• Přihlas se
 • Registrace nového člena
 • Získej PLUSPRO
 • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
 • Přihlas se
 • Registrace nového člena
 • Získej PLUSPRO

Hračky na kočárek

Hračka na kočárekPrvní hračky, se kterými přichází miminko do styku, bývají zpravidla závěsné, na kočárek.

Počínaje porodem se miminko ocitá v prostředí, na které není zvyklé. Svět se stává prostornějším, zvuky, které sice vnímalo již v maminčině bříšku se nyní stávají mnohem zřetelnější. Miminko tak přichází do kontaktu s mnoha novými podněty. Během prvního roku svého života poznává mnoho nových smyslů, objevuje možnosti svých ručiček a nožiček. Miminko se učí vidět a rozeznávat předměty a také jejich barvy či tvary. Dochází k rozvíjení sluchu a prvním náznakům řeči. Proto je velice důležité, aby se měly takto malé dětičky po čem natahovat a na co sahat. Miminko je zkrátka hravé a touží poznávat vše nové.

V tomto věku nemá miminko ještě zdaleka vyvinutou jemnou motoriku, proto jsou ideálními hračkami pro tento věk takové hračky, na které se může dívat, slyšet je a později na ně i sahat. Jedná se o hračky zpravidla závěsné, na kočárek, autosedačku, na postýlku, závěsné kolotoče atd. Vhodné jsou hračky interaktivní, plyšové, vydávající zvuky, šustící, vybavené kroužky, které podporují jemnou motoriku děťátka. Hračky se zrcátkem, mnohdy vybavené i kousátky. Při výběru hračky na kočárek je vhodné se zaměřit také na její omyvatelnost či pratelnost.

Smysly novorozeňátka a jeho vnímání hraček

Novorozeňátko na rozdíl od ostatních savců přichází na svět již se smysly, které jsou aktivovány. Novorozenec je tedy už těsně po porodu schopný vnímat okolí všemi pěti smysly, které jsou ale ve srovnání s dospělým člověkem samozřejmě značně omezené.

Zrak

Během prvních třech měsíců života je miminko schopno vidět pouze velmi kontrastní a blízké předměty. Oční svalstvo, které ještě není dovyvinuté dokáže zaostřit cca do vzdálenosti 20-35 cm. To však děťátku stačí k tomu, aby bez větších problémů vnímalo vše potřebné dění kolem sebe. Zejména pak obličej maminky a tatínka, případně i staršího sourozence. Hračky na kočárek pro novorozeňátka by se tedy neměly nacházet od dětského obličeje dále než-li doporučených cca 25 cm. Ačkoliv je miminko schopno vnímat i vzdálenější předměty, smyslový požitek zajistí především hračky, které jsou umístěny blíže.

Sluch

Tak jako u dospělých je dalším velmi důležitým smyslovým orgánem sluch. Ačkoliv zrak miminka po narození ještě není nějakou dobu 100%, sluch bývá daleko vyvinutější. Možná proto, že v maminčině bříšku byla přeci jen tma, ale ticho tam rozhodně nebylo. Miminko v děloze vnímá maminčin tlukot srdíčka, šum tekoucí krve, zvuky trávicího ústrojí a samozřejmě i její hlas. Mimo vjemy z těla maminky vnímá miminko i vnější zvuky - rozhovory členů rodiny nebo hudbu atp..

Vnější zvuky

Po narození miminka se do popředí dostávají vnější zvuky. Mezi ty nejpříjemnější pro miminko patří bezesporu maminčin a tatínkův hlas. Ačkoliv děťátko slovům nerozumí, dokáže již dobře vnímat tón hlasu a podle jeho barvy a výšky rozpoznat zda je příjemný či ne. Miminko také vnímá i různé melodie. Nejvhodnější melodie pro malé miminko by měly být krátké, jednoduché a výrazné. Z takových bude mít miminko daleko větší požitek, než-li při poslechu např. populární hudby.

Hračky pro miminka mají být kontrastní

Důležitá je nejen správná vzdálenost mezi hračkou a očima miminka, ale i barevnost hračky, tedy její kontrast. Miminko, ač v prvních měsících svého života nedisponuje pevnými očními nervy, reaguje nejlépe na vysoce kontrastní předměty. Proto by se tedy rodiče neměli bát kupovat pro novorozeňátko hračky na kočárek spíše černobílé nebo vysoce kontrastní.

Nejoblíbenější výrobci závěsných hraček pro nejmenší

 • Fisher-Price
 • Taf Toys
 • Tiny Love
 • Playgro
 • K's Kids
 • Lamaze ... a jiné.

Související články

Více o hračkách na kočárek na modrykonik.cz

Použité zdroje

 1. http://www.vseohrackach.cz/clanky/jak-vybrat-spravnou-hracku
 2. http://www.ondalek.cz/hracky/hracky-od-0-mesicu
 3. http://pro-nejmensi.heureka.cz/playgro-zavesna-hracka-na-kocarek-slon/
Wiki Modrý koník je Vaše encyklopedie. Je tvořena Vašimi vědomostmi a zkušenostmi s cílem pomoci jiným. Chybí Ti něco k tomuto tématu? Neváhej a napiš nám.
Změň nebo doplň článek
Uveřejněné informace nenahrazují návštěvu zkušeného odborníka (lékaře, právníka a pod.)

Má osobní zkušenost s hračkami na kočárek

 • Máme jednu a to stačí!!!

   •  giovannadarc
  23.9.2016 v 09:05 To se mi líbí
  V kočárku máme pouze jednu hračku. Malý jich měl původně pět v kočárku, ale po zkušenostech vím, že má rád pouze jednu barevnou a cinkající. Na ni hledí a ostatní nepotřebuje! V kočárku máme pouze jednu hračku. Malý jich měl původně pět v kočárku, ale po zkušenostech vím, že má rád pouze jednu barevnou a cinkající. Na ni hledí a ostatní nepotřebuje!
 • Žížala

   •  dorje
  9.5.2016 ve 23:21 To se mi líbí
  Dostali jsme od kamarádky žížalu - takovou tu na namotání na autosedačku - je hodně opotřebovaná, po 2 dětech, dcerka ji zbožňovala a často si s ní v korbě hrála. Teď ji máme na madle od sporťáku jako ochranu proti okusování. :slight_smile:)) Dostali jsme od kamarádky žížalu - takovou tu na namotání na autosedačku - je hodně opotřebovaná, po 2 dětech, dcerka ji zbožňovala a často si s ní v korbě hrála. Teď ji máme na madle od sporťáku jako ochranu proti okusování. :slight_smile:))
 • S hračkama? A proč jako?

   •  elekthra
  8.5.2016 ve 22:36 To se mi líbí
  V hluboké korbě malý žádnou hračku neměl (mám nějakou averzi vůči Lamaze a strašně jsou mi plyšové hračky nepříjemné na dotek - brrrr!!!) a ve sporťáku/golfkách je taky nepotřeboval, protože koukal ven.

  Možná je to pěkné jako ozdoba, ale my jsme nevyužili a nikdy mě to ani nenapadlo nějak kočárek "zdobit". :slight_smile:
  V hluboké korbě malý žádnou hračku neměl (mám nějakou averzi vůči Lamaze a strašně jsou mi plyšové hračky nepříjemné na dotek - brrrr!!!) a ve sporťáku/golfkách je taky nepotřeboval, protože koukal ven.

  Možná je to pěkné jako ozdoba, ale my jsme nevyužili a nikdy mě to ani nenapadlo nějak kočárek "zdobit". :slight_smile:
 • Spirálka na madlo zaujala

   •  leneee
  6.3.2016 ve 21:32 To se mi líbí
  Hračky jsme měli jen u korbičky - měli jsme Joolz, který má madlo a na něm spirálu se zvířátky od Playgro. Dcerku bavila už od miminka, kdy na zvířátka koukala. V pozdějším věku za ně tahala a mačkala je. Vydrželo jí to bavit tak do 9. měsíce, pak už si různě sedala nebo lehala na bříško a koukala přes síťku ven.

  A ve sporťáku už ji nejvíc bavila na madle upevněná nádobka s křupkami, které jedla nebo vyhazovala na zem. :slight_smile:
  Hračky jsme měli jen u korbičky - měli jsme Joolz, který má madlo a na něm spirálu se zvířátky od Playgro. Dcerku bavila už od miminka, kdy na zvířátka koukala. V pozdějším věku za ně tahala a mačkala je. Vydrželo jí to bavit tak do 9. měsíce, pak už si různě sedala nebo lehala na bříško a koukala přes síťku ven.

  A ve sporťáku už ji nejvíc bavila na madle upevněná nádobka s křupkami, které jedla nebo vyhazovala na zem. :slight_smile:
 • Nepoužíváme

   •  veroushek
  1.3.2016 ve 21:08 To se mi líbí
  Synáček v kočáru chce spát, takže ty cingrlata by ho jen rušily, tudíž nepoužíváme... Synáček v kočáru chce spát, takže ty cingrlata by ho jen rušily, tudíž nepoužíváme...
 • Není důvod - zatím?

   •  blaablaablaa
  4.1.2016 v 16:52 To se mi líbí
  Syn v kočárku spí, takže hračky netřeba. Až bude větší, tak uvidíme, nebráním se jim. Syn v kočárku spí, takže hračky netřeba. Až bude větší, tak uvidíme, nebráním se jim.
 • Zbytečnost

   •  bajushh
  4.12.2015 ve 14:32 To se mi líbí
  Vyzkoušeli jsme spousty hraček, nikdy ho to nezajímalo. Raději koukal ven nebo na nás. Za mě prostě zbytečnost. :slight_smile: Vyzkoušeli jsme spousty hraček, nikdy ho to nezajímalo. Raději koukal ven nebo na nás. Za mě prostě zbytečnost. :slight_smile:
 • Ano

   •  kate02
  11.7.2015 v 19:53 To se mi líbí
  Dle mého je nejlepší klasický jemně chrastící řetěz. Takové ty retro kytičky, co byly už za nás. Co dceru absolutně nezaujalo, byly Lamaze hračky, které všemožně chrastí, šustí a cinkají. Ty šly brzy z bytu. U nás se všeobecně u hraček potvrdilo, že čím jednodušší tím lepší. Dle mého je nejlepší klasický jemně chrastící řetěz. Takové ty retro kytičky, co byly už za nás. Co dceru absolutně nezaujalo, byly Lamaze hračky, které všemožně chrastí, šustí a cinkají. Ty šly brzy z bytu. U nás se všeobecně u hraček potvrdilo, že čím jednodušší tím lepší.
 • twirly whirly

   •  mavega
  4.5.2015 v 10:26 To se mi líbí
  Hračky na kočárek jsem řešila hodně dlouho. Měla jsem problém, že visící hračky byly většinou moc dlouhé, jiné zas byly moc krátké, prostě nic, co by mě vyloženě nadchlo. Potom jsem v Tescu objevila "hada" z hraček na kočárek, který se přidělá na madlo (obmotá se kolem toho) a hračky visí ve výšce tak akorát, aby si s nimi mohlo dítě hrát a nezavazely mu. Had je značky Twirly whirly, můžu jej opravdu doporučit. Hračky na kočárek jsem řešila hodně dlouho. Měla jsem problém, že visící hračky byly většinou moc dlouhé, jiné zas byly moc krátké, prostě nic, co by mě vyloženě nadchlo. Potom jsem v Tescu objevila "hada" z hraček na kočárek, který se přidělá na madlo (obmotá se kolem toho) a hračky visí ve výšce tak akorát, aby si s nimi mohlo dítě hrát a nezavazely mu. Had je značky Twirly whirly, můžu jej opravdu doporučit.
 • Zpočátku nuda, teď nutnost ;-)

   •  petulka_zdenda
  13.3.2015 v 10:24 To se mi líbí
  Když byla Viki mimčo, tak jí žádná hračka na kočárku nebo v kočárku absolutně nezajímala, protože hned jak jsme vyjeli, tak usnula. :wink:
  S postupem věku jí začínají hračky víc a víc bavit. :wink: Momentálně u nás vede víla od Lamaze a pejsek od stejné značky. Na autosedačce vozíme koníka od Playgro. :wink:
  Když byla Viki mimčo, tak jí žádná hračka na kočárku nebo v kočárku absolutně nezajímala, protože hned jak jsme vyjeli, tak usnula. :wink:
  S postupem věku jí začínají hračky víc a víc bavit. :wink: Momentálně u nás vede víla od Lamaze a pejsek od stejné značky. Na autosedačce vozíme koníka od Playgro. :wink:
 • Jídlo je nej

