Dorjan Danny Sport 5

2 zkušenosti

Kočárek Dorjan Danny Sport 5 je novým modelem kolekce 2013, která se částěčně opírá o sportovní kočárek Dorjan Danny Sport 3. Má kvalitnější zpracování konstrukce a modernější design, než jeho předchůdci. Je dodáván i s hlubokou vaničkou, která je mimojiné jednou z největších na trhu a celý kočárek je tak díky ní vhodný od narození dítěte do jeho 3 let.

Základní charakteristika kočárku Dorjan Danny Sport 5

Danny Sport 5, s předními otočnými kolečky (360°), které je možné zaaretovat a moderními nafukovacími koly se hodí jak do města na procházky, tak nákupního centra, přírody. Zadní kola jsou u kočárku opatřena centrální brzdou, která když se zaklapne, kočárek sám stojí. Kočárek je odpružen a jeho odpružení může být nastaveno do dvou stupňů - tužší pérování a měkčí pérování. Rukojeť kočárku je polohovatelná, stejně jako zádová opěrka (4polohy) a podpěrka nohou. Zádová opěrka je polohovatelná i u hluboké vaničky. Dorjan Danny Sport 5

Součástí kočárku je i větrací síťka v zadní části hluboké korby a sportovní nástavby. U sportovní nástavby je možné zadní část boudičky odepnout pomocí zipu a odvětrat ji. Boudička je vedle větrací sítťky vybavena i praktickou kapsičkou. Bezpečnost dítěte zajišťují 5-ti bodové bezpečnostní pásy a u sportovní nástavby ještě navíc odnímatelné přední madlo. Obě nástavby lze na konstrukci nastavit jak po směru jízdy, tak proti směru jízdy. V základní výbavě je pláštěnka na vaničku i sporťák, nánožník na obě nástavby, taška na madlo a nákupní košík.

Na konstrukci lze nasadit i autosedačku Dorjan. V případě autosedaček10 od jiných výrobců je vhodné poradit se s prodejcem.

Parametry kočárku Dorjan Danny Sport

Hluboká vanička
Rozměry hlubokého kočárkud88 x š60 x v115 cm
Rozměry vaničkyd86 x š44 x v25 cm
Vnitřní rozměry vaničkyd84 x š33-35 x v20 cm
Hmotnost hlubokého kočárku14 kg
Sportovní kočárek
Rozměry sportovního kočárkud94 x š60 x v114 cm
Rozměry zádové opěrkyd51 x š28 cm
Rozměry sedákud26 x š36 cm
Rožná plochad95 x š36
Hmotnost sportovního kočárku15 kg
Složená konstrukced90 x š60 x v30 cm
Výška polohovatelného madlaod 75cm do 112 cm
Kolečka
Průměr zadních koleček30,5 cm (pneu.12,5")
Průměr předních koleček24,5 cm (pneu.10")

Související články

Více o kočárku Dorjan Danny Sport na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. http://kocarky.heureka.cz/dorjan-danny-sport-5-ds5-01-2013/galerie/
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Zkušenosti s kočárkem Dorjan Danny Sport 5

Máš zkušenost s kočárkem Dorjan Danny Sport 5?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
rosaleen
4. kvě 2015

Spokojenost i přes určité výtky

Tento kočárek jsem vybírala pro dceru před více než dvěma lety, takže je možné, že něco je teď jinak. Kočárek jsme používali cca rok a půl a ještě v záruce prodali.
Celkově jsem s kočárkem byla spokojená, velký výběr barev. My měli šedo stříbrný a dolaďovala jsem ho barevnými doplňky, byl moc krásný a co jsem koukala, tak pořád dělají krásné barevné kombinace.

Velká korba je opravdu velká, hodí se pro zimní i letní mimi, které musí být ještě na zimu v korbě s fusakem. Dcera byla v hluboké cca 9 měsíců, potom chtěla vidět ven. Korba je na konstrukci stabilní a jednoduše se nasazuje a vyndavá, když je potřeba. Je polohovatelná, což jsme tedy nevyužili, má měkké vypodložení a příjemnou látku.

Sporťák je velký a jde do lehu. Vpředu je možnost oddělat boudičku a je tam síťovina, což dcera ocenila, protože ležela na břiše a koukala ven. Když spala pohodlně se tam vešla v jakékoliv poloze. Jedině co mi vadilo, byla látka, jakoby samet, který mi byl nepříjemný, ale to se vyřešilo fusakem nebo podložkou. Také jsem ocenila možnost nasazení oběma směry. Velká boudička krásně stínila proti sluníčku.

Autosedačku jsme měli také Dorjan, se kterou jsem byla také spokojená. Možná není tak bezpečná jako jiné značky, ale zastávám názor, že u vajíček to není tak důležité, že jsou skoro stejné. Tato je trochu menší, ale dcera v ní vydržela, než seděla a mohla jít do větší. Nasazování i sundavání je jednoduché.

Proč jsem prodala?
Dcera začala cca v roce chodit, chtěla vystupovat a nastupovat do kočárku sama a Dorjan je dost vysoký. Také nám trochu začala vadit vyšší hmotnost a trochu větší velikost, když jsme cestovali autem.

Už nespala v kočárku tak jsme nepotřebovali polohování až do lehu. Takže jsme koupili lehčí skladnější trojkolku, ale s tímto kočárkem jsem se loučila se smutkem.
Myslím, že kdyby byl kočárek lehčí a sporťák trochu menší, splňoval by ideál.
0 poděkování
chris_n
4. kvě 2015

Kočky

Po pár návštěvách v obchodech s kočárky a několika obměnách toho, co vlastně bude nejlepší, jsme vybrali Danny Sport 5 - ve variantě hnědá s kočkami. V úmyslu bylo ho kupovat jako druhý, skladnější kočár převážně na cesty. Doma jsme měli starší Patron.

S hlubokou korbou a ze začátku jsem byla s kočárem naprosto spokojená, byl příjemně těžký, dobře se mi řídil. Jezdili jsme s ním dost i v terénu. Časem se trochu rozvyklal podvozek, ale stále se s ním dalo hezky jezdit. Po přechodu na sportovní korbu už tak nadšená nejsem. Zaprvé je tedy kočár dost velký (což teď už tolik nepotřebuju a dokázala bych si vybrat jiné kočáry), za druhé má kočár najednou těžiště úplně jinde a jízdní vlastnosti už nejsou takové.
Celkově můžu říct, že kočár špatný není, pokud bychom byli stále na tom místě, pro který jsme kočár kupovali, tak bych byla spokojená i nadále. Ale přestěhovali jsme se a naše požadavky jsou už jiné.

Tento kočár je skladný, ale hlavně do auta s velkým kufrem. Ikdyž se sundají kolečka, tak se korba a podvozek na sebe špatně stohuje (nebo to my neumíme). Takže jsme tyto dvě věci dávali vedle sebe a na to pak nákupy, tašky, atd... A auto bylo plné kočáru.
0 poděkování