Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Vaše zkušenosti s BILLA Naše BIO

konik_testuje16.10.2018

S maminkami, které preferují zdravý životní styl a pravidelně volí BIO produkty, jsme testovali BILLA Naše BIO. Úkol by jasný: nakoupit biopotraviny a připravit tu nejlepší snídani. ☺

BILLA Naše BIO je privátní značka BILLA, která nabízí ověřené a certifikované BIO potraviny. Biopotraviny jsou kvalitní potraviny o vysoké nutriční hodnotě. Pocházejí z ekologického zemědělství, kde se nesmí používat GMO, hormony a chemicko-syntetické látky. Konzumací výrobků BILLA Naše BIO chráníte své zdraví i okolní životní prostředí!

Maminky si tak mohly vybrat napříč všemi chutěmi a kategoriemi - od ovoce, přes luštěniny, zeleninu, čaje, maso, vejce až po ořechy a mléčné výrobky.

S výrobky BILLA Naše BIO tak připravily krásná, inspirativní a chutná jídla, která si s BILLA můžete připravit doma i vy!

Více se o BILLA Naše BIO dozvíte na: https://www.billa.cz/

Naše královské snídaně s BILLA Naše BIO

Když se na Koníku objevila výzva k přihlášení pro testování BILLA Naše BIO, neváhala jsem ani chvilku. Vaření mě baví, focení ještě víc a vymýšlet zdravé a jednoduché snídaně a další jídla, to je pro mě taková každodenní výzva.

Naštěstí k mé velké radosti jsem byla pro testování vybrána, a tak nic nebránilo tomu začít.Prvním krokem bylo vyzvednutí 500 Kč poukázky v předem vybraném obchodě BILLA, což nebyl žádný problém, všichni byli milí a po ověření identity mi byla poukázka vydána.


Krok druhý, vybrat BILLA Naše BIO produkty v hodnotě poukázky a nakoupit. Do BILLA chodím poměrně často, jednak proto, že je jedním z nejbližších obchodů, ale též kvůli otevírací době, přehlednosti obchodu, sortimentu a také kvalitě potravin. 

Potraviny BILLA Naše BIO poznáte jednoduše. Všechny mají stejné logo, v regálech jsou ještě označené cedulkou s tímto logem.

Nevýhodou však je, jak jsem vzápětí zjistila, že zdaleka ne na všech místech cedulka je, takže pokud jdete produkty Naše BIO kupovat poprvé, mohou se hůře hledat.Nejsem si jistá, které výrobky jsem přehlédla, ale i tak byl výběr slušný. V oblasti ovoce a zeleniny jsem si mohla opravdu vybírat (hroznové víno fialové i zelené, jablka, hrušky, banány, citrony, kiwi, avokádo, cherry rajčata, okurky, zelený salát, mrkev, červená řepa, česnek, cibule, cuketa). Výběr byl i mezi semínky, ořechy a müsli (slunečnicová semínka, Snídaně Inků, vlašské ořechy, mandle, kešu, směs jader ořechů, studentská směs, rozinky, Křupavé müsli s kokosem a čokoládou, Křupavé müsli s kokosem a medem). Vybírat lze i mezi celozrnnými moukami – pšeničná, špaldová, žitná, dále jáhly, cizrna, kukuřičná polenta, ovesné a pohankové vločky, žitný chléb, hořká čokoláda, čaje, třtinový cukr, javorový či agávový sirup, olej, vejce a další.

Pěkný výběr byl i mezi mléčnými výrobky – mléko, jogurty bílé i ochucené, cottage, tvaroh, zakysaná smetana, sýry a výrobky z kozího mléka.


Nakonec jsem vybrala, co jsem potřebovala, a i když mi nakonec poukázka nestačila, spokojeně jsem odcházela s taškou plnou dobrot.Krok třetí – s BILLA Naše BIO zdravě snídat 🙂

Díky BILLA Naše BIO jsme si dopřáli k snídaním tyto úžasné dobroty:


1) sladké

2) slané


Pochutnali jsme si vážně na všem, jednotlivé recepty mám uvedené na svém profilu.Co se týče kvality jednotlivých surovin, nejvíce spokojeni jsme byli s mléčnými výrobky. Plnotučné mléko manžel okomentoval slovy „Jako od krávy, jen není cítit.“ A ochucený jogurt s mákem a marcipánem jsem dokupovala několikrát, ale ani jednou nestihla samostatně vyfotit, jak rychle nám vždy zmizel 🙂 Osobně mi ještě moc chutnalo Křupavé müsli s kokosem a čokoládou a oboje tyčinky – Naturka Caribic a Naturka Staročeská, jako dělané na malou svačinku, navíc jako bonus stojí jen pár korun.


Vajíčka mě překvapila svou barvou, kdy na rozdíl od domácích mají žloutky mnohem světlejší barvu, ale na chuti jim to neubírá.Ovoce a zelenina bylo čerstvé a chutné, jen cherry rajčata měla trochu méně výraznou chuť. Zato třeba hroznové víno bylo výtečné, sladké a šťavnaté.


Výhodou je, že všechny bio produkty máte pod jednou střechou, škála je opravdu pestrá a seženete zde tak potraviny pro spoustu nejrůznějších snídaní a dalších jídel, nevýhodou může být u některých Naše BIO potravin o něco vyšší cena než u jiných bio výrobků, u jiných mě naopak cena velice mile překvapila. 


Mezi BILLA Naše BIO produkty už mám své oblíbené potraviny a už si brousím zuby na vyzkoušení dalších produktů.

Celkově za mě jednoznačně 👍

Moc děkuji Modrému koníku a BILLA za možnost testovat ♥


#test_billa  

#recenze

TESTOVÁNÍ produktů BILLA Naše BIO aneb týden jsme zkoušeli chutné BIO snídaně ♥


Naše rodina se už dlouhodobě snaží o zdravé stravování, proto děkuji, že jsem byla vybrána na testování BILLA Naše BIO produktů a mohla vyzkoušet další zdravé potraviny, se kterými jsem zatím nepřišla do kontaktu.


V naší prodejně v Jičíně jsem si vyzvedla poukázku ve výši 500 Kč. Musím přiznat, že jsem se nejdříve necítila příjemně, protože si mě zaměstnankyně přehazovaly jako horkou bramboru a moc úsměvu nepřihodily. Později však, kdy dorazil vedoucí prodejny, který mi poukázku s úsměvem a gratulací předal, bylo vše odpuštěno a my mohli rovnou začít s nákupem. Naštěstí je naše prodejna malá a tak hledání potravin s označením BILLA Naše BIO nebylo nijak složité a zvládli jsme to společně s manželem, mým velkým těhotenským pupkem a i s našimi cácorkami, které byly díkybohu neobvykle hodné. Potraviny byly v jednotlivých odděleních vždy u sebe a označeny viditelným štítkem a tak hledání opravdu ale opravdu nebylo náročné.


Náš nákupní lístek vypadal detailně takto:


Naše BIO mouka pšeničná celozrnná 1 kg                       Kč 39,90

Naše BIO studentská směs ořechů                                    Kč 69,90

Naše BIO ovesné vločky 500 g                                           Kč 38,90

Naše BIO vejce velikost M 6 ks                                          Kč 59,90                    

Naše BIO müsli s medem a kokosem                               Kč 79,90

Naše BIO citrony síťka                                                        Kč 59,90

Naše BIO čaj černý                                                              Kč 32,90

Naše BIO zakysaná smetana                 2x                        Kč 17,90

Naše BIO jogurt bílý                               2x                        Kč 8,90

Naše BIO jogurt z kozího mléka           2x                        Kč 25,90

_____________________________________________

Celkem 497 Kč


Plus jsme dokoupili BILLA třtinový cukr za 59,90, BILLA mléko za 18,90 a BILLA mražené maliny za 69,90.Výše uvedené potraviny byl v daný den celý BILLA Naše BIO sortiment na naší prodejně. Popravdě jsem se nejvíce těšila na ovoce a zeleninu a tu prostě ve kvalitě BIO neměli (krom výše zmíněných citronů). Jinak na stránkách www.billa.cz se můžete dočíst, že produktů v této kvalitě mají k dnešnímu dni kolem 130ti výrobků. A to už je pěkné číslo. Věřím, že ve větších prodejnách je výběr širší a že postupně se zvýší sortiment  i v naší prodejně.


Ze seznamu jsem upekla 3 koláče – to znamená 6 dní snídaní pro naši čtyřčlennou rodinu. Plus jsme několik snídaní zkoušeli müsli s jogurtem a jiné rychlé dobroty za studena, viz příspěvky na mém fotoblogu s označením #test_billa.


Naleznete tam tyto 4 recepty:


1) Malinový BIO parfait2) BIO citronový cheesecake3) Bezlaktózový perník z BIO černého čaje4) BIO ovesné snídaňové muffinyVšechny tyto recepty už jsem v minulosti pekla, ale zatím ne v BIO kvalitě a museli jsme se doma všichni shodnout, že všechna tato jídla měla lepší chuť než obvykle. Nejvíce vyzdvihuji zakysanou BIO smetanu – samotná má výbornou chuť a cheesecake z ní je naprosto lahodný a netuhý jako z obyčejné zakysané smetany. Dále BIO vejce ve velikosti M měli opravdu obrovské žloutky a vypadaly velmi kvalitně. Zaskočilo mě, že žloutky jsou úplně světloulince žluté. Bílý jogurt je výtečný též jak do pečení, tak samotný, s müsli, s ořechy či s ovesnými vločkami. BIO černý čaj je bezchybný a opravdu chutný ke snídani (opět jak do pečení, tak do vašeho oblíbeného snídaňového hrnečku). Kvalita a chuť BIO citronů nás mile potěšila též. Müsli i ořechové směsi nám také velmi chutnali a hádali jsme se o ně i s dětmi, protože množství bylo omezené. Jediné, co nám nezachutnalo, byl jogurt z kozího mléka. Ale je to výrobek, na který nejsme u nás zvyklí.


Jediné negativum je vysoká cena BIO potravin. Je to ale pochopitelné, výroba BIO potravin je finančně náročnější, a tak se musí tyto náklady někde odrazit. Mysleme tedy na to, že BIO potraviny jsou zdravější alternativou obyčejných produktů.


Závěrem bych chtěla ještě jednou poděkovat za výběr k účasti v tomto pěkném testování. U několika vyzdvižených potravin rozhodně zůstaneme a brzy se chystáme do BILLA prodejny zavítat znovu pro produkty, které na naší prodejně v danou chvíli neměli (např. BIO tvaroh, BIO ovoce a zelenina apod..). Vám ostatním vřele doporučuji BILLA Naše BIO potraviny alespoň vyzkoušet. Zaručuji, že na jedinečnou chuť těchto BIO potravin nezapomenete a i Vy se k nim budete s radostí a lepším pocitem pro své tělo a rodinu vracet.#test_billa  

#recenze

Neuděláte chybu, když zkusíte Billu


Když jsem zjistila, že jsem byla vybrána k testování výrobků BILLA NAŠE BIO a přemýšlela jsem nad tím, co z těchto výrobků přichystám, řekla jsem si: ,,Proč dělat věci složitě, když to jde i jednoduše??!" A tak jsem se zaměřila především na jednoduché recepty, které ocení každá zaneprázdněná máma. Protože i zdravé věci mohou být jednoduché, rychlé a chutné. 


