Stimulační protokol s antagonistami GnRH

Příklad stimulačního protokolu s antagonistami GnRH

  • Orgalutran 0,25 mg nebo Cetrotide 0,25 mg - injekce se aplikuje 1x denně do podkoží od 7. - 8. dne léčebného cyklu. V případě aplikace Cetrotide 3 mg je účinek 5 dní.

Použité zdroje

  1. http://www.fnbrno.cz/data/files/GPK/brozuraCAR2007.pdf

Hodnocení a zkušenosti se stimulačním protokolem s antagonistami gnrh

Máš zkušenost se stimulačním protokolem s antagonistami gnrh?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
etajenka  2. lis 2014

Pro info:

Většinou je protokol 1. volby u žen do 35 let.
Od 2.-3.dne MC se stimuluje injekcemi FSH, ve chvíli, od 7.-8. dne se přidá antagonista-GnRH (aby se zabránilo přečasnému uvolnění nastimulovaných vajíček), ovulace se řízeně spustí injekcí hCG.
Výhodou je zachování přirozeného cyklu, nižší dávky užitých hormonů a menší riziko hyperstimulačního syndromu u žen se syndromem PCO.
Nevýhodou je nižší šance na uhnízdění embryí (neví se proč, snad nižší kvalitou vajíček stimulovaných současně injekcemi FSH i vlastními hormony).
Paradoxně dle jedné české studie byl tento protokol efektivnější ve vztahu k otěhotnění při použití levnějšího urinálního-FSH (Merional apod.) místo rekombinantního-FSH (Puregon, Gonal apod.), což bylo možná tím, že se s ním kvůli omezeným úhradám pojišťovnami nemuselo tolik šetřit.

Osobní zkušenost:
Věk 35, hormony vč. AMH v normě, manžel občas horší spermiogram, 2x IUI neúspěšná, Puregon 125-225j. od 2.DC + Cetrotide od 7.DC + Ovitrelle na závěr, OPU 7 vaj., ICSI 6 embr. z toho 2 superkvalitní, ET 3. den zavedeno 1 a neimplantovalo, KET 1 superkvalitní a 1 kvalitní obě spont. hatch. a opět neimplantovaly.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce