Externí linky

Do Wiki článků je možné vložit odkaz na webovou stránku mimo modrykonik.cz .Takový link se označuje jako externí link.

Wiki Modrý koník není katalog odkazů, proto v ní upřednostňujeme interní linky. Přidání rozumného množství relevantních externích odkazů je ale užitečnou službou pro čitatele

Předtím, než se rozhodneš umístit do článku externí odkaz, odpověz si na tyto 3 otázky:

  • Je odkaz přístupný a funkční?
  • Je odkaz vhodný (užitečný, kvalitní, reprezentativní a pod.)?
  • Je odkaz napsán správně?

Všeobecně by měl být externí odkaz přístupný co nejširšímu publiku. Snaž se vyhnout odkazům na stránky placené a nebo vyžadující registraci. Ne každý čitatel Wiki Modrý koník ovládá cizí jazyky. Dávej přednost odkazům na stránky v češtině a slovenštině, v případě cizojazyčných piš jejich jazyk. Na případná omezení na stráce je potřeba upozornit. Zvaž i uvedení velikosti souboru (1 MB a pod.)

Vybrané externí odkazy s kvalitním obsahem, přinášející neutrální a přesné informace, které nemohou být uvedeny v článku z důvodu jejich rozsahu a nebo porušení autorských práv (online kniha, statistika) a nebo z jiných důvodů.

Je zbytečné odkazovat se na stránky, kterých obsah může být součástí Wiki článku. Též se neodkazuje na stránky, které slouží k prodeji a nebo reklamním účelům.

Externí linky - struktura článku a formátování


Externí linky se přidávají za část Související články a nebo část Víc o XY na modrykonik.cz. Pro nadpis externí linky použij nadpis první úrovně. Za nadpisem následuje nečíslovaný seznam s odrážkami s uvedenými odkazy. Ke každému odkazu je dobré doplnit i jeho stručný popis. Při dalších URL adresách použij odkazování, při kratšíh je možné použití přímo v článku URL adresu.

Příklad v textu článku


Externí linkyPoužívané značky pro cizí jazyky


CZ čeština
DE němčina
EN angličtina
FR francouzština
PL polština
SK slovenština
TR turečtina
Pomohl ti tento článek?
Ano
 / 
Ne

Zkušenosti s externími linkami

Máš zkušenost s externími linkami?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost