Kočárek Camarelo Q12 Evolution

1 zkušenost

Kočárek Camarelo Q12 Evolution je velice všestranný. Konstrukce je pevná a lehce se skládá. Díky velkým, nafukovacím kolům kočár zvládne kdejakou překážku. Mezi další klady kočárku patří přední otočná kola s možností aretace + blatníky, brzda pro zadní kola, nastavitelná rukojeť, střecha s okýnkem, nastavitelná opěrka zad u hluboké i sportovní verze.
Mezi zápory patří madlo na sportovní verzi. Je velice nízko, ovšem při troše šikovnosti lze madle zvednout o pár centimetrů a tím pádem dítě získá opravdu velký prostor pro nožičky.
Hluboká korba je velmi prostorná, sportovní korba i vajíčko jsou vybaveny 5-ti bodovými bezpečnostními pásy. Korby i vajíčko lze dát po i proti směru jízdy.

Kočárek Camarelo Q12 Evolution

Parametry kočárku Camarelo Q12 Evolution

Typ kočárkuČtyřkolka
Kočár je vhodný doMěsta, vesnice
Otočná přední kolaAno, s aretací
Typ kolečekNafukovací
Výškově nastavitelná rukojeťAno
Odpružený podvozek (kola)Ano
Kombinace s autosedačkouAno
Kombinace s hlubokou korbouAno
Váha kompletní hluboké verze 16 kg
Váha kompletní sportovní verze15 kg
Rozměry hluboké korby (dxšxh)80x36x20

Související články

Více o kočárcích Camarelo na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. http://camarelo.pl
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Zkušenosti s kočárkem Camarelo Q12 Evolution

Máš zkušenost s kočárkem Camarelo Q12 Evolution?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
avenne
5. srp 2013

Camarelo Evolution

Jezdili jsme s tímto kočárkem od synova narození do jeho cca jednoho roku, poté jen velmi příležitostně. Byli jsme velmi spokojení, žádná vada se po dobu užívání nevyskytla (ani píchnuté kolo, jak bývá často uváděno jako zcela běžný nedostatek tohoto kočárku, kolo nám prasklo vlastním zaviněním - nechali jsme kočárek delší dobu v kufru auta a jelikož padaly teplotní rekordy, v rozpáleném autě kolečko doslova explodovalo - vysloveně naše blbost ).
Za velkou výhodu považuji u tohoto kočárku nadprůměrně prostornou hlubokou korbičku pro miminko, prcka jsme v ní vozili do 9 měs. včetně klasického beránkového fusaku... (nebyl obr, ale ani nějaké mrně, řekla bych výškou a váhou tak nějak průměrné dítě). Boudička hezky kryje, má zabudovanou síťku na odvětrávání.
Sporotovní kočárek jsme využívali plně cca 3 měsíce, poté spíše zřídka - střídali jsme s golfkama. Velmi jsme ocenili prostornost sportovní sedačky a taky její polohování - jak zádové opěrky, tak nožiček.
Co se mi moc vzhledově líbilo u sportovního kočárku (ve srovnání s podobnými typy kočárků jako jsou např Tako Touran, Dorjan...) - při nastavení sedačky do pozice sedu zbytek boudičky nikde nevisí a nevlaje... Zůstává hezky přichycený na konstrukci kočárku a vypadá to ve srovnání s výše zmíněnými fakt hezky.
Kočárek má velký nákupní koš, což je super. Další velké plus je koženková polohovací rukojeť - o dosti příjemnější než např. pěnové nebo plastové rukojeti... (navíc pěnové se časem vydrolí). Taška ke kočárku velká, dobrý systém uchycení (na patentky, "ucho" nikde nevisí, ale přitom lze snadno odepnout a vzít tašku přes rameno).
Kočárek se velmi dobře ovládá, přední otočná kola lze i zaaretovat, my jsme to moc nevyužívali, projeli jsme v pohodě bez aretace i sněhem.
Velice dobré odpružení kočárku (nastavitelné do dvou poloh) umožňuje bezproblémovou jízdu terénem. Kočárek krásně houpe.
Jediný nedostatek (- pokud se to tak dá nazvat), je váha a skladnost kočárku - nic dramatického, ale znám lehčí a skladnější.
0 poděkování