Zvýšený testosteron. Jde s tím něco dělat?

luccii
5. srp 2008

Ahoj holky, jde s tím něco dělat? Máte s tím nějaká zkušenost? A jaké to má důsledky?
díky!

jancos
21. dub 2009

diane by malo obsahovat ten Cyproterone acetate, cize by to malo zabrat aj na testosteron, alen neviem, ci tak rychlo za 3 mes sa to da, ale tvoj doktor asi vie, co robi. kazda mame tu hladinu testo inu, tak v tom sa asi musia doktori zorientovat. inak nadvahu mozes mat z ir, preto je zenam s pco tazko schudnut, lebo maju ir /ale da sa to 🙂 , len asi tazsie ako ostatni. ir je vlastne predstadium cukrovky, aspon tak mi to niekto vysvetloval, tak vlastne chudnes, aby sa ti lahsie otehotnelo, aby ked otehotnies, babo ostalo v brusku a aby sa ti nerozvila cukrovka. ked mas taku motivaciu, urcite sa to podari. len pomalicky. drzim palce

hiva
21. dub 2009

dik jancos....dam vediet, ako to ide a ako to dopadlo 😉

sivusa
21. dub 2009

Ahojte 🙂
pridávam sa k Vám, takisto mám zvýšený testosteron, k tomu PCOS
ja už som obehala veľa endokrinologov, aby s tým niečo robili a každý mi len povedal,že s tým sa nedá nič robiť.
Takisto chceme bábätko, už sme absolvovali 2 IVF,neúspešne.
Mne aj môj gynekolog povedal,že s takýmto zvýšeným testosterónom bude problém otehotnieť.
Zajtra idem zrovna k nemu a chce mi nasadiť Dexametazon,tak som zvedavá,či to pomôže.

jancos
21. dub 2009

🙂 budem cakat, vcera som zacala redukcny kurz, ma trvat 6 tyzdnov, do teraz som dala dolu 20, tak este take 4 si na nom trufam, ale neviem. idealne je pol kila za tyzden, tak ta aj ja budem informovat, ako to ide. inac, ked ti vysetria ir, mozno ti predpisu metformi a po nom sa tiez chudne. ale podla mna je lepsie najprv bez liekov. tak uvidis.

hiva
21. dub 2009

jancos, hodis mi nejaky link na ten tvoj redukcny program?.....20 kilov to je uzasne 🙂

hiva
21. dub 2009

sivusa....vitaj....drzim palce s Dexametazonom.....podla toho, co som sa tu zatial dozvedela, tak je to jediny priamy liek na znizenie testosteronu....tak drzim palce 😉

jancos
21. dub 2009

🙂 ani velmi ti nemam co hodit, lebo je to o tom, ze poznat sam seba, co naaa teba funguje. ja musim jest len maso, zeleninu, trochu ovocia a orieskov, kazdy mesiac nieco menit, cize pridavat alebo menit fyzicku zataz. ked vies anglicky, mozem ti poslat dobru knihu s dietou na pco co mam v pocitaci z tejto stranky.
http://www.ovarian-cysts-pcos.com/
sivusa, ja som brala ten dexa..., asi pol roka ale mne to nepomohlo. ale kazdy sme iny pripad. ja mam pco a ty asi nie. neviem, ako ti poradit, snad dexa pomoze, drzim palce

hiva
21. dub 2009

jancos...english u mna nie je problem....mozes mi poslat tu knihu na mail? vid Interna posta 😀

sivusa
21. dub 2009

Jancos práveže aj ja mám PCOS

hiva
21. dub 2009

a za kolko si schudla tych 20 kilov???

kaciatko81
21. dub 2009

jancos, mozem aj ja poprosit tu knizku? inak to, ze maso a zelenina a trocha ovocia je uplne logicke. viac menej mas vylucene sacharidy. je to dost bezne pri chudnuti.
sivusa a co s tebou vsetko robili? kde sa liecis a kde ste absolvovali ivf?

