• Přihlas se
 • Registrace nového člena
 • Získej PLUSPRO
 • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
 • Přihlas se
 • Registrace nového člena
 • Získej PLUSPRO

Lehátko pro miminko

Lehátko pro miminkoLehátko pro miminko je výborná pomůcka pro rodiče, do které mohou své miminko na chvíli bezpečně umístit a přitom jej mít neustále na dohled. Také miminko získá pobytem v lehátku mnohem širší rozhled po okolí, možnost pohodlného odpočinku nebo, je-li tato pomůcka vybavena např: hrazdičkou s hračkami, stává se i skvělým místem pro chvilku strávenou zábavou.

V lehátku by miminko ale mělo trávit nanejvýš 10% času bdělosti, aby nedošlo k zablokování motorického vývoje dítěte. Pokud se děťátko v lehátku otáčí nebo přitahuje do pasivního sedu, nemělo by se používat vůbec.

Díky nízké hmotnosti lehátka je možno jej snáze přemisťovat, například z kuchyně do pokojíčku či obývacího pokoje a maminka tak může mít své miminko neustále na očích. Lehátko pro miminko, je-li polohovatelné, může být i tzv. první jídelní židličkou při zavádění prvních příkrmů dítěti. Některá lehátka mají také snímatelný a pratelný potah, který je možno prát v pračce.

Výběr lehátka pro miminko

Při výběru lehátka by se měly rodiče nejprve zamyslet nad tím, jakými funkcemi by mělo být lehátko vybaveno. Současný trh nabízí lehátka klasické, houpací, vibrační, hudební, polohovací, lehátka se zabudovaným časovým spínačem vypnutí nebo s hrazdičkou a hračkami. Funkce lehátka mohou být samozřejmě i kombinované. Lehátko pro miminko může disponovat také řadou různých melodií, nastavením hlasitosti nebo intenzitou vibrace.

Klasické lehátko pro miminko

Tato lehátka jsou vyrobena z kovové konstrukce, která je potažena pevnou a pratelnou látkou. Zádová bývá vyztužena pro zabránění přílišnému kulacení zádíček. Lehátka jsou vybavena tříbodovým bezpečnostním pásem a popruhy, které usnadňují přenášení. Většina těchto lehátek bývá houpací se zarážkou proti pohybu. Vybavenější klasická lehátka mohou být obohacena o opěrku hlavičky a sluneční stříšku. Váha klasických lehátek se pohybuje okolo 4 kg. Jsou vhodná pro miminka od narození do přibližně 10 kg.

Interaktivní lehátko pro miminko

Miminko v lehátkuTato lehátka je možné bez okolku nazvat doslova hracím koutkem pro miminko. Výrobci se předhánějí v nápadech a vylepšeních, a proto je dnes možné zakoupit lehátko pro miminko, které nabízí repertoár třeba osmi melodií, jemné vibrace, světelné efekty a samozřejmostí ve výbavě jsou hrazdičky se závěsnými hračkami, které podporují jemnou motoriku děťátka. Vibrace napomáhají při bolesti dětských bříšek nebo při kolikách.

Existují i taková lehátka, která nabízí možnost přestavby na houpačku pro batolátko, nebo polohovat zádovou a nožní opěrku tak, že z lehátka vznikne malá postýlka. Velmi nároční rodiče si mohou vybírat také z lehátek vyrobených z masivu nebo Alu konstrukce (odlehčený hliníkový rám), která jsou polstrována kůží.

Cena klasických lehátek se odvíjí zejména od použitého materiálu, vybavení a v neposlední řadě také výrobce. Klasická lehátka se pohybují v cenové relaci od přibližně 900,- Kč do 5 000,- Kč.

Polohovací lehátka

Hlavní výhodou těchto lehátek je především možnost nastavení zádové opěrky. Polstrování u těchto lehátek je většinou kompletně odnímatelné, proto rodiče nemusí mít obavy např: se zašpiněním lehátka během krmení miminka. Lehátka jsou vybavena dvěma popruhy na přenášení, bočním kloubem (či podobným systémem) na úpravu polohy lehátka (sed, leh), tříbodovým bezpečnostním pásem, který zajišťuje miminko proti případnému pádu. Polohovací lehátko pro miminko lze zafixovat do pevné polohy nebo jej využít jako kolébku. Jsou také často lehce přestavitelná na křesílka pro starší děti.

