Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Autosedačky Maxi Cosi

Autosedačky Maxi-Cosi jsou už více než 25 let v popředí mezi oceňovanými dětskými autosedačkami10 v oblasti inovace a bezpečnosti. Firma Maxi-Cosi se zaměřuje především na výrobu autosedaček ve všech věkových kategoriích a u vlastníků těchto autosedaček se těší velké oblibě.
Maxi Cosi - autosedačky

Autosedačky Maxi Cosi se podrobují pravidelným testům a výzkumům, aby se nejen svou bezpečností umísťovaly na předních příčkách. Autosedačky jsou k dostání v různých vzorech i barvách, záleží jen na rodičích, kterou z nich si pro své dítě zvolí. Při výběru autosedačky jsou důležité také parametry, které budou vyhovovat jak potřebám rodičům, automobilu, tak také dítěti. Mezi nejdůležitější aspekty při výběru autosedačky patří samozřejmě věk a váha dítěte, což rodičům naznačí, v jaké kategorii se mají při výběru autosedačky Maxi Cosi pohybovat. Většina autosedaček má inovativní systém bezpečnostních pásů, které při umísťování dítěte do auta nepřekáží rodičům.

Potahy autosedačky Maxi Cosi je možné sundat a prát při teplotě 30 °C.

Autosedačky Maxi-Cosi a jejich přehled

Kategorie 0+0 + 13 kgPebble PlusPebbleCabrio FixCiti SPS
Kategorie 19 - 18 kg2 Way PearlAxissAxissFixPearlPriori XPPriori SPSRubiTobi
Kategorie 2 / 315 - 36 kgRodi AirProtectRodiFixRodi XP2Rodi XPRodi SPS
Kategorie 1 / 2 / 39 - 36 kgMiloFixOpal

Autosedačka Maxi Cosi a i-Size

I-Size nebo také R129 OSN je novým bezpečnostním standardem vydaným Evropskou unií, která zvyšuje bezpečnost dětí v automobilech. U autosedaček Maxi Cosi je tento standard využíván hlavně u autosedaček pro nejmenší děti, kdy je možné autosedačku umístit ve směru i proti směru jízdy dětem až do 15. měsíce věku. Rodiče by neměli uspěchat přechod dítěte do větší "sedací" autosedačky dokud dítě nepřerůstá hlavičkou sedačku tzv. "vajíčko". Do té doby je vajíčko pro děti bezpečné a rodiče by neměli dítě dávat do větších autosedaček, protože sedačka, která je pro dítě velká mu nezajišťuje dostatečnou bezpečnost.

Autosedačka Maxi Cosi 0 měsíců +

Autosedačky Maxi Cosi 0+ jsou určeny pro novorozence7 a kojence. Váhový limit autosedaček v této kategorii je 0 - 13 kg. U typu MiloFix a Opal je váhová hranice 18 kg. Výška dítěte je dána mezi 40 - 85 cm.

CabrioFix

Je jednou z nejbezpečnějších autosedaček na trhu, která jako první na světě získala v testech ADAC 5*. Autosedačka chrání dítě v případě bočního nárazu a měkká výplň nabízí dítěti velké pohodlí. Součástí je také sluneční clona, kterou je možné kdykoliv sundat a schovat. Autosedačka je velmi lehká a snadno se přidělává (také možno pomocí Isofixu) do auta. Vložku je možné snadno sundat a vyprat v pračce při teplotě 30 °C. Autosedačku Maxi Cosi Cabrio Fix je možné také snadno přenášet pomocí ergonomicky tvarovaného madla. Autosedačku lze snadno nacvaknout na FamilyFix.

Technické parametry:

Autosedačka Maxi Cosi - CabrioFix

Šířka sedačky44 cm
Výška sedačky57 cm (vč. madla)
Hloubka sedačky71 cm
Váha sedačky3,5 kg
Bezpečnostní pás3 bodový
Připevnění na kočárekano
ZákladnaMaxi-Cosi Easy-Fix nebo Maxi-Cosi EasyBase
Kompatibilitakočárky Maxi Cosi, Quinny, TFK a ostatní
Isofixmožné přikoupit

Citi SPS

Autosedačka Citi SPS je prostornou autosedačkou, díky novorozenecké vložce vhodnou pro děti ihned po narození. Systém SPS (Side Protection Systém) chrání dítě v případě bočního nárazu. Pro snadnější přenášení je autosedačka vybavena ergonomicky tvarovanou rukojetí. Madlo autosedačky je možno překlopit a sedačku buď zafixovat (aby z ní dítě při položení autosedačky nevypadlo) nebo je ji možno houpat. Součástí autosedačky je také sluneční stříška, která je odnímatelná.

