Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Mountain Buggy +one (Plus One)

Mountain Buggy +one (Plus One - tedy Plus Jeden) je sportovní kočárek vycházející ze známého modelu Urban Jungle. Je ale na rozdíl od něj využitelný nejen pro jedno dítě, ale i jako sportovní tandem pro sourozence. Trojkolová konstrukce má výborně vyřešené těžiště, což manipulaci s kočárkem velmi ulehčuje. Díky odpruženým nafukovacím kolům zvládá nejen městský, ale i off-road terén.

Sportovní sedadlo je v základní formě neotočné a v jednomístném módu unese až 25 kg. Polohovat ho můžeš až do lehu vhodného i pro miminka, která proti vypadnutí chrání přidaná síťka. Pětibodové bezpečnostní pásy se naklikávají do spony každý zvlášť, což ulehčuje připojení podložky nebo fusaku a zároveň umožňuje využívat je také jako tříbodové. Přizpůsobit dítěti je možné také mezinožní popruh nebo dětské madlo.

Z konstrukce můžeš sportovní nástavbu sundat a pomocí adaptérů na ni připojit nejen autosedačku, ale i originální hlubokou vaničku Carrycot Plus. Ta má až tři způsoby využití. Kromě klasického rovného lehu se na ni dají potahy navléknout i tak, aby byla mírně nakloněná a tak vhodná pro děti s refluxem. Setem odlišných potahů, které jsou její součástí, je možné z ní automaticky vytvořit v protisměru otočné nakloněné korýtkové sedadlo. To je výborným přechodem mezi obdobím ve vaničce a tím ve sportovním sedadle ve směru jízdy.

V případě dvou dětí nebo dítěte a nákupu do kočárku můžeš naložit až 20+20 kg. V dvousedadlovém módu jsou sedačky umístěné za sebou podobně jako na stadiónu - zadní je o něco výš pro lepší výhled. Obě děti naráz není možné uložit do lehu, přední sedadlo můžeš v takovém případě napolohovat jen do mírného náklonu. Zadní pozice je určena pro mladší dítě. Úplného lehu docílíš spuštěním látky a vložením matrace nebo vložné tašky do části rozšířené zipem. Při stáhnutí stříšky může miminko ležet i směrem k tobě. Když vyroste, je třeba na toto místo připevnit druhé sedadlo. To se dá polohovat do poměrně hlubokého, ale ne úplného lehu. Otevřením zipu můžeš vyklopit i opěrku nohou. Druhé sedadlo a matrace pro novorozence jsou spolu s kapsou připojitelnou na bok konstrukce už v základní výbavě kočárku. +one je kvůli konfiguraci sedadel nejvhodnější pro věkově blízké sourozence. Pro dvojčata kočárek můžeš používat jen v případě, že alespoň jedno samostatně sedí.

V případě, že kočárek právě využívá jen jedno dítě, můžeš zadní část využít jako obrovský odkládací prostor. Ten je dohromady s prostorným spodním košíkem ideální i na velké nákupy. K +one je v nabídce množství dokoupitelných doplňků: zimní podložka, fusak, deka, rukavice pro rodiče, přední lyže, pultík připojitelný k madlu i koloběžka připojitelná ve formě přídavného stupínku pro staršího sourozence a použitelná i samostatně.

Starší verze - tzv. Legacy model z doby před rokem 2015 poznáš podle dvojnásobně prodloužitelné stříšky s výklopným kšiltem. Zádová opěrka tohoto modelu byla o něco kratší a dětské madlo ani opěrku nohou nebylo možné polohovat. Brzdu u něj nenajdeš na rukojeti, ale klasicky na zadní nápravě. Místo matrace nových verzí k němu byla ve výbavě vložná taška. Legacy verze se skládá o něco složitěji pomocí páček, které u +one nahradil jednoruční systém otáčení tyče s automatickým uzamknutím konstrukce po složení. Jiná byla i spona bezpečnostních popruhů a jejich nastavování otáčením.

Parametry

Typ
sportovní, dvojkombinace, trojkombinace, sourozenecký (tandem)
Hmotnost (v kg)
13
Rozměry v rozloženém stavu (vך×d cm)
109 × 63 × 117
Rozměry ve složeném stavu (vך×d v cm)
109 × 63 × 37
Původ značky
Nový Zéland
Materiál podvozku
hliník, ocel
Maximální zatížení sedadla (jedno dítě - v kg)
25
Možnost připojit sourozenecké sedadlo
Maximální zatížení sedadla (první dítě - v kg)
20
Další parametry

Hodnocení maminek

Zatím nikdo neohodnotil tento kočárek

Otázky a odpovědi

K tomuto kočárku zatím nepřibyly žádné otázky.