• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Principy a pravidla Wiki Modrý koník

* Wiki je encyklopedie. Naše Wiki je encyklopedii o mateřství, dětech, rodině a vašich osobních zkušenostech. Je psána encyklopedickým stylem. Ten vyžaduje nestrannost a serióznost. Ale i odborný text musí být napsán tak, aby mu porozuměl i laik. V článcích se musí nacházet odborné výrazy, ale je třeba je vysvětlit (prolinkováním, uvedením srozumitelného synonyma v závorce a pod.).

* Wiki je otevřená. Do Wiki může přispět každý. Wiki článek může upravovat a přidávat každý. Texty a obrázky ve Wiki však nesmí porušovat autorská práva. Neboj se upravovat Wiki.

* Wiki je nestranná. Ve Wiki se snažíme vytvářet články, které jsou nestranné a nepodporují žádnou ze stran. Nevnucuj proto ostatním svůj pohled na věc jako nejlepší. Je nutné uvádět proto důvěryhodné zdroje všude tam, kde je to možné, zvláště při kontroverzních tématech. Pokud vznikne spor ohledně nestrannosti a neutrality článku, uzavřete příměří a označte článek jako kontroverzní.

* Wiki je dynamická. Wiki se stále rozrůstá a stávající články se mění a doplňují. Články tvoří uživatelé stránky Modrykonik.cz. Na Wiki dohlíží redakce.

* Wiki není určena pro reklamu. Wiki Modrý koník je nekomerční část stránky. I když se v ní nacházejí komerční informace o produktech nebo službách, jejich záměrem není reklama daného produktu nebo služby. Je to jen seznam výrobků a jejich vlastností nebo seznam služeb, které jsou takto shromážděné pro uživatele stránky Modrykonik.cz na jednom místě. Seznam je tvořen uživateli stránky Modrykonik.cz a obsahuje články o produktech a službách, které se tam rozhodli přidat samotní uživatelé a splňují i ostatní pravidla Wiki Modrý koník.

* Uveď použité zdroje. Jen tak bude Wiki důvěryhodná a vyhneš se porušování autorských práv.

* Neporušuj autorská práva. Do Wiki patří pouze texty a obrázky, které neporušují autorská práva.

* Ve Wiki platí pravidla chování.
** respektuj ostatní editory, i když máte odlišné názory
** chovej se slušně a zdvořile
** hledejte společnou dohodu, vyhýbejte se konfliktům. Ve Wiki je množství jiných článků, kterým se můžeš věnovat a využít tak lépe svůj čas a energii.
** jednej s dobrými úmysly a předpokládej je i u druhých
** buď nápomocný a ohleduplný k nováčkům

Wiki Modrý koník je Vaše encyklopedie. Je tvořena Vašimi vědomostmi a zkušenostmi s cílem pomoci jiným. Chybí Ti něco k tomuto tématu? Neváhej a napiš nám.
Změň nebo doplň článek
Uveřejněné informace nenahrazují návštěvu zkušeného odborníka (lékaře, právníka a pod.)

Má osobní zkušenost s principy a pravidly Wiki Modrý koník