Pořizovací cena polohovatelných lehátek se pohybuje v rozmezí 1 200 - 2 500 Kč.

Při nákupu lehátka je zapotřebí zohlednit:

Polohovatelné lehátko

 • Polohovatelnost lehátka - malá miminka by měla ležet především na co nejrovnějším povrchu, starší miminka již vyžadují větší rozhled, proto je dobré, aby bylo lehátko pro miminko polohovatelné do více poloh.
 • Pevná zádová opěrka - by měla být taková, aby nedocházelo k přílišnému kulacení zádíček.
 • Nosnost - je nutné věnovat pozornost údaji o maximálním možném zatížení lehátka (do kolika kg dítěte je možno lehátko využívat). Základní lehátka mají většinou nosnost do 9 kilogramů. Lehátka s automatickým houpáním slouží dětem s hmotností do 11 kg. Nejdéle slouží dětem lehátka, která mohou děti používat nejen jako miminka, ale také jako větší děti, které se svou hmotností vejdou do 18 kg. Dětem se pak lehátko upraví a slouží jim jako křesílko, ve kterém mohou odpočívat nebo si "číst" pohádkové knížky.
 • Cena - ta nejzákladnější a jednoduše vybavena lehátka stojí od 500,- Kč, ta vybavenější s vibracemi a několika melodiemi stojí kolem 2.000 Kč.
 • Možnost houpání - lehátka se mohou houpat samostatně nebo automaticky, u kterých je možno nastavit také intenzitu houpání.
 • Vybavení lehátka - lehátko pro miminko může být vybaveno hrazdičkou s hračkami. Hračky mohou maminky z hrazdičky sundat a obměnit je. Hrazdičku je možno také odejmout, aby se maminka mohla k děťátku lépe dostat. Lehátko je vybaveno i různými melodiemi, jejichž hlasitost je možno upravovat nebo také vibracemi či automatickým houpáním. Mezi vedlejší vybavení lehátek patří boční popruhy, pomocí kterých se lehátka snáze přenášejí nebo také stříšky, které chrání dítě přes slunečními paprsky. Samozřejmou součástí lehátek by měly být tříbodové nebo pětibodové bezpečnostní pásy, která zajišťují větší bezpečnost pro dítě.

Ačkoliv je lehátko pro miminko výborným pomocníkem mamince na mateřské dovolené, miminko by v něm nemělo trávit příliš mnoho času. Je vhodné pro krátkodobé odložení miminka v době, kdy maminka např: potřebuje uvařit, osprchovat se a pod. Dlouhodobý a pravidelný pobyt děťátka v lehátku může brzdit jeho motorický vývoj.

Děťátko v lehátku musí být vždy pod dozorem zodpovědné osoby!

Při nákupu lehátka pro miminko by se měli rodiče zajímat o:

 • stabilitu lehátka - zda se při zatížení lehátko nehýbe
 • bezpečnost lehátka - lehátko pro miminko by mělo mít 3-bodový nebo 5-bodový bezpečnostní pás
 • polohovatelnost zádové opěrky - chtějí-li rodiče používat lehátko déle než půl roku (kdy miminko ještě samostatně nesedí), měli by se zajímat o to, zda je možno zádovou opěrku polohovat do více poloh (například při krmení dítěte nebo pokud bude poté lehátko sloužit větším dětem jako křesílko)
 • zda má lehátko opěrku také pro dětské nožičky
 • houpání lehátka - zda se lehátko pro miminko houpe automaticky nebo manuálně, zda je směr houpání zepředu dozadu nebo zleva doprava
 • zda je možno dítěti v lehátku pustit vibrování nebo nastavené melodie
 • odnímatelnost hrazdičky a hraček - některá lehátka mají hračky na hrazdičce umístěné napevno a lze z lehátka sundat pouze hrazdičku
 • materiál a kvalita konstrukce lehátka a také kvalita jeho polstrování - zda se neproleží apod.
 • zdravotní nezávadnost potahu, kterým je lehátko potaženo
 • zda je možno potah z lehátka odejmout a vyprat
 • je-li lehátko pro miminko vybaveno vibracemi, automatickým hýbáním nebo melodiemi, měli by se rodiče zajímat o to, zda je provoz lehátka na baterie nebo na síťový adaptér
 • váha a nosnost lehátka - rodiče ocení nízkou nosnost lehátka pro snazší přenášení, které může být komfortnější také pomocí popruhů
 • rozměry lehátka - počítají-li rodiče, že budou lehátko jejich děti užívat delší dobu

