Zvýšený testosteron, máte zkušenost?

saurer
10. říj 2012

Ahoj holky,
předem se omlouvám, pokud již toto téma někde existuje, ale nenašla jsem jej. Nebo ne přímo.
Jsem půl roku vysazení HA a bez vyvolávačky jsem měla přirozeně MS jen jednou. S srpnu jsem šla na krevní testy, kde mi doktor zjistil lehce zvýšený testosteron a prolaktin na hranici. Nasadil mi clostilbegyt. První cyklus jedna tableta nezabrala a šla jsem znovu na vyvolávačku. Teď začínám druhý cyklus s dvěma tabletami.
Nemáte některá zkušenost s tím trstosteronem? Co na něj pomáhá, popřípadě jaké léky vám doktor nasadil? Příští pátek jdu na folikulometri, tak bych ráda tam už s něčím vyrukovala. Zatím jsem vyčetla a Pregnylu a Duphastonu, že by mi mohly pomoct k ovulaci a k lepšímu cyklu.
předem díky za vaše rady a tipy, doufám, že brzy budeme všechny těhulky 😉

ssassi
11. říj 2012

@saurer půl roku může být pro tvoje tělo krátká doba. zkus pupalku v tabletkách, pít kontryhel a nech svoje tělo odpočinout od hormonů. tvoje tělo se musí srovnat, vyladit a musí mít čas na to, aby mohlo zase normálně fungovat. další a další dávky hormonů tělo nijak neocení. bohužel přesně vím, o čem mluvím 😒

naomi6
11. říj 2012

@saurer Já bych se nebála těch hormonů. Mně naopak clostilbegyt pomohl k otěhotnění. Rok jsem měla problémy s cyklem a ovulací po vysazení HA a hned první měsíc s clostilem se zadařilo, takže kdybych to věděla dřív, nebudu se rok trápit nějakým očišťováním těla. To je naprostá hloupost. Věř svému gynekologovi, on ví, co dělá. Držím palce 😉

maris
11. říj 2012

Já souhlasím se ssassi. Snažila bych se si pomoct sama, další prášky dle mě ještě větší paseka v těle. Já po vysazení antikoncepce jen samé vyvolávačky, přirozeně ani ťuk. Doktor už nevěděl, co se mnou. Dopadlo to tak, že mám v děloze myom a nikdo mi nevymluví, že to není z těch pitomých hormonů ☹. Je to už naštěstí dlouho a dala jsem se do kupy, bohužel myom zůstal. Mě pomohly homeopatika a kapky Joalis, zabraly okamžitě následující cyklus a od té doby mám menzes pravidelně co 30 dnů na hodinu přesně 🙂. U mě hormonům odzvonilo

saurer
autor
11. říj 2012

@ssassi
@maris
já jsem bohužel neměla pořádný cyklus ani před HA....do devatenásti jsem měla MS tak jednou ročně. Tady si asi očistou a čekáním moc nepomůžu ☹

ssassi
11. říj 2012

@saurer já ti rozumím....
jsme na tom podobně. navíc mám syndrom polycystických ovárií, takže i když ve finále nějak menstruuju, nemám ovulaci. nebo jednou za sto let. moje dítě je hormonové. rok a půl norethisteron, pak clostilbegyt a ještě do zadku pregnyl. byla jsem nateklá, přibrala jsem. cítila jsem, jak strašně se tělo těm hormonům brání. ale povedlo se hned druhý cyklus s clostilbegytem. jenže za jakou cenu? byla jsem nateklá, nafouklá, tlustá.... okamžitě jsem věděla, že jsem těhotná. svědění celého těla, prsa na prasknutí, bolesti... a pak 20 týdnů takového zvracení, že jsem skončila na kapačkách. celou dobu jsem se moc bála, jestli bude dítě v pořádku. neudržela jsem v sobě ani atom jídla nebo vody. snědla jsem plátek kiwi a vyzvracela kilo kiwi. bylo to strašný. myslím, že to bylo díky tomu sajrajtu, co jsem do sebe nacpala. naštěstí se mi narodil krásný zdravý kluk.
teď se bráním všemu hormonálnímu. zkouším to přírodně a přirozeně. koupila jsem si kontryhel, pupalku, a je na trhu nový preparát nosifol - nehormonální, prý má dobré výsledky. zkusím to rok. druhé dítě moc chci. když se za rok nepovede, asi si se sklopenýma ušima nakonec pro ten clostilbegyt taky půjdu 😒
aspoň zdravě jez, zkus ten kontryhel, nepij, nekuř... zkus tělo "zasvinit" co nejmíň.
hodně štěstí ti přeju!

saurer
autor
11. říj 2012

@ssassi no ne že bych už byla nějak zoufalá, ale i to, co strašného popisuješ, mi za dítě stojí...možná to bereš už trošičku jinak, když už ho máš doma 🙂 jinak kontryhel piju už druhý měsíc a musím říct, že asi díky němu nemám vůbec menstuační bolesti a MS je daleko slabší, než ta první po vysazení HA. A snažím se žít zdravě, ale ne vždycky se daří 🙂 dneska jsem začala druhý cyklus s clostilem, tak uvidím, co to se mnou udělá...zatím po tom prvním cyklu jsem na sobě nic nepozorovala, tak snad to tak bude i dál

naomi6
12. říj 2012

@saurer Já jsem taky měla vždycky problémy s cyklem ještě před braním HA. Měla jsem to štěstí, že hned první cyklus s clostilem se zadařilo a neměla jsem vůbec žádné takové potíže jak píše ssassi. Cítila jsem se naprosto skvěle celé těhotenství. Takže chápu, že pokdu má někdo takové problémy, tak už hormony nechce. Proč to ale píšu. Po porodu se mi cyklus tak krásně upravil, že na to kokukám jak blázen. Dokonce na sobě poznám i ovulaci a ms chodí jako hodinky. Jsem za to vděčná a doufám, že druhé mimčo se povede přirozeně bez hormonů. Všem držím palce, holky.

annieella
15. led 2013

@ssassi ahoj,jak to ctu,tak je mi Te moc lito. ☹ Zkusila bych najit dobreho homeopata🙂 Spravne zvolena homeopatika dokazou nastartovat tve telo tak,aby samo bylo schopne produkovat hormony.Navic nezatizi Te toxiny (umele hormony jsou toxiny,proto se jim telo brani a vylucuje je pres kuzi jako vyrazky,svedeni).Diky sve vlastni hormonalni rovnovaze uz nikdy nebudes potrebovat alternativni chemicke pomocniky, pokazde budes mit ovu a dalsi dite uz nebude hormonalni ale prirodni🙂

ssassi
15. led 2013

@annieella zkusím se po nějakém podívat, děkuji za radu 😉 homeopatika dávám malému na zuby, ale u sebe jsem na ně vůbec nepomyslela

enne
31. led 2013

Ahoj holky, dekuji za tuhle diskuzi. Ja jsem si myslela, ze tenhle problem mam jenom ja, uz jsem byla docela zoufala. Moje menstruace prichazi tak v utery a v breznu ☹ je to des. Dneska jsem byla na gynde a doktorka mi rekla, ze mi nedozravaji vajicka, dala mi vyvolavacku a clostil a utrogestan. Moc rada ctu, ze se vam i presto vsechno podarilo otehotnet. Dodaly jste mi zase trochu sily, ze to muze vsechno dobre dopadnout 🙂

lenicka07
31. led 2013

Ahojky taky jsem měla zvýšený testosteron a k tomu krátkou luteální fázi (menstruaci asi 5 dní po ovulaci). Předtím jsem cca deset let brala HA a bez injekce by se mi menstruační cyklus nenastartoval. K otěhotnění mi nepomohl ani clostil a utrogestan, sice dle ultrazvuku všechno bylo o.k. ale těhotenství pořád nikde. Pila jsem kontryhel, brala sarapis, cvičila dle Mojžíšové atd. Z CARu jsem utekla kvůli jejich přístupu a psychicky jsem byla docela odrovnaná. Pak jsem se na to vykašlala. S přítelem jsem se rozešla (v té době to bylo po třech letech snažení o mimi) a pak s novým přítelem otěhotněla hned druhý měsíc. Teď čekáme druhé mimi - neplánovaně jsem otěhotněla ačkoliv jsem pravidelně kojila a bylo to jen jednou co jsme si nedali pozor 🙂) takže holky hlavu vzhůru, hlavní je psychická pohoda, dokud budete mít stresy a budete pořád všechno hlídat, tak to třeba vůbec nepůjde. Myslím tím hlavně případy kdy se fyzickou příčinu nedaří zjistit. Mě nikdo neřekl, co mi vlastně je, jen určitá hormonální nerovnováha, ale nic zásadního, gynekologické problémy jsem nikdy neměla, akorát mě strašili, že nejsem nejmladší, takže plodnost už nemusí být nejlepší. Přítel mě slíbil, že budu těhotná do třech měsíců, tak jsem mu věřila, na všechno se vykašlala (sledování ovulace, doporučené praktiky při sexu atd.) a bylo to 🙂 🙂 Držím vám palečky ať jste brzo těhu!!

jana12369
8. pro 2013

@lenicka07 JÉÉÉÉ tak to se kráásně četlo 🙂 uplně mě tvůj příběh nakopl 🙂 .... ono je to asi všechno v hlavě 🙂 🙂 🙂 teď ještě přijít na to, jak si v ní udělat pořádek, aby vše fungovalo tajak má 🙂 🙂 😎

lenicka07
8. pro 2013

@jana12369 Jé, děkuju... tak snad to aspoň někoho povzbudilo 🙂 Důležité je věřit sobě a svému tělu, dát na intuici. Čím víc se člověk sleduje tak tím víc právě podkopává to přirozené chování. Já v tomhle "přírodě" hrozně teď věřím, prostě jsem nějak poznala, že můj nynější manžel je pro mě v tomhle směru ten pravý, řekli jsme se po týdnu známosti, že se vezmeme 😀 Co jsme spolu začali chodit, tak se mi srovnal cyklus, ovulace najednou byla tak jak má být, cca desátý den cyklu... nechápu to... ale jsem za ty naše dvě štěstíčka moc šťastná, jsou fakt úžasný 🙂 Takže já radím nesledovat se, nemyslet na to, milovat se podle chuti, a to nejen v plodných dnech. Věk máš oproti mě perfektní, takže určitě nevadí to nechat vyloženě zatím na přírodě a nestresovat se...

jana12369
9. pro 2013

@lenicka07 Moc děkuju.... dneska jsi první člověk,který mě dokázal trošku povzbudit 🙂 🙂 ani nevíš jak moc to potřebuju 😉 😉

lenicka07
11. pro 2013

@jana12369 Jani, neboj, i na tebe se usměje štěstí 🙂 .. A u tebe je jaký problém ? Nebo prostě taky nějaká nevysvětlitelná příčina?

jana12369
11. pro 2013

@lenicka07 Ahoja Leničko 🙂 jediné co trápí je zvýšená hladina testosteronu a nepravidelný cyklus... ☹ ☹ ale víc než tohoto se bojím, že mi při revizi dělohy něco pokazili, když to pořád nejde...

lenicka07
12. pro 2013

@jana12369 Hele já jsem si taky po třech marných letech snažení nemyslela, že bych mohla být v pořádku a otěhotnět přirozeně. Expřítel měl sice horší spermiogram, ale podle doktora to zas nebylo tak zlé. Takže to opravdu nechápu, že s jedním jsem neotěhotněla ani za tři roky a s druhým dvakrát, a to prakticky hned ( a to už jsem byla věkově dost na hraně). V podstatě jediné v čem byla změna, že jsem se zklidnila, prostě jsem manželovi (tehdy ještě příteli) uvěřila, když tvrdil, že se to určitě podaří do třech měsíců 😀 Když on má asi nějaký radar, pozná na mě ovulaci, poznal obě těhotenství a rovnou mi donesl test 😀 Taky ještě jedna věc co mě napadá, já jsem dlouho a bez přestávky brala antikoncepci (10 let) a nevím jestli pak netrvá hodně dlouho než se s tím tělo srovná. A ovulaci máš v pořádku, nemáš některé cykly anovulační ? třeba by kvůli tomu mohly být různě dlouhé. Já jsem měla cyklus sice pravidelný, ale stejně to bylo blbě kvůli té luteální fázi 😉 No a pokud máš ovulaci v pořádku, radím: prostě si urči nějaké období, třeba do léta, kdy to vypustíš z hlavy, nebudeš řešit sex ve spojitosti s miminkem, ale budeš si užívat partnera, naplánuješ si nějaké aktivity, dovolenou atd. abys na to nemyslela. A teprve až uplyne to období, tak to začneš skutečně řešit... A ta revize nevím, jestli by mohla být toho příčina, možná se zeptat těch holek, co s tím mají zkušenost...