Kočárky Inglesina

6 zkušeností

Kočárky InglesinaItalské kočárky Inglesina nabízí širokou škálu svých kolekcí, ve kterých se snoubí pohodlí a účelnost, stejně tak jako kvalita a styl s těmi nejpřísnějšími bezpečnostními předpisy. Značka Inglesina zažila trvalý růst hlavně díky viditelnosti na italském trhu a dále se s kočárky rozhodla expandovat i na trhy do jiných krajin. V té době rozšířila svou nabídku výrobku o dětské sedačky10, autosedačky, židličky32 a další výrobky pro děti. V bývalém Československu měly maminky možnost seznámit se s touto značkou a zakoupit si kočárky Inglesina až v roce 1992.

Čím se výrobci kočárků Inglesina inspirují

Základem každé kolekce kočárků Inglesina je jejich barevné provedení, vzory, nové textilie, materiály, proto se výrobce inspiruje módními trendy, odíváním. Kočárky Inglesina totiž mohou být i zajímavým módním doplňkem. Vedle módy jsou to ale i sport, protože mladí rodiče jsou většinou sportovně nebo aktivně založeni a sportovní kočárky1 jsou tak navrhovány s ohledem na vhodný materiál, barevnou kombinaci atd. To samé platí i v případě inspirace automobilovým průmyslem, kdy se klade velký důraz na provedení a materiálech kovových konstrukcí kočárků Inglesina. Architekturou se pak inspirují výrobci v případě výrobků do domácnosti, jako jsou dětské židličky, lehátka19, přebalovací pulty6 a prezentuje je pod značkou Mhome.


Kočárky Inglesina


Typy kočárků Inglesina

Hluboké kočárky Inglesina

Pro hluboké kočárky Inglesina je typické, že se v hluboké korbičce mohou vozit děti od samotného narození, protože svým ergonomickým provedením vyhovuje jejich potřebám. Dítě by do půlroku a více mělo výhradně ležet, pakliže ještě samo nesedí, takže hluboká verze je pro něj tím pravým řešením. Pro rok 2015 vyrábí značka Inglesina 3 typy hlubokých kočárků, a to Classica, Vittoria a Sofia.
Inglesina Classica

 • Inglesina Classica - je královnou této značky. Má elegantní tvar a svým vzhledem se vrací jakoby do minulosti, avšak v krásném designu. Pyšní se velkými chromovanými koly a koženými částmi. Je na něm zajímavé i to, že je vyráběn celý ručně. Na jeho konstrukci vyzdobenou 2 brožemi lze nasadit jak sportovní sedačka, tak také autosedačka10 Huggy.
 • Inglesina Vittoria - další kočárek s klasickým vzhledem, avšak s moderními funkcemi. Kočárky Inglesina Vittoria disponují sadou Kit Car, se kterou se dá cestovat v autě. Všechny nástavby se velmi jednoduše nasazují i sesazují z konstrukce. Pyšní se svými koženým provedením určitých částí a taktéž chromovaným podvozkem, na kterém se nachází 4 nafukovací kola. Na konstrukci se snadno nasadí autosedačka Huggy a po dokoupení i sportovní část. Kočárek tak může být používán i jako varianta pro odrostlejší dítě.

Inglesina Sofia

 • Inglesina Sofia- Kočárky Inglesina Sofia se dostanou do každého terénu, v každém ročním období a jsou tak považovány za nejsportovnější kočárky této značky. Podvozek je tvořen 4 nafukovacími, pro terén přizpůsobenými, koly a nákupním košem. Při použití sady Car Kit lze převážet hlubokou vaničku i v autě a dítě se tak nemusí přenášet do autotedačky. Na konstrukci jde samozřejmě nasadit jak autosedačka Huggy, tak také sportovní část pro odrostlejší děti.

Kombinované kočárky Inglesina - 2v1

V této řadě vyrábí Inglesina kočárky dva a sice Inglesina Magnum a Magnum Elegance. Oba jsou v základní výbavě s hlubokou vaničkou, která se nastavením přemění na sportovní část. Rodiče tak budou moci dokoupit pouze autosedačku a mít tak kočárek kompletní.
Inglesina Magnum

 • Inglesina Magnum - je komfortní kočárek s hlubokou vaničkou, která s dítětem doslova roste a dá se použít cca do 3 let, protože se jedním tahem změní na sportovní sedačku. V chladných zimních dnech je ale i tak lepší hluboká vanička, která dítě více ochrání. Podvozek obsahuje 4 kola, přičemž ta přední aretují a dají se taktéž zaaretovat. Záleží tedy na povrchu, po kterém se rodiče pohybují a jaké má povrch požadavky.
 • Inglesina Magnum Elegance - jde vlastně o kočárky Inglesina Magnum, které mají nový chromovaný podvozek a nabyly tak na své elegantnosti. Odtud tedy i název Elegance. Na své praktičnosti ovšem nikterak neztratily. Je možné si vybrat ze dvou barevných provedení podvozku a stejně jako u Magnum-u jde hluboká vanička polohovat do sportovní vezre - tady se tedy nic nezměnilo. Z příslušenství lze dokoupit autosedačku Huggy a vše ostatní, co tato značka nabízí.

Modulární systémy kočárků Inglesina - 3v1

Kočárky Inglesina najdete i v kombinaci všech tří nástaveb v jedné. Odtud název 3v1, protože součástí jsou hluboká vanička, sportovní část i autosedačka. Ke všem kočárkům lze dokoupit i několik doplňků z příslušenství, kterého má tato značka opravdu širokou škálu.

V kolekci 2015 najdete tyto typy kočárků 2v1: Inglesina Zippy Pro System, Inglesina Ottuto Deluxe, Inglesina Trilogy System a Inglesina Quad.

Inglesina Trilogy Systém

 • Inglesina Trilogy systém - pro tento kočárek je typické a hlavní jeho dálkové ovládaní, kterým se ovládají přední otáčecí kolečka a kočárkem tak lze manipulovat velmi lehce. Taktéž je zapamatovatelný pro jeho jednoduché složení a rozložení, které lze za pomocí jedné ruky a páčky, resp.pojistky. Je moderní, praktický a všechny 3 nástavby (hluboká vanička, sportovní sedačka i autosedačky) jdou na něj nasadit velmi lehce. To samé platí i o sesazení.
 • Inglesina Zippy Evo systém - opět jde o takové kočárky Inglesina, kde v základní sadě jsou k dispozici všechny 3 násvatby. Pro tento typ je typická možnost otočení sportovní sedačky ve směru i proti směru jízdy. Taktéž lze velmi jednoduše za pomocí pojistky složit a nebo rozložit celý podvozek, resp. konstrukci kočárku. Opět jsou k němu k dispozici veškeré doplňky z příslušenství této značky, avšak v základní sadě má i přebalovací tašku, pláštěnku, zateplený nánožník a nákupní koš.

Inglesina Otutto

 • Inglesina Ottuto - stylové, praktické a originální kočárky Inglesina s sebou v základní výbavě přináší mmj. i stojan na hlubokou vaničku, který je lehký a je vybaven kolečky. Na jejich konstrukci lze nasadit všechny tři nástavby a opětovně, stejně jako u výše uvedených typů modulárních kočárků Inglesina, je skládání a rozkládní konstrukce kočárku zabezpečeno jednou rukou, jednou pojistkou. I k tomuto typu kočárku lze dokoupit velké množství z možných doplňků a je tak na rodiči, čím vším si svůj kočárek vylepší.
 • Inglesina Avio System
 • Inglesina Otutto Deluxe
 • Inglesina Quad
 • Inglesina Zippy Free System
 • Inglesina Zippy System

Sportovní kočárky a golfky Inglesina

Kolekce 2015

Starší kolekce

Kočárky pro dvojčata a sourozence

Prezentace kolekce Inglesina 2012:

Související články

Více o kočárcích Inglesina na modrykonik.cz

Reference (použité zdroje)

 1. http://www.inglesina.cz/
 2. http://www.youtube.com/watch?v=t_iPEkMSvsA
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Zkušenosti s kočárky Inglesina

Máš zkušenost s kočárky Inglesina?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
haniplanetka
5. kvě 2015

Inglesina Zippy golfky

Měla jsem starší model golfek Zippy 2007 a byly úžasné. Skvělý koš, velká nosnost, pro dítě absolutně pohodlné. Až do lehu na obou stranách. Nánožník, pláštěnka, slunečník, držák na lahev, vše super. Jedině se mi nelíbilo, že střecha nešla sundat na praní. To se prý ale v novějších verzích už dá. Golfky už byly staré a zemřely přirozenou smrtí, ale i dnes bych "do nich" šla.
0 poděkování
ladykiler
5. kvě 2015

Inglesina Classica

Nejluxusnější a nejkrásnější kočárek, co ojsem kdy měla. Úžasný do města i terénu, velká, prostorná korba i v 8. měsících nám je . Houpací kočárek, korbu lze nasadit oběma směry. Budete s ním nepřehlédnutelné. U nás ve městě jediný tohoto druhu. :-) :-)
1 poděkování
kessa
4. kvě 2015

Inglesina Sofia

Jako korbičku jsme měli pro malou I. Sofia a je super, krásně prostorná, krásně houpavý kočárek, projede všude s dítětem to nenatřásá. Pro mě je to jednička v rámci korbiček. Obrovskou nevýhodou je, že je kočárek velmi neskladný, ale určitě zůstaneme věrní Sofii a za druhé je pěkně schovaná. Sporťák jsme už koupili jiný.
0 poděkování
dora13
6. lis 2014

Inglesina Magnum s alum podvozkem

Všeobecně mohu říct, že jsem s Inglesinou spokojená, je to velký, bytelný kočárek, ze kterého díte nevyroste za tři měsíce. Bydlím ve městě, a proto jsem nechtěla klasický outdoorový podvozek a pořídila jsem si alum podvozek a jsem maximálně spokojená. S outdoorovým podvozkem mi už Inglesina přijde trochu jako tank, s alumem je to lehký, skladný kočárek do města.

Nevýhody mě napadají dvě - na to, že ho používám zatím pět měsíců, mi přijde už dost rozvrzaný (počítám s tím, že druhému dítěti budeme pořizovat nový podvozek) a hlavně - Inglesina podvozek není kompatibilní s jinými autosedačkami než právě značky Inglesina a s tou nejsem spokojená ani trochu.
0 poděkování
marie_anna
16. kvě 2014

Inglesina Magnum a Espresso

Máme Inglesinu Magnum a Espresso, první do terénu, druhý na cestování na místa, která nemají bezbariérový přístup (uzvednu ho sama i s malým a je to pohodlné a bezpečné). Malému se v obou velmi líbí, Magnum snese i velmi členitý terén, v zimě krásně izoluje, lze v něm malého vozit i na bříšku, prostě paráda.

Espresso je skladný a elegantní, spíše do města, do dopravních prostředků, na delší cesty (vlak, delší jízdy busem). Vejde se i do miniaturního výtahu, při manipulaci není nutná cizí pomoc. Doporučuji.
0 poděkování
tina_7
13. kvě 2014

Inglesina Magnum

Jak psali na jednom Outdoorforu - Magnum je Mercedes mezi kočárky :-) Úžasný kočárek, který bychom neměnili, projeli jsme s ním všude a občas i terény, do kterých většina maminek asi nejezdí :-) Doporučuji!
0 poděkování