Seznam skupin

Popis a cíle skupiny

V této skupině si vzájemně půjčujeme knihy.
Moderátorky (vancurovah a kathy_smilca) vyhlašují nábor knih k putování. Vždy putuje 7-10 knih najednou. Když chce člen skupiny vyslat knihu k putování, tak jí nabídne v komentáři u zprávy s tagem naborknih. Ke každé knize se vytvoří okruh čtenářek, které si knihu chtějí přečíst. Kniha putuje podle seznamu. Na seznam je možné se kdykoli během putování knihy dopsat, s vědomím majitelky knihy. Do putovních knih se prosím přihlašujte jen pokud víte, že knihu zvládnete přečíst v souladu s pravidly skupiny. Rozhodně nechceme aby někdo knihu zdržoval. Po dočtení knihy se s námi ve skupině podělte o své dojmy z přečtených putovních knih. Ke knihám si posíláme dárečky, většinou jsou to nějaké sladkosti nebo drobnosti. Často kolují čaje, káva, čokoláda v jakékoli podobě...Na začátku putování knihy vytvoříme vlákno s diskuzí k dané knize a tam se budete moci vyjadřovat po přečtení.
Jak tvořit tagy:
- tagy se vždy píší bez diakritiky
- slova v tagu neoddelujte pomlčkou
- na začátku putování knihy vytvoříme příslušný tag a tag k diskuzi, tak pak koukněte jak byl a dejte si pozor na překlepy

Moderátoři skupiny

Členové (74)

Zobraz všechny členy

Pravidla skupiny

1. Uvědomte si prosím, že tohle není knihovna. Putovní kniha je majetek některé ze členky této skupiny a každá členka posílá knihu v dobré víře, že se cestou nezničí. Proto se k putovním knihám chovejte jako k vlastním, vyvarujte se jakémukoli poškození a balte knihy do bublinkové folie a dárečky zvlášť.
2. Putovní kniha putuje JEN ke čtenářkám na seznamu. Rozhodně putovní knihu NEbude čtenářka půjčovat jiným zájemcům mimo tuto skupinu i kdyby měly profil tady na MK.
3. Kniha by se měla u jedné čtenářky zdržet MAXIMÁLNĚ měsíc. Ideální by byly dva týdny.
4. Pokud by jedna čtenářka měla mít doma víc než jednu putovní knihu, poprosí o přeskočení na seznamu.
5. Každá čtenářka, které přijde putovní kniha sem do skupiny napíše zprávu a přiloží fotku. Zároveň po dočtení napíše do skupiny, že knihu odesílá. Každá zpráva bude obsahovat název knihy a příslušný tag. Čili když mi přijde nebo posílám knihu Ta přede mnou napíšu zprávu s tagem tapředemnou. Dávajte si prosím pozor na správnost tagů, některé názvy knih se snadno zaměňují (např: Láska z Paříže/ Láska v Paříži). Ještě bych chtěla upozornit, že když označujete nickem uživatelku musí být z každé strany nicku mezera. Když napíšete @vancurovah. tak mě to neoznačí a nepřijde mi oznámení. Když budete psát nick na konec věty, tak se na tečku za větou radši vykašlete
6. Pokud se rozhodnete, že vyšlete knihu "do světa" tak ke knize připište seznam čtenářek. Můžete podle vlastního uvážení přiložit i bloček na dojmy čtenářek. Ten vám potom zůstane a bude to hlavně pro vás.