jancos
21. dub 2009

hiva, pozri si postu 🙂
v oktobri som dokojila, takze chudnem od novembra, asi 5 mesiacov, ale bolo z coho chudnut /97kg/, vtedy je to lahsie ako ked niekto ma 50 a chce chudnut 🙂 tolko vela inac ani nie je nutne, staci cca 10% hmotnosti.
sivusa, tak skus este vela pohybu, aj ten vraj znizuje testosteron, ale neviem, ak je tvoj fakt taky vysoky. nevies presne aky je?

jancos
21. dub 2009

kaciatko, uz by si to mala mat

hiva
21. dub 2009

jancos....este raz dik moc....snad sa mi podari dat dole aspon tych 10 kilov....ved teraz, s nasadenou HAK ani nemam co ine na robote 😅

kaciatko81
21. dub 2009

mam, dakujem 🙂

jancos
21. dub 2009

🙂 urcite hiva, som o tom presvedcena.
nech vam padne na uzitok, a do roka a do dna /aj skor, ak sa da/ prejdete do sekcie tehulky a potom babatka 🙂
a ja s vami ovsem

kaciatko81
21. dub 2009

hiva, jasne, ze sa podari, nesmies o tom pochybovat 🙂

sivusa
21. dub 2009

Kaciatko, no najprv som brala Metformin, nepomáhal, potom som bola na laparoskopii, obidve IVF som absolvovala v GF, potom som bola v Lubochni v Národnom endokrin.ústave, tam mi robili aj sono štítnej žľazy, tú mám v poriadku, sono nadobličiek, takisto v poriadku.
Ja mám typické príznaky PCOS- zvýšený testosterón, anovulačné cykly, akné,aj keď to sa mi našťastie už zlepšilo,ale mala som to strašné...

jancos
21. dub 2009

sivusa, tak skus este vela pohybu, ale ten predpokladam, ze mas. aj ten vraj znizuje testosteron, ale neviem, ak je tvoj fakt taky vysoky. nevies presne aky je? snad dexametazon pomoze

kaciatko81
21. dub 2009

ja mam tiez pco, podla sono, aj podla hp, anovulacne cykly, teda teraz skor ziadne... robili mi test na ir, tak uvidime

hiva
21. dub 2009

jasne....plati....do roka a do dna v tehulkach resp. v mamickach 😉

kaciatko81
21. dub 2009

beriem 😀

shaarka
21. dub 2009

baby, a co je to presne "zvyseny testosteron"?
davajte vase hodnoty:
sup sup 😀

kaciatko81
21. dub 2009

neviem 🙂 ale vraj mam vysoky aj estradiol a prolaktin

jancos
21. dub 2009

neviem ,idem pozriet, sa mi mari, ze 2 som mala

jancos
21. dub 2009

volny som mala 3,5, norma je do 3,17, tak to nie je take hrozne, ale bolo to pred par mesiacmi, teraz som bola zase na testy, budu buduci tyzden vysledky

zuzuza
21. dub 2009

Holky, já mám taky pcos a taky zvýšený testosteron, brala jsem dexamethazon a taky metformin, zlepšilo se to, ted beru už jen metformin 3x denně, ale jinak na mě nezabral, jako na některé holky s pco taky jsem četla, že kotvičník pozemní, výluh snižuje u žen testosteron, mámho už doma, vyzkouším, jinak mám taky za sebou první ivf neúspěšné.

Sivus: jaký ty jsi měla průběh ivf? kolik folíků a tak kdyby se ti chtělo, můžem si napisat do IP a předat si nějaké zkušenosti, říct si, jak jsme to při ivf měly🙂

sivusa
21. dub 2009

môj testosterón: 14 😖

jancos
21. dub 2009

☹ to je blbe, ale neverim, ze by ti nepomohli, vsak kazdy den nieco nove objavia, urcite aj na toto je liek, drzim palce

zuzuza
21. dub 2009

sivus, určitě na to něco musí být!!!!!! Určurtě aspoň ten dexamethason, já brala 3/4 tablety denně a pomohlo to, ted už jsem HP dlouho nedělala takže nevím, jak na tom jsem to se dovím až před druhým ivf 😝 .