Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Nošení dětí v zimě

Nošení dětí v zimě, v chladném počasí, nebo v dešti, je možné díky oblečení na nošení dětí. A to tak, aby nebyla zima ani mamince, ani dítěti.

Děťátko musí být oblečeno jako maminka a je potřeba pamatovat na to, že je navíc chráněno šátkem3 a nebo ergonomickým nosítkem8. Speciálně je potřeba chránit hlavičku dítěte, nožičky a ruce.

Oblečení na nošení je k zakoupení v internetových obchodech. Jeho cena je ale vysoká, proto se vyplatí ušít si takové oblečení doma, nebo si ho nechat ušít. Maminka tak může využít i to, co má doma:

  • schovat miminko pod bundu, kterou nosila v těhotenství24,
  • půjčit si partnerovu bundu,
  • použit rychlozavinovačku nebo deku.

Kapsa na nošení dětí

Kapsa na nošení slouží při nošení k ochraně děťátka před chladem, v nepromokavé verzi i před deštěm a sněhem.
Kapsa na nošení

Okolo má navlečenou gumičku, aby dobře obepla tělo miminka. Ve vrchní části může mít límec, či kapuci, která se dá stahovat gumičkou a nebo šňůrkou. Po bocích jsou popruhy na zavazování, případně spony na zapínání. Pohodlně si ji maminka nasadí na děťátko v šátku3 a nebo jiném ergonosítku8, ať už ho má vepředu a nebo na zádech. Dá se zakoupit i originál, ale může si ho ušít i doma.

Vsadka do bundy

Vsadka do bundy (taktéž extendor, rozšiřující díl) rozšiřuje bundu maminky tak, aby se do ní zaplo i děťátko. Je to obdélník, po bocích se zipsy. Slouží k "rozšíření" bundy vepředu, po menších úpravách bundy i na zádách. Samotná vsadka má v horní části gumku na stahování, může mít i připínací kapuci.
Vsadka do bundy

Vsadka se nedá koupit samostatně. Je ji možné zakoupit pouze s nosičskou bundou. Důvodem je pravděpodobně možná nekompatibilita zipsů - zips na vsadce musí sedět se zipsem na bundě.

Vsadku si ale maminka může jednoduše ušít i doma. Pokud nesežene zips kompatibilní s tím, který už má na své bundě, je možné ho celý vyměnit a nebo z vnitřní strany našít druhý zips. Po skončení nošení ho může vypárat.

Nosičská bunda

Nosičská bunda je bunda upravená tak, aby se pod ní pohodlně vešla maminka i s dítětem v šátku3 nebo pomůcce na nošení8. Nejčastějším řešením je přizipsování "panelu" - vsadky, díky které se bunda rozšíří. Některé značky umožňují i nošení na zádech.
Nosičská bunda

Vesta na nošení

Vesta na nošení je tunel, který si maminka navleče na sebe a děťátko současně. Umožňuje nošení vepředu i na zádech.
Vesta na nošení

Pončo na nošení

Pončo na nošení je upravené tak, aby bylo vhodné na nošení dětí vepředu i vzadu.
Pončo na nošení

Pláštěnka na nošení

Pláštěnka na nošení je špeciální pláštěnka pro maminku a dítě současně. V dešti poslouží jako velký deštník.
Pláštěnka na nošení

Více o nošení dětí v chladném počasí na modrykonik.cz

Externí linky

Použité zdroje

  1. https://www.modrykonik.sk/fotoblog/behulka/clanok/nosenie-deti-v-chladnejsom-pocasi-gp3nfo/
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s nošením dětí v zimě

Máš zkušenost s nošením dětí v zimě?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost