Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Autosedačky Cybex

Autosedačky Cybex patří mezi značky autosedaček10, které se pravidelně umisťují mezi nejvýše hodnocenými v testech bezpečnosti.
Autosedačky Cybex

Čím jsou autosedačky Cybex výjimečné?

Za umístění autosedaček Cybex na vyšších příčkách v testech bezpečnosti může zejména unikátní technologie inženýrů z Německa a také design světových návrhářů.

Bezpečnostní pult u autosedačky Cybex

Bezpečností pult, který je nastavitelný a umístěn před dítětem snižuje riziko zranění krku při případné nehodě. Dítě není pultem, který je společností Cybex patentován, nijak omezeno v pohybu horní části těla.

Bezpečností pult je bezpečnější než 5ti bodový pás, kterým je dítě v autosedačce připoutáno. Je jednoduchý na ovládání a pro dítě velmi komfortní a pohodlný. Bezpečností pult je velmi pohodlní a přizpůsobuje se tělu každého dítěte.

V případě autonehody plní bezpečností pult roli airbagu, kdy je síla nárazu rozmístěna na celý pult, který svým materiálem náraz tlumí. Bezpečností pásy, které jsou součástí autosedačky dítěti nijak neublíží a v okamžiku nárazu chrání dítěti hlavu, krk, ramena a také vnitřní orgány.

Bezpečností pult je k dostání u autosedačky Cybex v kategorii 9 - 18 kg a také v kategorii 9 - 36 kg.

Opěrka hlavy u autosedačky Cybex

Patentovanou opěrku hlavy u autosedaček Cybex je možné polohovat do 3 poloh. Opěrka zabraňuje padání hlavy dítěte dopředu, když dítě usne. Zároveň v případě bočního nárazu zajišťuje bezpečí pro hlavu dítěte, kdy je těžiště dětské hlavičky posunutu dozadu.

Opěrka hlavy je k dostání u autosedaček v kategorii 9 - 36 kg a také v kategorii 15 - 36 kg.

L.S.P. System Plus u autosedačky Cybex

L.S.P. Systém Plus, nebo-li optimalizovaná lineární ochrana v případě bočního nárazu pohlcuje náraz a chrání tak dětskou hlavičku a ramínka.

Tento systém je k dodání u autosedaček v téměř všech váhových kategoriích: 9 - 18 kg, 9 - 36 kg a 15 - 36 kg.

Autosedačky Cybex - bezpečnost

Autosedačky Cybex a jejich přehled

Rozdělení autosedaček podle evropské normy ECE R44 je do 5-ti kategorií. Nejen autosedačky Cybex jsou rozděleny do jednotlivých kategorií podle hmotnosti dítěte. Věk dítěte k výběru autosedačky nestačí, důležitá je také hmotnost a motorický vývoj dítěte8 - zda dítě samo sedí apod. Rodiče by neměli kupovat dětem autosedačku, která je pro ně příliš velká nebo neodpovídá jejich váhové kategorii. Dostatečnou ochranu a bezpečnost zajistí dítěte pouze sedačka, která je pro dítě vhodná.

V jednotlivých kategoriích je možnost vybrat si ze tří řad: Silver, Platinum nebo Gold.

Kategorie 0+Kategorie 0 + / 1Kategorie 1Kategorie 1/2/3Kategorie 2/3
Hmotnost dítěte0 - 13 kg0 - 18 kg9 - 18 kg9 - 36 kg15 - 36 kg
Věk dítěte0 - 18 měsíců0 - 4 roky9 měs. - 4 roky9 měs. - 12 let3 - 12 let
Řada SilverAtonJuno-FixPallas / Pallas-Fix/ Pallas 2-FixSolution X / Solution X-Fix/ Solution X2-Fix
Řada GoldAton 3S/ Aton 4Juno 2-FixPallas 2/ Pallas M / Pallas M-FixSolution X2 / Solution M/ Solution M-Fix
Řada PlatinumAton Q/ Cloud QSironaSolution Q-Fix/ Solution Q2-Fix

Autosedačky Cybex

Kategorie 0+ (tzv. vajíčka)

Jsou určeny pro věk 0-18 měsíců a váhu cca do 13 kg. Ze skupiny 0 - 13 kg může dítě přejít do vyšší kategorie až v případě, kdy má dítě minimálně 9 měsíců, sedí bez opření, hlavička dítěte nesmí jít přes okraj autosedačky a váha dítěte musí přesáhnout váhový limit 9 kg. Musí být splněny všechny podmínky, ne jen některé. Dítě by mělo jezdit kvůli své bezpečnosti proti směru jízdy co nejdelší dobu.

Autosedačka Cybex ATON

Autosedačka Cybex ATON, jejíž výhodou je její lehká váha, integrovaná sluneční clona, možnost nasadit ji pomocí adaptérů na více druhů kočárků. V autě může být používána se základnou nebo s bezpečnostními pásy.
Autosedačka Cybex ATON

ATON 3S

Mimo výhod sedačky ATON má ještě Autosedačka Cybex ATON 3S následující vylepšení: opěrku hlavy lze posunout do 8 poloh, integrovaný systém pro ovládání výšky sedáku, LSP systém, který při bočním nárazu zajistí, že kinetická energie z nárazu je absorbována ihned v rané fázi a hlavička se dostane do bezpečné polohy.
Autosedačka Cybex ATON 3S

ATON Q

Oproti ATON 3S má Autosedačka Cybex ATON Q výhodu, že LSP systém je teleskopický a systém pro ovládání výšky sedáku je automatický.
Autosedačka Cybex ATON Q

Kategorie 0 + / 1

Jsou určeny pro věk 0- 4 roky a váhu cca do 18 kg.

Autosedačka Cybex SIRONA

Podle odborníků a také podle nové normy ECE R129, která je platná od 9. července 2013 je vhodné vozit dítě v protisměru jízdy co nejdéle. Bylo zjištěno, že vzhledem k relativní velikosti hlavy je vhodné děti poutat proti směru jízdy až do 15 měsíců, jízda v protisměru lépe chrání hlavu, krk a životně důležité orgány dítěte.
Autosedačka Cybex SIRONA

Velkou výhodou této autosedačky je, že v ní může dítě sedět proti směru jízdy až do 4 let resp. 18 kg. Závisí to samozřejmě také na výšce dítěte a dokdy je mu tato poloha pohodlná. Samozřejmě je možné sedačku umístit i ve směru jízdy. Místo 5-bodových bezpečnostních pásů používá Cybex tzv. "pultík", který zmírňuje při nárazu tlak na krk a hlavu.

Mezi další výhody SIRONY patří:

 • možnost rotace o 360 ° - snadné vkládání a vykládání dítěte,
 • tzv. "One click" instalace (instalace na jedno nakliknutí) pomocí ISOFIX ve směru i proti směru jízdy,
 • teleskopický L.S.P. systém.

Video (ENG): Autosedačka SIRONA

Kategorie 1

Jsou určeny pro věk od 9 měsíců do 4 let a váhu cca od 9 do 18 kg.

Autosedačka Cybex JUNO 2-FIX

Autosedačka Cybex JUNO 2-FIX s pultíkem, který se přizpůsobí výšce a váze dítěte. Je lehká, snadno se ovládá. Má L.S.P. systém Plus, nastavitelnou opěrku hlavy do 8 výšek. Pokud je namontována se systémem ISOFIX, dá se sklopit.

Video (ENG): Autosedačka JUNO 2-FIX

Kategorie 1/2/3

Jsou určeny pro věk od 9 měsíců do 12 let a váhu cca od 9 do 36 kg.

Autosedačka Cybex PALLAS

Autosedačka Cybex PALLAS, kterou výrobce nazývá 2 v 1. Můžete ji používat cca 11 let.
Autosedačka Cybex PALLAS

Pro menší děti je možné sedačku sklopit. Sklápění je jednoduché a dá se provést jednou rukou z předního sedadla. Dále má autosedačka L.S.P. systém a "pultík", který se dá přizpůsobit každému dítěti, dále opěrku hlavy, která se dá sklopit do tří poloh a tak zabrání, aby dítěti padala hlava vpřed během spánku6. Opěrka hlavy se dá vysunout do 11 výšek.

PALLAS-FIX

Rozdíl mezi autosedačkou Pallas je v základně Isofix, na kterou se autosedačka Cybex PALLAS-FIX upevní. Dá se ale používat i bez systému ISOFIX, pokud je třeba.
Autosedačky Cybex PALLAS-FIX

Vylepšené verze výše uvedených autosedaček - série Cybex Gold:

 • PALLAS 2
 • PALLAS 2-FIX

Video (ENG): Polohovatelná opěrka hlavy

Kategorie 2/3

Jsou určeny pro věk od 3 do 12 let a váhu cca od 15 do 36 kg. Tyto autosedačky už nemají bezpečnostní pultík. Dítě by mělo mít minimální výšku 94 cm a váha dítěte by měla být přes 15 kg, což odpovídá zhruba 2,5 letému dítěti. Autosedačka by měla vydržet dětem do 12ti let věku, 150 cm výšku a nebo 36 kg, což jsou vlastně specifika, do kdy musí být dítě během cestováním v autě připoutáno v autosedačce.

Autosedačka SOLUTION

Autosedačka Cybex SOLUTION je velmi lehká, má L.S.P. systém, sklápěcí zádovou opěrku, opěrku hlavy, která se dá sklopit do tří poloh a tak zabrání, aby dítěti padala hlava vpřed během spánku. Opěrka hlavy se dá vysunout do 11 výšek.

SOLUTION X-FIX

Rozdíl mezi autosedačkou Sollution je v základně Isofix, na kterou se autosedačka upevní. Dá se ale používat i bez systému ISOFIX, pokud je třeba.
Autosedačky Cybex SOLUTION X-FIX

Vylepšené verze výše uvedených autosedaček - série Cybex Gold:

 • SOLUTION X2
 • SOLUTION X2-FIX
 • SOLUTION Q-FIX
 • SOLUTION Q-FIX PLUS

SOLUTION Q-FIX PLUS

Autosedačka Cybex SOLUTION Q-FIX PLUS je nejnovějším typem autosedačky Solution, řady Cybex Platinum. Má následující vlastnosti:
Cybex SOLUTION Q-FIX PLUS

 • opěrka hlavy se dá nastavit do tří poloh, a tak zabrání, aby dítěti padala hlava vpřed během spánku,
 • automatické nastavení výšky a šířky sedáku (11 pozic - max. 8 cm do šířky a 20 cm do výšky),
 • L.S.P. System Plus,
 • systém Isofix,
 • systém cirkulace vzduchu,
 • sklopná zádová opěrka.

Související články

Více o autosedačkách Cybex na modrykonik.cz

Použité zdroje

 1. https://web.archive.org/web/20171104154744/http://www.autosedackycybex.eu/katalog.php?typ=22869
 2. http://cybex-online.com/en
 3. http://www.cybex4u.cz/cybex4u/4-JAK-VYBRAT-AUTOSEDACKU
 4. http://www.autosedacky-cybex.cz
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s autosedačkami Cybex

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s autosedačkami Cybex?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost