Každá máma má podvědomě strach, že její dítě bude nemocné, poroste mu tělesná teplota, že nebude vědět, co s ním a jak mu pomoci. Vidět trpět horečkou unavené malé tělíčko je pro každou mámu hrozný pohled.


Horečka sama o sobě není nemoc, ale je pouze jejím příznakem. Může signalizovat prořezávání zoubků nebo může být signálem bakteriální nebo virové infekce, které provází skryté zánětlivé onemocnění.


Image title


Na internetu se to hemží babskými radami jak na horečku, od cibulových vývarů, octových roztoků až po bylinky, které ale u malých dětí mohou způsobit víc škody než užitku.


Správný postup snižování horečky by měl být tento: pokud má dítě zvýšenou teplotu do 38°, tak ji nesnižujeme. Pokud je teplota nad 38°, jedná se už o horečku a můžeme vyzkoušet zábaly a vlažnou sprchu. Doporučují se ale pouze v případě, že má dítě teplé ruce a nohy. Pokud nejsou zábaly účinné, tak by mělo následovat podání léků na snížení horečky. Pamatujte, že téměř každá horečka je doprovázená bolestí kloubů, svalů a hlavy a léky na horečku účinně pomáhají i od této bolesti.


Ve většině případů není třeba hned utíkat na pohotovost, u malých dětí většina horeček odejde tak rychle, jako přišla. Pokud teploty trvají déle než 24 hodin, je vhodné navštívit pediatra, který určí další léčbu.


Vyzkoušeli jste NOVINKU lék IBUPROFEN APOTEX SIRUP?


Image title


Lék k vnitřnímu užití. Obsahuje ibuprofenum. Pečlivě čtěte příbalovou informaci. Správné použití konzultujte se svým lékařem či lékárníkem


Já ano, u mých dvou synů. Moje zkušenost je taková, že pokud lezly zuby staršímu synovi tak kromě teploty, která se pohybovala na hranici horečky se nám k tomu přidal kašel a rýma. Ibuprofen Apotex mu chutnal - má jahodovou příchuť a tu mají kluci rádi. Navíc rychle zabral, proto ho dávám při horečce i mladšímu synovi. Sirup jsem koupila v balení 150 ml, díky většímu balení nemusím chodit tak často do lékárny. Je dobré mít nějaký lék proti horečce a bolesti při ruce, hlavně když vás horečka u dětí překvapí v noci! Dávkování je napsáno i na lahvičce sirupu, což je praktické, protože já krabičky hned vyhazuji a často pak složitě zjišťuji, jak mám sirup dávkovat. Je vhodný pro úplně malinké děti od 5 kg nebo 6-ti měsíců, ale i pro děti až do deseti let, takže pokud máte různě staré děti jako já, vyřeší to jeden přípravek.


Zařadila jsem ho proto mezi nezbytnosti v mé domácí lékárničce.


Máte ibuprofenový sirup ve svých lékárničkách také VY?


--------------

Tento článek vyšel s podporou Apotex