Musím říct, že účastnit se testování je zábava a velmi mně to bavilo. Ale také jsem zjistila, že i když mně velmi baví focení portrétů, foodblogerka ze mně nikdy nebude. Naaranžovat jídlo tak, aby to nějak vypadalo, mi dalo velmi zabrat a nakonec to stejně nebylo dle mých představ. 


Samotné testování začalo nákupem v Bille. U nás je velmi malá prodejna na jednom sídlišti a opravdu pěkných pár let jsem tu nenakupovala. 

Vyzvednutí poukázky proběhlo bez problémů, a dokonce se paní prodavačka nesměle zeptala, kdeže jsem to vlastně soutěžila, protože oni o ničem nevěděli. Nákup jsem si představovala rychlý a bezproblémový,  ale to opravdu nebyl a já občas bezradně bloumala po prodejně. Naše prodejna tedy nebyla moc dobře zásobena. 

Z ovoce a zeleniny zde moc velký výběr nebyl a mléčných výrobků také ne. Co se týče potravin, myslela jsem, že někde bude regál s výrobky Billa Naše BIO. Bohužel nebyl, a tak jsem opravdu horko těžko pátrala. Na jednom místě byly regály se zdravou výživou, a tam jsem tedy po několika minutovém hledání vždy na něco narazila. Dokonce jsem pak doma zjistila, že dva výrobky byly značky Naše BIO, ale měly jiný obal. Myslela jsem si, že jsem omylem vzala jinou značku, ale po pátrání na internetu jsem se dozvěděla, že je to starší verze značky Billa Naše BIO. 


Z mléčných výrobků Billa naše BIO jsem vyzkoušela :

Čerstvé mléko plnotučné - chuťově moc dobré

Jogurt borůvkový - ten nám moc chutnal

Bílý farmářský  jogurt - s tím jsem měla trošku problém, mám v oblibě jogurty řeckého typu a tento byl velmi řídký

Tvarohový dezert s  jogurtem - ten měla na ,,testování" dcera a vůbec u ní nezabodoval

Plátkový sýr Gouda 48% 


Přikládám na ukázku pár receptů. Pokud Vás nějaký zaujal a zajímal by Vás podrobnější popis, najdete ho na mém blogu. 


1.  OVESNÉ FURTOŽROUTKY - pouze ze 3 ingrediencí. Banán, ovesné vločky a mléko. Příprava je naprosto jednoduchá a zvládnou ji i děti.2. SNÍDANĚ ZE SKLENIČKY - Vše si připravíme večer. Nasypeme müsli/vločky, dáme ovoce, jogurt a zalijeme mlékem. Ráno už můžeme jen jíst.3. OVESNÝ ŠTRÚDL - Z ovesných vloček, tvarohu, vody, jablek, skořice a ořechů.4. JOGURTOVÁ BÁBOVKA- Zde jsem zužitkovala farmářský jogurt, který mi moc nechutnal a celozrnnou pšeničnou mouku.5. BANÁNOVÉ LÍVANCE S BORŮVKOVÝM JOGURTEM - Máme rádi ovoce, barvičky a lívance. To vše jsme při tomhle receptu splnili.


 

Také bych ráda doporučila tyto zdravé svačinky. Tyčinky u mně tedy velmi zabodovaly a rýžový chlebíček si zase oblíbila dcera. Navíc takové praktické svačinky se nám na výlety i procházky vždy hodí.

Celkově hodnotím testování pozitivně. Byla to moc fajn zkušenost a Billu za sebe doporučuji. Kdybych ji měla v místě bydliště, určitě bych na nákup zašla častěji.

 

Modrému koníkovi velmi děkuji za příležitost se poprvé aktivně zapojit do testování, Bille za možnost vyzkoušení výrobků a Vám, že jste dočetli až sem.


                                                                                                                                      Monika 

#test_billa  

#recenze


BIO - Ano, nebo ne? Naše testování Billa naše BIO

    Bio výrobky kupujeme cca 2 roky. Jak to tak bývá, o zdravý životní styl jsem se začala víc zajímat až s příchodem prvního syna, a o výživu v okamžiku, kdy jsme začali s příkrmy. Vždycky mě bavilo vaření a pečení, ale až v té době jsem se začala víc zajímat o jednotlivé suroviny. Známe to asi všechny - pro děti jen to nejlepší 🙂 Měla jsem štěstí v tom, že můj táta je zahradník a spoustu zeleniny a ovoce jsem tedy měla z čistého, domácího zdroje. Maso taky tak - kuřata a králíky od známých. A tak Míša v prvním roce života měl jen maso, o kterém jsem přesně věděla, v jakých podmínkách vyrostlo. Teprve později jsem si uvědomila, že by asi bylo fajn krmit lépe i nás, rodiče 🙂 A začala jsem se víc zabývat i původem toho, co jsme si přinesli domů. 


    Snad všichni známe tento vtip: Víte, jaký je rozdíl mezi klasickým a BIO zemědělcem? BIO zemědělec práškuje v noci! S tímhle názorem se pořád ještě setkávám často. Já teď už ale vím, že potraviny pěstované a chované v BIO režimu jsou velice přísně hlídané a často kontrolované. Jistě, i BIO potravina může obsahovat pesticidy, protože půda, voda ani vzduch už dávno nejsou čisté. Ale to přece není argument pro to, abychom přírodu ještě více zatěžovali. BIO zemědělství podporuje návrat k tradičnějším způsobům obdělávání půdy a nevypouští do přírody další chemikálie. Další výhodou nakupování BIO potravin je taky to, že ochutnáte i méně známé druhy plodin, například pohanku či špaldu. A vyhnete se průmyslově zpracovaným potravinám, protože těch se v BIO kvalitě taky moc nevyrábí 🙂 Můžou vás tedy dovést ke zdravějšímu životnímu stylu.


    Nevýhodou je samozřejmě jejich cena. Na druhou stranu ale člověk, který jí pouze základní suroviny, sní jídla méně, než člověk, který kupuje vysoce zpracovanou potravu. Takže vám ke snídani stačí 3 kvalitní vejce, pár plátků šunky a zelenina, třeba místo několika koblih, ovocného jogurtu a sklenice džusu. A zasytí vás klidně až do oběda 🙂 Domácí příprava samozřejmě vyžaduje více času v kuchyni, ale ani to nám nevadí. Většinu malých dětí baví pomáhat, takže se synem vaříme spolu 🙂


   

    A teď už k samotnému nakupování v Bille. Hned první slečna, na kterou jsem v obchodě narazila, mě ochotně zavedla za vedoucí prodejny. Ta mi vydala voucher a nabídla se, že mi s nákupem ráda pomůže a poradí 🙂 Tuhle nabídku jsem nakonec nevyužila, protože prodejnu a její sortiment dobře znám. Díky tomu jsem nákup měla i předem promyšlený a nezabral nám moc času.

Co se mi na Billa naše BIO líbí?

 • Čerstvost - Vím, že tohle je hodně individuální a záleží to na konkrétních lidech, ale v naší prodejně téměř nikdy nenarazím na zkažené či prošlé zboží.
 • Pestrost - Sortiment neustále rozšiřují. Ještě nedávno jsme chodili pouze pro BIO citrony, jablka a mouku, teď už je na výběr z několika druhů ovoce (banány, hrušky, kiwi, avokádo, ...), zeleniny (cherry rajčátka, okurky, mrkev, červená řepa, ...) i mléčných výrobků.
 • Ochota - Vždy, když tápu, snadno najdu zaměstnance, který mi ochotně poradí.

A v čem vidím nevýhody?

 • Maso - Chybí mi nabídka uzenin a masa. V době, kdy jsem nakupovala, jsem v tomhle oddělení nenašla v BIO kvalitě vůbec nic. Minulý týden už alespoň mleté hovězí.
 • Množství obalů - BIO ovoce a zelenina mají téměř vždy extra obal. Vím, že je potřeba je odlišit od standardních potravin, ale sama se snažím o minimalizaci odpadu a tohle mi úplně nevyhovuje... Chválím řešení u banánů. které jsou pouze přelepené páskou.
 • Cena - Ano, je vyšší. Jak už jsem ale psala výše, je opodstatněná a nemám s ní problém, šetříme jinde.

Nakoupili jsme nakonec takto:

 • Hrušky - úžasně sladké. Využili jsme je do kaše a do čokokoláče.
 • Banány - zralé akorát, předvážené. Snědli jsme je jen tak a nebo jimi osladili vaflové těsto.
 • Citrony - šťávu pijeme ráno s vodou, kůru dávám do těst i například s bylinkami do pečeného kuřete.
 • Pohankové vločky - nám posloužily do kaše, jinak z nich vyrábím i domácí musli.
 • Čokoláda - opět do kaše, a taky do čokokoláče. V nabídce je hořká i mléčná.
 • Mléko - do kaše, do těst i jen tak na pití, chuťově moc dobré.
 • Špaldová mouka celozrnná - u nás hodně využívaná na pečení, tady v receptu na vafle.
 • Farmářský jogurt a zakysaná smetana - smetanové, husté, skvělé s müsli, ovocem, nebo jen tak na snídani či svačinu. Já je ráda jím ke koláčům nebo na vaflích či lívancích.
 • Čerstvý přírodní sýr - skvělý jako základ cheesecaku, my jsme si ho mazali na vaječné muffiny.
 • Pastevecký sýr - čerstvý nezrající jemný sýr, který jsme zapekli ve vaječných muffinech.

Na fotce chybí ještě vejce a cherry rajčátka, která jsem dokoupila druhý den. Celkem nákup vyšel na 550 Kč.


    Celkově musím říct, že se mi v Bille nakupuje dobře. Je velká, prostorná a světlá, BIO potraviny jsou přehledně označené. Jen je v ní vždycky hodně nakupujících, takže u pokladen si někdy postojím 🙂 BIO nakupujeme pravidelně, mléko, vejce, citrony, banány či mouku už v jiné kvalitě u nás doma ani nenajdete. Díky možnosti testování jsem si rozšířila obzory o další mléčné výrobky, a například zakysanou smetanu či pastevecký sýr určitě budeme kupovat pravidelně.


    Z nakoupených surovin jsme připravili 3 sladká jídla, která i s recepty najdete u mě na profilu:


Čokoládová pohanková kaše s medovými hruškamiŠpaldové vafle s banánem a zakysanou smetanouBezlepkové hruškové browniesA jeden slaný recept na závěr 🙂


Snídaňové vaječné muffiny se sýrem

Na 8 muffinových formiček:

 • 6 vajec BIO
 • 100 ml mléka BIO
 • 8 plátků slaniny
 • zbytky zeleniny - pórek, cherry rajčátka BIO
 • sůl, pepř
 • pastevecký sýr BIO

Troubu si předehřejeme na 180°C. Formičky na muffiny vyložíme plátky slaniny. Vejce smícháme s mlékem a nakrájenou zeleninou, osolíme a opepříme. Směs vlijeme do připravených formiček cca centimetr pod okraj. Do každého košíčku na závěr vložíme kousek pasteveckého sýra. Pečeme cca 25 minut. Podáváme se salátem, nebo pečivem 🙂 My jsme si na nich pochutnali s čerstvou zeleninou a přírodním sýrem 🙂#test_billa

#recenze

„Velká snídaňová výzva“ aneb jak jsme snídali s Billou 🙂


Testování na Modrém koníku jsem vždycky sledovala jen tak pasivně. Když se ale objevilo testování s Billa Naše BIO, řekla jsem si, že to vypadá zajímavě a nebylo by špatné se zkusit také jednou i přihlásit. Moc jsem nečekala, že hned napoprvé by to mohlo vyjít. O to víc mě potěšilo, když mi přišla zpráva, že jsem byla do testování vybraná i já.


