Kočárky Hartan

5 zkušeností

Kočárky Hartan jsou navrženy, vyrobeny a sestaveny v Německu. Firma vyrábí unikátní sportovní kočárky, hluboké kočárky a také golfky. Při výrobě kočárků se používají nejmodernější technologie a postupy. Společnost svým malým zákazníkům nabízí nejvyšší stupeň bezpečí, pohodlí a také kvality.

Módní trendy kočárků Hartan jsou vytvářeny ve spolupráci se značkami, jakými jsou např. s. Oliver, bellybutton nebo Bärbel Haas.

Kočárky Hartan a jejich konstrukce

Veškeré kočárky Hartan mají pevný hliníkový rám, který je zároveň velmi lehký a snadno složitelný. Obě sedačky (hluboká i sportovní) se mohou na podvozek kočárku upevnit jak po směru, tak také proti směru jízdy. Na konstrukci kočárku lze pomocí adaptérů připevnit autosedačky různých typů (např. Cybex, Kiddy, Maxi Cosi, Römer aj.). Přední otočná kolečka kočárku jsou zároveň uzamykatelná, tedy s možností aretace. Všechna kolečka mají tlumiče, ta zadní mají ještě nastavitelné odpružení. Rukojeť kočárku je ergonomicky nastavitelná dle výšky rodiče.

Kočárky Hartan a jejich tašky, korbičky a sedačky

Taška Soft

Taška Soft je vhodná pro kočárky Hartan, neboť když dítě v kočárku usne, není nutné ho budit a může se z kočárku pomocí tašky vyjmout a přenést například do pokojíčku. Taška je jemná a lehká a v letních měsících je ji možné přeměnit na letní fusak. V tašce se nachází také praktická kapsa na drobnosti. Prát se může v pračce na 30 °C.

Taška Kombi

Taška Kombi pro kočárky Hartan je lehká a umožňuje stejně jako taška soft vyjmout i spící dítě z kočárku bez možnosti vzbuzení. Kombi taška má navíc pevný rám, který dítě lépe chrání a je vybaven i nánožníkem. Tašku je možné přeměnit na fusak, který lze stejně jako celou tašku i s nánožníkem prát v pračce při teplotě 30 °C. Taška je taktéž vybavena praktickou kapsičkou.

Taška Falt (hluboká korbička)

Prostorná hluboká korbička nebo také taška Falt slouží dětem od narození do zhruba 6 měsíců, kdy ještě neumí samostatně sedět. Kočárky Hartan mají tašku Falt vybavenou polstrovanou kokosovou matraci. Součástí korbičky je také nánožník a omyvatelná podšívka.

Sportovní sedačka, tzv. sporťák

Sportovní sedačka je vybavena 5-ti bodovým bezpečnostním pásem s polstrováním na ramena. Dítě je tak chráněno před vypadnutím z kočárku. Opěrku nohou lze teleskopicky vysunout. Zádová opěrka je polohovatelná až do úplného lehu.
Kočárky Hartan - sportovní sedačka

Kočárky Hartan mají snímatelné potahy a polstrování, takže je je možno jednoduše sundat a vyprat v pračce na 30°C. Pod kočárkem se nachází prostorný košík. Součástí kočárku je i pláštěnka.

Kočárky Hartan - typy

Jednotlivé typy kočárků se liší stylem konstrukce a velikostí předních koleček. K dispozici jsou maminkám sportovní sedačky s různými dekory, které si mohou vybrat dle svého vkusu a uvážení.

Kočárky Hartan se od sebe liší i rozměry rozložených i složených konstrukcí a dále svou váhou. Údaje pro každý typ kočárku jsou níže uvedeny u jednotlivých typů.

LiTE XL

Lehký kočárek s hliníkovou konstrukcí je snadno složitelný a díky malým rozměrům se při složení vleze i do kufrů malých aut. Na konstrukci kočárku lze nasadit jak hlubokou korbičku, tak také sportovní sedačku a oba typy korbiček lze nasadit nejen po směru, ale také proti směru jízdy.
Kočárky Hartan LiTE XL

Racer GT

Kočárky Hartan Racer GT mohou být díky polohovatelnému lůžku používány dětmi již od narození. Jakýkoliv typ tašky lze snadno nasadit na konstrukci kočárku. Kočárky zaujmou zákazníky svým dokonale navrženým rámem, který je vyroben z vysoce kvalitního hliníku. Snadnou ovladatelnost kočárku zajišťují přední otočná kolečka s možností aretace. Kočárek tak zvládne jízdu jakýmkoliv terénem. Díky odnímatelné sedačce je jí možno nasadit po směru i proti směru jízdy.
Kočárky Hartan Racer GT

Rozměry kočárku:
Rozměry kočárku Racer GT

Racer GTS

Kočárky Hartan Racer GTS jsou evolucí oblíbeného kočárku Hartan Racer GT. Oba kočárky mají stejné výhody, ale Racer GTS je standardně dodován s ruční brzdou na madle kočárku. Kočárek má velká "off-road" otočná kola a cross kola, která umožní jezdit pohodlně s kočárkem po jakémkoliv terénu.
Kočárky Hartan Racer GTS

Rozměry kočárku:
Rozměry Racer GTS

Racer S

Kočárky Hartan Racer S se vyznačují unikátním a praktickým skládacím systémem a nízkou hmotností. Sedačka také umožňuje rychlou změnu směru umístění, zda po směru jízdy nebo proti směru jízdy. Dvoukolová uzamykatelná otočná kola nabízí kočárkům Hartan Racer S pohodlnou jízdu. Všechna kola kočárku jsou navíc odpružená.
Kočárky Hartan Racer S

Rozměry kočárku:
Rozměry Racer S

Skater GT

Kočárky Hartan Skater GT jsou 3-kolovými kočárky, která mají otočné a uzamykatelné přední kolečko. Kočárek je flexibilní a hbitý, který zvládne jízdu po jakémkoliv terénu. Sedačku lze rychle přehodit a změnit tak směr jízdy.
Kočárky Hartan Skater GT

Rozměry kočárku:
Rozměry Skater GT

Sky

Kočárky Hartan Sky nabízí 3 možnosti cestování - klasický kočárek s hlubokou korbičkou, kočárek se sportovní sedačkou nebo kočárek s dětskou autosedačkou. Rám kočárku Hartan Sky je vyroben z velmi pevného hliníku. Dvě přední kola kočárku jsou otočná a uzamykatelná. S kočárkem je možno jezdit po jakémkoliv terénu.
Kočárky Hartan Sky

Rozměry kočárku:
Rozměry Sky

Topline S

Kočárky Hartan Topline S je možno bez použití vložných tašek použít od 6. měsíce věku dítěte. Kočárek disponuje otočnou rukojetí, díky níž se nemusí otáčet sedačka kočárku, chce-li maminka změnit směr jízdy sportovní sedačky, např. když svítí sluníčko nebo fouká vítr. Jízda s těmito kočárky je velmi pohodlná také díky předním otočným uzamykatelným kolečkům. Parkovací brzdu kočárku je možno snadno ovládat ručně.
Kočárky Hartan Topline S

Rozměry kočárku:
Rozměry Topline S

Topline X

Kočárky Hartan Topline X jsou vybaveny otočnou rukojetí, která umožňuje změnit směr jízdy sedačky bez jejího přehazování. Hartan Topline X je "sourozencem" kočárku Hartan Topline S s tím rozdílem, že všechna kola kočárku jsou stejně velká. Stejná velikost u všech koleček zajišťuje kočárku komfortní jízdu po nerovném terénu, vč. lesních cest.
Kočárky Hartan Topline X

Rozměry kočárku:
Rozměry Topline X

VIP

Kočárky Hartan VIP jsou kočárky s jednoduchou a rafinovanou manipulací. Nízká hmotnost kočárku umožňuje také pohodlné skládání kočárku do kufru auta. Přední otočná kola kočárku jsou uzamykatelná.
Kočárek Hartan VIP

Rozměry kočárku:
Rozměry VIP

Xperia

Kočárky Hartan Xperia mají novou přehazovací rukojeť kočárku. Díky kvalitnímu, hliníkovému a úzkému rámu kočárku je možno s kočárkem vjet i do úzkých dveří nebo malých výtahů. Šířka kočárku je jen 58 cm. Parkovací brzdu kočárku lze ovládat pohodlně ručně nebo je možno ke kočárku přikoupit také ruční brzdu. Díky dvěma malým otočným předním kolům se s kočárkem velmi dobře manévruje. Při jízdě na nerovném terénu je možno malá kolečka vyměnit za terénní a manipulace s kočárkem je daleko pohodlnější.
Kočárek Hartan Xperia

