Seznam skupin

Popis a cíle skupiny

Zveme vás do diskuze především o atopickém ekzému neboli kvasinkové infekci, ale i o jiných kožních problémech. Skupinu vede Věra Zíková (kam.zyk). Vystudovala přírodní vědy na JU České Budějovice a chemii na TU Liberec. Sama má za sebou osobní zkušenost s atopickým ekzémem a alergiemi u sebe i svých dětí. Je autorkou komplexního postupu pro stabilizaci atopického ekzému/kvasinky, který, respektive jeho úspěšnost, již byl ověřen na více než 300 dětech.

Postup je založený jednak na úpravě kosmetiky, kterou je potřeba volit velice citlivě podle toho, v jakém stádiu projevu se pokožka nachází. Nepoužívají se masti s obsahem antimykotik, antibiotik, kortikosteroidů ani imunomodulantů. Podávání antihistaminik se snaží omezit. Velmi důležitá je však také dočasná či dlouhodobá úprava stravy, neboť atopický ekzém/kvasinka o dětí od narození do 3 let poměrně často souvisí právě s reakcemi na potraviny (ale potraviny mají jistý vliv i u starších dětí a dospělých). Postup se tedy soustředí i na odhalení potravinových spouštěčů atopického ekzému pomocí eliminačně-expozičního testu. Alergologické krevní a kožní testy na potravinové alergeny jsou nesměrodatné, vycházejí falešně pozitivně i falešně nagativně, často spíše jejich výsledky zmatou.

Základní informace a rady naleznete v následujících článcích (atopický ekzém je projevem kvasinkové infekce na kůži):
http://www.modrykonik.cz/kvasinkova-infekce-u-d...
http://www.modrykonik.cz/blog/kam.zyk/article/k...


Pomoc a rady při eliminační či protikvasinkové dietě můžete hledat v těchto skupinách:

Potravinové alergie - vaříme a nakupujeme
http://www.modrykonik.cz/group/2161/detail/

Protikvasinková dieta
http://www.modrykonik.cz/group/7017/detail/

Zdravé stravování od miminek po dospělé
http://www.modrykonik.cz/group/2359/detail/

Moderátoři skupiny

Členové (4927)

Zobraz všechny členy

Pravidla skupiny

Aby bylo možné dobře a konkrétně poradit, tak pokud píšete do skupiny první dotaz, je třeba následující:

1. vložte fotku/y ekzému
2. napiště věk dítěte (nebo zda se jedná případně o dospělého)
3. uveďte, zda je dítě kojeno plně či částečně, případně do kdy bylo, pokud dostavá UM, tak jaké
4. má-li dítě zavedené příkrmy, uveďte jaké, jaký je typický denní jídelníček
5. pokud jste dítěti ze stravy nebo u kojící maminky sobě vysadili některé potraviny, napiště jaké a jak dlouho to je
6. vyjmenujte, čím je dítě mazáno
7. stručně uveďte, kdy naskočily první příznaky ekzému, kdy a čím bylo dítě očkováno (ekzém může naskočit i měsíc po něm), či kdy a jakou prodělalo infekcí atd.


Základy slušného chování snad netřeba blíže vysvětlovat. Věříme tomu, že, pokud jste se do skupiny přidaly, tak jste s popisem, cíli a pravidly skupiny seznámy a respektujete je. Pokud je tomu jinak, zvažte své další setrvání ve skupině, nebo se alespoň zdržte rad či nejapných komentářů. Moderátorky mají právo příspěvky odporující záměru skupiny smazat a nebo členku skupiny vyloučit, pokud pravidla skupiny porušuje či se o ní i mimo skupinu vyjadřuje negativně.

Tagy # označují příspěvky pouze moderátorky skupiny, aby bylo možné udržet v tom pořádek a tedy snadnou vyhledatelnost.

Pokud potřebujete něco (např. pravidla, stopnutý příspěvek) řešit s moderátorkami skupiny, řešte to s nimi, prosím, interní poštou, nevkládejte jako příspěvek do skupiny, ten by byl stopnut.


Věra Zíková (kam.zyk) přijímá dobrovolné dary ve formě byť minimálních částek (pod heslem i stovka potěší). Je třeba si uvědomit, že této diskuzi věnuje několik hodin času denně, a jak známo, čas jsou peníze. Číslo účtu je 245712487/0300 a do poznámky lze napsat nick (přezdívku) - aby mohla blahořečit případnému dárci.