Zvýšený testosteron. Jde s tím něco dělat?

luccii
5. srp 2008

Ahoj holky, jde s tím něco dělat? Máte s tím nějaká zkušenost? A jaké to má důsledky?
díky!

hiva
26. led 2010

ahojte... po dlhsej dobe sa sem vraciam aby som Vam zdelila vysledky mojej liecby.... po douzivni Diane 35 na znizenie testosteronu sa mi ten upravil (zial presne hodnoty neviem)...mesiac na to som potom isla na laparoskopiu ... potom som mala hned nasledujuce 2 cykly ovulku a na treti cyklus sa nam podarilo otehotniet prirodzene... sice to nedopadlo dobre (crevna viroza mi zabila babtko) ale hlavne je, ze sa podarilo otehotniet prirodzene 😉

mmmk
26. led 2010

Moncicak, dexamethason jsou tabletky, brala jsem pulku denne celkem 100 dni. Ale ja mam hodne silne priznaky PCO, takze jsem ani presto nezacala mit ovulaci a na clostil jsem nereagovala. Pichala jsem si puregon, pregnyl a uzivala utrogestan (po ovulaci) a povedlo s v 5. takto stimulovanem cyklus. Bez IUI nebo IVF.

Hiva, to je male vitezstvi, jak se povede prirozene 😉 Nam to pred timhle tehu taky jednou nevyslo a pak jo. Telo pochopi, o co jde a pak se povede 😉 Drzim pesti.

zuztek
26. led 2010

ahojte, tak vidim, ze predsa sa s tym testosteronom da nieco robit, potesili ste ma 🙂
hiva, je mi luto ze to tak dopadlo, ale ked sa raz podarilo prirodzene, urcite sa podari aj 2.x
mmmk, drzim palce a prajem bezproblemove tehu so stastnym koncom 🙂

ginny
24. bře 2010

Ahojte, som tu novacik. Na internete som nasla velmi malo o tomto probleme. Tiez nim trpim. a mam z toho hlavu v smutku....Moja hodnota testosteronu je tiez cez 4. Gynekolog ma poslal na endokrinologiu...tam bolo vsetko v poriadku..tak mi gynekolog povedal, ze treba zredukovat vahu (pocas antikoncepcie som velmi pribrala a to som bola este u ineho gynekologa, ktory mi nikdy ani len krv nezobral, preto mam podozrenie, ze antikoncepcia mi v tomto este "pomohla") No ale tento moj gynekolog mi predpisal liek Luivac, kedze som povedala, ze ja antikoncepciu nechcem....gynekolog bol na mna velmi neprijemny. tak som sa ho uz potom aj bala nieco pytat...no ale ten Luivac, ako som sa docitala, je na posilnenie imunity.....akoze niesom gynekolog, ale nikde nevidim pisane ze by to bolo na hormony, resp na znizenie testosteronu....pisala som aj na jeden portal, nejakym odbornikom, kde si mysleli, ze si robim srandu, alebo co.....som z toho zufala a uz neviem koho sa fakt spytat...vy ste tu pisali o nejakych liekoch, ale neviete nahodou o nejakych prirodnych? ...prajem vam inak pekny den

jancos
28. bře 2010

ahoj, luivac je fakt na imunitu, mala by si sa spytat dr, preco ti ho dal. testosteron sa da znizit aj tym, ze vela cvicis a nejes veci, ktore ti velmi dvihaju inzulin v krvi /napr chlieb, zemiaky, cestoviny, ryza/, aspon to plati pre zeny, ktore maju syndrom polycystickych ovarii a kvoli tomu zvyseny testosteron. u mna to pomohlo, ale nehovorim, ze musi kazdemu. ide o to, preco je ten tst zvyseny, ci je to napr z nadobliciek alebo prave z vajecnikov, ktore nefungjuju ako maju. mozno si nebola u dobreho endokrinologa, lebo ak je ten dobry, vie to vyskumat.

karol84
4. dub 2010

ginny, ahoj, ja brala luivac dlouhe roky na posileni imunity. a kdyby snizoval testosteron, tak si toho asi vsimnu - ale mam ho porad docela vysoky (kvuli syndromu PCO).
a presne jak psala jancos, endokrinolog si zvyseneho testosteronu proste musi vsimnout...

makavela
26. dub 2010

Baby, ja mám testosteron 6,81 a normálny má byť do 2,2.. A druhý hormón čo mám zvýšený mám 16,8 a má byť 9,99. Paráada, čo? A vy ste tu niektoré hotové z 2,6 😖 O jo joooj, no nehnevajte sa, ale ste nejaké moc precitlivelé. Aké to mám asi tak ja? A to mám len 18 rokov.. 🙄

makavela
26. dub 2010

Dám vám radu. Nesnažte sa zo všetkého robiť takú veľkú vedu. Sú ľudia, ktorí sú na tom i horšie než my. A preto žijú!

karol84
27. dub 2010

makavela, pokud nekdo chce moc dite a kvuli spatnym hormonum to nejde, tak je asi pochopitelne, ze z toho nikdo nemame radost a ze se snazime zjistit vsechno, co jde zjistit, a udelat vse proto, aby se to zlepsilo...
a vetsina lekaru, se kterymi jsem se behem sve lecby setkala, zastavaji nazor, ze upravit spravne hladinu hormonu - byt jen o trosku, je docela veda.
ja mam nektere hormony o par desetin nad/pod mezi, jine nekolikrat tak zvysene/snizene - a ne vzdy plati, ze ten mnohonasobne zvyseny/snizeni hormon je nejhorsi - obcas dela velky problem treba ten hormon, ktery je jen lehce nad/pod prislusnou hranici.

veronkas
28. dub 2010

Ako babenky ja mám tiež zvýšený TST a furt mám vraj kvôli tomu vyrážkavú pleť a masné vlasy, ktoré stále padajú a tiež sa mi kvôli tomu nedarí otehotnieť už dva roky..... ale vraj aj kvôli tomu, že manžel má zdegenerované spermie, neaktívne, pomalé, takže super kombinácia.... neviem už tiež čo mám s tým robiť, asi navštívim Helios v Martine... majú dobré recenzie....

karol84
29. dub 2010

veronkas, my jsme take uz zacali chodit do caru. tak snad s nami vsemi neco v tech centrech udelaji. urcite necekej a jdi taky

aleluna
11. kvě 2010

Ahoj holčiny, chtěla jsem se zeptat, jestli má některá z vás zkušenosti s IVF při vysokém testosteronu??? Mě včera doktor docela postrašil, že není jednoduchá stimulace. Podařilo se vám některé IVF s tímto problémem???Nám nic jiného nezbývá, protože přítel má špatný spermiogram. Hodnotu testosteronu mám 4,6. Děkuju

lucy1311
7. črc 2011

@mmmk nevzdavaj to, bola som na laparke a bola tam baba ktora mala tazku formu endometriozy rozlezenu kade-tade a otehotnela, dokonca teraz cakala druhe sice po 8 rokoch ale cakala ... a najvacsia pikoska je, ze sa este narodila s 1 vajecnikom a mala aj nejake problemy so stermi z krcku maternice, takze nic nie je nemozne ... a to ti mimochodom radi ta prava, ktorej "len" nedozrievaju vajicka a uz vešia hlavu 😖 ale je to tazke, ked sa to tyka priamo teba mysliet pozitivne, kto ma ten dar, tak nic nie je nemozne ... 😉

lucy1311
7. črc 2011

a toto tusim malo ist luccii :D tak sorry mmmk

veronycka
9. říj 2011

Ahojte.ja mam taky problem.Nemala som menzes asi tri mesiace tak som zasla k doktorovi.Ten mi z ultrazvuku a z odberov krvi zistil ze mam zvyseny testosteron. Dal mi vyvolavacku a menzes som dostala.|Povedal ze sa mam snazit otehotniet. Uz sa mi cyklus pomaly upravuje a mam asi stvrty mesiac menzes bez liekov.Chcem sa spytat.Moze sa mi nejak upravit testosteron bez liekov kedze uz mam menzes skoro ok? Pri zvyseni testosteronu mozem mat ovulaciu?Nechapem, on mi povedal nech sa snazim otehotniet ale ako ked mi nepomohol aspon nejakymi tabletkami.Mozem otehotniet bez liekov?
Prosim o nazor.

terkamozolova
10. pro 2011

Veronycka to isté by zaujímalo aj mňa dá sa so zvýšeným testosterónom otehotnieť??? Ja mám napr. veľmi dlho trvajúcu slabulinkú menštruáciu a skrátený cyklus ale nie dlhšie ako 4 mesiace dovtedy som nemala zvýšený testosterón. Je mi také divné že toto nám lekár nie je ochotný povedať. Musíme sa o tom radiť na fórach hoci výmena skúseností je fajn. Len mne to príde, že bez antikoncepcie ani nie je možné otehotnieť je to naozaj tak?

veronycka
10. pro 2011

@terkamozolova Tak to neviem ci pomoze antikoncepcia.Mne doktorka hovorila ze sa mame snazit a uz to je asi rok a nic z toho snazenia neni.Uz mam z toho nervy zatial neberem ziadne tabletky, partner bol na spermiograme, bolo vsetko fajn a este ma ist raz a potom mi hadam daju nejake lieky.Dufam, ze buduci rok z toho snazenia nieco bude.Ze vraj by sme sa nemali stresovat ale uz neviem ci sa to da. Ty beries nejake tabletky aby sa ti snizil testosteron?

terkamozolova
15. pro 2011

No zatiaľ ešte neberiem ale doktor mi navrhol antiku a nestotožnujem sa s tým. A rozhodla som sa že ju brať nebudem v žiadnom prípade a snažíme sa s partnerom a verím že sa nám to skoro podarí.

terkamozolova
15. pro 2011

@veronycka No zatiaľ ešte neberiem ale doktor mi navrhol antiku a nestotožnujem sa s tým. A rozhodla som sa že ju brať nebudem v žiadnom prípade a snažíme sa s partnerom a verím že sa nám to skoro podarí.

coccinella
18. lis 2013

Ahoj 🙂

zkuste užívat kotvičník zemní - buď ve formě tinktury a nebo čaj 🙂

123698745
5. pro 2013

@coccinella Zdravím.... máš s tím " kotvičníkem zemním" nějakou zkušenost??? jistili mi právě též zvýšenou hladinu TST....

pomoctestosteron
29. bře 2014

ahojte prosím vás už sa teda niekomu podarilo nejako toto vyriešiť ... mám s tým veľký problém a chcem sa opýtať tý čo používali nejaké lieky pomohlo to aj ked ste ich potom vysadili a aké ste namli nežiaduce účinky ?? naozaj dakujem za odpovede

zuzlicek44
17. zář 2015

Prosím vás mám veľmi veľké ochlpenie na tvári...pcos potvrdené...už neviem čo zaberá...z roka na rok to je zlé...už to mám tak ako manžel....😒😒😒😒

evicka87
12. črc 2016

@jancos vidim, ze tvoje prispevky su starsieho data, no ak si este aktivna, vedela by si mi prosim poskytnut tu eknihu o PCOS? riadila si sa podla nej? ja mam tiez zvyseny TST a chceli by sme babo