Rozměry kočárku:
Rozměry Xperia

Kočárky Hartan - pro dvojčata a sourozence

ZX II

Rozměry kočárku:
Rozměry ZX II
Kočárek Hartan ZX II

Kočárky Hartan - golfky

Jedinými golfkami značky Hartan je kočárek Buggy iX1.
Kočárek Hartan Buggy iX1

Více se o něm dočte v hlavním článku: BUGGY iX1.

Příslušenství pro kočárky Hartan

 • taška na dítě Soft
 • taška na dítě Kombi
 • hluboká korbička
 • přebalovací taška - určena přímo pro kočárky Hartan nebo lze vybrat jakoukoliv jinou
 • připojovací systém na přebalovací tašku
 • slunečník
 • povlečení
 • letní a zimní kombinovaný fusak
 • fusak s jehněčí kožešinou
 • fusak polar-tech
 • zimní kožešina
 • měkká matrace
 • útulná vložka
 • sluneční stříška
 • pláštěnka
 • nánožník
 • prodloužení lůžka
 • adaptéry
 • rukávník pro rodiče
 • ochranné obaly na kola
 • bezpečnostní brzdový systém
 • větší přední kola (stejná jako kola zadní)

Související články

Více o kočárcích Hartan na modrykonik.cz:

Použité zdroje

 1. http://www.hartan.de/
 2. http://www.mypram.com/en/strollers/pram/ (ENG)
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Zkušenosti s kočárky Hartan

Máš zkušenost s kočárky Hartan?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
miskadovci
6. lis 2014

Hartan Racer GT

Kočárek jsme s manželem vybírali opravdu pečlivě, nechtěli jsem jen módní výstřelek, ale kvalitní kočár, který přežije 2-3 plánované děti bez nutnosti jej prodat a kupovat jiný kvůli nespokojenosti.

Hartan byl láska na první pohled, kočárek je lehký, skladný (což byl jeden z hlavních požadavků kvůli malému kufru auta), hluboká korbička dlouhá 80cm, kam se mi zatím vejde skoro půlroční dcera, která není žádný drobek a vjede se i s fusakem, sporťák jde otočit po i proti směru jízdy a jde do úplného lehu. Kočárek je dobře odpružený a jde dokoupit přední náprava s velkými koly do terénu.

S kočárkem jsem zatím maximálně spokojená, nemám jedinou výhradu a věřím, že se investice vyplatí, i když Hartan patří k dražším kočárkům, peněz nelituji.
0 poděkování
merlini
21. říj 2013

Hartan Racer GT

Po přečtení mnoha recenzí...jsem se nakonec rozhodovala mezi dvěma značkami. Jednou z nich byl právě Hartan. Na internetu jsem obdivovala Topline X, ale prodejce nám doporučil na základě našich požadavků spíše Racer GT. Kočárky se liší v konstrukci - u Topline X je přehazovací rukojeť, kdežto u Raceru GT můžete zacvaknout "sporťák", jak chcete, takže s ničím se nemanipuluje, což mi příjde trochu šetrnější.

Vzhled naprosto super. Zvolili jsme barvu z řady Belly Buton. Přední aretační kolečka jsou úžasné, opravdu se s nimi jezdí mezi překážkami(třeba v obchodě) moc dobře, lehce se ovládá. Doobjednali jsme Quod systém - 2 velká přední kola, chtěla jsem na zimu a hlavně do terénu, taky super, jezdí se s nimi taky výborně.

Celkově jsem s kočárkem moc spokojená, opravdu naplnil má očekávání. Vzhled, jízdní vlastnosti, lehce složitelný(v pohodě se vleze do kufru Fabie), je ale opravdu těžší, takže možná pro někoho tady mínus, ale nám to nevadí, vždy jsme si zatím v pohodě poradili.

Zatím používáme korbičku, malý bude mít čtyři měsíce, když už bylo chladněji, dali jsme fusak, taky máme od Hartanu. A musím říct, že opravdu jediné, co jsem našla, co by se dalo vylepšit je právě u fasaku. Má zapínání jen z jedné strany, takže když člověk spěchá, trošku komplikovaně se tam miminko dává. Ale zase je fajn, že jde krásně použít do korby i do sporťáku později. Když někdo jako já řeší velikost korby, aby se do ní miminko vlezlo co možná nejdéle, je fajn, že u Hartanu se může rozmýšlet i nad vložnou taškou, která má ještě větší rozměry než korba.

Co se mi ještě líbilo, mohla jsem volit, jaký zvolíme podvozek-Topline X, S, VIP...atd., pak jsme volili barvu, nabízí opravdu velkou škálu. Byla jsem moc ráda, že nabízí i jednobarevné varianty, zvolili jsme nakonec barvu šedou z řady Belly Buton. Atd....atd...má plno úžasných vychytávek...

Na závěr bych dodala, že přestože jsou náklady na tento kočárek vyšší, jsem moc ráda, že jsme se nakonec rozhodli pro Hartan. Opravdu nezklamal! Vřele doporučuji.
0 poděkování
sokamikr
12. zář 2013

Hartan Racer GT

Hartan Racer GT byl po prozkoumání trhu mojí volbou č.1. Mám oranžovou konstrukci a ta vyhrála po hodnocení vzhledu. Jinak pro mne důležité bylo:
1. denní skládání do auta
2. pevná rukojeť (přehazovací mohou po nějaké době trochu povolit)
3. možné nasazení sportovní korby v obou směrech.
4. polohování do úplného lehu
5. velikost sportovní korby.
Dokoupila jsem prodloužení lůžka, takže kočárek je plnohodnotný již od narození miminka. Je skvěle odpružený.
Věřím, že nám vydrží tak dlouho,dokud bude malá kočár potřebovat.
0 poděkování
petrasd
9. zář 2013

Hartan Topline X

Kočárek Hartan Topline X jsem si kupovala, když měl náš chlapeček 4 měsíce, protože začal odrůstat hlubokému kočárku Inglesina Classica. Hledala jsem kočárek, který bude mít přehazovací rukojeť, bude odpružený, prostorný a pro mimi pohodlný, bude se dát použít v horším terénu (po zkušenosti s hlubokým kočárkem bylo toto jedno z hlavních kritérií), a protože náš chlapeček ještě nesedí, tak jsem potřebovala i možnost polohování do lehu a prodlužovací díl na nožky, který vytvoří uzavřený hluboký kočárek.
Když jsem s Hartanem poprvé vyjela, tak to byl nepopsatelný rozdíl. Kočárek jede bez nadskakování i v horším terénu, pro malého je pohodlný, pro mě dobře ovladatelný a proti Inglesině i lehký.
Pokud bych měla další mimi, tak budu nad Hartanem uvažovat hned od začátku a vůbec nebudu řešit hluboký kočárek.
0 poděkování
martinan4
14. čer 2013

Topline S

Kočárek Hartan Topline S jsem kupovala už jako sportovní kočárek (nemám zkušenost s korbičkou nebo vložnými taškami). Dlouho jsem vybírala, aby kočárek splňoval všechny moje požadavky, kterých nebylo málo:
- dobře odpružený
- přehazovací rukojeť
- otočná přední kolečka (když je potřeba "otočit se na pětníku" např. v obchodě)
- možnost výměny předních koleček za velká pevná kolečka (bydlíme na vesnici, takže hodně jezdíme do terénu)
- ruční brzda
- kvalitní zpracování
- velký výběr barev
- možnost položení lůžka do úplného lehu
- možnost nasazení sportovní nástavby pro i proti směru jízdy

A to jsou ve zkratce vlastně i hlavní výhody kočárku :) Můžu ho opravdu jenom doporučit, s kočárkem jezdím už půl roku každý den po nezpevněných cestách. Krásně pruží, velká kolečka přejedou opravdu všechno, nikde nic nehrká, neskřípe, kotoučové brzdy v kopcích jsou geniální. :) Kolečka za velká jdou přehazovat velmi lehce, i když doporučuji občas promazat.

Pokud se mám zamyslet nad nevýhodami, tak možná větší hmotnost (pokud někdo hodně jezdí MHD, tak asi existují lehčí kočárky), u tohoto modelu není možné objednat nafukovací kola a nepatří k nejlevnějším.
0 poděkování