Určitě dáte za pravdu, že vše, co souvisí s menstruací, je nejlepší nechávat na přírodě a jejím přirozeném chodu, i přesto se však mohou vyskytnout situace, kdy z jakéhokoliv důvodu potřebujeme, aby menstruace přišla dříve. Někdy menstruace u žen s nepravidelným cyklem mešká opravdu velmi dlouho a určitě je lepší nejprve vyzkoušet přírodní pomoc, než utíkat za svým gynekologem pro injekci na vyvolání.


Image title


V takovém případě je vždy ale dobré nejprve vyzkoušet těhotenský test, který napoví, zda vůbec může žena menstruaci očekávat. I když si myslíte, že těhotná nejste, tak než začnete příchod menstruace řešit, opravdu raději pro jistotu zkuste test. Stojí pár korun a jejich výpovědní hodnota je dnes už téměř stoprocentní.


Způsobů pro vyvolání menstruace je hned několik, pojďte se tedy se mnou a s ostatními uživatelkami Modrého koníka podívat na ty nejúčinnější babské rady. Přírodní pomocníci mají velkou výhodu v tom, že spolu nenesou téměř žádné nežádoucí účinky (což se nedá říci o lékařské pomoci, po které sahají gynekologové). To nejhorší, co se vám při jejich použití může stát, je to, že nezaberou. A to je přece dobrá nabídka!


Účinné babské rady pro vyvolání menstruace


Naložte se do vany

Tento způsob je pravděpodobně asi ten nejpříjemnější ze všech nabízených možností. Napusťte si pořádně horkou vanu. Snažte se o co nejvyšší teplotu vody, kterou jste schopny snést. A pak už se jen ponořte do této lázně (pro příjemnější pocit a uklidnění nezapomeňte přidat vonný olejíček či pěnu do koupele) a relaxujte. Tento postup je vhodné opakovat několik dní po sobě. Pro nejlepší účinek je vhodné ve vaně ještě promasírovat spodní část břicha - můžete použít své ruce, nicméně lepších účinků prý dosáhnete, když budete masírovat horkým proudem vody ze sprchy.


Tip: Pokud nemáte koupelnu s vanou, nezoufejte. Podobného účinku můžete dosáhnout i ve sprše, nastavte si opět tu nejteplejší vodu, kterou snesete a proud vody nechte téct na spodní část břicha. Opět opakujte několik dní po sobě.


Image titleMakejte

Méně příjemným způsobem (i když se i zde určitě najdou lidé, kteří milují, když si mohou dát pořádně do těla) je fyzická námaha. Neděste se, nemusíte jít hned pracovat do kamenolomu. Chytré knížky uvádí, že by měla postačit zhruba půlhodinová fyzická aktivita. Skvěle v tomto případě působí jízda na kole či běhání. Pokud se vám nechce do terénu, vyzkoušejte cviky, které formují především břicho - sedy-lehy, dřepy či tzv. nůžky.Je libo skleničku vína?

Ano, čtete správně. Radíme vám, abyste si nalily. Sklenku červeného vína. Ideální je spojit červené víno a již výše zmiňovanou horkou koupel. Když pomineme fakt, že to má pomoci s vyvoláním menstruace, tak to zní jako moc pěkný plán na příjemný večer, že?


Kombinace vína a horké vany opravdu funguje. Své o tom ví i uživatelka rozzaarka: "Mně pomohlo teplé červené víno s kořením a horká vana.  Jak nepiju, byla jsem po jedné skleničce trochu namazaná, ale dělala jsem to pár dní a MS opravdu přišla dřív."


Všemocné bylinky

O síle bylinek se ví už hodně dlouho. V podstatě od pradávna. Neexistuje snad žádný neduh, na jehož "léčení" by nefungovala nějaká bylinka. Tak proč je nevyzkoušet i v tomto případě?


Zde si však pro jistotu dejte pozor a obzvlášť, pokud nejste zcela bez jiných zdravotních problémů, raději konzultujte se svým lékařem, zda jsou pro vás konkrétní bylinky vhodné. 


A jaké bylinky se tedy doporučují pro vyvolání menstruace? Tradičně se doporučuje pití různých čajů z třezalky, měsíčku, řebříčku, zázvoru nebo zelené petrželky. Pít bychom je měly pravidelně. A na závěr ještě jedno doporučení - každému vyhovuje něco jiného, takže se nebojte zkoušet, nicméně ale bylinky nemíchejte.


Pozor! Některé byliny pro vyvolání menstruace mohou také způsobovat potrat, takže pokud si je vezmete v těhotenství, může dojít k samovolnému potracení. Proto se před nasazením bylinné kúry opravdu nezapomeňte ujistit, zda nejste těhotná.


Image title

Zvyšte dávky vitamínu C

K vyvolání menstruace by měl pomáhat i vitamín C, který pomáhá zvyšovat množství tkáně v děloze, čímž urychluje právě příchod menstruace. Můžete zvolit užívání vitaminových přípravků nebo do svého jídelníčku zařadit potraviny bohaté právě na céčko. A které to jsou? Rozhodně neprohloupíte, když sáhnete po papáje, paprikách, brokolici, kiwi, citrusovém ovoci, listové zelenině či rajčatech.


Pokud žádné z těchto rad nezabraly a vy přesto chcete menstruaci vyvolat, nezbývá než se vydat za svým gynekologem pro vyvolávací injekci. Nezapomeňte se podívat do diskusního vlákna Injekce na vyvolaní menstruace. Máte zkušenosti?


A jaké jsou vaše zkušenosti? Podělte se s ostatními maminkami a dalšími uživatelkami Modrého koníka, co zabralo vám. 


Použité zdroje:

http://www.prostezdravi.cz/jak-privolat-menstruaci/

https://budkocka.cz/zdravi/babske-rady-na-menstruaci/

http://www.wikihow.cz/Jak-vyvolat-menstruaci