Kočárek Firkon Vario LX

1 zkušenost

Kočárek Firkon Vario LX je univerzálním kočárkem pro dítě do 3 let, který je možné nakombinovat na konstrukci jak s hlubokou korbou, sportovní nástavbou, tak také autosedačkou. Na autosedačku jsou u kočárku připraveny speciální adaptéry, díky kterým nasazení proběhne lehce a jednoduše. Kočárek Vario LX je vyroben v souladu s evropskou normou EN1888.


Kočárek Firkon Vario LX


Konstrukce, hluboká korba a sportovní nástavba kočárku Vario LX

Jak hluboká korba, tak i sportovní verze může být přehazována a nasazována na konstrukci kočárku, která je vyrobena z hliníku a oceli.

Hluboká korba je velká, lehká a velice komfortní, přičemž lze u ní nastavit opěradlo a tedy ho polohovat. Potah korby je pratelný a disponuje odvětracím okénkem. Uvnitř korby je i přenášecí madlo na lepší manipulaci s korbičkou. Konstrukce kočárku Vario LX nabízí možnost přehazovatelné rukojei a výškově nastavitelné rukojeti od 93 cm po 114cm.

U sportovní sedačky lze madlo odepnout a nastavit opěradlo i podložku nohou. Zádová opěrka se dá u sportovní sedačky polohovat a díky 5-ti bodovým pásům je dítě bezpečně usazeno. Sportovní část dále disponuje samostatným nánožníkem, hrazdičkou, boudičkou a odvětrací síťkou. Stejně jako u hloboké korby je i tento potah pratelný.

Konstrukce kočárku disponuje velkými nafukovacími koly, díky kterým se kočárek skvěle hodí i na nerovný povrch, tedy jak do terénu, tak do města. Na obou stranách kočárku jsou umístěny brzdy a dole, ve spodní části kočárku, nákupní košík. Kola jsou u kočárku ložisková a kočárek je dále vybaven i reflexními prvky, díky kterým je ho dobře vidět za tmy a šera.

Vybavení kočárku Firkon Vario LX

  • velká, lehká a komfortní korba s nastavitelným opěradlem
  • taška s přebalovací podložkou
  • pláštěnka
  • moskytiéra
  • větrání boudy
  • dva nánožníky (pro hlubokou a sportovní verzi)
  • dodatečná je sportovní sedačka s odepínatelným madlem, nastavitelným opěradlem a nastavitelnou podnožkou

Parametry kočárku Firkon Vario LX

Vnitřní rozměry korby (d./š./v.)83/37/21 cm
Délka po rozložení sportovní sedačky (na plocho)95 cm
Délka opěradla47 cm
Šířka sedačky34 cm
Váha korby5,5kg
Váha sportovní verze6kg

Související články

Více o kočárku Firkon Varion LX na modrykonik.cz:

Použité zdroje

  1. http://www.firkon.pl
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Zkušenosti s kočárkem Firkon Vario LX

Máš zkušenost s kočárkem Firkon Vario LX?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
nikolletta87
21. říj 2013

Kvalitní kočárek

Neměla jsem na začátku žádnou konkrétní představu, jak by měl kočárek vypadat, co by měl umět nebo mít. Snad jen jsem věděla, že tříkolku NE.
Kočár firkon vario mám z druhé ruky (ale téměř nepoužitý, párkrát stál na zahradě), po známosti. A musím říct, že jsem nadmíru spokojená.

- převézt jej autem není problém. Má dokonce sundavací kola, kdyby bylo při skládání třeba. Skládá se dobře, jen to chce grif. :-)
- přehazovací rukojeť + výškově nastavitelná rukojeť jistě výhodou.
- odvětrávací síťka na boudičce. V létě k nezaplacení, kde kdo záviděl. :-)
- prostorná korbička - dcerka se v ní stále vozí 11m, ale už ji má tak tak, když chce ležet.
- v korbičce polohovací dno (asi 5 poloh, od mírného nadzvednutí do sedu) -> výhoda pokud máte blinkající miminko. Později může sedící mimi odpočinout a přesto vidí z kočáru.
- v korbičce kovové úchyty k připnutí šraků.
- nafukovací kola. Kočár je stabilní a dobře se s ním jede i v terénu (kočičí hlavy, kameny, nerovný terén, bláto, sníh-ten se pravda na kola trochu nabaluje).

To jsou mé postřehy, co jsem na kočárku ocenila. Co mi na kočáru vadí, to je asi jen ta "nákupní taška" pod kočárem. Je to na 3 cvocích vepředu a 3 cvocích vzadu. Zdá se mi, že podvozek docela vadí, když se snažíte umístit větší předmět (např. prací prášek), který se rozměrově sice vejde, ale máte opravdu omezené možnosti, jak jej tam strčit. Pokud máte o něco těžší nákup v této "tašce", pak se cvoky rády rozepínají. Vždy alespoň jeden z těch 3. Jednou mi to i celé spadlo, ale to jsem už měla opravdu přetížené.
0 poděkování