Zvýšený testosteron, stalo se to některé z Vás?

karlovac
16. pro 2013

Ahoj všem všechny ženské hormony i štítná žlála je v pořádku.Jen testoston je zvýšený a to 4,39. U žen je normálná 0,3-2,3.
Stalo se to některé z Vás a bude to vadit otěhotnění?Teď už chápu proč menstruace nechodila pravidelně-může za to ten testosteron ☹

tkarlikova
17. pro 2013

@karlovac Ahoj, já mám zvýšený testosteron celý život (zjištěno ve 14ti).MS mi nechodila vůbec (neměla jsem ovulaci). Hodnoty hormonů teď nevím, můžu je zkusit dohledat. S těhu to vypadalo bídně, ale můj MUDr pořád věřil a teď jsem ve 22tt. Takže určitě bude dobře 🙂.

karlovac
autor
17. pro 2013

kdyžtak pro srovnání zkus dohledat výsledek testostronu.No a za jak dlouho jsi otěhotněla?

kamino
17. pro 2013

Mela jsem,nakonec se zjistilo,ze je to stitnou zlazou,tu jsem mela take rozhozenou. Po pul roce uzivani 150 Euthyroxu se vse vratilo do normy a ja pres IUI otehotnela ( mela jsem diagnoz vice..PCO,alergie na partnera.. )

tkarlikova
18. pro 2013

@karlovac Ok, zkusím to někde vypátrat 🙂. No v lednu 2012 jsem vysadila HA. V červenci 2012 jsme začali s léčbou (gynekologie + endokrinologie) a v srpnu 2013 jsem otěhotněla. To už jsem měla doma žádanku do CARu, ale tělo se naštěstí zaleklo 🙂.

tkarlikova
18. pro 2013

@karlovac Jo a mám od těch 14ti diagnostikováno PCO...

mmarch
18. pro 2013

@tkarlikova brala jsi něco na ten zvýšený testosteron? já ho mám taky, ale štítnou žlázu mám v pořádku, mám pcos a s tím testosteronem se prý nedá nic dělat, což mi přijde divné, dokážou léčit nebo aspoň potlačit všechny možné hormonální poruchy a tuto ne???

mmarch
18. pro 2013

@karlovac řekli ti k tomu něco, dali ti na to nějaké léky???

lucijes
18. pro 2013

Ahoj, taky jsem ho měla zvýšenej...Ms ale chodí pravidelně, mám malá ložiska endometriozy...při dalším HP už byl testosteron v normě, bez jakékoliv léčby...nevím, nerozumím, nikdo mi k tomu vysvětlení nedal...každopádně otěhotnět se mi už víc jak rok a půl nedaří (respektive otěhotněla jsem jednou, ale skončilo to revizí...)... 😠

tkarlikova
18. pro 2013

@mmarch No v 15ti jsme začala brát HA, abych měla aspon cyklus. Jinak se s tím asi fakt nedá nic dělat. Jezdila jsem do endokrinologického ústavu v Praze. Když jsem chtěla otěhotnět, tak jsem dostala od endokr glukophage (který obsahuje metformin, což napomáhá při PCOS) a euthyrox (štítná žláza- nic jsem s ní neměla, je to taky jen na podporu). A od gynekologa clostilbegyt. Minulý týden jsem byla na endokrinologii a mám zvětšenou štítnou žlázu, což před těhu nebylo, tak jsem zvědavá, jestli to souvisí jen s těhu... Oni to potlačit hormony dokážou, ale nevyléčí to 🙂.

mmarch
19. pro 2013

@tkarlikova na euthyrox jsem se taky ptala, aspoň na tu nejnižší dávku a endokr. mi řekl, že mi to nemůže napsat, když mám štítnici v pořádku, že bych měla třes a nespavost. Metformin mi dr. taky nechtěla napsat, byla jsem na testy na inzulínovou resistenci a to jsem taky měla v pořádku, tak že není důvod mi to psát. akorát beru clostil, který mi napsali v CAR, asi nezbyde, než jít do IVF ☹

tkarlikova
19. pro 2013

@mmarch Tak to je zvláštní. Mě to endokrinolog oboje předepsal, aniž by ho o to třeba gynekolog žádal. A to s tou štítnicí taky nic nemám...

mmarch
20. pro 2013

@tkarlikova no ten můj endokrin. je takový trošku podivín a hledí jen a výsledky, řídí se jen podle nich i kdybych mu tam omdlívala a nevím co všechno, tak prostě ve výsledku krve to nevidí, tak mi nic není 😀 ale nechci ho měnit, bylo těžké se vůbec k nějakému dostat

tkarlikova
20. pro 2013

@mmarch Joo to chápu. Tak to třeba zkusit na žádost gynekologa. Já mám pocit, že to asi oni nesmí nebo nemají předepisovat...ale možná taky jo. Ale já jsem z té endokrinologie vůbec taková rozpačitá. Chodím tam každý půl rok (teď v těhu každé 3 měsíce), ale vlastně se nic neděje. Zpráva pořád stejná no a když tam napíše, že cítí štítnici, nebo teď že ji mám dokonce zvětšenou, tak řekne, že to stejně nebudem řešit 🙂. Tak já nevím... Ale šťourat do toho nebudu 🙂

korticka
10. lis 2015

Holky koupím Metformin...nezbyl někomu? čeká mě v Novém roce IVF...strašně ráda bych ho předtím chtěla vyzkoušet...