Autosedačka se snadno připevňuje k sedadlu auta pomocí 3-bodového bezpečnostního pásu. Autosedačku je nutno umístit proti směru jízdy a sice na sedadlo, které není vybaveno airbagem.

Technické parametry:

Autosedačka Maxi Cosi - Citi SPS

Šířka sedačky44 cm
Výška sedačky57 cm (vč. madla)
Hloubka sedačky71 cm
Váha sedačky2,8 kg
Bezpečnostní pás3 bodový
Připevnění na kočárekano
ZákladnaMaxi-Cosi Easy-Fix nebo Maxi-Cosi EasyBase
Kompatibilitakočárky Maxi Cosi, Quinny, TFK a ostatní
Isofixmožné přikoupit

Pebble

Autosedačka Maxi Cosi Pebble má uhlazený a jemný vzhled doplněný o řadu technologických vychytávek. Zajišťuje dítěti bezpečné cestování, které je díky této autosedačce také optimální ochranou v případě bočního nárazu. Autosedačka má odnímatelný krční polštář, který je určený novorozencům, dále nastavitelnou krční opěrku hlavy a zabudovanou sluneční stříšku.

Autosedačku je možné umístit pouze proti směru jízdy a na sedadlo v autě, které nemá airbag (v případě autonehody by došlo k poranění dítěte). Autosedačka má také certifikát k používání při cestování letadlem1.

Technické parametry:

Autosedačka Maxi Cosi - Pebble

Šířka sedačky44 cm
Výška sedačky57 cm (vč. madla)
Hloubka sedačky69 cm
Váha sedačky4,1 kg
Bezpečnostní pás3 bodový
Polohováníano
Opěrka hlavyano
Připevnění na kočárekano
ZákladnaMaxi-Cosi Easy-Fix nebo Maxi-Cosi EasyBase
Kompatibilitakočárky Maxi Cosi, Quinny, TFK a ostatní
Isofixano

Při pořízení isofixové základny je možné později připevnit na tutéž základnu autosedačku Maxi Cos Pearl, která je ve vyšší kategorii 9 - 18 kg.

MiloFix

Autosedačka Maxi Cosi MiloFix nabízí dítěti komfortní cestování již od narození. Autosedačka spadá do dvou váhových kategorií (0 - 13 kg a 9 - 18 kg). Díky dvěma možnostem polohování a spadání do dvou váhových kategorií smí děti jezdit (kvůli bezpečnosti) proti směru jízdy až do věku 15. - 18. měsíců. Díky umístění autosedačky do vyšší pozice umožňuje dítěti pohodlně pozorovat svět za oknem auta během cestování. Autosedačka roste s dítětem a je proto možné i těm nejmenším nabídnout pro lepší pohodlí podpůrný klín.

Isofixová základna má 2 kotvy a horní popruh, který je vybaven indikátorem pro správnou instalaci. Díky základně je možné také lehce a rychle sedačku otočit ve směru nebo také proti směru jízdy.

Technické parametry:

Autosedačka Maxi Cosi MiloFix

Šířka sedačky47 cm
Výška sedačky51 cm (vč. madla)
Hloubka sedačky65 cm
Váha sedačky11,1 kg
Polohování2 polohy - spací a sedací
Opěrka hlavyvýškově nastavitelná do 7 pozic
Připevnění na kočárekne
Základnamožno otočit ve směru i proti směru
Isofixano

Opal

Autosedačka Maxi Cosi Opal umožňuje dítěti využívat tento typ autosedačky od narození do zhruba 4 let (18 kg). Po celou dobu pobytu dítěte v této autosedačce má naprosté pohodlí a bezpečnost. Během jízdy je možné autosedačku nastavit po směru i proti směru jízdy.
Autosedačka Maxi Cosi - Opal

Jedním kliknutím je možné u autosedačky změnit do jedné z pěti poloh z lehu do sedu. Opěrku hlavy je možné polohovat do 5-ti poloh a nastavitelná je také šířka autosedačky.

Autosedačka Maxi Cosi 12 měsíců +

Autosedačky Maxi Cosi 12 měsíců + jsou určeny pro děti ve váhové kategorii 9 -18 kg, což odpovídá věku dítěte 9 měsíců až 4 roky. Výška dítěte je dána mezi 80 - 105 cm.

2 Way Pearl

Autosedačka Maxi Cosi 2 Way Pearl je určená pro děti2 ve váhové kategorii 9 - 18 kg. Je jí možno umístit ve směru i proti směru jízdy, kdy nabízí dětem plnou bezpečnost od zhruba 4. měsíce3 věku dítěte, resp. od 61 cm výšky do maximálně 15. měsíce, resp. 105 cm výšky.

Autosedačku je možno sklopit do 4 poloh a opěrku hlavy je možné taktéž nastavit dle požadavků dítěte. Systém SPS (side protection system) nabízí dětem nejlepší ochranu v případě bočního nárazu.

Technické parametry:

Autosedačka Maxi Cosi 2 Way Pearl

Šířka sedačky45 cm
Výška sedačky50 cm
Hloubka sedačky61 cm
Váha sedačky6 kg
Polohováníano
Opěrka hlavynastavitelná
Umístěníproti směru jízdy
ZákladnaMaxi-Cosi FamilyFix
Isofixano

Axiss

Autosedačku Maxi Cosi Axiss je možno otočit o 90 °, aby bylo možno dítě snadněji vložit do autosedačky. Upevnění autosedačky je díky napínajícímu bezpečnostnímu pásu pevné a barevný indikátor informuje o bezpečném připevnění autosedačky na sedačku automobilu. Polohování sedačky a také opěrky hlavy zajišťuje dítěti naprostý komfort během cestování.
Maxi Cosi Axiss

Pearl

Autosedačka Maxi Cosi Pearl je vybavena systémem Isofix, který je nezbytný k upevnění autosedačky na sedadlo v autě stejně jako základy Family Fix. Nabízí rodičům a jejich dětem nejbezpečnější systém uchycení autosedaček do auta. Autosedačka slouží dětem od zhruba 9. měsíce1 do cca 3,5 let věku dítěte. Základna Family Fix je obohacena o světelný a zvukový signál, který upozorňuje na správné uchycení sedačky v autě.

Technické parametry:

Maxi Cosi Pearl

Šířka sedačky45 cm
Výška sedačky50 cm
Hloubka sedačky61 cm
Šířka sedu29 cm
Délka zádové opěrky53 cm
Váha sedačky6 kg
Bezpečnostní pás5 bodový
Umístěnípouze po směru jízdy
Polohováníano do 5 různých poloh
Opěrka hlavynastavitelná
ZákladnaMaxi-Cosi FamilyFix
Isofixano

Priori XP

Má bezpečný systém pásů, které nabízí dostatek prostoru vašemu rostoucímu dítěti. Instalace autosedačky je velmi snadná díky 3-bodovému bezpečnostnímu pásu. Autosedačka Priori XP disponuje vypínačem pásu, který napomáhá k velmi pevnému uchycení autosedačky k sedadlu auta a ta se nemůže během jízdy pohybovat po sedadle.

Vypínač pásu pro extrémně pevné uchycení.

Technické parametry:

Maxi Cosi Priori XP

Šířka sedačky44 cm
Výška sedačky52 cm
Hloubka sedačky69 cm
Váha sedačky9,2 kg
Bezpečnostní pás5 bodový
Umístěnípouze po směru jízdy
Polohováníano do 4 různých poloh
Opěrka hlavypolohovatelná
Isofixne

Priori SPS

Poskytuje možnost nastavit ji do 4 různých poloh a její instalace do automobilu pomocí tříbodového pásu je snadná. Autosedačku Maxi Cosi Priori SPS je možné uchytit na sedačku automobilu pomocí 3-bodového bezpečnostního pásu. Autosedačku je možno díky svým rozměrům umístit i do menších aut.

