Kočárky Inglesina Magnum

6 zkušeností

Praktický kočárek Inglesina Magnum nezklame v terénu ani ve městě. Komfortní, kombinovaný kočárek je ideálním řešením hlavně díky své variabilitě. Jedna jediná korbička totiž s dítětem doslova "roste" (od narození do cca 3 let).

Díky své regulovatelné opěrce zad a nožiček se korbička kočárku Inglesina Magnum změní z rovného lůžka na sportovní sedačku. Od narození dítěte se tedy používá jako hluboký kočárek a později, jakmile si dítě začne sedat, jako sportovní. Systém easy clip, umístěný na podvozku kočárku, umožňuje změnu orientace lůžka na podvozku směrem k mamince nebo po směru jízdy.

Potah kočárku je odnímatelný a pratelný. Praní ale nesmí probíha v pračce, nýbrž v rukou, při opatrném vymáchání. Nedoporučje se ždímat ani odstřeďovat. Stačí potah pověsit na šňůru a poté usušit. Potah je složen z několika vrstev (má sendvičovou konstrukci) a tyto vrsty jsou tepelně tvarované. Vyšší teplota v pračce a nebo mechanické namáhaní při praní v pračce by mohlo tento potah znehodnotit a mohlo by dojít i k polámaní některých výztuh potahu.

Inglesina Magnum

Přední kolečka jsou aretovací a umožňují tak velmi pohodovou jízdu na hladkém povrchu. Pokud jsou kolečka odaretována, je možné kočárek ovládat velmi lehce, snadno zatočít prakticky na místě bez jakékoliv námahy. Jiná je situace, když povrch, po kterém kočárek jede, hladký není. V tomto případě je kolečka potřeba zaaretovat, aby se neblokovaly. S aretací předních koleček souvisí také jizda vzad. Při ní je potřeba mít přední kolečka odaretována vždy. Kočárek je vhodný nejen do města, ale také na vycházky do přírody.

Vhodným obdobím přechodu z hluboké verze kočárku na sportovní verzi je čas, kdy dítě samo sedí a drží páteř zpříma (vývojově k tomuto dochází mezi 4. a 6. měsícem života dítěte). V zimě a nebo velmi teplých dnech je to ale hluboká verze, která je pro dítě ideální, protože ho lépe chrání.

Parametry kočárku Inglesina Magnum

Typ kolečeknafukovací
Kolečka průměr zadní/přední31cm
Polohování opěrky zadAno
Polohování rukojetiAno
Přehazovací rukojeťNe
Madlo před dítěAno
Polohování nožiček:Ano
Délka opěrky zad45cm
Hluboká korba vnitřní rozměry85 x 34 x 19 cm
Váha korbičky5 kg
Rozměry složeného kočárku90 x 65 cm
Rozměry rozloženého kočárku90 x 65 cm
Sedačka délka lehu/šířka74 x 30 cm
Sportovní sedačka otočnáAno
Ruční brzdaNe

Příslušenství ke kočárku Inglesina Magnum

  • taška na rukojeť Free s přebalovací podložkou
  • autosedačka Huggy multifix (0-13 kg), základna do auta nebo iso-fix základna do auta
  • hygienická vložka
  • zimní pytel pro novorozence
  • zimní pytel pro sportovní sedačku
  • pláštěnka pro Magnum nebo autosedačku Huggy
  • moskytiéra
  • letní vložka do Huggy
  • letní peřinky, letní vložka pro sportovní sedačku

Související články

Více o kočárku Inglesina Magnum na modrykonik.cz

Použité zdroje

Obrázky: http://www.inglesina.cz/

Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Zkušenosti s kočárkem Inglesina Magnum

Máš zkušenost s kočárkem Inglesina Magnum?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
adelakol
7. bře 2016

Dobrá zkušenost s kočárkem Inglesina

Koupila jsem kočárek uz použitý, ale jsem s ním naprosto spokojena. Není problém s ním kamkoli jet, všude projede. Nejvíc jsem si ho zamilovala na dovolené v Jizerských horách, kdy jsem neměla problém projet i kamenitou cestou.

V zimě také supr, jiný kočár bych nechtěla. Malé se v něm také líbí, v roce se do něj vejde bez problému. Když v něm usne, v pohodě ji položím a není v něm zkroucená. Nemám co dodat, prostě super kočár! :-)
0 poděkování
lauramyn
6. kvě 2015

Byl dostatečně velký, na začátek dobrý

Byla jsem s ním spokojená. Dobře péroval, byl prostorný, takže v zimě s fusakem se tam děti bez problémů vešly. Jelikož se poslední hodně nosil a spal více na mně, tak jsem ho využila hlavně na terase, kde v zimě měl delší období, kdy v něm spal. V momentě, jak si malý sedl, tak jsem ho vyměnila za golfky. Je totiž hodně rozměrný a těžký a díky podmínkám, které mám (hodně schodů) nebyl na přenášení vhodný. I cestování hromadnou dopravou bylo náročné, zabíral moc místa a těžko se s ním nastupovalo do schodů.
0 poděkování
oqoq
4. kvě 2015

Inglesina Magnum 2013

Původně jsem toužila po jiném kočárku, ale díky rozměrům vyhrála Inglesina Magnum.

Prioritou byl houpací kočárek s dostatečně velkou korbičkou, který projede terénem (lesní cesty) a nebudeme mít rozchod kol jako tank, abych projela i úzkými dveřmi.

S kočárkem jsem byla velmi spokojená, dokud dcera ležela (na bříšku i na zádech). Vzhledem k tomu, že v 9 měsících se v sedě ze sportovní verze hodně vykláněla, až jsem se bála, aby kočárek nepřevrhla, a začali jsme také víc cestovat autem, kde kočárek zabíral hodně místa, pořídili jsme lehký sporťák a Inglesina čeká na sourozence.

Za hlavní výhody kočárku považuji: houpání, dobře přístupný a velký koš, délka korbičky (zářijová dcera se vlezla s fusakem až do dubna), pevná nafukovací kola, snadná přestavba na sportovní verzi, snadné polohování, jednoduché skládání, úzký rozchod kol, doplňky (novorozenecká vložka, taška).

Možné nevýhody jsou: pevná kola (mně nevadily), menší stabilita u živých dětí ve sportovní verzi, relativně otevřená korbička, objem kočárku po složení.
0 poděkování
misaksvorc
3. zář 2013

