Zvýšený testosteron. Jde s tím něco dělat?

luccii
5. srp 2008

Ahoj holky, jde s tím něco dělat? Máte s tím nějaká zkušenost? A jaké to má důsledky?
díky!

mmmk
8. srp 2008

Binki, tak se nechej otestoval na ten cukr (jeden odber krve) a zkus ten metformin.

Lucci, ja uz hodila svoje zdravotni problemy za hlavu. Rikam si, ze bud to prijde nebo to neprijde a my pujdeme na IVF. 😉

luccii
autor
8. srp 2008

mmmk: jenze v mem pripade by ani IVF nemuselo pomoci (ostatne to se netyka pouze me; pozn.: mam endometriozu - teda pry ji asi mam, protoze chirurg, co me operoval, to nebyl schopen rict na 100 % 😒 )

mmmk
8. srp 2008

Lucii, proc by nemelo pomoci? Je tu nekolik holek, co mely endometriozu a podarilo se jim otehotnet 😵 Mne ji pri laparce nasli taky dve mala loziska, ale uz zhojena, takze snad je to dobre znameni 😉

luccii
autor
8. srp 2008

mmmk: ja vim, ze takovy pripady jsou, kdy otehotni i s endom., ale bohuzel je to spis vzacne...

mmmk
8. srp 2008

Luuccii, ja to myslela tak, ze se jim podarilo IVF 😉

luccii
autor
8. srp 2008

mmmk: ja vim
ale i IVF si nekdy s endom. nedokaze poradit (kvuli imunol.reakci)

mmmk
8. srp 2008

Myslela jsem, ze na tu imunogickou reakci zabira prednison.

luccii
autor
8. srp 2008

mmmk: to ja nevim, mne zadny leky nedavaji... pry tu reakci muzu mit a taky nemusim

mmmk
8. srp 2008

Nezjistis, dokud nezkusis 😉

sylvyka
8. srp 2008

luccii som po 1IVF a uspešnom tiež mam endometriozu a taktiez nepriechodne vajcovody .... pokial je manzel vpohode tak preco by to nevyslo ???? drzim palceky 😉

luccii
autor
8. srp 2008

sylvyka: tak to jsem moc rada, ze vam to vyslo 🙂 takove zpravy ctu rada 🙂

stankah
21. srp 2008

ahoj dievky
ja uz koncim 2 mesačnu liečbu s clostilbelgitom a duphastonom, ale stale nič. Tiež mam menší problém s mužským hormónom a mam uz aj po prefuku a tom mi gyn. vravel ze potom zákroku vela zien otehotnie..... ☹
Chystam sa ku gyn. zaciatkom ms a poziadam ho o lieky na znizenie testost., ak nezaberu tak koncim s liecbou a budeme cakat aspon pol roka na Božiu pomoc a potom IUI,.....

Nemáme s manželom nejaký vážny problém po zdravotnej stránke, tak už tomu musíme dať voľný priebeh...

shaarka
6. říj 2008

stankah, ale mas hodnoty?
norma je 0,07 - 0,35 ng/ml
ja mam od 0,86 do 1 ng/ml

kkp
7. říj 2008

Ahojte,mám prosbu,jsem tady celkem" čerstvá ",tudíž ještě nesečtěla...
Mám PCO,vysoký luteinizační hormon-25 a taky mám vysoký testosteron,poslední hodnota byla 4,7.Dočetla jsem se tady,že se na to dává prednison 5mg.
Můj doki mi tvrdil,že lék na to není,poouze něco(už nevím co),ale to prý slouží jako antikoncepce,tudíž mi to nebude předepisovat,protože jsme se kvůli těmto problémům začali s přítelem snažit.
Mám doma prednison,protože ho užívala má maminka,tak myslíte,že bych jej mohla užívat i bez dokiho?
A myslíte,že se může kombinovat s Clomhexalem?Ten beru již 3.měsíc.
Prosím poraďte

mmmk
7. říj 2008

Kkp, ja budu mit neco podobneho jako prednison (dexametason nebo tak nejak) a budu to brat behem injekci FSH 😉 Dava se to v malickem davkovani, je to na snizeni testosteronu, nebo teda spis na omezeni jeho vzniku. Mam testosteron 3,2, podle dr. by mel byt tak do 2,0 😉 Navenek se to nastesti nejak neprojevuje, ale myslim, ze to je hlavni duvod, proc nemam ovulaci. 😠

kkp
7. říj 2008

mmmk,a jak jej máš užívat?
Mě se to teda projevuje,musím si depilovat kotlety 😠

miska170
8. lis 2008

ahojte mozte mi niketo vysvetlit co znamena ked mi gynekolog povedal ze mam hormony ako zena v menopauze?viem ze mam zvyseny testosteron ..budem moct mat deti?dakujem?