Technické parametry:

Maxi Cosi Priori SPS

Šířka sedačky44 cm
Výška sedačky52 cm
Hloubka sedačky69 cm
Váha sedačky9,2 kg
Bezpečnostní pás5 bodový
Polohováníano do 4 různých poloh
Isofixne

Rubi

Autosedačka Maxi Cosi Rubi je navržena s jedinečnou a intuitivní instalací pásového systému. Pásy mají háčky, které se při usazování dítěte umístí na bok a dítě je pak možno snadněji do autosedačky umístit. Autosedačku lze polohovat do 4 poloh - od lehu do sedu. Opěrku hlavy je možné umístit do 7 různých pozic.
Maxi Cosi Rubi

Tobi

Autosedačka Maxi Cosi Tobi nabízí dětem komfortní sezení a bezpečnost v případě bočního nárazu. Autosedačka je výše posazená, čímž umožňuje dítěti lepší výhled z okna během cestování. Součástí výbavy autosedačky Tobi je také vypínač bezpečnostního pásu, který napomáhá k velmi pevnému uchycení autosedačky k sedadlu auta, čímž znesnadňuje autosedačce během jízdy pohybovat se po sedadle automobilu. Barevný indikátor informuje rodiče o bezpečném upevnění autosedačky.

Technické parametry:

Autosedačky Maxi Cosi Tobi

Šířka sedačky44 cm
Výška sedačky46 cm
Hloubka sedačky74 cm
Váha sedačky8,9 kg
Bezpečnostní pás3 bodový
Umístěnípouze po směru jízdy
Polohováníano, do 5 různých poloh

Autosedačka Maxi Cosi 2 roky +

Autosedačky Maxi Cosi v kategorii určené dětem od 2 let jsou specifické nosností od 15 do 36 kg, což odpovídá dětem mezi 3,5 až 12 let. Výška dítěte je mezi 100 – 135 či 150 cm.

Rodi AirProtect

Autosedačka Maxi Cosi Rodi AirProtect je vybavena unikátní technologií zmenšující rizika vznikající při bočních nárazech, hlavně v oblasti hlavy, tzv. AirProtect. Pro větší stabilitu autosedačky v autě je její součástí také kotevní úchytka umístěná za opěrkou hlavy.

Autosedačku je možné, pro větší komfort dítěte během cestování, polohovat z lehu do sedu a naopak. Autosedačku je možné zvýšit (pomocí opěrky hlavy), tak také rozšířit. Nabízí tak dítěti pohodlné sezení v každém věku, pro který je sedačka určena.

Autosedačka se do automobilu instaluje pomocí 3-bodového bezpečnostního pásu.

Video - představení autosedačky Maxi Cosi Rodi AirProtect (ENG)

Technické parametry:

Maxi Cosi - Rodi AirProtect

Šířka sedačky43 cm
Výška sedačky68 cm
Hloubka sedačky46 cm
Váha sedačky5,7 kg
Bezpečnostní pás3 bodový
Umístěnípouze po směru jízdy
Polohováníano
Opěrka hlavynastavitelná
Isofixne

RodiFix

Autosedačka Maxi Cosi RodiFix je určena dětem mezi 4. - 12. rokem života. Autosedačka má technologii AirProtect, což je speciálně zabalená pěna, která v případě nárazu postupně vyfoukává vzduch a chrání tak dětskou hlavičku. Sedačku je možné umístit do polohy vsedě nebo vleže. Opěrku hlavy je možno výškově nastavit, stejně tak jako šířku sedačky (výhodné obzvláště v zimě při přepravování dětí v zimních kombinézách).

Otevřený tvar umožňuje lepší přístup do autosedačky, kterou je možno uchytit pomocí IsoFixu. Dítě se v sedačce připoutává 3-bodovým bezpečnostním pásem.

Technické parametry:

Maxi Cosi RodiFix

Šířka sedačky48 cm
Výška sedačky83 cm
Hloubka sedačky46 cm
Váha sedačky6,6 kg
Umístěnípouze po směru jízdy
Polohováníano
Opěrka hlavynastavitelná
Isofixano

Rodi XP2

Opěrka hlavy u autosedačky Maxi Cosi Rodi XP2 roste zároveň s dítětem (jak do šířky, tak do výšky dítěte). Autosedačka má optimální systém boční ochrany dítěte jak pro hlavu, tak také záda a boky. Zádovou opěrku je možné sklonit. Váhová kategorie autosedačky je 9 - 36 kg.

Původní autosedačky Maxi Cosi Rodi XP nemají polohovací základnu a má menší ramenní část.

Technické parametry:

Maxi Cosi Rodi XP2

Šířka sedačky40 cm
Výška sedačky68 cm
Hloubka sedačky46 cm
Váha sedačky4 kg
Bezpečnostní pás3 bodový
Umístěnípouze po směru jízdy
Polohováníano
Opěrka hlavynastavitelná
Isofixne

Rodi SPS

Autosedačka Maxi Cosi Rodi SPS je pro dítě dostatečně prostorná a zajišťuje mu optimální oporu pro hlavu dítěte. SPS je systémem ochrany proti bočnímu nárazu, kdy je bezpečnost mimo jiné zaměřena také na hlavu, pánev a boky. Autosedačka disponuje pásovými úchytkami, které jsou červeně označené a naznačují tak, kudy má vést automobilový pás.

Autosedačka je dostatečně vysoká, čímž umožňuje dětem sledování krajiny a okolí během cestování. Cestování je u větších dětí možno také pomocí podsedáku, který se z autosedačky může vytvořit. Autosedačka je určená dětem ve váhové kategorii 15 - 36 kg.

Technické parametry:

Maxi Cosi Rodi SPS

Váha sedačky2,8 kg
Bezpečnostní pás3 bodový
Umístěnípouze po směru jízdy
Polohováníano
Opěrka hlavynastavitelná
Isofixne

Použité zdroje

  1. https://web.archive.org/web/20180201161207/http://www.maxi-cosi.com/car-seats/baby-car-seats.aspx
  2. https://www.mall.cz/autosedacky-0-13kg/maxicosi-citi-sps-2014
  3. https://web.archive.org/web/20120315044507/http://www.maxi-cosi.co.uk/gb-en/products/car-seats.aspx (ENG)
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s autosedačkami Maxi Cosi

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s autosedačkami Maxi Cosi?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
petrusejenc  1. bře 2017

Maxi cosi 2+

Synovi je 2 a půl, má 16kg/100cm, takže už používáme tento typ i když se uvádí věk 3,5. Každé dítě je jiné. Chudák v te střední kategorii uz trpěl. Jinak veliká spokojenost :thumbsup:
0 poděkování
beruska125  5. srp 2015

Cabriofix, priori, rodi

Značce Maxi Cosi jsme věrní, v otázkách bezpečnosti jsem věrná ověřeným značkám. Cabriofix jsme vybrali i proto, že díky adaptérům pasuje na většinu kočárků. Sedačky jsou z trvanlivých materiálů a bez autonehody určitě poslouží více dětem. :-)
0 poděkování
vorllinka  12. bře 2015

Maxi cosi Pebble

Měla jsem možnost vyzkoušet několik autosedaček typu vajíčko a jednoznačně mohu doporučit právě Maxi cosi Pebble. Jedná se o výbornou, prostornou autosedačku, která má novorozeneckou vložku, podhlavníček, je možné dokoupit zavinovačku přímo od Maxi cosi. Dcera ji využívala do roka a pořád tam měla dost místa. My jsme autosedačku do auta upevňovali pomocí isofixu Family fix a byli jsme maximálně spokojeni.
0 poděkování
anicka164  12. lis 2014

CabrioFix

Maxi Cosi CabrioFix zachránila dceři život při bočním nárazu. Takže my jsme spokojení :)
V ostatních kategoriích máme taky Maxi Cosi, ale tam jsme je ještě naštěstí nemuseli zkoušet. Co se týče obsluhy, je vše v pořádku. Potahy vydržely již několik praní, ani po třech letech nejsou skoro vůbec vyšisované. I přendávání z vozu do vozu je jednoduché.
0 poděkování
damada  21. říj 2014

XP vs. SPS a Rubi vs. Tobi

Možná by stálo za to, vysvětlit rozdíl - jedná se o totožné sedačky, které se v podstatě liší jen vypínačem bezpečnostního pásu. Ten utáhne tříbodový pás vozu tak, že je sedačka bezpečně upevněna v autě a "nelítá tam a zpět" v každé zatáčce. Tento vypínač (ve smyslu napnutí, ne odpojení) má právě model XP a Tobi. Dále pak chybí model Citi SPS, který se od Cabria liší tím, že nemá integrovanou stříšku (je ve vybavení, ale je nandávací) a má trošku jinou tu boční ochranu. :-)
2 poděkování
jaajaa  21. říj 2014

Axiss

Máme tuto a jsme spokojeni. Vyhovuje ve všech požadavcích a jako bonus je natočení při usedání dítěte do sedačky.
1 poděkování
zuzinka6  29. lis 2013

Air protect

Máme, je skvělá, lehoučká, nastavitelná i do mírného lehu, příjemný pevný materiál, koupila bych znovu x-)
0 poděkování