Magnum 2009

Vzhledem k tomu, že jsme potřebovali vybrat kočárek na podzim (listopadové mimi) a aby vydržel celou zimu a ještě jaro tak, aby se tam vešlo mimčo i s fusakem, byla rozhodující velká korbička .... tu moc kočárků nemá, takže výběr se celkem rychle zúžil a tím pádem nebylo o čem mluvit - inglesina vyhrála. Krom velké korbičky byla ještě výhoda, vzhledem k malému bytu, že kočár je vlastně sporťák a hluboká korba v jednom a nemusíme nikde nic skladovat, stačí rozebrat, vyndat novorozeneckou vložku a je to sporťák :)
Nafukovací kola super, jezdilo se mi vždy dobře i v terénu i ve sněhu :) když už jsme zapadli, tak jsem korbu připevnila na sáňky a jelo se dál :) velká výhoda je koš - kočárek toho uveze opravdu hodně :) ale musí se počítat s horší manipulací, protože kola nejsou otočná, když si třeba naložíte karton vod...
Velice jsem ocenila, že sporťák se dá při spaní dítěte položit až do lehu, že se nemusel nikde krčit a ničit si záda a taky otočnou korbičku. Nastavila jsem si ji dle potřeby podle sluníčka a nikdy malému nesvítilo do očí a nemusela jsem kočár vozit pozadu :) byla to i výhoda, když se učil sám jíst sušenky a rohlíky a takové ty věci lepící se na patro - pravidelně se dávil a takhle jsem ho mohla mít i ve sporťáku otočeného k sobě a hlídat ho, aby se nedusil :) Jezdilo se mi s ním fakt moc dobře, je lehký, manipalace ok, a taky má madlo, jehož výška je nastavitelná, výhoda pro různě velké členy domácnosti :) a teď máme pro druhé dítko. Je stále jako nový, výhoda je i to, že se dá celý odstrojit a vyprat :) Konstrukce není žádný plast, takže se taky nemusíte bát, že by tam někde něco prasklo. Není problém sehnat doplňky jako třeba pláštěnku, síťku, sluneční clonu, tašku, skejtík pro druhé dítko, náhradní kolečka nebo duši v případě prasknutí.
Nevýhody:
- madlo u sporťáku není otočné ale výsuvné, docela mi to vadilo v zimě, protože byla horší manipulace vzhledem k vrstvám oblečení, těžkým botám a fusaku...
- pokud máte živé dítko, nesmíte kočár opouštět jelikož při rozhoupání není zase až tak stabilní...ale vzhledem k tomu, že jsme používali jen do 1.5 roku a pak přešli na golfky, protože bylo zbytečné tahat se s velkým kočárem, když už chtěla stejně chodit sám, tak to bylo ok
- kočár je houpací, tudíž kola časem vržou, musí se pravidelně mazat, ale stačí prostříknout sprejem a ok
- skladnost - máme kombíka takže ok, ale v malém autě nevím nevím...
snad to pomůže při výběru nějaké mamince :))))
1 poděkování
skobrt
2. zář 2013

Magnum 2012

Kombinovaný kočár nám maximálně vyhovuje. Vybírali jsme co nejdelší korbu, což je myslím 80cm uvedeno, takže se nám malá vlezla do hluboké verze s nánožníkem celou zimu i s fusakem( je narozená v květnu).
Ocenili jsme velká nafukovací kola na naší kostkové cestě, i když bylo dost sněhu, jet se dalo. Výborný je i velký a pevný drátěný koš pod korbou.
Ve sportovní úpravě může být korba po směru i proti směru jízdy, proti směru je méně stabilní, protože dítě sedí více nad zadním kolem než uprostřed, po směru jízdy je to v pořádku.
I první autosedačka 0-9kg se dá nasadit na podvozek.
Jako zápory bych kromě již zmíněné stability uvedla ještě, že je potřeba tak jednou měsíčně namazat kola, aby nevrzaly a také samozřejmě zabere více místa v kufru auta, kvůli své konstrukci.
Rozhodně si jej necháme pro druhé dítko, tuto zimu v něm určitě ještě odjezdíme, až budou na jaře malé 2 roky, tak asi přejdeme na golfáč, alespoň na kratší trasy. Po 15 měsících užívání mi nepřijde opotřebený, myslím, že vypadá stále výborně.
1 poděkování
koolombina
30. srp 2013

Dobrá zkušenost s Inglesina Magnum

Magnum jsem koupila jako použitý, záložní kočárek. Nakonec s ním jezdím jako s hlavním kočárem a to hlavně kvůli perfektnímu odpružení. Většina moderních kočárků není odpružená a miminko tam na nerovném povrchu nadskakuje, takže nejde s kočárkem chodit moc rychle, abychom z mimča nevyklepali duši.

S Magnumem můžu chodit i drsným terénem a mohu s ním jít i velmi svižnou chůzí. Má odklopnou boudičku, takže můžete dát mimčo spát a ono kouká dopředu a nic mu ve výhledu nepřekáží.

Má taky prostorný košík - klidně se tam vejde větší nákup. Složení kočáru je naprosto jednoduché. Celkově je to spíše staromódní typ kočáru á la Liberta, ale popravdě nechápu, proč se od tohoto typu kočárků ustoupilo, protože jsou podle mě pro miminko nejkomfortnější.
3 poděkování