli nikto totiz nema taky problem tak sa ani nemam koho oytat 😢 dakujem

zuztek
25. led 2010

ahojte, ja som mala v decembri testosteron 4,15, to som bola asi 2 tyzdne po potrate, takze neviem ci sa tie hormony rozhadzali az potom, skor si myslim ze som mala hormonalne problemy uz skor, kedze som 2 roky cakala na tehu, ono to ma vplyv na ovulku, prevladaju anovulacne cykly...
moj gyndos zatial navrhol sledovanie hormonov v priebehu cyklu, HAK by som velmi nechcela... dexometazon je kortikoid, comu sa tiez vyhybam, lebo znizuje imunitu, a ja zvyknem byt casto chora, takze fakt neviem ako to vyriesit...
momentalne chcem zmenit gyndosa, som zvedava co mi ten novy poradi, potom vam dam vediet...