Odpočinek v lehátku

Značky lehátek pro miminka

 • Bright Starts
 • Cam
 • Delta diffusion
 • Fisher-Price
 • Chicco ...a jiné.

Související články

Více o lehátku pro miminko na modrykonik.cz

Použité zdroje

 1. http://www.maminka.cz/clanek/prakticke-rady/kupujete-detske-lehatko-existuje-spousta-variant
 2. http://www.babyweb.cz/polohovaci-lehatka
 3. http://www.babyonline.cz/potreby-pro-dite/lehatko
 4. http://www.rehacentrum-nika.cz/
 5. http://www.novesluzby.cz/nase-deti.205/vyber-lehatka-pro-deti.21782.html
 6. http://www.hracky-vybavicky.cz/75-lehatko-pro-dite/
 7. http://www.detska-lehatka.cz/2-houpaci-lehatka
 8. http://www.detska-lehatka.cz/content/16-jak-vybrat-detske-lehatko
Wiki Modrý koník je Vaše encyklopedie. Je tvořena Vašimi vědomostmi a zkušenostmi s cílem pomoci jiným. Chybí Ti něco k tomuto tématu? Neváhej a napiš nám.
Změň nebo doplň článek
Uveřejněné informace nenahrazují návštěvu zkušeného odborníka (lékaře, právníka a pod.)

Má osobní zkušenost s lehátkem pro miminko

 • Jen na krmení

   •  elekthra
  8.5.2016 ve 22:11 To se mi líbí
  Lehátko jsem dostala výměnou za UM od jiné maminky. :slight_smile: Využili jsme jej pouze na chvíle krmení od toho cca 6. měsíce. Jinak v něm být moc nechtěl, když jsem malého potřebovala "odložit", více se mu líbilo jednoduše na zemi nebo v Manduce. :slight_smile: Lehátko jsem dostala výměnou za UM od jiné maminky. :slight_smile: Využili jsme jej pouze na chvíle krmení od toho cca 6. měsíce. Jinak v něm být moc nechtěl, když jsem malého potřebovala "odložit", více se mu líbilo jednoduše na zemi nebo v Manduce. :slight_smile:
 • Lehátku od Fisher Price

   •  salme
  1.3.2016 ve 12:04 To se mi líbí
  Koupili jsme od kamarádky ,ale moc jsme jej nevyužili. :unamused: Koupili jsme od kamarádky ,ale moc jsme jej nevyužili. :unamused:
 • Lehátko není vždy vhodné

   •  veroushek
  7.2.2016 v 15:34 To se mi líbí
  Jako bezpečné odložení dítka je lehátko super, ale jen na kratičkou chvíli, aby si dítě neničilo záda a nezlenivělo. Nedoporučuje se nedonošencům, hypotonickým a lenivějším dětem. Nepodněcuje deti k aktivitě, ať už je tam sebevíc hraček na hrazdičce, dítě má opřené ruce a nenamáhá se je natáhnout, jak by to dělalo na pevné podložce. Nám to fyzioterapeut hned zakázal. Zdravým dětem trávení 10% času v lehátku denně neuškodí . Jako bezpečné odložení dítka je lehátko super, ale jen na kratičkou chvíli, aby si dítě neničilo záda a nezlenivělo. Nedoporučuje se nedonošencům, hypotonickým a lenivějším dětem. Nepodněcuje deti k aktivitě, ať už je tam sebevíc hraček na hrazdičce, dítě má opřené ruce a nenamáhá se je natáhnout, jak by to dělalo na pevné podložce. Nám to fyzioterapeut hned zakázal. Zdravým dětem trávení 10% času v lehátku denně neuškodí .
 • Houpací lehátko

   •  lucuschka
  6.1.2016 v 10:57 To se mi líbí
  Dcerka měla houpací lehátko s hrazdičkou na níž měla zavěšeny tři malé plyšové postavičky.

  Většinou jsme používaly lehátko při krmení, nebo když jsem potřebovala něco udělat, ale malá většinou chvilku vydržela pozorovat hračky, přičemž vyžadovala pouze nastavení na jemné houpaní, ale pak hned do náručí a nosit. :wink:
  Dcerka měla houpací lehátko s hrazdičkou na níž měla zavěšeny tři malé plyšové postavičky.

  Většinou jsme používaly lehátko při krmení, nebo když jsem potřebovala něco udělat, ale malá většinou chvilku vydržela pozorovat hračky, přičemž vyžadovala pouze nastavení na jemné houpaní, ale pak hned do náručí a nosit. :wink:
 • Lehátko je fajn pomocník

   •  adenka84
  5.1.2016 ve 14:03 To se mi líbí
  My lehátko využili opravdu moc. Jak při prvních příkrmech, tak při hraní nebo při vaření. Je to velice dobrý pomocník. Brala jsem si s sebou děti i do koupelny a v klidu si tak mohla dát vanu.

  Měli jsme klasická lehátka, žádná vibrační, jen to klasické houpací.
  My lehátko využili opravdu moc. Jak při prvních příkrmech, tak při hraní nebo při vaření. Je to velice dobrý pomocník. Brala jsem si s sebou děti i do koupelny a v klidu si tak mohla dát vanu.

  Měli jsme klasická lehátka, žádná vibrační, jen to klasické houpací.
 • Stačilo nám obyčejné

   •  lenjii
  30.11.2015 v 17:14 To se mi líbí
  Pro první dceru jsme měli obyčejné houpací lehátko bez vibrací, hudby a hrazdičky. Stačilo jí houpání.

  Když nebyla spokojená, stejně chtěla do náruče. Pro druhé bude opět obyčejné. Později jsme měli už jen na krmení.
  Pro první dceru jsme měli obyčejné houpací lehátko bez vibrací, hudby a hrazdičky. Stačilo jí houpání.

  Když nebyla spokojená, stejně chtěla do náruče. Pro druhé bude opět obyčejné. Později jsme měli už jen na krmení.
 • Autosedačka

   •  majvik
  9.8.2015 v 00:31 To se mi líbí
  Zatím jsem nějak nepochopila význam lehátka - stejně by v něm dítě nemělo být příliš dlouhou dobu, ve chvíli, kdy se začíná zvedat do sedu, by se do něj nemělo dokonce umisťovat vůbec - proč ho potom tedy pořizovat??? Mnoho maminek namítá, že se v něm dítě dobře krmí. Když u nás nastala fáze prvních příkrmů, "koupili" jsme za tabulku čokolády od známých starou autosedačku (abychom si nešpinili tu do auta) a do ní dceru na krmení připoutali. Většina autosedaček také houpe a na madlo nad ní se dokonce dají připevnit různé hračky. Zatím jsem nějak nepochopila význam lehátka - stejně by v něm dítě nemělo být příliš dlouhou dobu, ve chvíli, kdy se začíná zvedat do sedu, by se do něj nemělo dokonce umisťovat vůbec - proč ho potom tedy pořizovat??? Mnoho maminek namítá, že se v něm dítě dobře krmí. Když u nás nastala fáze prvních příkrmů, "koupili" jsme za tabulku čokolády od známých starou autosedačku (abychom si nešpinili tu do auta) a do ní dceru na krmení připoutali. Většina autosedaček také houpe a na madlo nad ní se dokonce dají připevnit různé hračky.
 • Rozhodně doporučuji

