Ergonomická nosítka Beco

Ergonomická nosítka Beco jsou dostupná ve třech typech - Soleil, Gemini a Butterfly II. Jedná se o americkou značku ergonomických nosítek vyráběnou v Číně.

Beco Soleil

Jedná se o nejnovější model značky Beco. V tomto nosítku vyráběném ze 100% bavlny lze nosit na břiše, na boku i na zádech děti od 6 kg do 20,4 kg, při dokoupení novorozenecké vložky je možné nosit miminka již od narození (od 3,5kg). Vyrábí se ze 100% bavlny, zádová opěrka a ramenní popruhy jsou vyplněny polyurethanovou pěnou, bederní pás polyethylenovu pěnou. Ramenní popruhy lze křížit a tak je nosítko vhodné i pro štíhlejší nosiče. Kapuce na zajištění hlavičku během spánku není součástí nosítka, dokupuje se samostatně.

Beco Gemini

Umožňuje nosit na břiše, na boku i na zádech děti od 3,5 do 16 kg, ale je v oblasti rozkroku dítěte jedno z nejužších na trhu, tato šířka má pomocí druků dvě možnosti nastavení. Zádová opěrka se také dá prohnout dozadu a snížit. I když to nosítko dle výrobce umožňuje, nosit dítě čelem od sebe není vhodné. Vyrábí se ze 100% bavlny, zádová opěrka a ramenní popruhy jsou vyplněny polyurethanovou pěnou, bederní pás polyethylenovu pěnou.

Beco Butterfly II

Jedná se o dříve vyráběný typ vhodný k nošení na břiše nebo na zádech, v sortimentu výrobce je již nahrazen typem Soleil, ale často se ještě prodává v bazarech použité a ojediněle lze sehnat i nové kusy. Je v něm možné při použití vpínací novorozenecké vložky nosit miminka již od narození, starší miminka a batolata pak bez vložky až do 20kg. Součástí nosítka je mezi těly nosiče a dítěte umístěný vnitřní plochý díl, který zvyšuje bezpečnost používání nosítka, zlepšuje rozložení hmotnosti dítěte a umožňuje předání nosítka druhému nosiči bez vyndávání dítěte.

Rozměry

SoleilGeminiButterfly II
Šířka zádové opěrky40,5 cm33 cm, 23 cm při úzkém nastavení33 cm
Výška zádové opěrky43 cm47 cm, 35,5 cm při nízkém nastavení41 cm
Bederní pás58,5 - 106,5 cm70 - 145 cm75 - 167 cm

Dokoupitelné příslušenství

  • Novorozenecká vložka (model Soleil)
  • Kapuce - opěrka hlavičky (model Soleil)
  • Taška přes rameno (modely Gemini a Soleil)
  • Chrániče popruhů - slintáčky
  • Nosítko pro panenky Beco Mini

Více o ergonomických nosítkách Beco na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. http://www.nosenideti.cz/138/zobrazit_skupinu_zbozi/Ergonomicka-nositka/
  2. https://web.archive.org/web/20161013233235/https://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/noseni-deti
  3. http://www.becobabycarrier.com/

Hodnocení a zkušenosti s ergonomickými nosítky Beco

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s ergonomickými nosítky Beco?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost