Zvýšený testosteron. Jde s tím něco dělat?

luccii
5. srp 2008

Ahoj holky, jde s tím něco dělat? Máte s tím nějaká zkušenost? A jaké to má důsledky?
díky!

luccii
autor
5. srp 2008

nikdo?

sylvyka
5. srp 2008

ahojko lucii ja som mala tiez zvysenu hodnotu testosteronu ale nebrali to do uvahy pri mojom IVF ja som nemala iba o trosku prekrocenu hranicu tak neviem poradit 🙂

luccii
autor
5. srp 2008

ja mam taky trosku vyssi hladinu TST, pry to muze zpusobovat moji anovulaci... ale zatim s tim nic nechce delat a ja ani na netu nenasla, ze by s tim slo neco delat... i kdyz teda MUDr. rikala, ze se daji dat (a ted to snad nespletu) nejake gestageny...

pointka
5. srp 2008

lucii pokial nemas nador na nadoblicke a ten testosteron je dosledkom PCO je na to liek - prednison, s tym sa musis liecit aspon 2-3 mesiace. Ja som mala az 10nasobne vyssi a brala som dexamethasone (ten sa uz nevyraba, ale prave prednison 5mg je jeho nahrada) 2-3 mesiace a upravil sa mi na normalnu hladinu.
Tehotenstvu to brani len v tom zmysle, ze nemas ovulaciu a dostatok zenskych hormonov.

misule82
6. srp 2008

Díky za tohle téma🙂 V pondělí jsem se totiž také dozvěděla, že mám zvýšenou hladinu testosteronu. Mám hodnotu 2,6 a prý je to jen mírně zvýšené. Nevíte jaké jsou hladiny v normě?
Jsem po vysazení půl roku absolutně bez ovu. Doktorka ale říkala, že tu hladinu nemám tak velkou, aby bylo něco tak v nepořádku, takže to spíš vidím na PCO, to uvidím příští cyklus podle utz. Mám teď předepsaný clostil.

Jinak by mě taky zajímalo, zda jde ten hormon nějak v těle snížit. Včera jsem narazila na docela zajímavou debatu ohledně padání vlasů, kde to bylo způsobenou právě tímhle. A holky si radily vitamíny, třeba zinek, béčka a E a dále Sarapis. Taky tam psali ohledně omezení přísunu cukrů, prý že čím víc cukrů tím víc testosteronu. Z toho jsem se docela vyděsila, protože já dlabu už odmala sladký po kilech a asi na tom něco bude ☹

pointka
6. srp 2008

misule ako som pisala znizuje ho prednison. je to chyba nadobliciek a vajecnikov

aduska222
6. srp 2008

ahoj luccii

ja mám tiež zvýšený TST. TST sa u žien tvorí vo vaječníkoch a ak je zvýšený, tak spôsobuje, že nemáš ovulku každý mesiac. Ja mám napríklad svoje dni úplne pravidelne ale asi mi vajíčko dozrie len málokedy. Mne Dr dala na teraz duphaston, a ak sa nám tento mesiac nezadarí, v ďalšom cykle idem brať clostylbergyt, čo stimuluje vaječníky a hádam mi tých vajíčok dozie viac. A potom je väčšia šanca na bábatko 🙂 🙂

luccii
autor
6. srp 2008

pointka: ja mam ale estrogenu dost, jen mam zvysenou hladinu tech testosteronu... na UTZ mi mikrocysticky lekari nenasli, tak snad to PCO neni

misule: neni zac, snad se neco dozvime 🙂 ja se to taky dozvedela v pondeli... clostil beru od zitrka... ovu nemam a nevim, zda jsem ji nekdy mela... posledni 3 cykly jsem musela na vyvolavacku
jinak cukru bych se nebala - jasne, ze nejsou zdravi, ale vzdyt kazda druha zenska to s nimi prehani! a zvyseny TST ma jen mizive procento z nich...

pointka
6. srp 2008

lucii, ja pco mam a cysty nemam, estrogenu mam dost a napriek tomu som mala zvyseny testosteron, liecila som sa u endokrinologa, je to problem nadobliciek

katy.m
6. srp 2008

Holky,mi můj lékař řekl,že na zvýšenou hladinu testosteronu pomáhá,když se omezí kuřecí maso.Tak bacha na něj!!!!!!!!!! 😉 😝 😕

misule82
6. srp 2008

Sakra, kuřecí miluju a jím ho docela pravidelně.... 😠

A prosím přeložit, co to je slovensky nadobliciek? Jako nadledvinek 😉

Jinak clostil pokud to zítra dostanu, budu brát v pondělí. Mám dávku 1x denně, snad to bude stačit. A v druhé fázi najedu na duphaston.

luccii
autor
6. srp 2008

katy.m: diky za radu! kure tedy omezim... i kdyz ja ho uz davno omezila kvuli tem zpravam o hormonum, kterymi se kurata cpou (takze asi proto se maji omezit)... dnes mam k obedu rybu 🙂

pointka: nadoblicky jsou nadledvinky?

anjelik85
6. srp 2008

ahojky luci, ja beriem lutenyl. 😉 2-3 mesiace. teraz na vyžiadanie, lebo moja lekárka mi to nedala automaticky. ale aj bez liečby predošlej, mám už zdravé 22 mesačné dievčatko. ale sme sa museli dlhšie snažiť - 8 mesiacov. 😉

luccii
autor
6. srp 2008

pointka: a jak jsi se lecila u endokrinologa? s tim testosteronem? a jaky lek?

misule, ahojky 😉 koukam, ze nejsem jedina, ktere dela slovenstina problemy 😉 ja to dostala vcera a beru clost. od zitrka (3.-7.DC)

misule82
6. srp 2008

luccii: tak to budu držet palec, ať je ovu 😉 jestli mi ten clostil zabere a budu mít ovu, tak budu šťastná jako blecha🙂 A snad nebudeme mít žádné nežádoucí účinky. Naštěstí mi braní vychází na dobu dovolené, tak si kdyžtak zalezu domu do postele a bude to 🙂

Holky a taky máte příznaky vysokého TST jako akné a nadměrné ochlupení? Já mám ☹ 6 let jsem brala dianu 35, tak jsem si hodně zvykla držet beďary na uzdě, ale teď se pěkně rozjely a to mám v září svatbu....
no a chlupy, o tom ani nemluvím. Zatím mám naštěstí slabé chloupky pod nosem a snad se to víc nerozjede, protože kdybych se i tam měla holit, tak to by mě trefilo...

luccii
autor
6. srp 2008

misule, ja se taky bala kvuli svatbe (tento kveten), ze po vysazeni HA se mi akne rozjede, ale je to uplne stejny jako s ni (sem tam bedar, ale takovej ten velkej, bolavej, co nejde vymacknout)... nadmerne ochlupeni? no ja nevim - nohy bez holeni chlupaty mam dost, pak par chloupku pod nosem, ktery vytrhavam... takze asi jo, trosku vic to je, ale nikdy me nanepadlo, ze by to byl problem... spis mi vadi, ze mi zarustaji, at to odstranuju, jak chci...

anjelik: a co to je za lek???

pointka
6. srp 2008

lucii ano nadoblicky su nadledvinky, liecila som sa tymto:
Ja som mala az 10nasobne vyssi a brala som Dexamethasone (ten sa uz nevyraba, ale prave Prednison 5mg je jeho nahrada) 2-3 mesiace a upravil sa mi na normalnu hladinu.

Teraz mam ttestosteron v poriadku uz.

luccii
autor
7. srp 2008

pointka: tak to je dobra zprava - lek existuje, ovsem ja nemam toho TST o tolik vic, jako jsi mela ty, takze me tento lek jen tezko daji...

binki
7. srp 2008

měla jsem před těhu a mám zase i teď, vynechaly mi 3 cykly ms 🙄

luccii
autor
7. srp 2008

binki: a lecili te nejak?

pointka
7. srp 2008

to nie je ziaden neviemaky liek, je to obycajny kortikoid

luccii
autor
7. srp 2008

pointka: ja jsem to myslela tak, ze mam jen zvysenou haldinu, takze mi zatim asi nebudou chtit dat lek

pointka
7. srp 2008

jasne 🙂 budu ta sledovat, ale pokial nemas prilis vysoku, to sa zvykne upravit

binki
7. srp 2008

lucii: před těhu jsem dostala nějaký lék (název jsem už zapomenula, kortikoid to nebyl určitě, na to jsem se ptala, beru kortikoidy na astma, tak aby se to netlouklo), bylo mi řečeno, že testosteron brání ovulaci, takže bych neotěhotněla, proto ovulaci vyvolali uměle a podařilo se nám to,
teďka mám rozhašené i další hormony, jsem objednaná na endokrinologii

luccii
autor
7. srp 2008

binki: ja mam ted leky na ovulaci, takze rada slysim, ze to by mohlo k teho pomoci, aniz by se resil ten TST

binki
7. srp 2008

lucii: kolik cyklů je bereš, možná tě potěším, že mi zabraly ve velmi krátké době 😀

mmmk
7. srp 2008

Jak tu nekdo psal o tech cukrech, tak to neni az tak uplne pravda. Cysty zpusobuji ten zvyseny testosteron a ty cysty rostou bud v dusledku spatne inzulinove rezistence (pak se dava metformin) nebo je problem v nadledvinkach (pak prijdou ke slovu leky jako prednison). Takze zalezi na tom, jake PCO mate. Jinak prednison se predepisuje i na alergie nebo kdyz deloha zeny vytvari nepratelske prostredi pro muzovy spermie.
A mimochodem, pri PCO nemusi byt ani viditelne cysty na vajecnikach 😵

luccii
autor
8. srp 2008

binki: prvni cyklus a budu je brat pry max. jeste jeden cyklus pod dohledem me gynekolozky.. pak uz jdu do CARu

mmmk: radeji si budu myslet, ze zadne cysticky nemam, protoze to uz bych se pak mohla ze sveho zdravotniho stavu po...

binki
8. srp 2008

luccii, budu ti držet pěsti 🙂

mmmk: jak jsi to napsala s cystami, tak to musím potvrdit, ale až po porodu, měla jsem krvavou cystu v děloze (takže ne na vaječníku), fakt jsme měli nahnáno, naštěstí praskla díky injekci s hormonkama...

binki
8. srp 2008

jo a teď mi to dochází, mám už půl roku cysty v lymfatických uzlinách 😨