   •  kate02
  11.7.2015 v 19:48 To se mi líbí
  Lehátko jsme měli od narození do 8 měsíců, než se v něm dcera uměla posadit. Využívala jsem ho v kuchyni hlavně při vaření a později na podávání příkrmů, když ještě nebyla v židličce. Často v něm i usnula a byla tam spokojená. Hrazdičku k lehátku jsme za celou dobu nevyužili, protože hračky visely příliš blízko očím. Spíš si pak držela hračky sama a hrála si. Lehátko jsme měli od narození do 8 měsíců, než se v něm dcera uměla posadit. Využívala jsem ho v kuchyni hlavně při vaření a později na podávání příkrmů, když ještě nebyla v židličce. Často v něm i usnula a byla tam spokojená. Hrazdičku k lehátku jsme za celou dobu nevyužili, protože hračky visely příliš blízko očím. Spíš si pak držela hračky sama a hrála si.
 • Využili jsme ho

   •  mavega
  8.4.2015 ve 13:41 To se mi líbí
  Kupovali jsme lehátko s vibracemi do 19 kg. Vibrace jsme tedy příliš nepouštěli, protože se to dítěti nijak zvlášť nelíbilo a ani ho to neuklidňovalo. Taky jsme ho nepoužívali na začátku, ale asi až kolem 2-3 měsíců. Musím říct, že se nám docela hodilo. Dítě jsme tam dávali, když chtělo vidět, abychom ho nemuseli dávat do pasivního sedu. Nedávali jsme ho tam na dlouho, ale spíš tak po chvilkách, když jsem potřebovala něco udělat nebo když si chtěl odpočinout. Pak jsme ho měli u stolu a dítě v něm sedělo, když jsme jedli. A nakonec jsme ho využili při krmení úplně na začátku, když ještě nesedí. Kupovali jsme lehátko s vibracemi do 19 kg. Vibrace jsme tedy příliš nepouštěli, protože se to dítěti nijak zvlášť nelíbilo a ani ho to neuklidňovalo. Taky jsme ho nepoužívali na začátku, ale asi až kolem 2-3 měsíců. Musím říct, že se nám docela hodilo. Dítě jsme tam dávali, když chtělo vidět, abychom ho nemuseli dávat do pasivního sedu. Nedávali jsme ho tam na dlouho, ale spíš tak po chvilkách, když jsem potřebovala něco udělat nebo když si chtěl odpočinout. Pak jsme ho měli u stolu a dítě v něm sedělo, když jsme jedli. A nakonec jsme ho využili při krmení úplně na začátku, když ještě nesedí.
 • Moje druhé ruce

   •  beyun
  14.3.2015 ve 20:47 To se mi líbí
  Když jsme sepisovali a následně nakupovali výbavu pro miminko, nějak nás nenapadlo pořídit lehátko. Když ale začala dcera trávit v bdělém stavu více a více času, uvažovala jsem, jak jí aspoň trochu zabavit, když zrovna budu potřebovat vařit nebo něco dělat. Tak jsme koupili lehátko, polohovatelné, nevibrující. Dceři se v něm moc líbilo. Já jsem mohla dělat potřebné práce doma, ona ležela a koukala na mě. Byl to velký pomocník! Ale samozřejmě, stále nejvíce času trávila na zemi na dece nebo v náruči. :slight_smile: Když jsme sepisovali a následně nakupovali výbavu pro miminko, nějak nás nenapadlo pořídit lehátko. Když ale začala dcera trávit v bdělém stavu více a více času, uvažovala jsem, jak jí aspoň trochu zabavit, když zrovna budu potřebovat vařit nebo něco dělat. Tak jsme koupili lehátko, polohovatelné, nevibrující. Dceři se v něm moc líbilo. Já jsem mohla dělat potřebné práce doma, ona ležela a koukala na mě. Byl to velký pomocník! Ale samozřejmě, stále nejvíce času trávila na zemi na dece nebo v náruči. :slight_smile:
 • Každý musí mit své

