Sourozenecké double kočárky

Sourozenecký double kočárek je druh dvoumístného kočárku určeného pro dvě děti, kde jsou nástavby (především sportovní sedadla) umístěné side-by-side, tedy VEDLE SEBE. Jelikož díky symetrické konstrukci nabízejí takové kočárky vyváženější těžiště, jsou oproti tandemovým kočárkům lépe ovladatelné a zároveň nabízejí dětem rovnocenný výhled. Mezi hlavní nevýhody patří širší podvozek, který se ne všude pohodlně vejde; u většiny modelů převažují neotočná sedadla (jsou tedy vhodnější pro starší děti či méně náročné rodiče), a ne každý model nabízí možnost plnohodnotné kombinace.

Při neotočných sedadlech zkombinovaných s vložnými vaničkami či jen s autosedačkami na adaptérech se dají ušetřit nejen finance (protože jsou obvykle levnější), ale i námahu, protože kočárek bude o něco lehčí. Není zde však možnost mít menší děti otočené k sobě. Při modelech, kde se to dá, je třeba počítat s vyšší investicí i váhou.

Double kočárky jsou zároveň vhodnější alternativou do terénu, kde se ovladatelnost ve spojení s případnými většími koly vyplatí stonásobně. Dvojkočárky na běh a sport budou ze stejného důvodu také jen v konfiguraci sedadel vedle sebe.

Populární double kočárky
Další kočárky