Jané Muum

Dalším lehkým, kompaktním a snadno ovladatelným kočárkem z řady Jané je kočárek Jané Muum. Tento čtyř kolový sportovní kočárek se velmi dobře pohybuje hlavně díky předním odpruženým kolečkům s aretací, která jsou menší a lehká. Zadní kolečka mají naopak velký průměr a jsou snímatelná. Kočárek, resp. jeho sedátko, je možno otáčet, je široké, pohodlné a poskytuje více vnitřního prostoru. Lůžko kočárku je polohovatelné až do 3 poloh, takže se vždy přizpůsobí momentální potřebě dítěte a pohodlí jeho zad. Systém polohování navíc funguje samostatně pro opěradlo i opěrku nohou.

Stejně jako opěrka zad, je nastavitelná i rukojeť kočárku a to až do 7 poloh, což vyhovuje různě vysokým rodičům. Na rukojeti kočárku je umístěna i ruční brzda a to zadní, parkovací. Kočárek je také velmi lehce a jednoduše skladatelný a při jeho skládání tak není nutno vyjmout lůžko. K přenášení dobře poslouží madlo.

Díky upínacímu systému Pro Fix mohou rodiče na konstrukci kočárku nasadit jakoukoli Jané nástavbu a to: lůžko Micro, Transporter, Matrix Light 2, Rebel Pro, Koos nebo Strata.


Kočárek Jané Muum


Rozměry kočárku Jané Muum

Rozložený kočárek78-108x60x98cm
Složený kočárek34x60x75cm
Hmotnost konstrukce6,6kg

Příslušenství ke kočárku Jané Muum

  • Vyteplený nánožník Jané, který má po stranách zipy a jehož boky jsou vyztužené.
  • Fusák Nest Plus Jané, který je dostatečně dlouhý pro děti až do 2 let. Součástí je i praktická ledvinka na zip umístěná za hlavou. * Délka fusaku se dá nastavit. Vnitřek fusaku je vyroben z hebké mikroplyše a u noh je ochranná, neprofukující vložka.
  • Fusák Jané Basic, což je univerzální fusak na sportovní kočárky. Rychle se nasadí díky zipu v prostoru nohou, je lemován reflexní páskou, má vlastní kapsu a na zadní straně suché zipy. Vložka fusaku je teplá, fleecová a vnější materiál chrání před mrazem a chladem.
  • Držák na láhev Jané
  • Universální slunečník Jané s UVB a UVA filtrem, který disponuje dvěma klouby pro optimální nastavení. Tkanina má nejvyšší možný ochranný faktor 50+ a průměr slunečníku je 70cm. Slunečník je možné nasadit jak na sportovní kočárky, tak na golfky.
  • Stupátko Surfer Jané 3.0 pro druhé dítě, které cestuje zároveň s dítětem v kočárku. Velmi praktický a bezpečný způsob převozu druhého dítěte. Stupátko je odpružené, s otočnými kolečky s ložisky, vyrobeno z odolného plastu a hliníku. Disponuje taktéž pojistkou, kterou je možné blokovat.
  • Rukávník Emitex, který po umístění na rukojeť kočárku zahřeje ruce člověku vědoucímu kočárek. Lze použít i za větrného počasí, ne jen v mrazech a chladu. Rukávník není těsný a proto je v něm dostatek místa pro manipulaci s rukojetí, která má ruční brzdu. Vnější materiál je s voděodolnou úpravou.
  • Praktický rukávník Aesthetic Sport, jenž je vyráběn také k použití na rukojeť kočárku v chladných, zimních i větrných dnech. Má ochrannou lištu a reflexní pásky. Vnitřní i vnější materiál může být nakombinovám v koordinaci s fusakem 3v1.

Kočárek Jané Muum


Související články

Více o kočárku Jané Muum na modrykonik.cz:

Použité zdroje

  1. https://web.archive.org/web/20180430170010/http://www.janecz.cz/
  2. http://web.archive.org/web/20080416015606/http://www.detskydum.cz/
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s kočárkem Jané Muum

Máš zkušenost s kočárkem Jané Muum?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
laisobel  21. únor 2016

Kočárek z druhé ruky

Kočárek Muum jsme koupili pro dcerku z druhé ruky, a to místo golfek.

Hlubokou korbičku i sporťák jsme měli od Firkonu a byla jsem moc spokojená, žijeme na malém městě a hodně času trávím na vesnici u tchána a tchýně a potřebovali jsme terénní kočárek. Jenže na cestování autem a převážně vlakem je kočárek moc veliký a s rostoucím dítkem i těžký. Dívala jsem se proto po golfkách, ale ty klasické mne neuchvátily - koukala jsem tedy po lehounkých sportovních kočárcích. A vybrala jsem mimo jiné Jané Muum.

Proč? Protože je lehký, skladný, protože lůžko může po směru i proti směru, protože má skvělou brzdu a dá se krásně lehce ovládat jednou rukou, což potřebuji, když jdu s kočárkem a malá běhá okolo.

Z Firkonu jsem byla zvyklá na nafukovací odpružená kolečka, takže ta plastovo-pěnová jsou rozdíl, ale dcerka si nestěžuje.

Do terénu nebo na hory bych s ním asi nejela, ale do města a na zpevněné cesty v okolí je naprosto dostačující. A to ho máme po jednom dítěti a hooodně ježděný, přesto vypadá dobře a chová se podle očekávání.

S hlubokou korbičkou zkušenost nemám, ale plánujeme na druhé dítě pořídit hluboké lůžku na Muum a Firkon nechat na chatě, tak snad to bude dobré!
ilovebaby  2. led 2014

Kočárek pro první měsíce života

Kočárek jsem koupila nový jako sportovní verzi. Podvozek je kompatibilní s korbičkami jané a autosedačkami jané - concord na ní nelze (vyzkoušeno) i když na většinu kočárku jané tato značka lze :-(

S Muumem jsem jezdila 5 měsíců s korbičkou. Za takto krátkou dobu se vytvořila značná vůle v hlavním kloubu na konstrukci a celý kočárek tak nebyl příliž pevný :-(
Kola kočárku jsou pěnová, takže každý kamínek způsobil obrovskou díru, která časem dost rozčiluje, protože kola nepěkně křupají.

Když nadešel čas na změnu korby za sportovní část, kočárek šel do světa. Sportovní korba není hlubší, takže dítko je tam moc nechráněné. Stříška lze překlopit před dítě, jen když sedí a pro ležící dítě sahá do půli obličeje, což mi přijde jako největší kámen úrazu :-(

Madlo před dítě je umístěno nízko, v zimně se pod něj sotva vměstná fusak.
V základu je kočárek bez nánožníku, což kočárky v této cenové relaci mají docela běžně.
1 člověk považuje za užitečné