   •  betka20
  15.2.2015 v 09:59 To se mi líbí
  Hračky na kočárek jsme měli od Lamaze, různé hrací telefony a mačkadla a já nevím co ještě, ale kdyby šel kočárek vyzobit jídlem, byl by malej nejspokojenější. S jídlem v kočárku vydržel vždy nejdéle. :grinning:

  Teď máme pro druhého chlapečka připravenou sovičku se jménem Oliver, takže se moc těšíme, až konečně vyjedeme.
  Hračky na kočárek jsme měli od Lamaze, různé hrací telefony a mačkadla a já nevím co ještě, ale kdyby šel kočárek vyzobit jídlem, byl by malej nejspokojenější. S jídlem v kočárku vydržel vždy nejdéle. :grinning:

  Teď máme pro druhého chlapečka připravenou sovičku se jménem Oliver, takže se moc těšíme, až konečně vyjedeme.
 • Nepotřebovala jsem ani u jednoho

   •  lauramyn
  9.2.2015 v 11:54 To se mi líbí
  Určitě jich spoustu máme, dostali jsem toho hodně od kamarádek i od rodiny. Děti mi ale v kočárku jen spaly a k tomu hračky nepotřebovaly. Pokud byly vzhůru, tak brečely a chtěly na ruce. Proto nejlepší hračka pro nás je Manduca. :slight_smile: Určitě jich spoustu máme, dostali jsem toho hodně od kamarádek i od rodiny. Děti mi ale v kočárku jen spaly a k tomu hračky nepotřebovaly. Pokud byly vzhůru, tak brečely a chtěly na ruce. Proto nejlepší hračka pro nás je Manduca. :slight_smile:
 • Celkem zbytečné

   •  terunka88
  3.12.2014 ve 14:11 To se mi líbí
  Syn nemá na kočárku permanentně nějakou hračku, protože kočárek musím pokaždé nosit a skládat. Jednu dobu se rád díval na bobra od Lamaze, ale momentálně ho hračky už moc neberou, radši se dívá ven, na stromy. :wink: Vyloženě hračku na kočárek bych určitě nekupovala, my všechny hračky dostali. Syn nemá na kočárku permanentně nějakou hračku, protože kočárek musím pokaždé nosit a skládat. Jednu dobu se rád díval na bobra od Lamaze, ale momentálně ho hračky už moc neberou, radši se dívá ven, na stromy. :wink: Vyloženě hračku na kočárek bych určitě nekupovala, my všechny hračky dostali.
 • Zbytečnost - ozdoba pro kolemjdoucí

   •  oktarina
  9.11.2014 v 19:15 To se mi líbí
  Naše dcera všechny hračky na kočárek okázale ignorovala a já se mohla přetrhnout, jak jsem vymýšlela, jaká ještě hráčka by ji mohla zaujmout.

  Vsadila jsem na multifunkční hračky Lamaze, ale pro dceru bylo prostě zajímavější sledovat hru světla a stínu v listech stromů, či když byla větší, okolní svět. Jednu dobu měla ráda plastovou omyvatelnou pískací knížku, ale bez ohledu na to, zda ji má v kočárku nebo mimo kočárek.
  Naše dcera všechny hračky na kočárek okázale ignorovala a já se mohla přetrhnout, jak jsem vymýšlela, jaká ještě hráčka by ji mohla zaujmout.

  Vsadila jsem na multifunkční hračky Lamaze, ale pro dceru bylo prostě zajímavější sledovat hru světla a stínu v listech stromů, či když byla větší, okolní svět. Jednu dobu měla ráda plastovou omyvatelnou pískací knížku, ale bez ohledu na to, zda ji má v kočárku nebo mimo kočárek.
 • Jen v době, kdy se vozila na bříšku

   •  karol89
  8.11.2014 v 00:03 To se mi líbí
  Od narození byl kočár teror, pokud v něm neusnula. Žádné hračky tam neměla. Když začlo jaro/léto, využili jsme možnosti síťky a vozili jsme na bříšku. Měla krásný výhled a kolem sebe dost prostoru, tak jsem jí tam přihodila pár hraček typu hadrová plenka, vodolepka, dudlík (měla ho jen na hraní), síťku na ovoce... prostě takové ty drobnosti chrastící. Pak, co se začala vozit ve sporťáku, tak jsem jí dala na každou stranu nějakýho lamazáka a prostě nezájem. Přijde mi, že kolikrát jsou ty kočáry ověšený jen tak na parádu jako ozdoby. :grinning: :grinning: :grinning: Od narození byl kočár teror, pokud v něm neusnula. Žádné hračky tam neměla. Když začlo jaro/léto, využili jsme možnosti síťky a vozili jsme na bříšku. Měla krásný výhled a kolem sebe dost prostoru, tak jsem jí tam přihodila pár hraček typu hadrová plenka, vodolepka, dudlík (měla ho jen na hraní), síťku na ovoce... prostě takové ty drobnosti chrastící. Pak, co se začala vozit ve sporťáku, tak jsem jí dala na každou stranu nějakýho lamazáka a prostě nezájem. Přijde mi, že kolikrát jsou ty kočáry ověšený jen tak na parádu jako ozdoby. :grinning: :grinning: :grinning:
 • Paráda i zábava

   •  pazibarb
  7.11.2014 v 19:35 To se mi líbí
  Z mého pohledu záleží na typu hračky. Takže podle toho, co maminka vybere, to miminko buď zajímá nebo ne.

  Moje zkušenost: Broučci značky Sassy byli naše první hračka a byli úplně úžasní. Měli jsme je na madle vajíčka, takže na kočárku i v autě. Když malá nespala, koukala, jak se houpají, později ji jejich výrazné barvy stimulovaly, aby do nich zkoušela plácnout rukou - což působilo jemné cinkání a šustění. Na korbičce jsem měla "kravíka", plyšáka s natahovací šňůrkou, který Elince hrál ukolébavku. Přirovnala bych to ke kolotoči nad postýlkou.

  Na sporťák jsem potom pořídila nevzhledné, ale boží rachťáky typu "plasový kytkový řetěz na kočárek". Malá do nich bušila hlava nehlava a smála se, že se protáčej a chrastí. Lamaze hračky jí nikdy tolik nezaujaly. Ale kočárek s nimi vypadal krásně. :slight_smile:
  Z mého pohledu záleží na typu hračky. Takže podle toho, co maminka vybere, to miminko buď zajímá nebo ne.

  Moje zkušenost: Broučci značky Sassy byli naše první hračka a byli úplně úžasní. Měli jsme je na madle vajíčka, takže na kočárku i v autě. Když malá nespala, koukala, jak se houpají, později ji jejich výrazné barvy stimulovaly, aby do nich zkoušela plácnout rukou - což působilo jemné cinkání a šustění. Na korbičce jsem měla "kravíka", plyšáka s natahovací šňůrkou, který Elince hrál ukolébavku. Přirovnala bych to ke kolotoči nad postýlkou.

  Na sporťák jsem potom pořídila nevzhledné, ale boží rachťáky typu "plasový kytkový řetěz na kočárek". Malá do nich bušila hlava nehlava a smála se, že se protáčej a chrastí. Lamaze hračky jí nikdy tolik nezaujaly. Ale kočárek s nimi vypadal krásně. :slight_smile:
 • Lamaze a BabyOno

   •  kacajak
  7.11.2014 v 19:27 To se mi líbí
  Náš drobek má na kočárek hračky hned dvě :grinning:. První jsem mu koupila brzy, byl mu snad měsíc, ale to bylo jen tak, abych měla pro sebe pocit, že na kočárku něco mám (vždy se mi to strašně líbilo :slight_smile: ). Je to natahovací pejsek s chrastítkem, hrát si s ním začal až cca ve 4 měsících.

  Druhá hračka, tu si "vybral" sám. Byli jsme v hračkárně a on čapnul z regálu Lamaze knížku od narození :grinning:, tu si opravdu oblíbil, hraje si s ní neustále a musíme ji brát z kočárku s sebou :grinning:
  Náš drobek má na kočárek hračky hned dvě :grinning:. První jsem mu koupila brzy, byl mu snad měsíc, ale to bylo jen tak, abych měla pro sebe pocit, že na kočárku něco mám (vždy se mi to strašně líbilo :slight_smile: ). Je to natahovací pejsek s chrastítkem, hrát si s ním začal až cca ve 4 měsících.

  Druhá hračka, tu si "vybral" sám. Byli jsme v hračkárně a on čapnul z regálu Lamaze knížku od narození :grinning:, tu si opravdu oblíbil, hraje si s ní neustále a musíme ji brát z kočárku s sebou :grinning:
 • Zbytečnost? :-)

   •  aninkas1
  6.11.2014 ve 23:23 To se mi líbí
  Hračky - na kočárek - tolik jsem se těšila, až svému prvnímu potomkovi koupím jeho první hračku. Koupila jsem mu v Pompu modrého pejska, který má aktivní čumák - když ho zmáčknete, štěká. Bříško má jako obrázkovou knížku s dalšími zvířátky. A jak to dopadlo? :grinning: Na kočárku byl asi jednou nebo dvakrát :grinning: A ocenila ho nejvíc až druhorozená dcera :grinning: Ta miluje pejsky v jakémkoliv podání, takže když tento ještě ke všemu štěká, tak je hrdina číslo jedna. :wink:

  Hračky na kočárek mohou mít různou podobu, mohou být od různých značek. Osobně považuji za velmi vydařené hračky Yookidoo. Vyhráli jsme v nějaké soutěži "Superholčičku" a tu měly děti na kočárku poměrně dlouho a často :slight_smile:

  Jinak tedy myslím, že bez hraček na kočárek bychom se v pohodě obešli. Když někde cestujeme, děti mnohem víc zabaví nové okolí, dopravní prostředek nebo křupky :wink: Ale jako radost pro maminku - proč ne :wink:
  Hračky - na kočárek - tolik jsem se těšila, až svému prvnímu potomkovi koupím jeho první hračku. Koupila jsem mu v Pompu modrého pejska, který má aktivní čumák - když ho zmáčknete, štěká. Bříško má jako obrázkovou knížku s dalšími zvířátky. A jak to dopadlo? :grinning: Na kočárku byl asi jednou nebo dvakrát :grinning: A ocenila ho nejvíc až druhorozená dcera :grinning: Ta miluje pejsky v jakémkoliv podání, takže když tento ještě ke všemu štěká, tak je hrdina číslo jedna. :wink:

  Hračky na kočárek mohou mít různou podobu, mohou být od různých značek. Osobně považuji za velmi vydařené hračky Yookidoo. Vyhráli jsme v nějaké soutěži "Superholčičku" a tu měly děti na kočárku poměrně dlouho a často :slight_smile:

  Jinak tedy myslím, že bez hraček na kočárek bychom se v pohodě obešli. Když někde cestujeme, děti mnohem víc zabaví nové okolí, dopravní prostředek nebo křupky :wink: Ale jako radost pro maminku - proč ne :wink:
 • Zbytečnost

   •  marie_anna
  6.11.2014 v 19:13 To se mi líbí
  Po vyzkoušení různých závěsných hraček na kočárek jsem zjistila, že alespoň v případě mého dítěte to byla úplná zbytečnost, ne-li přímo k neprospěchu věci. Zavěšené hračky tahal a chtěl sundat zlobil se a křičel, když se to nedařilo. Když jsem je sundala, záhy letěly na zem. :slight_smile:

  Takže syn se mnohem lépe zabavil sledováním okolí a hračky si užil až doma, kde s nimi mohl manipulovat po libosti.
  Po vyzkoušení různých závěsných hraček na kočárek jsem zjistila, že alespoň v případě mého dítěte to byla úplná zbytečnost, ne-li přímo k neprospěchu věci. Zavěšené hračky tahal a chtěl sundat zlobil se a křičel, když se to nedařilo. Když jsem je sundala, záhy letěly na zem. :slight_smile:

  Takže syn se mnohem lépe zabavil sledováním okolí a hračky si užil až doma, kde s nimi mohl manipulovat po libosti.
 • Pro Matýska zbytečnost

   •  ebetka
  6.11.2014 ve 12:07 To se mi líbí
  Matýsek úspěšně všechny hračky na kočárek ignoroval. Nezajímalo ho to. Když byl miminko, tak v kočárku furt jen spal, pak jsme přešli na nošení a to ho zajímalo dění okolo nebo taky spal. Kočárek jsme pak asi půlrok vůbec nepoužívali a když pak šel do sporťáku, tak hračky ho opět nechávaly klidným a raději koukal kde se co děje. :slight_smile:
  Pro Matýska byly hračky na kočárek zbytečná investice.
  Matýsek úspěšně všechny hračky na kočárek ignoroval. Nezajímalo ho to. Když byl miminko, tak v kočárku furt jen spal, pak jsme přešli na nošení a to ho zajímalo dění okolo nebo taky spal. Kočárek jsme pak asi půlrok vůbec nepoužívali a když pak šel do sporťáku, tak hračky ho opět nechávaly klidným a raději koukal kde se co děje. :slight_smile:
  Pro Matýska byly hračky na kočárek zbytečná investice.
 • Hračky na kočárek?????

   •  krabice1983
  4.11.2014 ve 21:37 To se mi líbí
  Nevím, zda bude tento příspěvek zveřejněn. Ale musím přidat moji zkušenost.

  Mám dvojčata a jezdili jsme s kočárkem dlouho, do dvou let 2x denně a klukům se tam líbilo. A musím říct, že nikdy jsme v kočárku, či na kočárku žádnou hračku neměli.
  Byli spokojený i bez nich. Většinou hned usnuli a pak koukali na mě a poslouchali, jak jím povídám.

  Později, když byli starší, jsme si povídal společně a stačila kukuřičná křupka. Při představě, když mi usnou a cinká, nebo chrastí mi tam nějaká hračka, by mě asi kleplo, já byla totiž ráda, za každou chvilku ticha :slight_smile:

  Takže za mě zbytečné vyhazování peněz a zbytečné rozmazlování :slight_smile: Chápejte mě s rezervou, asi jsem jediná, co neměla hračky v kočárku.
  Nevím, zda bude tento příspěvek zveřejněn. Ale musím přidat moji zkušenost.

  Mám dvojčata a jezdili jsme s kočárkem dlouho, do dvou let 2x denně a klukům se tam líbilo. A musím říct, že nikdy jsme v kočárku, či na kočárku žádnou hračku neměli.
  Byli spokojený i bez nich. Většinou hned usnuli a pak koukali na mě a poslouchali, jak jím povídám.

  Později, když byli starší, jsme si povídal společně a stačila kukuřičná křupka. Při představě, když mi usnou a cinká, nebo chrastí mi tam nějaká hračka, by mě asi kleplo, já byla totiž ráda, za každou chvilku ticha :slight_smile:

  Takže za mě zbytečné vyhazování peněz a zbytečné rozmazlování :slight_smile: Chápejte mě s rezervou, asi jsem jediná, co neměla hračky v kočárku.
 • Od mala s Lamaze kamarády na cestách!

   •  nikolapomahacova
  4.3.2014 ve 13:19 To se mi líbí
  Svou první hračku Lamaze dostala Klárka od naší sousedky. Šlo o panenku Emilku, kterou měla při prvních jízdách kočárkem. Fascinovalo jí pískání, šustění a hlavně pestrobarevnost těchto Lamaze fešáků. Panenku Emilku vystřídal štěkající pejsek a později i sloník. Ačkoliv jsou hračky poměrně drahé na internetu je zle získat i za levnější peníz. Svou první hračku Lamaze dostala Klárka od naší sousedky. Šlo o panenku Emilku, kterou měla při prvních jízdách kočárkem. Fascinovalo jí pískání, šustění a hlavně pestrobarevnost těchto Lamaze fešáků. Panenku Emilku vystřídal štěkající pejsek a později i sloník. Ačkoliv jsou hračky poměrně drahé na internetu je zle získat i za levnější peníz.