V naší domácnosti se během posledních pár měsíců objevila nová “nemoc”. Lékaři o ní sice zatím ještě netuší, ale my si ji pojmenovali jako “pexesománie”. Pokud i vy žijete v domácnosti s dítětem školkového (možná i školního) věku, je pravděpodobné, že se vyskytuje i u vás. Není se čemu divit, hraní pexesa je totiž jednou z nejoblíbenějších aktivit snad každého dítěte. Náš Eliášek by mohl hrát pexeso celý den a my (rodiče) mu v tom rozhodně nebráníme, protože kromě toho, že je to samozřejmě zábavná aktivita, rozvíjí také děti v různých oblastech. Pexeso rozvíjí především paměť, ale to rozhodně není všechno. A to je super. V posledních týdnech tedy každý den usedáme celá rodina společně nad otočené kartičky a snažíme se najít co nejvíce shodných dvojic.


Když se objevila možnost otestovat Pexeso pro uši, neváhala jsem ani na minutu. A neumíte si ani představit, jakou radost měl Eliášek. Musím podotknout, že jsem do té doby o Pexesu pro uši slyšela jen velice vzdáleně a nikdy jsem ho neviděla. I já jsem tedy byla velmi zvědavá na obsah očekávaného balíčku. Pár dní po začátku nového roku nám pošťák donesl balíček až ke dveřím a my mohli začít s pořádným testováním.Pexeso pro uši se skládá z 16 kostek (8 dvojic), které jsou různě naplněny, díky čemuž vydávají odlišné zvuky. Úkolem hráčů je samozřejmě najít 2 kostky, které vydávají shodný zvuk. Zní to docela primitivně, že? Ale věřte, že zdání klame a u tohohle pexesa se mnohdy opravdu zapotíte :slight_smile:Jak se Pexeso pro uši hraje?


V balení Pexesa pro uši najdete kromě již výše zmíněných 16 zvukových kostek také hrací desku, hrací kostku, notýsek na zaznamenávání výsledků a také návod (v češtině a slovenštině). Ten vás informuje o 3 možnostech hraní Pexesa pro uši. My nejvíce využíváme možnost číslo 1. Tato varianta je velice podobná hraní klasického pexesa, jen v tomto případě neprocvičujete paměť zrakovou, ale tu sluchovou. Každý hráč tedy postupně rozezní 2 kostky - pokud jsou zvuky shodné, ponechá si je. Pokud se liší, vrátí je na jejich původní místo. Takto se hráči střídají, dokud nejsou nalezeny všechny dvojice. Pokud hráč považuje zvuky za shodné, musí otočit kostky barevnou stranou nahoru, čímž potvrdí správnost či nesprávnost svého mínění.


Pexeso pro uši u nás doma prošlo i zátěžovým testem s mladším bráškou


Kromě Eliáška (4 a půl roku) máme také mladšího syna (rok a půl), který samozřejmě chce dělat všechno, co děláme my. A především pak to, co dělá brácha. U tohohle pexesa je ohromná výhoda, že kostky jsou pevné a po několikadenním testování a zátěžové zkoušce je tak mohu směle prohlásit za nerozbitné. Výrobce hračku sice doporučuje až od 5 let, ale u nás doma jsme zjistili, že se nemusíte bát půjčit kostky ani mladším dětem. Sice si s vámi nezahrají hru podle pravidel, ale ze zvuků, které tohle Pexeso pro uši vydává, budou úplně na větvi. Za nás opravdu palec nahoru za všechny členy rodiny.Co říci závěrem? K testování přistupuji vždy zodpovědně a snažím se popsat pozitiva i negativa testovaného produktu. Ale nyní musím říct, že zde absolutně žádná negativa nenacházím. Jedná se o perfektní hračku, která je kvalitně provedená a je velice podnětná - děti (a nejen je) rozvíjí a zaplňuje účelně jejich čas. A přesně takové hračky já pro své děti vyhledávám. Jako bývalá učitelka ve školce věnuji výběru hraček hodně pozornosti a musím říct, že Pexeso pro uši mým náročným sítem prošlo na výbornou. Pexeso pro uši naleznete na pexik.cz za 345 Kč, což hodnotím jako přiměřené.


Pexeso pro uši zařazuji mezi naše oblíbené hračky a časem bych uvítala nějaká rozšíření - dokoupení dalších zvukových kostek pro ztížení hry. Za pár let využijeme přiloženou těžší variantu, vhodnou pro děti od 8 let. 


Pro Modrého koníka @apacheee s celou rodinou


#pexesoprousi


----------


Tento článek vyšel s podporou Pexi.cz