   •  shak29
  14.3.2015 v 10:28 To se mi líbí
  Pro první mimčo jsme koupili lehátko od Fisher price, které je od narození až do 19 kg. Zároveň slouží jako jídelní židlička. Pomáhalo svými vibracemi při prdíkách. Jelikož se nám osvědčilo, kupovali jsme i druhému miminku. Obě děti ho mají stále oblíbené, takže když jsme čekali třetí miminko, bylo jasné, že musíme pořídit i třetí lehatko... :grinning: Nejstarší bude mit 5 let a sedává v něm stále. :slight_smile: Pro první mimčo jsme koupili lehátko od Fisher price, které je od narození až do 19 kg. Zároveň slouží jako jídelní židlička. Pomáhalo svými vibracemi při prdíkách. Jelikož se nám osvědčilo, kupovali jsme i druhému miminku. Obě děti ho mají stále oblíbené, takže když jsme čekali třetí miminko, bylo jasné, že musíme pořídit i třetí lehatko... :grinning: Nejstarší bude mit 5 let a sedává v něm stále. :slight_smile:
 • Zbytečné :-\

   •  klarinka23
  15.2.2015 ve 13:26 To se mi líbí
  Lehátko jsem si si kupovala s nadějí, že se určitě bude tomu mému chlapečkovi líbit. Bylo jen houpací. Po narození prcka bylo všecko jinak, moc se mu v něm nelíbilo. Takže jsem ho tam nedávala a lehátko leží ve skříni :frowning2: . Lehátko jsem si si kupovala s nadějí, že se určitě bude tomu mému chlapečkovi líbit. Bylo jen houpací. Po narození prcka bylo všecko jinak, moc se mu v něm nelíbilo. Takže jsem ho tam nedávala a lehátko leží ve skříni :frowning2: .
 • Fisher Price

   •  satyendz
  14.2.2015 v 18:35 To se mi líbí
  Od kamarádky jsem kupovala lehátko od FP s vibracemi. Vibrace jsme zapnuli minimálně. V lehátku dcera moc času netráví, ale od začátku je to fajn pomocník. Třeba když potřebuji na záchod a malá musí být nutně se mnou - lehátko zachraňovalo situaci. Ráno ji do lehátka dávám při čištění zubů - kouká na mě a "čistí" si zoubky svým kartáčkem. :slight_smile: Takže přestože od narození v něm tráví minimum času, tak jsem za ně ráda. Od kamarádky jsem kupovala lehátko od FP s vibracemi. Vibrace jsme zapnuli minimálně. V lehátku dcera moc času netráví, ale od začátku je to fajn pomocník. Třeba když potřebuji na záchod a malá musí být nutně se mnou - lehátko zachraňovalo situaci. Ráno ji do lehátka dávám při čištění zubů - kouká na mě a "čistí" si zoubky svým kartáčkem. :slight_smile: Takže přestože od narození v něm tráví minimum času, tak jsem za ně ráda.
 • Dobrá pomůcka

   •  dora13
  13.2.2015 v 19:31 To se mi líbí
  Lehátko jsme kupovali až dodatečně, po narození synka.

  Koupili jsme obyčejné polohovatelné, bez vibrací, značka Babymoov a je to užitečný pomocník. Od půl roku ho používáme na krmení (dokud nebude sedět) a taky když jsme sami doma a potřebuju se osprchovat, tak ho v lehátku přinesu do koupelny. Jednu dobu v něm taky často pozoroval peroucí se prádlo. :slight_smile: Netráví tam moc času, když odečtu krmení, tak maximálně dvacet minut, ale určitě bych pořídila znovu.
  Lehátko jsme kupovali až dodatečně, po narození synka.

  Koupili jsme obyčejné polohovatelné, bez vibrací, značka Babymoov a je to užitečný pomocník. Od půl roku ho používáme na krmení (dokud nebude sedět) a taky když jsme sami doma a potřebuju se osprchovat, tak ho v lehátku přinesu do koupelny. Jednu dobu v něm taky často pozoroval peroucí se prádlo. :slight_smile: Netráví tam moc času, když odečtu krmení, tak maximálně dvacet minut, ale určitě bych pořídila znovu.
 • Lehátko/Houpačka Deluxe 2v1 - lehátko Fisher price

   •  mor48tko
  10.2.2015 ve 13:39 To se mi líbí
  Mám ho od kamarádky, je po třech dětech a stále funguje. Lehátko používáme především při krmení, občas malého do lehátka dáme i mimo dobu jídla. Sice je vibrační, ale vibrace jsme použili asi jen 2x. Jsme s ním velice spokojení, jen (nevím, jestli je to jen naším kusem) ta pružina, kam se dává baterie, rezne. Mám ho od kamarádky, je po třech dětech a stále funguje. Lehátko používáme především při krmení, občas malého do lehátka dáme i mimo dobu jídla. Sice je vibrační, ale vibrace jsme použili asi jen 2x. Jsme s ním velice spokojení, jen (nevím, jestli je to jen naším kusem) ta pružina, kam se dává baterie, rezne.
 • Lehátka od Fisher Price

   •  ewulka88
  9.2.2015 v 15:10 To se mi líbí
  My jsme dostali houpací lehátka s vibracemi od Fisher Price a byl to úžasný dárek, klukům se v nich moc líbilo a když nevěděli jak zaspat, tak jsme pustili vibrace a bylo to. :slight_smile: My jsme dostali houpací lehátka s vibracemi od Fisher Price a byl to úžasný dárek, klukům se v nich moc líbilo a když nevěděli jak zaspat, tak jsme pustili vibrace a bylo to. :slight_smile:
 • Lehátko s vibracemi

   •  rory_g
  4.11.2014 v 11:01 To se mi líbí
  Koupili jsme lehátko Bright Stars s vibracemi, které nahrazují houpání na rukou.

  Malému se v něm moc líbilo a pro mě to byl neocenitelný pomocník, když jsem potřebovala uvařit, nebo skočit do schránky. Keliš moc nespal a jen tak ležet taky nechtěl, lehátko byla super volba.
  Koupili jsme lehátko Bright Stars s vibracemi, které nahrazují houpání na rukou.

  Malému se v něm moc líbilo a pro mě to byl neocenitelný pomocník, když jsem potřebovala uvařit, nebo skočit do schránky. Keliš moc nespal a jen tak ležet taky nechtěl, lehátko byla super volba.
 • Vibrační lehátko

   •  kacajak
  4.11.2014 v 09:49 To se mi líbí
  Už v těhotenství jsem zatoužila po lehátku pro syna. Vybrali jsme Fisher Price vibrační lehátko, které jde později přestavět na sedátko, je do 18 kil. Syn v něm tráví spoustu času, byla to výborná volba a nedáme na něj dopustit :wink:. Vibrace velmi pomohly, když malého trápilo bříško, stačilo zapnout a bylo dobře :slight_smile: Už v těhotenství jsem zatoužila po lehátku pro syna. Vybrali jsme Fisher Price vibrační lehátko, které jde později přestavět na sedátko, je do 18 kil. Syn v něm tráví spoustu času, byla to výborná volba a nedáme na něj dopustit :wink:. Vibrace velmi pomohly, když malého trápilo bříško, stačilo zapnout a bylo dobře :slight_smile:
 • My sme ho nevyužili.

   •  kacenkaharris
  10.6.2014 v 17:44 To se mi líbí
  My sme dostali houpací + hudební lehátko a naša dcéra bola v ňom dokopy asi 30 minút v priebehu jej života. Dávala som ju tam len keď som nevyhnutne musela niečo vybrať z pece a podobne. Odstránila som ho hneď ako bola schopná prevrátiť sa v ňom tvárou dopredu (bola v ňom pripevnená)! Pracujem s deťmi a niektoré mimina tam dokážu stráviť veľa času v prvých mesiacoch života, hlavne v tých houpacích. Naša dcéra sa však nedala kúpiť žiadnou technickou vymoženosťou a vždy uprednostnila ľudskú náruč. Vybračné lehátka niektoré miminká ukľudnia a niektoré rozčuľujú. My sme dostali houpací + hudební lehátko a naša dcéra bola v ňom dokopy asi 30 minút v priebehu jej života. Dávala som ju tam len keď som nevyhnutne musela niečo vybrať z pece a podobne. Odstránila som ho hneď ako bola schopná prevrátiť sa v ňom tvárou dopredu (bola v ňom pripevnená)! Pracujem s deťmi a niektoré mimina tam dokážu stráviť veľa času v prvých mesiacoch života, hlavne v tých houpacích. Naša dcéra sa však nedala kúpiť žiadnou technickou vymoženosťou a vždy uprednostnila ľudskú náruč. Vybračné lehátka niektoré miminká ukľudnia a niektoré rozčuľujú.