vendy05
4. pro 2008

ahojda holky prosím vás , byla jsem na krvi a zjistili že mám o něco málo zvýšený prolaktin a testosteron, nevíte na co to má vliv???? Léky budu brát až další cyklus a i k doktorce si jdu až za týden.

binki
4. pro 2008

vendy05: mně bylo řečeno, že dostanu léky na podporu ovulace, protože testosteron jí brání, jako že není, může tě ale uklidnit, brala jsem jen jeden cyklus a mimi se podařilo 😉

binki
4. pro 2008

jo a tady je zajímavý článek pro ty, co mají zvýšený test. a kortizol
http://ona.idnes.cz/tuk-na-brise-pomaha-zenam-z...

vendy05
4. pro 2008

binki dííííky moc, mě právě doktorka řekla, že to budem snižovat příští měsíc a jen ten prolaktin, protože právě beru clostil na ovulaci a ta se mi naštěstí dostavuje, právě jsem měla 12 a 14mm folikulky, takže příští týden bude ovulace, jen jsem z toho taková nesvá, ten testosteron totiž řešit vůbec nebude... 😖

daisy.k
21. dub 2009

Dobrý den,
chci oživit tuto diskuzi.Mám PCO a vysoký testosteron a mám před sebou 5.IVF. Kdysi jsem otěhotněla po IUI,ale došlo k samovolnému potratu.

Dočetla jsem se tady o Prednisonu,opravdu snižuje testosteron?Proč mi to teda můj gyndař nedoporučil????Víme to už zhruba 3 roky a nijak mě na to neléčí,ani v CARu ne 🙄

hiva
21. dub 2009

ahoj daisy....pridavam sa k tebe....diagnoza PCO a zvyseny testosteron.....napriek tomu, ze chceme velmi babetko ma teraz doktor presvedcil na 3 mesiace na Diane 35....je to antikoncepcia ale s antiandrogennymi ucinkami....cize znizuje testosteron 😉

daisy.k
21. dub 2009

Ahoj hivo,
o ní mi teda doktor říkal,ale usoudil,že to nemá smysl,když se snažíme... a jedno balení dle něj nestačí,prý by se musela brát dlohodobě,aby to zapůsobilo.A mě je 29 a nechci na něco čekat 😒

hiva
21. dub 2009

no mne je 28 ...takze tiez moc casu na vyckavanie nemam.....ale mne povedal, ze to je momentalne jedine rozumne riesenie.....a ze 3 mesiace nie je vela 😖

ja som chcela clostylbegyt alebo rovno laparoskopiu, ale povedal, ze to teraz nema zmysel....lebo aj tak by som sa potom vratila tam, kde som zacinala.....za skusku nic nedam, i ked to bude trvat 3 mesiace.....a to mi dava aspon cas trochu schudnut....to bolo jeho dalsie odporucanie....

a este povedal, ze nakolko som doteraz nebravala HAK, tie tri mesiace pomozu mojim vajecnikom trosku sa vschopit a zregenerovat 😅

takze uvidim.....ale keby bol nejaky liek, alebo homeopatikum, alebo nejake ine prirodne liecivo alebo sposob, ako znizit testosteron, hned by som ho brala....takze ak o niecom viete, prosim, podelte sa s nami 😉

daisy.k
21. dub 2009

je pravda,že musíme bojovat a zkusit se má všechno 😉 ,každopádně doufám,že brzy nalezneme //

S tím prednisonem nám asi nikdo neporadí 😅 .......

jancos
21. dub 2009

ahojte, pokial dobre viem, zvyseny testosteron je sposobeny inzulinovou rezistenciou, tu mozete ovplyvnit pomocou diety a cvicenia. to je teoria. v praxi som ir znicila a zvyseny testo mi ostal, ale nie velmi vysoky, dost blizkko ku normalu, takze to nie je az take zle.

daisy.k
21. dub 2009

jancos,dělali mi testy na inzulin.rezitenci a vyšly o.k. a nadváhu taky nemám.U mě je chyba jinde

jancos
21. dub 2009

to je blbe, este som niekde nasla tieto lieky ako antiandrogeny, ale je to angl.stranka, tak neviem, ci su aj u nas - Spironolactone (Aldactone), Cyproterone acetate, Flutamide (Eulexin) , Finasteride (Propecia, Proscar)

hiva
21. dub 2009

no u mne sa tiez nepredpoklada IR....ale zatial mi to vysetrenie nerobili....u mne to bude asi nadvahou.....takze uvidim, ako zaberie ta Diane 35 a skusim spravit nemozne - schudnut 😅