Rýma, kašel, bolest v krku, teplota ... Pokud jste nemocná vy sama, je to na nic. Pokud je nemocné vaše dítě, je to ještě horší. Lomcuje s vámi nejen únava, ale především strach a beznaděj. Protože není nic horšího, než starost o nemocné dítě.Po probdělé noci se pokusíte vstát. Vypadáte spíš jako chodící mrtvola než jako dobře naladěná maminka. Hrnek s kávou máte v ruce dříve než otevřete oči. Při pohledu do zrcadla, s kruhy (spíš s pytli) pod očima a nevyspalou tváří zhodnotíte, že lepší to nebude, a zrcadlům už se radši vyhýbáte. Oblečete sebe i dítě a vydáte se do jámy lvové – do čekárny. Pěšky. Autem. Autobusem. Je to jedno, protože přesun je únavný a náročný nezávisle na způsobu přepravy. Před vstupem do ambulance v duchu vyslovujete modlitbu, hned po ní zaklínadlo a nakonec vzýváte všechny přirozené i nadpřirozené síly, aby ta čekárna nebyla plná. Samozřejmě, jako vždy vás nikdo nevyslyšel. Proklínáte všechno popořadě a říkáte si, že příště si budete radši přát jednorožce. To bude reálnější přání. Co se dá dělat, vcházíte do přeplněné čekárny plné kašlíků, rýmiček, virů, bakterií.


Nevnímáte tváře dětí, vidíte pouze choroby, které může vaše dítě chytnout. Při vašem štěstí je jasné, že si domů nějaký ten suvenýr odnesete celkem určitě.


Spojení CRP test jste asi už u lékaře v ambulanci slyšeli. Tento šikovný test z kapky krve zjistí, jestli vám v těle zuří virová nebo bakteriální infekce. Pokud se ve vašem těle usídlily bakterie, pravděpodobně bude třeba nasadit antibiotika. Nyní si ale takový test můžete udělat i doma. V pohodlí a bez čekání v přeplněné lékárně plné různých bacilů.


A jak tato věcička funguje? Jednoduše. Rychle. Stanoví hladinu C-reaktivního proteinu, který je významným indikátorem probíhající infekce a zánětu.


Běžná viróza přijde rychle a rychle také odejde. Tělo bojuje a poradí si s ní. S bakteriální infekcí je to však horší a složitější. Prvním krokem k tomu, abyste zjistili, zda utíkat okamžitě k lékaři, je tento praktický pomocník.A jak na to? V balení najdete nádobku s roztokem, tampón, 2 automatickou lancetu, skleněnou kapiláru, testovací kazetu s pipetou a náplast. Jehla je velmi prozíravě skrytá v lancetě, takže pokud máte doma malého cirkusáka, který při pohledu na jehlu propadá panice, oceníte tento nenápadní způsob provedení :slight_smile:.


Do nádobky nakapeme 10 kapek roztoku. Místo vpichu, prst nebo pata v případě malých dětí, pořádně umyjte a vydezinfikujte. Píchnutí je opravdu rychlé a jemné, doslova jako štípnutí malou včelkou. Z kapky krve pomocí kapiláry vezmete vzorek, smícháte s deseti kapkami roztoku ve zkumavce a pořádně zamícháte. Potom stačí kápnout pár kapek na test a počkat přesně 5 minut. Čáry máry fuk, test vám ukáže, zda je hladina CRP normální, zvýšená nebo výrazně zvýšená. Podle toho víte, jestli vzít nohy na ramena a běžet za lékařem. Přesnost měření je vyšší než 95 %.Nezapomeňte si tento test založit do vaší cestovní lékárničky. Určitě to znáte sami, zásoba léků před dětmi: lék na bolest hlavy. Zásoba po dětech: nevím, čím začít, a čím skončit. Není nad to, když máte v cizím městě či zemi jistotu a nemusíte hledat pohotovost. Dovolená si můžete užít i více než v nemocničním prostředí, že? Raději proto obětujte místo v batohu, vyhoďte nějaký ten tělový krém a přibalte si Veroval test. Přirozeně doufejte, že ho nebudete potřebovat. Ale znáte to, raději ho mít, i když zbytečně :slight_smile:.


Antibiotika nejsou zázrak, který si poradí s každou pohromou. Účinkují pouze na bakterie, ne na viry. Pomocí domácího testu Veroval rychle a jednoduše zjistíte, zda se u vás zabydlela bakteriální nebo virová infekce a zda má smysl nasadit antibiotika.Konečnou diagnózu ale musí potvrdit lékař. Jako první záchrana, jistota a uklidnění prvotního strachu, který jako máma prožíváte při každém onemocnění vaší ratolesti, je tento test ideální.


Test jsem si  jednoduše pořídila v Lékárně Hartmann.


#veroval


--------------------

Tento článek vyšel s podporou Lékárny Hartmann