Inglesina Sofia

1 zkušenost

Kočárek Inglesina Sofia ocení rodiče hlavně na procházky po každém terénu a v každém ročním období, protože jeho základní součástí je i zimní vak pro novorozence. Potahy kočárku jsou vyhotoveny v módních barvách, které ladí s podvozkem Ergo Bike a jeho nafukovacími koly, jenž si poradí s jakýmkoli terénem. Výrobce tento kočárek považuje za nejsportovnější hluboký kočárek ve své nabídce mezi Inglesinami6. I přesto, že se jedná o sportovnější verzi hlubokého kočárku, je zevnitř i vně hluboké vaničky potažen cennou tkaninou.


Inglesina Sofia


Hluboká vanička Inglesina Sofia

Hluboká vanička kočárku Inglesina Sofia je vhodným řešením pro děti od narození do 6 měsíců. Poté je dobré dítě začít vozit ve sportovní nástavbě, protože už umí samo sedět a v hluboké korbičce by už nemuselo chtít pouze ležet. Pomocí speciálního okénka na dně vaničky s nastavitelným otevíráním a speciálnímu zařízení, které je umístěno ve vaničce a reguluje proudění vzduchu, je ve vaničce zajištěna cirkulace vzduchu a tedy i lepší prostředí pro dítě.

V zimních a podzimních měsících slouží přikrývka kočárku Inglesina Sofia i jako zimní pytel, který je možné používat jak na hlubokou vaničku, tak i na sportovní sedačku. V letních měsících je na druhou stranu možné tuto zateplenou část odepnout zipem. K hluboké vaničce je v základní sadě dodávána i taška na rukojeť. Rukojeť je u kočárku ergonomicky tvarována.

Vanička umožňuje polohování zádové opěrky do několika poloh. Toto polohování se provádí centrálním ovládáním umístěným na dně vaničky, směrem od rukojeti kočárku. Polohování zádové opěrky umožní rodičům její přizpůsobení a zároveň i stálý oční kontakt s dítětem. Má-li být vanička přenášena, jsou uvnitř vaničky, na jejich bocích, ukryta v potahu praktická držadla, kterými lze vanička snadno přenášet. Díky zařízení Easy Clip je nasazování a sesazování hluboké vaničky na podvozek jednoduché a bezpečné. Polstrování uvnitř vaničky je vyjímatelné a pratelné v ruce na 30° C.

Pokud je použita sada Inglesina Car Kit, jenž se dodává samostatně v příslušenství, je možné kočárek použít i v autě, protože je homologovaný na skupinu 0 a splňuje Evropské standardy ECE 44/04. S kočárkem jsou kompatibilní autosedačky skupiny 0+ Inglesina Huggy a báze s možností upínaní ISOfixem a nebo bez, tedy pásem.

Parametry kočárku Inglesina Sofia

Vnitřní rozměry vaničkyšířka 35 cm, hloubka 22 cm, délka 75 cm
Váha vaničky kočárku (s boudičkou)5,8 kg
Hmotnost podvozku10,5 kg
Materiál vnějšího potahupolyester
Materiál vnitřního potahusnímatelná polyesterová výplň lze prát v ruce na 30° C
Materiál kostry vaničkypolypropylen

Inglesina Sofia


Příslušenství ke kočárku Inglesina Sofia

 • sportovní nástavba s boudičkou a nánožníkem
 • autosedačka skupiny 0-0+ Huggy
 • změkčovací matrace
 • zimní pytel pro novorozence do sportovní sedačky
 • pláštěnka na hlubokou vaničku a autosedačku
 • síťka proti hmyzu na hlubokou vaničku i na autosedačku
 • stojan na hlubokou vaničku
 • sada Inglesina Auto Kit pro upevnění do auta
 • letní vložka do autosedačky Huggy
 • báze pro Huggy Multifix upínaná systémem ISOFIX
 • báze pro Huggy Multifix upínaná pásy z vozidla

Související články

Více o kočárku Inglesina Sofia na modrykonik.cz

Použité zdroje

 1. http://www.inglesina.cz/
 2. https://web.archive.org/web/20140307005935/http://www.malvik.cz/Kocarky/hluboke-kocarky/Inglesina...
 3. http://www.kocarkydavidek.cz/detail.php?zbozi=3488402
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Zkušenosti s Inglesinou Sofia

Máš zkušenost s Inglesinou Sofia?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
medidkova
14. zář 2013

Super houpací kočárek

Sofii musím jen chválit, syn spal pouze na procházkách a kočárek je tak bezvadně odpružený, že jsem ho vždycky uhoupala. Velkým plusem je prostorná korba a ocenila jsem velký košík.
Jediné, co mi moc nevyhovovalo, byl systém vycvaknutí autosedačky z podvozku.
0 poděkování