Hned jsem začala přemýšlet, jak svoje testování pojmout a napadla mě taková malá osobní „snídaňová výzva“. Princip je jednoduchý, za poukázku, kterou jsem v rámci testování dostala, jsem se pokusila nakoupit co nejpestřejší paletu výrobků Naše BIO a ty pak všechny použít na vytvoření zdravých snídaní po dobu jednoho celého týdne. Moje snažení jste mohli sledovat od minulého pondělí do neděle na mém blogu.


A jak mi testování šlo?


První nutný krok byl nákup v Bille. Začal trochu neslavně, protože o nějaké poukázce z Modrého koníka v naší Bille nikdo neslyšel. Přiznávám, že mě v tu chvíli trochu polilo horko a už jsem v duchu viděla, jak se to všechno bude sáhodlouze řešit. Na tomto místě musím ale pochválit zaměstnankyně v Bille, byly velmi ochotné. Hned začaly telefonovat na všechny strany. Během chvilky všechno vytelefonovaly, vyzjistily, zařídily, poukázku hned vytiskly a rovnou mi ji předaly. Takže sice to bylo několikaminutové zdržení, ale nebylo to vlastně nijak zásadní.


S poukázkou v ruce jsem už pak vyrazila na obhlídku Billy. Když jsem začala své pátrání po produktech Naše BIO, zdálo se mi na první pohled, že nemůžu skoro nic najít a že bude umění nákup vůbec poskládat. Po chvíli jsem si trochu zvykla na barevnost a logo Billa Naše BIO a nakonec jsem výrobků objevila tolik, že utratit danou pětistovkovou poukázku nedalo žádnou práci a poradila bych si klidně i s větší sumou 😉 Myslím, že je velmi povedené, že všechny výrobky Billa Naše BIO mají stejné logo, i obaly v podobné barevnosti, hodně to jejich usnadní hledání v obchodě. Pokud chcete kupovat bio výrobky, zaměříte se prostě na světle hnědé obaly, na kterých svítí červeno-žluto-zelené logo a lehce tak mezi ostatním zbožím objevíte to ideální pro vás.Asi v půlce svého hledání jsem si navíc všimla pěkné cedulky, která na produkty naše BIO upozorňovala. To opravdu usnadní hledání, stačí procházet uličkou mezi regály a zastavit se tam, kde cedulka vykukuje. Respektive měla bych napsat „stačilo by“, protože u dost velké části výrobků Naše BIO informativní cedulka chyběla, což je opravdu škoda a spolehnout se na toto značení bohužel stoprocentně nedá.Co se týká sortimentu výrobků Billa Naše BIO v pobočce Billa, kde jsem byla nakupovat, tak musím vyzdvihnout nabídku oříšků a různých semínek, která byla opravdu pestrá. Nadchnul mě i výběr mléčných výrobků od čerstvého mléka, tvrdých sýrů, zakysané smetany, tvarohu až po celkem slušný výběr jogurtů a k tomu jako bonus pestrá paleta výrobků z kozího mléka. Na druhou stranu jsem ale chtěla pořídit nějakou šunku nebo něco podobného a v oddělení masných výrobků jsem neobjevila absolutně nic. Trochu mě také mrzel malý (nebo spíše nulový – měli jen banány a okurku) výběr ovoce a zeleniny. Ale možná to byla jen shoda náhod, prostě ve špatný čas na špatném místě, protože o pár dní dřív jsem byla v jiné pobočce Billa a z bio ovoce a zeleniny jsem objevila minimálně ještě jablka, citróny, hroznové víno, papriku a to jsem nepátrala nijak cíleně.V Bille jsem nakonec utratila 543,- Kč  (přesněji jednu poukázku a 43 korun k tomu) a domů přinesla tašku plnou bio dobrot.No, a pak už následovalo jen zkoušení, ochutnávání a snídání. Postupně jsme si doma připravili: 


-          domácí müsli s čokoládou a ořechy

-          jednoduché banánové lívance

-          sýrovou pomazánku s ořechy

-          tvarohové muffiny s ořechy a čokoládou

-          zapečený toast se sýrem a rajčátky

-          jogurt s domácím čokoládovým müsli a jahodami

-          podzimní švestkový crumble

-          ovesnou kaši s banánem a skořicí


Všechny recepty, postupy, fotky … najdete na mém blogu nebo pod #snidanova_vyzva, tak je tady asi nemá cenu opakovat. Každopádně myslím, že snídaňovou výzvu jsem splnila, celý týden se u nás snídalo zdravě, dobře a pestře a každý den jsme použili něco z našeho nákupu v Bille.


Se všemi výrobky Billa Naše BIO jsme byli spokojení. Kdybych měla vybrat takové ty top, které bych určitě doporučila koupit, tak jsou to čaje a oříšky. Čaj jsem v testovacím nákupu měla zelený a ovocný s lesními plody a oba jsou výborné. Krásně voní i chutnají a určitě na ně při našich návštěvách Billy nezapomeneme. A můj největší favorit je Ořechová směs Billa naše BIO. Musím přiznat, že bez testování bych asi takhle malý pytlíček za 79,90 Kč v obchodě spíš obešla a řekla si, že je to zbytečné. Ale oříšky byly opravdu výborné. Navíc po vysypání nás nečekala žádná rozlámaná drť ale krásné velké ořechy. Měla jsem problém schovat je do receptů a „nesežrat“ je na místě hned po vybalení. Všem, kdo milují ořechy jako já, je bez váhání doporučím.Na závěr bych chtěla ještě jednou poděkovat Modrému koníkovi a Bille za možnost testovat a za to, že jsem díky testování zkusila zas něco nového a že mě „donutily“ pár dní o našich snídaních zase o malinko víc přemýšlet.


#test_billa

#recenze

Oni nabídli, my otestovali. BILLA Naše BIOJiž téměř dva roky se s příchodem našeho syna snažíme o zdravější a pestřejší stravování a k tomu prostě bio výrobky podle nás patří (nebo alespoň z toho máme lepší pocit). Nicméně na složení výrobku stále koukáme. Je pravda, že v bio kvalitě dnes můžete koupit téměř cokoliv, a ne vše může vyhovovat i chuťově. Je to o hledání. Co znamená BIO asi v dnešní době ví všichni, popřípadě poslouží internet.

Naše rodina dostala úžasnou možnost vyzkoušet výrobky BILLA Naše BIO. Vím, že nedávno změnili design těchto výrobků a můžu říct, že mně osobně se líbí. Mají takový přírodní nádech a hlavně se daly právě svou specifičností na prodejně hezky dohledat, protože jiné značení u ,,nás" na prodejně chybělo. Naštěstí i velikostí mi prodejny Billa vyhovují, nejsou tak veliké, abych se tam ztratila, popřípadě ztratila někoho ze svojí rodiny. A nejsou tak malé, aby nemohly naplnit kapacitu tolika rozličných výrobků. Co ještě vím , že pod touto značkou se skrývá okolo 136 položek, což je opravdu velké množství. Všechny jsem ale nenašla. Ne, že bych se o to účelně pokoušela. Zajímala jsem se o potraviny, které jsou součástí našeho stravovacího jídelníčku a ty jsem objevila. Možná bych ale ocenila, kdyby všechny tyto výrobky BILLA Naše BIO (protože je jich evidentně opravdu hodně) měly pro sebe vyčleněný koutek, já osobně bych se tam vyřádila a alespoň tak nějaké nepřehlédla. Při vyzvedávání poukázky se vytkytl zádrhel, ale všichni zaměstnanci byli příjemní a nanejvýš ochotní, takže druhý den se šlo nakupovat.Takže za poukázku 500 Kč, kterou jen tak na zemi nenajdete (někomu se možná poštěstilo), jsme nakoupili pod značkou BILLA Naše BIO banány, mrkev, avokádo, hrozny, salátovou okurku, mléko, vajíčka, ovesné vločky, kešu ořechy, zakysanou smetanu, eidam plátky. Další dny mi to ale nedalo a šla dokoupit další suroviny, které jsem nutně potřebovala. Na co jsem je potřebovala si můžete dohledat pod #test_billa, kde jsem vkládala příspěvky s našimi snídaňovými výtvory. Každopádně jsem ještě nevyzkoušela vše, co naše prodejna nabízí, a postupně dokupuji potraviny i podle příspěvků dalších testujících maminek, které mě inspirovaly. Sama za sebe ale teď musím vyzdvihnou bio zakysanou smetanu, ta mě prostě dostala a jinou již kupovat nehodlám. A jako další může se svojí výtečnou chutí následovat bio čerstvý kozí sýr. Prodejnu jako takovou taky chválím, příjemné prostředí, pracovníci a pro mě hodně důležitá čerstvost ovoce a zeleniny.Děkuji Modrému koníku a Billa za tuto mou první a zároveň příjemnou zkušenost.


#test_billa

#recenze

Když snídani, tak pořádnou a se značkou BILLA naše BIO


Když jsem objevila na Modrém koníkovi testování produktů značky Billa a ještě v BIO kvalitě, neváhala jsem ani chviličku, protože mám Billu velmi ráda a hodně často nakupuji produkty Billa, které jsou podle mě velmi chutné, kvalitní a za dobrou cenu 🙂. Říkala jsem si: “Pokud by mě vybrali, mohla bych zjistit, jak chutnají produkty naše BIO, které jsem sice v prodejně zaregistrovala, ale zdálo se mi to dražší a dosud jsem nic nekoupila.“ A tak jsem se pokusila co nejlépe zodpovědět otázku: „Jaká je vaše ideální snídaně?“ Jedna z posledních vět byla, že svojí rodině uvařím, co jim na očích uvidím a je jedno, jestli je 5 ráno nebo 10 večer 🙂 A je to tak!

A byla jsem velmi překvapená, že mě do testování bio produktů v Bille vybrali. K testování jsem si vybrala prodejnu v Přerově v Galerii Přerov, kam chodím nejčastěji. Ale když jsem přišla na prodejnu, tak nikdo o žádném testování nevěděl a čekala jsem několik dní než se vše vyjasnilo. Nicméně všichni se snažili, abych své poukázky měla rychle u sebe a mohla se pustit do testování 🙂. A tak jsem se do toho pustila... Při prvním nákupu padla poukázka na 300 Kč, za kterou jsem nakoupila jablíčka, tvaroh odtučněný, farmářský jogurt, krémový sýr (typu lučina), sýr gouda 48% tuku, rajčata cherry, mouku pšeničnou - celozrnnou a zelený čaj. A už v obchodě jsem si skládala, co dobrého upeču. Jasná volba padla na jablíčkový koláč, který moji kluci mají moc rádi.

Takže, na jablečný krémový koláč potřebujeme:1 balení esíček

100 g másla

1 polévková lžíce skořice

lžička kukuřičného škrobu

4 jablíčka naše BIO

čerstvý přírodní sýr naše BIO

tvaroh odtučněný naše BIO

třtinový cukr dle chuti

ovesné vločky naše BIO

2 polévkové lžíce pšeničné mouky - celozrnná naše BIOPostup:

Rozdrtíme sušenky v mixéru nebo válečkem, zalijeme rozpuštěným máslem (80g), zpracujeme rukou a natlačíme do kulaté formy. Dáme podklad na 10 minut zapéct do trouby na 180°C a připravíme si krém. Smícháme krémový sýr, odtučněný tvaroh, třtinový cukr, skořici a vše zpracujeme metličkou nebo vyšleháme mixérem. Potom si připravíme posypku. Smícháme vločky, 1 PL lžíci třtinového cukru a trošku skořice, 2PL pšeničné mouky a 20 g rozpuštěného másla a vše zpracujeme vidličkou, nebo děti pomůžou 🙂 Ještě nám chybí oloupat jablíčka, zbavit jádřinců a nakrájet na malé půlměsíčky nebo kostičky, jak chcete 🙂 A jdeme skládat. Vyndáme z trouby formu s korpusem a vrstvíme krémovou směs, jablíčka a vše zasypeme posypkou. A dáme péct na 180°C na cca 30 minut. Až to začne vonět 🙂 Koláč měl velký úspěch a pro milovníky skořice (jako já) je to top! Takže jsem ho pekla ke snídani, nicméně se jedl přes celý den a všichni se oblizovali.Jelikož já jsem milovník slaných snídaní, tak jsem další den zvolila asi nudnou, nicméně velmi dobrou snídani, a to: Kváskový chléb s krémovým sýrem naše BIO a goudou naše BIO 48% tuku. Těšila jsem se na rajčata naše BIO, ale tam přišlo zklamání. Po otevření rajčat jsem zjistila, že z cca 10 kousků za cenu 49,90 Kč jsou 3 shnilá :( Ani vzhled se mi moc nezdál, protože byla taková spíše oranžová než červená. Ale říkala jsem si, že to chuť zachrání. Ale zklamání bylo dokonáno, protože chuť byla mdlá, kyselá a málo dužiny. Tak jsem udělala malé srovnání rajčat naše BIO za 49,90 Kč a rajčat zakoupených u konkurence za 14,90 Kč. A bohužel rajčata konkurenční značky vyhrála na plné čáře. Jak můžete vidět na přiložené fotografii, tak je vám rozdíl patrný zejména v barvě, kde u konkurence byla rajčata krásně pružná, šťavnatá a měli plnou chuť.

Rajčata vlevo Billa naše BIO, vpravo rajčata konkurence. K této snídani jsem si ještě uvařila zelený čaj naše BIO. Sice bych ho moc pít neměla, jelikož kojím, ale mě to prostě nedá a jednou za čas si na něm pochutnám. A musím říct, že zelený čaj naše BIO je velmi dobrý, krásně voní a můžeme v něm cítit výraznou chuť lístků zeleného čaje, která je ovšem velmi lahodná. Tento čaj budu pravidelně kupovat a odsunul na druhou pozici mou oblíbenou značku zeleného čaje.


Druhý nákup jsem udělala o pár dní později, a jelikož můj Felixek miluje párky, tak jsem chtěla vyzkoušet, jestli naše BIO nabízí i sortiment párků. Našla jsem vídeňské párky s 84 % bio vepřového masa, tak jsem je hned brala. Teda cena za 200 g 79,90 Kč mě trošku vyrazila dech, ale co bych pro ty moje miláčky neudělala. Teda miláčky, no... jen pro Felixka, protože mu tak chutnaly, že se na tatínka už nedostalo. Párky byly opravdu moc dobré, při vaření nepraskly, nevytekla z nich žádná tekutina nebo tuk, držely krásně tvar a chuť byla masitá a šťavnatá. Takže v tomto případě byly párky velmi dobrou volbou. Vím, že spousta maminek si řekne, že párky jsou zlo, ale nejíme to každý den 🙂 Tyto párky si rozhodně nakoupím do mrazáku (pro strýčka příhodu a pro mého milovníka) a v tomto případě si ráda za kvalitu připlatím.

Do košíku jsem ještě vzala pukance naše BIO, dvě tyčinky Naturka Caribic naše BIO a avokádo naše BIO.
Další snídaně byla naše oblíbená pomazánka z avokáda, kterou již spousta lidí doma dělá. Jeden ks avokáda, rajčata naše BIO, půl šalotky, šťáva z půlky citronu a sůl a pepř dle chuti. A máme výbornou pomazánku, kterou jsem ani nestihla nafotit, jak se to rychle snědla 🙂 Ráno, když jsem šla do školky s Felixkem, tak jsem měla po ránu hlad, a tak, než jsem snědla něco pořádněho, vzala jsem si do kočárku tyčinku naše BIO Naturka Caribic. A protože miluju kokos, tak mi moc chutnala. Jen mohla být trošku vláčnější, přišla mi hodně suchá a potřebovala jsem ji hodně zapít. Ale chuťově a na zahnání prvního hladu byla fajn.


Každé ráno se budíme s otázkou: "Co si dáš, Felixku, ke snídani?" "Ehm.... palačinku?"

"No... to by šlo, tak jdeme na to 🙂" A tak jsme si udělali ráno palačinky z pšeničné celozrnné mouky naše BIO (2 hrnky mouky), jedno vajíčko, hrnek mléka, třtinový cukr, skořice nebo perníkové koření a vyšlehat metličkou do hustší konzistence. A už jsme dělali palačinky 🙂 A byly výborné, nezbyla ani jedna. Tak-tak jsem vám je vyfotila. A food stylisti opět pláčou :D No, Felixek už brečel, že si ji chce dát 🙂Ještě mi v lednici zbyly dva kousky goudy naše BIO, a tak jsme si udělali toustíky. Ty v poslední době děláme buď ke snídani nebo jako svačinku na cesty či doma. A u nás nejvíce vedou ty, které dělám samozřejmě s láskou (jako vše 🙂) A to: Toast namažeme máslem, dáme na to kvalitní šunku, kečup, sýr, cibulka, dávám ledový salát, ale teď jsem použila čínské zelí a zapečeme. Kdybych měla více sýra, tak dám víc, ale i tak to bylo velmi dobré a jen zaprášilo 🙂Během testování mě navštívila kamarádka, a protože přijela hned v 8 hodin, tak jsem ji pozvala na snídani. Řekla jsem si, čím bych ji tak honem pohostila, a napadla mě jedna rychlovka, která boduje na všech frontách. Je to čokoládový fondán. A i ted chtěla kamarádka recept. Výhodou tohoto receptu je, že si ho můžete připravit hned nebo klidně chvilku dopředu a nechat v lednici než přijde návštěva. Pak stačí 8 minut v troubě a dobrota je na světě. A na tuto dobrotu potřebujete: 


1 vejce a 1 žloutek

150g tmavé čokolády (alespoň 50% čokolády)

 80 g másla

50 ml smetany 30 % tuku

2 PL pšeničné mouky celozrnné naše BIO

2 PL třtinového cukru

kakao na vysypání


Nad parou rozehřejeme máslo, čokoládu, cukr a až je směs rozpuštěná, mícháme, aby se krásně spojila. Před koncem tam nalijeme ještě trochu smetany a počkáme, až nám směs zchladne.

Začneme šlehat vajíčko a žloutek s třtinovým cukrem a až máme pěnu, přidáme dvě lžíce mouky. Poté do vaječné směsi přidáme čokoládovou směs a nalijeme do vymazaných zapékacích, muffinových příp. jiných misek, které jsou vysypané kakaem. Jak už jsem psala výše, můžeme to nechat ve formičkách v lednici, ale já jsem hned pekla 8 minut na 180°C. A bud necháme v mističkách (jako já🙂) nebo vyklopíme na talířek. Ideální je, když uvnitř těsto trošku teče, ale nemusíte se bát, je to hotové 🙂 A můžeme přidat malinový přeliv, jahodový či čerstvé ovoce. Jednu z posledních snídaní jsem udělala mugcake s farmářským jogurtem naše BIO. Ale protože po vyklopení se z toho stala šílená hrouda, která nebyla publikovatelná, tak vás o fotku raději ochudím 🙂 Nikdy jsem si nemyslela, jak to mají foodstylisti těžké! Nicméně, bylo to moc dobré, a i tento recept doma tzv. zlidověl, tak se o něj alepsoň podělím a určitě se vám povede líp jak mě 🙂 Na mugcake potřebujeme:


1 banán

1 hrnek vloček

1 vejce

skořice, čokoláda, strouhaný kokos, ovoce apod. Vše co máte rádi 🙂 


Smícháme to dohromady, dáme do hrnečku a do mikrovlnky na 600W na 1 minutu, a je hotovo. Podáváme s farmářským jogurtem naše BIO. Ta sladkokyselá chuť nemá chybu 🙂


Takže jsme otestovali všechno, a až na rajčata (i když jsem mohla chytit jen špatnou várku 🙂), jsem byla velmi mile překvapena kvalitou a chutí všech produktů. Velmi ráda peču a testuju různé koláče, a tak to u mně asi vyhrála mouka pšeničná naše BIO, která byla velmi jemně namletá, jemná chuť a ještě je zdravá 🙂


Na závěr bych chtěla říct, že prodejna Billa je přehledná, vždy tam najdu, co hledám, paní prodavačky jsou milé 🙂 A na prodejně je čisto. Co se týče přehlednosti produktů naše BIO, tak ty jsem na prodejně hodně hledala, protože logo je podle mě malé. Regál by mohl být nějak výrazněji označený, protože je na polici více produktů různých značek a až jsem se zeptala paní prodavačky, tak mě nasměrovala. Výběr ovoce naše BIO byl malý, chtěla jsem udělat i nějaké smoothie, ale z ovoce, které prodejna nabízela, jsem nevěděla, co vymyslet. Našla jsem mandarinky a banány, které bohužel procházely a už byly v nedobré kvalitě, takže takové smoothie by nemělo cenu dělat. Těšila jsem se na pomeranče v bio kvalitě, ty bohužel taky nebyly. Produktů naše BIO ke snídani bylo po celé prodejně zřejmě dost, ale zřejmě menší město, tak menší výběr. Zase na druhou stranu chápu, že u nás ve městě nemusí být taková kupní síla na produkty naše BIO. Ale jak vidíte, otestovali jsme, co se dalo a vše nám chutnalo.


Moc děkuji za možnost vybrané produkty otestovat a už teď vím, že budu testovat dál na vlastní pěst. A doporučuji je i ostatním!


#test_billa #recenze


Testování BIO BILLA


Mnohokrát děkuji Modrému koníku za možnost testovat produkty BIO BILLA. Přiznávám, že do Billy pravidelně nechodím a proto byl pro mě nákup oříškem. V prodejně jsem strávila dost času, než jsem našla (pravděpodobně asi nenašla) již zmíněné produkty k přípravě snídaní. Zároveň se omlouvám za to, že přidávám můj příspěvek tak pozdě, nechci se vymlouvat, nemám to ve zvyku, ale prožili jsme si v rodině těžkou životní situaci, která měla stejné načasování, jako testování. V tomto případě mi je vždy přednější rodina, byť ani testování jsem nechtěla vynechat, vše se ale odvíjelo od mých časových možností a hlavně sil, které nám v těchto dnech chybí.

Pro test jsem si vybrala prodejnu Billa ve Frýdku-Místku na ulici Staroměstská. Jde o velikou prodejnu, o které se traduje, že nabízí veliký sortiment výrobků. Získání poukázky jsem vyřešila velice rychle, díky šikovné paní vedoucí, která již o soutěži věděla a poukaz mi předala. 


A teď k testování…

Hodně jsem se těšila na sekci ovoce a zelenina, neboť ovocné snídaně u nás jedou. Zde však přišlo obrovské zklamání, neboť jediné Bio produkty byly – citróny, okurka, česnek a lilek … uznejte sami, z toho nic moc člověk nevykouzlí. Navíc jsem se podivovala, neboť jsem našla na bedýnkách nálepky na bio produkty (salát a rukola), ale v bedýnce bylo úplně jiné zboží. 

Dále jsem zjistila, že spousta produktů BIO bylo v sekci oříšky, semínka, müsli, rýžové chleby, v tomto sortimentu jsem se vyžila a našla své oblíbence. Zakoupila jsem si i zelený čaj BIO, protože zelený čaj obecně je můj oblíbený.

Co se týče sortimentů uzenin, salámů a masa, tak nevím, buď jsem hledala špatně, nebo Billa žádné produkty nevede.

No a poslední byla mléčná sekce, kde jsem si nakoupila mnou tak oblíbené jogurty a kefír.

Přiznám se, že během prvního nákupu jsem nenakoupila vše, co jsem chtěla a tak jsem udělala cestou ještě jednu zastávku ve druhé prodejně, kde jsem si dokoupila vejce, banány a jablka. Z toho usuzuji, že nabídka produktů není na každé prodejně stejná, vždy asi záleží na dodávce, podle čerstvosti a spotřeby. 

Snídaně

Jak jsem se již zmínila výše, rodinná nepohoda mi nedovolila kouzlit bůhví jaké snídaně, ale přesto jsem se snažila využít produkty BIO BILLA, abych mohla napsat na potraviny regulérní recenzi. Potraviny se mnou konzumoval i můj manžel a něco ujedl i náš devítiměsíční syn. Musím uznat, že ač jsem tomu nevěřila, tak potraviny BIO byly chuťově výborné, za mě asi nejlepší okurka, která byla tvrdá, křupala a vevnitř nebyla spousta semínek. Za povšimnutí stály i chuťově výborné banány a jablka. Synovi moc chutnal bílý jogurt, který baští každé ráno. Jogurt se mi zdál konzistencí jiný, než jsem zvyklá, ale dobrý. Moc chválím Bio vajíčka, za povšimnutí stojí jejich žlutá barva, připomněly mi domácí vejce od babičky. Moc mi chutnaly tyčinky müsli, nebyly vůbec sladké a zahnaly mou neustálou chuť na něco dobrého. Z banánů a jablek, které jsem koupila v prodejně ve Frýdě, jsem zkusila udělat smoothies a taky super, ale asi bych nerozeznala kvalitou od jiných banánů, či jablek. Zelený čaj mi chutná, jsem čajová a zelený je vždy můj favorit. 

Závěr

Produkty Bio Billa hodnotím kladně. Nestalo, že by mi něco nechutnalo, vše bylo čerstvé, šťavnaté a chutné. Produkty jsou sice dražší, ale jejich chuť je přidanou hodnotou a já se nad svými nákupy zamyslela. Budu se snažit čas od času Bio dopřát synovi, teď už vím, že v prodejně Billa tento sortiment najdu, znám jejich nálepku a třeba zase brzy zavítám na velký nákup.

Děkuji Ti Modrý koníku za šanci. 

#test_billa a #recenze

Zdravější jídelníček? S Billou je to hračka 😉


U nás doma nežijeme striktně zdravě, ale snažíme se o vyvážený jídelníček. Jinými slovy ovoce a zelenina je na denním pořádku, 2-3x týdně si dopřejeme nějakou rybu (český kapr a skandinávský losos vedou), na druhou stranu nepohrdneme občas něčím „pro chuť“.


Všichni doma jsme rádi, když se nám podaří sejít se společně u stolu. Přes pracovní týden se nám jen občas povede večeře, když taťka dorazí včas z práce, proto se to snažíme dohnat o víkendech – ovšem to se nám zase většinou daří až oběd, vzhledem k času, kdy vstávají dvě starší dcery (puberťačky). Většinou snídá každý něco jiného – muž má nejraději müsli, starší dcera sladké snídaně, mladší míchaná vajíčka a já si s chutí dopřávám obilné kaše nebo sýry – jakékoli. K tomu si dá někdo čaj, někdo džus, kakao či mléko, já bych se nenastartovala bez šálku kávy. Všechny naše oblíbené snídaně ale mají společného jmenovatele, a tím je jogurt.


Jogurty, máslo i sýry, ale i ovoce a zeleninu, kupujeme většinou na farmářském trhu. Rádi podpoříme malé živnostníky, u nichž je po ochutnání jasné, že svou práci dělají s láskou. To je ale možné jen od jara do podzimu. V obchodech nás značka BIO vždy spíš odpuzovala, nedůvěřovali jsme jí, říkali jsme si, že je to jistě totéž, co „nebio“, jen s podstatně jinou cenou. Proto přihlásit se do výběru na testování Billa Naše BIO pro mě byla velká výzva, a to hned z několika důvodů. Tím prvním a zásadním bylo vyzkoušet značku BIO z obchodu, dále pak konečně pořádně poznat Billu v našem městě, protože většinou jezdíme nakupovat do jiného supermarketu.


Po oznámení, že jsem byla na testování vybrána, jsem se zaradovala, plánovali jsme s mužem, jak něco vybereme. Jenže pořád nějak nebyl společný čas, a já už potřebovala poukázku vyzvednout. Musela jsem se tam tedy vypravit sama, ovšem s kočárkem… velkým kočárkem. S našimi novorozenými dvojčátky totiž projedeme málokde. Nu což, risk je zisk, a tak jsme s prcky vyrazili.


Vstupní dveře samozřejmě problém nebyl, to není ani jinde. Problémy máme u pokladen – zatím jsme totiž nenašli ani jeden obchod, kde bychom pokladnou projeli, proto vždy musí někdo se mnou, a zatímco já vyndávám zboží na pás, doprovod projede s kočárkem k pokladnám zpátky přes informace. Pozor – v Bille tomu tak není! Heuréka! První obchod, kam můžu jet s kočárkem sama, pokladny č. 1 a č. 2 jsou totiž jakoby propojené, tudíž po otevření branky tam pohodlně projedeme i my. První bod k dobru pro Billu 🙂

Šla jsem si tedy vyzvednout poukázku, celým obchodem jsme projeli celkem pohodově. Už o mně věděli, stačilo říci, jak se jmenuji, a že jsem si přišla vyzvednout poukázku v rámci testování, a musím říci, že přístup pokladních i celého personálu mě velice mile překvapil. Dokonce se jedna prodavačka nabídla, že by mi i dvojčata pohlídala, kdybych potřebovala v klidu nakoupit. Další bod pro Billu k dobru 🙂


Samotný nákup mě trochu překvapil, dost jsem tápala, než jsem objevila výrobky požadované značky, tedy Billa Naše Bio. Očekávala jsem, že budou tak nějak na jednom místě, nebo trochu výrazněji označené. Ale našla jsem, co jsem potřebovala, navíc jsem nakoupila i jiné potraviny značky Billa, i když ne úplně bio – např. Himálajský či Alpský chleba nebo donuty s různými polevami. Musím tedy říct, a na tom se doma shodneme, že jsou fantastické.


Ale zpátky k testování. Samozřejmě, že mi nakonec ani poukázka nestačila, touha ochutnat i jiné produkty (když už tam jsem – znáte to) byla silná. Výsledný nákup se mi málem nevešel ani do celkem prostorného košíku pod kočárkem…


Postupně jsme tedy všichni ochutnávali výrobky Billa Naše Bio, a opravdu nás překvapily. Nejlépe dopadly samozřejmě jogurty, na kterých „ujíždí“ celá rodina. Lahodná chuť, spousta velkých kousků ovoce, chutnají prostě jako ty od farmáře, na které jsme zvyklí. Ani jejich cena není nijak vysoká, naopak - vzhledem k chuti a kvalitě se mi zdá nízká (což samozřejmě kvituji). Pominu-li jogurty, rodina hodnotila velice kladně i další produkty. Mně třeba uchvátily sýry, hlavně Cottage a Billa Čerstvý sýr, jejich chuť v kombinaci právě s výše zmíněným Himálajským chlebem a rajčaty, to je prostě fantazie – zvítězila i nad kaší z pohankových vloček. Dcery ocenily tvrdé sýry, nejvíce jim chutnala Gouda, a tatínek, opravdový „fajnšmekr“ a rýpal, co se kvality jídla týče, poté, co ochutnal Křupavé müsli Billa Naše Bio se zakysanou smetanou a mlékem téže značky, prohlásil, že „konečně našel svou značku snídaně“. No a od té doby, co jsme testovali, si dcery už neumí představot školní svačinu bez müsli tyčinky Billa Naše Bio. Ty jediné vzaly na milost, moc jim chutnají, ostatním nikdy na chuť nepřišly, a že jsme jich vyzkoušeli…


Abych to shrnula, prostě jsem objevila svůj nový obchod. Nejen že tam projedu (což v současné době oceňuji takřka nejvíc), ale personál se usmívá a ochotně poradí. To se v dnešní době také moc často nevidí. Hlavně jsem se ale přesvědčila, že biopotraviny nejsou vždycky jen obyčejné, ovšem poněkud předražené potraviny, ale že existují opravu kvalitní, chutné a cenově dostupné výrobky, a těmi výrobky značky Billa Naše Bio nepochybně jsou. Prostě a jednoduše, u nás doma máme jasno. Billa vede a já děkuji Modrému koníkovi, že mi umožnil a tak trochu mě i donutil vyzkoušet zase něco nového, kvalitního, výhodného a praktického, zkrátka ve všech ohledech pro nás lepšího. U této značky už asi zůstaneme... 


#test_billa  #recenze

Když snídani, tak pořádnou a se značkou BILLA naše BIO


Když jsem objevila na Modrém koníkovi testování produktů značky Billa a ještě v BIO kvalitě, neváhala jsem ani chviličku, protože mám Billu velmi ráda a hodně často nakupuji produkty Billa, které jsou podle mě velmi chutné, kvalitní a za dobrou cenu 🙂. Říkala jsem si: “Pokud by mě vybrali, mohla bych zjistit, jak chutnají produkty naše BIO, které jsem sice v prodejně zaregistrovala, ale zdálo se mi to dražší a dosud jsem nic nekoupila.“ A tak jsem se pokusila co nejlépe zodpovědět otázku: „Jaká je vaše ideální snídaně?“ Jedna z posledních vět byla, že svojí rodině uvařím, co jim na očích uvidím a je jedno, jestli je 5 ráno nebo 10 večer 🙂 A je to tak!

A byla jsem velmi překvapená, že mě do testování bio produktů v Bille vybrali. K testování jsem si vybrala prodejnu v Přerově v Galerii Přerov, kam chodím nejčastěji. Ale když jsem přišla na prodejnu, tak nikdo o žádném testování nevěděl a čekala jsem několik dní než se vše vyjasnilo. Nicméně všichni se snažili, abych své poukázky měla rychle u sebe a mohla se pustit do testování 🙂. A tak jsem se do toho pustila... Při prvním nákupu padla poukázka na 300 Kč, za kterou jsem nakoupila jablíčka, tvaroh odtučněný, farmářský jogurt, krémový sýr (typu lučina), sýr gouda 48% tuku, rajčata cherry, mouku pšeničnou - celozrnnou a zelený čaj. A už v obchodě jsem si skládala, co dobrého upeču. Jasná volba padla na jablíčkový koláč, který moji kluci mají moc rádi.

Takže, na jablečný krémový koláč potřebujeme:1 balení esíček

100 g másla

1 polévková lžíce skořice

lžička kukuřičného škrobu

4 jablíčka naše BIO

čerstvý přírodní sýr naše BIO

tvaroh odtučněný naše BIO

třtinový cukr dle chuti

ovesné vločky naše BIO

2 polévkové lžíce pšeničné mouky - celozrnná naše BIOPostup:

Rozdrtíme sušenky v mixéru nebo válečkem, zalijeme rozpuštěným máslem (80g), zpracujeme rukou a natlačíme do kulaté formy. Dáme podklad na 10 minut zapéct do trouby na 180°C a připravíme si krém. Smícháme krémový sýr, odtučněný tvaroh, třtinový cukr, skořici a vše zpracujeme metličkou nebo vyšleháme mixérem. Potom si připravíme posypku. Smícháme vločky, 1 PL lžíci třtinového cukru a trošku skořice, 2PL pšeničné mouky a 20 g rozpuštěného másla a vše zpracujeme vidličkou, nebo děti pomůžou 🙂 Ještě nám chybí oloupat jablíčka, zbavit jádřinců a nakrájet na malé půlměsíčky nebo kostičky, jak chcete 🙂 A jdeme skládat. Vyndáme z trouby formu s korpusem a vrstvíme krémovou směs, jablíčka a vše zasypeme posypkou. A dáme péct na 180°C na cca 30 minut. Až to začne vonět 🙂 Koláč měl velký úspěch a pro milovníky skořice (jako já) je to top! Takže jsem ho pekla ke snídani, nicméně se jedl přes celý den a všichni se oblizovali.Jelikož já jsem milovník slaných snídaní, tak jsem další den zvolila asi nudnou, nicméně velmi dobrou snídani, a to: Kváskový chléb s krémovým sýrem naše BIO a goudou naše BIO 48% tuku. Těšila jsem se na rajčata naše BIO, ale tam přišlo zklamání. Po otevření rajčat jsem zjistila, že z cca 10 kousků za cenu 49,90 Kč jsou 3 shnilá :( Ani vzhled se mi moc nezdál, protože byla taková spíše oranžová než červená. Ale říkala jsem si, že to chuť zachrání. Ale zklamání bylo dokonáno, protože chuť byla mdlá, kyselá a málo dužiny. Tak jsem udělala malé srovnání rajčat naše BIO za 49,90 Kč a rajčat zakoupených u konkurence za 14,90 Kč. A bohužel rajčata konkurenční značky vyhrála na plné čáře. Jak můžete vidět na přiložené fotografii, tak je vám rozdíl patrný zejména v barvě, kde u konkurence byla rajčata krásně pružná, šťavnatá a měli plnou chuť.

Rajčata vlevo Billa naše BIO, vpravo rajčata konkurence. K této snídani jsem si ještě uvařila zelený čaj naše BIO. Sice bych ho moc pít neměla, jelikož kojím, ale mě to prostě nedá a jednou za čas si na něm pochutnám. A musím říct, že zelený čaj naše BIO je velmi dobrý, krásně voní a můžeme v něm cítit výraznou chuť lístků zeleného čaje, která je ovšem velmi lahodná. Tento čaj budu pravidelně kupovat a odsunul na druhou pozici mou oblíbenou značku zeleného čaje.


Druhý nákup jsem udělala o pár dní později, a jelikož můj Felixek miluje párky, tak jsem chtěla vyzkoušet, jestli naše BIO nabízí i sortiment párků. Našla jsem vídeňské párky s 84 % bio vepřového masa, tak jsem je hned brala. Teda cena za 200 g 79,90 Kč mě trošku vyrazila dech, ale co bych pro ty moje miláčky neudělala. Teda miláčky, no... jen pro Felixka, protože mu tak chutnaly, že se na tatínka už nedostalo. Párky byly opravdu moc dobré, při vaření nepraskly, nevytekla z nich žádná tekutina nebo tuk, držely krásně tvar a chuť byla masitá a šťavnatá. Takže v tomto případě byly párky velmi dobrou volbou. Vím, že spousta maminek si řekne, že párky jsou zlo, ale nejíme to každý den 🙂 Tyto párky si rozhodně nakoupím do mrazáku (pro strýčka příhodu a pro mého milovníka) a v tomto případě si ráda za kvalitu připlatím.

Do košíku jsem ještě vzala pukance naše BIO, dvě tyčinky Naturka Caribic naše BIO a avokádo naše BIO.
Další snídaně byla naše oblíbená pomazánka z avokáda, kterou již spousta lidí doma dělá. Jeden ks avokáda, rajčata naše BIO, půl šalotky, šťáva z půlky citronu a sůl a pepř dle chuti. A máme výbornou pomazánku, kterou jsem ani nestihla nafotit, jak se to rychle snědla 🙂 Ráno, když jsem šla do školky s Felixkem, tak jsem měla po ránu hlad, a tak, než jsem snědla něco pořádněho, vzala jsem si do kočárku tyčinku naše BIO Naturka Caribic. A protože miluju kokos, tak mi moc chutnala. Jen mohla být trošku vláčnější, přišla mi hodně suchá a potřebovala jsem ji hodně zapít. Ale chuťově a na zahnání prvního hladu byla fajn.


Každé ráno se budíme s otázkou: "Co si dáš, Felixku, ke snídani?" "Ehm.... palačinku?"

"No... to by šlo, tak jdeme na to 🙂" A tak jsme si udělali ráno palačinky z pšeničné celozrnné mouky naše BIO (2 hrnky mouky), jedno vajíčko, hrnek mléka, třtinový cukr, skořice nebo perníkové koření a vyšlehat metličkou do hustší konzistence. A už jsme dělali palačinky 🙂 A byly výborné, nezbyla ani jedna. Tak-tak jsem vám je vyfotila. A food stylisti opět pláčou :D No, Felixek už brečel, že si ji chce dát 🙂Ještě mi v lednici zbyly dva kousky goudy naše BIO, a tak jsme si udělali toustíky. Ty v poslední době děláme buď ke snídani nebo jako svačinku na cesty či doma. A u nás nejvíce vedou ty, které dělám samozřejmě s láskou (jako vše 🙂) A to: Toast namažeme máslem, dáme na to kvalitní šunku, kečup, sýr, cibulka, dávám ledový salát, ale teď jsem použila čínské zelí a zapečeme. Kdybych měla více sýra, tak dám víc, ale i tak to bylo velmi dobré a jen zaprášilo 🙂Během testování mě navštívila kamarádka, a protože přijela hned v 8 hodin, tak jsem ji pozvala na snídani. Řekla jsem si, čím bych ji tak honem pohostila, a napadla mě jedna rychlovka, která boduje na všech frontách. Je to čokoládový fondán. A i ted chtěla kamarádka recept. Výhodou tohoto receptu je, že si ho můžete připravit hned nebo klidně chvilku dopředu a nechat v lednici než přijde návštěva. Pak stačí 8 minut v troubě a dobrota je na světě. A na tuto dobrotu potřebujete: 


1 vejce a 1 žloutek

150g tmavé čokolády (alespoň 50% čokolády)

 80 g másla

50 ml smetany 30 % tuku

2 PL pšeničné mouky celozrnné naše BIO

2 PL třtinového cukru

kakao na vysypání


Nad parou rozehřejeme máslo, čokoládu, cukr a až je směs rozpuštěná, mícháme, aby se krásně spojila. Před koncem tam nalijeme ještě trochu smetany a počkáme, až nám směs zchladne.

Začneme šlehat vajíčko a žloutek s třtinovým cukrem a až máme pěnu, přidáme dvě lžíce mouky. Poté do vaječné směsi přidáme čokoládovou směs a nalijeme do vymazaných zapékacích, muffinových příp. jiných misek, které jsou vysypané kakaem. Jak už jsem psala výše, můžeme to nechat ve formičkách v lednici, ale já jsem hned pekla 8 minut na 180°C. A bud necháme v mističkách (jako já🙂) nebo vyklopíme na talířek. Ideální je, když uvnitř těsto trošku teče, ale nemusíte se bát, je to hotové 🙂 A můžeme přidat malinový přeliv, jahodový či čerstvé ovoce. Jednu z posledních snídaní jsem udělala mugcake s farmářským jogurtem naše BIO. Ale protože po vyklopení se z toho stala šílená hrouda, která nebyla publikovatelná, tak vás o fotku raději ochudím 🙂 Nikdy jsem si nemyslela, jak to mají foodstylisti těžké! Nicméně, bylo to moc dobré, a i tento recept doma tzv. zlidověl, tak se o něj alepsoň podělím a určitě se vám povede líp jak mě 🙂 Na mugcake potřebujeme:


1 banán

1 hrnek vloček

1 vejce

skořice, čokoláda, strouhaný kokos, ovoce apod. Vše co máte rádi 🙂 


Smícháme to dohromady, dáme do hrnečku a do mikrovlnky na 600W na 1 minutu, a je hotovo. Podáváme s farmářským jogurtem naše BIO. Ta sladkokyselá chuť nemá chybu 🙂


Takže jsme otestovali všechno, a až na rajčata (i když jsem mohla chytit jen špatnou várku 🙂), jsem byla velmi mile překvapena kvalitou a chutí všech produktů. Velmi ráda peču a testuju různé koláče, a tak to u mně asi vyhrála mouka pšeničná naše BIO, která byla velmi jemně namletá, jemná chuť a ještě je zdravá 🙂


Na závěr bych chtěla říct, že prodejna Billa je přehledná, vždy tam najdu, co hledám, paní prodavačky jsou milé 🙂 A na prodejně je čisto. Co se týče přehlednosti produktů naše BIO, tak ty jsem na prodejně hodně hledala, protože logo je podle mě malé. Regál by mohl být nějak výrazněji označený, protože je na polici více produktů různých značek a až jsem se zeptala paní prodavačky, tak mě nasměrovala. Výběr ovoce naše BIO byl malý, chtěla jsem udělat i nějaké smoothie, ale z ovoce, které prodejna nabízela, jsem nevěděla, co vymyslet. Našla jsem mandarinky a banány, které bohužel procházely a už byly v nedobré kvalitě, takže takové smoothie by nemělo cenu dělat. Těšila jsem se na pomeranče v bio kvalitě, ty bohužel taky nebyly. Produktů naše BIO ke snídani bylo po celé prodejně zřejmě dost, ale zřejmě menší město, tak menší výběr. Zase na druhou stranu chápu, že u nás ve městě nemusí být taková kupní síla na produkty naše BIO. Ale jak vidíte, otestovali jsme, co se dalo a vše nám chutnalo.


Moc děkuji za možnost vybrané produkty otestovat a už teď vím, že budu testovat dál na vlastní pěst. A doporučuji je i ostatním!


#test_billa #recenze


Když snídani, tak pořádnou a se značkou BILLA naše BIO


Když jsem objevila na Modrém koníkovi testování produktů značky Billa a ještě v BIO kvalitě, neváhala jsem ani chviličku, protože mám Billu velmi ráda a hodně často nakupuji produkty Billa, které jsou podle mě velmi chutné, kvalitní a za dobrou cenu 🙂. Říkala jsem si: “Pokud by mě vybrali, mohla bych zjistit, jak chutnají produkty naše BIO, které jsem sice v prodejně zaregistrovala, ale zdálo se mi to dražší a dosud jsem nic nekoupila.“ A tak jsem se pokusila co nejlépe zodpovědět otázku: „Jaká je vaše ideální snídaně?“ Jedna z posledních vět byla, že svojí rodině uvařím, co jim na očích uvidím a je jedno, jestli je 5 ráno nebo 10 večer 🙂 A je to tak!

A byla jsem velmi překvapená, že mě do testování bio produktů v Bille vybrali. K testování jsem si vybrala prodejnu v Přerově v Galerii Přerov, kam chodím nejčastěji. Ale když jsem přišla na prodejnu, tak nikdo o žádném testování nevěděl a čekala jsem několik dní než se vše vyjasnilo. Nicméně všichni se snažili, abych své poukázky měla rychle u sebe a mohla se pustit do testování 🙂. A tak jsem se do toho pustila... Při prvním nákupu padla poukázka na 300 Kč, za kterou jsem nakoupila jablíčka, tvaroh odtučněný, farmářský jogurt, krémový sýr (typu lučina), sýr gouda 48% tuku, rajčata cherry, mouku pšeničnou - celozrnnou a zelený čaj. A už v obchodě jsem si skládala, co dobrého upeču. Jasná volba padla na jablíčkový koláč, který moji kluci mají moc rádi.

Takže, na jablečný krémový koláč potřebujeme:1 balení esíček

100 g másla

1 polévková lžíce skořice

lžička kukuřičného škrobu

4 jablíčka naše BIO

čerstvý přírodní sýr naše BIO

tvaroh odtučněný naše BIO

třtinový cukr dle chuti

ovesné vločky naše BIO

2 polévkové lžíce pšeničné mouky - celozrnná naše BIOPostup:

Rozdrtíme sušenky v mixéru nebo válečkem, zalijeme rozpuštěným máslem (80g), zpracujeme rukou a natlačíme do kulaté formy. Dáme podklad na 10 minut zapéct do trouby na 180°C a připravíme si krém. Smícháme krémový sýr, odtučněný tvaroh, třtinový cukr, skořici a vše zpracujeme metličkou nebo vyšleháme mixérem. Potom si připravíme posypku. Smícháme vločky, 1 PL lžíci třtinového cukru a trošku skořice, 2PL pšeničné mouky a 20 g rozpuštěného másla a vše zpracujeme vidličkou, nebo děti pomůžou 🙂 Ještě nám chybí oloupat jablíčka, zbavit jádřinců a nakrájet na malé půlměsíčky nebo kostičky, jak chcete 🙂 A jdeme skládat. Vyndáme z trouby formu s korpusem a vrstvíme krémovou směs, jablíčka a vše zasypeme posypkou. A dáme péct na 180°C na cca 30 minut. Až to začne vonět 🙂 Koláč měl velký úspěch a pro milovníky skořice (jako já) je to top! Takže jsem ho pekla ke snídani, nicméně se jedl přes celý den a všichni se oblizovali.Jelikož já jsem milovník slaných snídaní, tak jsem další den zvolila asi nudnou, nicméně velmi dobrou snídani, a to: Kváskový chléb s krémovým sýrem naše BIO a goudou naše BIO 48% tuku. Těšila jsem se na rajčata naše BIO, ale tam přišlo zklamání. Po otevření rajčat jsem zjistila, že z cca 10 kousků za cenu 49,90 Kč jsou 3 shnilá :( Ani vzhled se mi moc nezdál, protože byla taková spíše oranžová než červená. Ale říkala jsem si, že to chuť zachrání. Ale zklamání bylo dokonáno, protože chuť byla mdlá, kyselá a málo dužiny. Tak jsem udělala malé srovnání rajčat naše BIO za 49,90 Kč a rajčat zakoupených u konkurence za 14,90 Kč. A bohužel rajčata konkurenční značky vyhrála na plné čáře. Jak můžete vidět na přiložené fotografii, tak je vám rozdíl patrný zejména v barvě, kde u konkurence byla rajčata krásně pružná, šťavnatá a měli plnou chuť.

Rajčata vlevo Billa naše BIO, vpravo rajčata konkurence. K této snídani jsem si ještě uvařila zelený čaj naše BIO. Sice bych ho moc pít neměla, jelikož kojím, ale mě to prostě nedá a jednou za čas si na něm pochutnám. A musím říct, že zelený čaj naše BIO je velmi dobrý, krásně voní a můžeme v něm cítit výraznou chuť lístků zeleného čaje, která je ovšem velmi lahodná. Tento čaj budu pravidelně kupovat a odsunul na druhou pozici mou oblíbenou značku zeleného čaje.


Druhý nákup jsem udělala o pár dní později, a jelikož můj Felixek miluje párky, tak jsem chtěla vyzkoušet, jestli naše BIO nabízí i sortiment párků. Našla jsem vídeňské párky s 84 % bio vepřového masa, tak jsem je hned brala. Teda cena za 200 g 79,90 Kč mě trošku vyrazila dech, ale co bych pro ty moje miláčky neudělala. Teda miláčky, no... jen pro Felixka, protože mu tak chutnaly, že se na tatínka už nedostalo. Párky byly opravdu moc dobré, při vaření nepraskly, nevytekla z nich žádná tekutina nebo tuk, držely krásně tvar a chuť byla masitá a šťavnatá. Takže v tomto případě byly párky velmi dobrou volbou. Vím, že spousta maminek si řekne, že párky jsou zlo, ale nejíme to každý den 🙂 Tyto párky si rozhodně nakoupím do mrazáku (pro strýčka příhodu a pro mého milovníka) a v tomto případě si ráda za kvalitu připlatím.

Do košíku jsem ještě vzala pukance naše BIO, dvě tyčinky Naturka Caribic naše BIO a avokádo naše BIO.
Další snídaně byla naše oblíbená pomazánka z avokáda, kterou již spousta lidí doma dělá. Jeden ks avokáda, rajčata naše BIO, půl šalotky, šťáva z půlky citronu a sůl a pepř dle chuti. A máme výbornou pomazánku, kterou jsem ani nestihla nafotit, jak se to rychle snědla 🙂 Ráno, když jsem šla do školky s Felixkem, tak jsem měla po ránu hlad, a tak, než jsem snědla něco pořádněho, vzala jsem si do kočárku tyčinku naše BIO Naturka Caribic. A protože miluju kokos, tak mi moc chutnala. Jen mohla být trošku vláčnější, přišla mi hodně suchá a potřebovala jsem ji hodně zapít. Ale chuťově a na zahnání prvního hladu byla fajn.


Každé ráno se budíme s otázkou: "Co si dáš, Felixku, ke snídani?" "Ehm.... palačinku?"

"No... to by šlo, tak jdeme na to 🙂" A tak jsme si udělali ráno palačinky z pšeničné celozrnné mouky naše BIO (2 hrnky mouky), jedno vajíčko, hrnek mléka, třtinový cukr, skořice nebo perníkové koření a vyšlehat metličkou do hustší konzistence. A už jsme dělali palačinky 🙂 A byly výborné, nezbyla ani jedna. Tak-tak jsem vám je vyfotila. A food stylisti opět pláčou :D No, Felixek už brečel, že si ji chce dát 🙂Ještě mi v lednici zbyly dva kousky goudy naše BIO, a tak jsme si udělali toustíky. Ty v poslední době děláme buď ke snídani nebo jako svačinku na cesty či doma. A u nás nejvíce vedou ty, které dělám samozřejmě s láskou (jako vše 🙂) A to: Toast namažeme máslem, dáme na to kvalitní šunku, kečup, sýr, cibulka, dávám ledový salát, ale teď jsem použila čínské zelí a zapečeme. Kdybych měla více sýra, tak dám víc, ale i tak to bylo velmi dobré a jen zaprášilo 🙂Během testování mě navštívila kamarádka, a protože přijela hned v 8 hodin, tak jsem ji pozvala na snídani. Řekla jsem si, čím bych ji tak honem pohostila, a napadla mě jedna rychlovka, která boduje na všech frontách. Je to čokoládový fondán. A i ted chtěla kamarádka recept. Výhodou tohoto receptu je, že si ho můžete připravit hned nebo klidně chvilku dopředu a nechat v lednici než přijde návštěva. Pak stačí 8 minut v troubě a dobrota je na světě. A na tuto dobrotu potřebujete: 


1 vejce a 1 žloutek

150g tmavé čokolády (alespoň 50% čokolády)

 80 g másla

50 ml smetany 30 % tuku

2 PL pšeničné mouky celozrnné naše BIO

2 PL třtinového cukru

kakao na vysypání


Nad parou rozehřejeme máslo, čokoládu, cukr a až je směs rozpuštěná, mícháme, aby se krásně spojila. Před koncem tam nalijeme ještě trochu smetany a počkáme, až nám směs zchladne.

Začneme šlehat vajíčko a žloutek s třtinovým cukrem a až máme pěnu, přidáme dvě lžíce mouky. Poté do vaječné směsi přidáme čokoládovou směs a nalijeme do vymazaných zapékacích, muffinových příp. jiných misek, které jsou vysypané kakaem. Jak už jsem psala výše, můžeme to nechat ve formičkách v lednici, ale já jsem hned pekla 8 minut na 180°C. A bud necháme v mističkách (jako já🙂) nebo vyklopíme na talířek. Ideální je, když uvnitř těsto trošku teče, ale nemusíte se bát, je to hotové 🙂 A můžeme přidat malinový přeliv, jahodový či čerstvé ovoce. Jednu z posledních snídaní jsem udělala mugcake s farmářským jogurtem naše BIO. Ale protože po vyklopení se z toho stala šílená hrouda, která nebyla publikovatelná, tak vás o fotku raději ochudím 🙂 Nikdy jsem si nemyslela, jak to mají foodstylisti těžké! Nicméně, bylo to moc dobré, a i tento recept doma tzv. zlidověl, tak se o něj alepsoň podělím a určitě se vám povede líp jak mě 🙂 Na mugcake potřebujeme:


1 banán

1 hrnek vloček

1 vejce

skořice, čokoláda, strouhaný kokos, ovoce apod. Vše co máte rádi 🙂 


Smícháme to dohromady, dáme do hrnečku a do mikrovlnky na 600W na 1 minutu, a je hotovo. Podáváme s farmářským jogurtem naše BIO. Ta sladkokyselá chuť nemá chybu 🙂


Takže jsme otestovali všechno, a až na rajčata (i když jsem mohla chytit jen špatnou várku 🙂), jsem byla velmi mile překvapena kvalitou a chutí všech produktů. Velmi ráda peču a testuju různé koláče, a tak to u mně asi vyhrála mouka pšeničná naše BIO, která byla velmi jemně namletá, jemná chuť a ještě je zdravá 🙂


Na závěr bych chtěla říct, že prodejna Billa je přehledná, vždy tam najdu, co hledám, paní prodavačky jsou milé 🙂 A na prodejně je čisto. Co se týče přehlednosti produktů naše BIO, tak ty jsem na prodejně hodně hledala, protože logo je podle mě malé. Regál by mohl být nějak výrazněji označený, protože je na polici více produktů různých značek a až jsem se zeptala paní prodavačky, tak mě nasměrovala. Výběr ovoce naše BIO byl malý, chtěla jsem udělat i nějaké smoothie, ale z ovoce, které prodejna nabízela, jsem nevěděla, co vymyslet. Našla jsem mandarinky a banány, které bohužel procházely a už byly v nedobré kvalitě, takže takové smoothie by nemělo cenu dělat. Těšila jsem se na pomeranče v bio kvalitě, ty bohužel taky nebyly. Produktů naše BIO ke snídani bylo po celé prodejně zřejmě dost, ale zřejmě menší město, tak menší výběr. Zase na druhou stranu chápu, že u nás ve městě nemusí být taková kupní síla na produkty naše BIO. Ale jak vidíte, otestovali jsme, co se dalo a vše nám chutnalo.


Moc děkuji za možnost vybrané produkty otestovat a už teď vím, že budu testovat dál na vlastní pěst. A doporučuji je i ostatním!


#test_billa #recenze


Když snídani, tak pořádnou a se značkou BILLA naše BIO


Když jsem objevila na Modrém koníkovi testování produktů značky Billa a ještě v BIO kvalitě, neváhala jsem ani chviličku, protože mám Billu velmi ráda a hodně často nakupuji produkty Billa, které jsou podle mě velmi chutné, kvalitní a za dobrou cenu 🙂. Říkala jsem si: “Pokud by mě vybrali, mohla bych zjistit, jak chutnají produkty naše BIO, které jsem sice v prodejně zaregistrovala, ale zdálo se mi to dražší a dosud jsem nic nekoupila.“ A tak jsem se pokusila co nejlépe zodpovědět otázku: „Jaká je vaše ideální snídaně?“ Jedna z posledních vět byla, že svojí rodině uvařím, co jim na očích uvidím a je jedno, jestli je 5 ráno nebo 10 večer 🙂 A je to tak!

A byla jsem velmi překvapená, že mě do testování bio produktů v Bille vybrali. K testování jsem si vybrala prodejnu v Přerově v Galerii Přerov, kam chodím nejčastěji. Ale když jsem přišla na prodejnu, tak nikdo o žádném testování nevěděl a čekala jsem několik dní než se vše vyjasnilo. Nicméně všichni se snažili, abych své poukázky měla rychle u sebe a mohla se pustit do testování 🙂. A tak jsem se do toho pustila... Při prvním nákupu padla poukázka na 300 Kč, za kterou jsem nakoupila jablíčka, tvaroh odtučněný, farmářský jogurt, krémový sýr (typu lučina), sýr gouda 48% tuku, rajčata cherry, mouku pšeničnou - celozrnnou a zelený čaj. A už v obchodě jsem si skládala, co dobrého upeču. Jasná volba padla na jablíčkový koláč, který moji kluci mají moc rádi.

Takže, na jablečný krémový koláč potřebujeme:1 balení esíček

100 g másla

1 polévková lžíce skořice

lžička kukuřičného škrobu

4 jablíčka naše BIO

čerstvý přírodní sýr naše BIO

tvaroh odtučněný naše BIO

třtinový cukr dle chuti

ovesné vločky naše BIO

2 polévkové lžíce pšeničné mouky - celozrnná naše BIOPostup:

Rozdrtíme sušenky v mixéru nebo válečkem, zalijeme rozpuštěným máslem (80g), zpracujeme rukou a natlačíme do kulaté formy. Dáme podklad na 10 minut zapéct do trouby na 180°C a připravíme si krém. Smícháme krémový sýr, odtučněný tvaroh, třtinový cukr, skořici a vše zpracujeme metličkou nebo vyšleháme mixérem. Potom si připravíme posypku. Smícháme vločky, 1 PL lžíci třtinového cukru a trošku skořice, 2PL pšeničné mouky a 20 g rozpuštěného másla a vše zpracujeme vidličkou, nebo děti pomůžou 🙂 Ještě nám chybí oloupat jablíčka, zbavit jádřinců a nakrájet na malé půlměsíčky nebo kostičky, jak chcete 🙂 A jdeme skládat. Vyndáme z trouby formu s korpusem a vrstvíme krémovou směs, jablíčka a vše zasypeme posypkou. A dáme péct na 180°C na cca 30 minut. Až to začne vonět 🙂 Koláč měl velký úspěch a pro milovníky skořice (jako já) je to top! Takže jsem ho pekla ke snídani, nicméně se jedl přes celý den a všichni se oblizovali.Jelikož já jsem milovník slaných snídaní, tak jsem další den zvolila asi nudnou, nicméně velmi dobrou snídani, a to: Kváskový chléb s krémovým sýrem naše BIO a goudou naše BIO 48% tuku. Těšila jsem se na rajčata naše BIO, ale tam přišlo zklamání. Po otevření rajčat jsem zjistila, že z cca 10 kousků za cenu 49,90 Kč jsou 3 shnilá :( Ani vzhled se mi moc nezdál, protože byla taková spíše oranžová než červená. Ale říkala jsem si, že to chuť zachrání. Ale zklamání bylo dokonáno, protože chuť byla mdlá, kyselá a málo dužiny. Tak jsem udělala malé srovnání rajčat naše BIO za 49,90 Kč a rajčat zakoupených u konkurence za 14,90 Kč. A bohužel rajčata konkurenční značky vyhrála na plné čáře. Jak můžete vidět na přiložené fotografii, tak je vám rozdíl patrný zejména v barvě, kde u konkurence byla rajčata krásně pružná, šťavnatá a měli plnou chuť.

Rajčata vlevo Billa naše BIO, vpravo rajčata konkurence. K této snídani jsem si ještě uvařila zelený čaj naše BIO. Sice bych ho moc pít neměla, jelikož kojím, ale mě to prostě nedá a jednou za čas si na něm pochutnám. A musím říct, že zelený čaj naše BIO je velmi dobrý, krásně voní a můžeme v něm cítit výraznou chuť lístků zeleného čaje, která je ovšem velmi lahodná. Tento čaj budu pravidelně kupovat a odsunul na druhou pozici mou oblíbenou značku zeleného čaje.


Druhý nákup jsem udělala o pár dní později, a jelikož můj Felixek miluje párky, tak jsem chtěla vyzkoušet, jestli naše BIO nabízí i sortiment párků. Našla jsem vídeňské párky s 84 % bio vepřového masa, tak jsem je hned brala. Teda cena za 200 g 79,90 Kč mě trošku vyrazila dech, ale co bych pro ty moje miláčky neudělala. Teda miláčky, no... jen pro Felixka, protože mu tak chutnaly, že se na tatínka už nedostalo. Párky byly opravdu moc dobré, při vaření nepraskly, nevytekla z nich žádná tekutina nebo tuk, držely krásně tvar a chuť byla masitá a šťavnatá. Takže v tomto případě byly párky velmi dobrou volbou. Vím, že spousta maminek si řekne, že párky jsou zlo, ale nejíme to každý den 🙂 Tyto párky si rozhodně nakoupím do mrazáku (pro strýčka příhodu a pro mého milovníka) a v tomto případě si ráda za kvalitu připlatím.

Do košíku jsem ještě vzala pukance naše BIO, dvě tyčinky Naturka Caribic naše BIO a avokádo naše BIO.
Další snídaně byla naše oblíbená pomazánka z avokáda, kterou již spousta lidí doma dělá. Jeden ks avokáda, rajčata naše BIO, půl šalotky, šťáva z půlky citronu a sůl a pepř dle chuti. A máme výbornou pomazánku, kterou jsem ani nestihla nafotit, jak se to rychle snědla 🙂 Ráno, když jsem šla do školky s Felixkem, tak jsem měla po ránu hlad, a tak, než jsem snědla něco pořádněho, vzala jsem si do kočárku tyčinku naše BIO Naturka Caribic. A protože miluju kokos, tak mi moc chutnala. Jen mohla být trošku vláčnější, přišla mi hodně suchá a potřebovala jsem ji hodně zapít. Ale chuťově a na zahnání prvního hladu byla fajn.


Každé ráno se budíme s otázkou: "Co si dáš, Felixku, ke snídani?" "Ehm.... palačinku?"

"No... to by šlo, tak jdeme na to 🙂" A tak jsme si udělali ráno palačinky z pšeničné celozrnné mouky naše BIO (2 hrnky mouky), jedno vajíčko, hrnek mléka, třtinový cukr, skořice nebo perníkové koření a vyšlehat metličkou do hustší konzistence. A už jsme dělali palačinky 🙂 A byly výborné, nezbyla ani jedna. Tak-tak jsem vám je vyfotila. A food stylisti opět pláčou :D No, Felixek už brečel, že si ji chce dát 🙂Ještě mi v lednici zbyly dva kousky goudy naše BIO, a tak jsme si udělali toustíky. Ty v poslední době děláme buď ke snídani nebo jako svačinku na cesty či doma. A u nás nejvíce vedou ty, které dělám samozřejmě s láskou (jako vše 🙂) A to: Toast namažeme máslem, dáme na to kvalitní šunku, kečup, sýr, cibulka, dávám ledový salát, ale teď jsem použila čínské zelí a zapečeme. Kdybych měla více sýra, tak dám víc, ale i tak to bylo velmi dobré a jen zaprášilo 🙂Během testování mě navštívila kamarádka, a protože přijela hned v 8 hodin, tak jsem ji pozvala na snídani. Řekla jsem si, čím bych ji tak honem pohostila, a napadla mě jedna rychlovka, která boduje na všech frontách. Je to čokoládový fondán. A i ted chtěla kamarádka recept. Výhodou tohoto receptu je, že si ho můžete připravit hned nebo klidně chvilku dopředu a nechat v lednici než přijde návštěva. Pak stačí 8 minut v troubě a dobrota je na světě. A na tuto dobrotu potřebujete: 


1 vejce a 1 žloutek

150g tmavé čokolády (alespoň 50% čokolády)

 80 g másla

50 ml smetany 30 % tuku

2 PL pšeničné mouky celozrnné naše BIO

2 PL třtinového cukru

kakao na vysypání


Nad parou rozehřejeme máslo, čokoládu, cukr a až je směs rozpuštěná, mícháme, aby se krásně spojila. Před koncem tam nalijeme ještě trochu smetany a počkáme, až nám směs zchladne.

Začneme šlehat vajíčko a žloutek s třtinovým cukrem a až máme pěnu, přidáme dvě lžíce mouky. Poté do vaječné směsi přidáme čokoládovou směs a nalijeme do vymazaných zapékacích, muffinových příp. jiných misek, které jsou vysypané kakaem. Jak už jsem psala výše, můžeme to nechat ve formičkách v lednici, ale já jsem hned pekla 8 minut na 180°C. A bud necháme v mističkách (jako já🙂) nebo vyklopíme na talířek. Ideální je, když uvnitř těsto trošku teče, ale nemusíte se bát, je to hotové 🙂 A můžeme přidat malinový přeliv, jahodový či čerstvé ovoce. Jednu z posledních snídaní jsem udělala mugcake s farmářským jogurtem naše BIO. Ale protože po vyklopení se z toho stala šílená hrouda, která nebyla publikovatelná, tak vás o fotku raději ochudím 🙂 Nikdy jsem si nemyslela, jak to mají foodstylisti těžké! Nicméně, bylo to moc dobré, a i tento recept doma tzv. zlidověl, tak se o něj alepsoň podělím a určitě se vám povede líp jak mě 🙂 Na mugcake potřebujeme:


1 banán

1 hrnek vloček

1 vejce

skořice, čokoláda, strouhaný kokos, ovoce apod. Vše co máte rádi 🙂 


Smícháme to dohromady, dáme do hrnečku a do mikrovlnky na 600W na 1 minutu, a je hotovo. Podáváme s farmářským jogurtem naše BIO. Ta sladkokyselá chuť nemá chybu 🙂


Takže jsme otestovali všechno, a až na rajčata (i když jsem mohla chytit jen špatnou várku 🙂), jsem byla velmi mile překvapena kvalitou a chutí všech produktů. Velmi ráda peču a testuju různé koláče, a tak to u mně asi vyhrála mouka pšeničná naše BIO, která byla velmi jemně namletá, jemná chuť a ještě je zdravá 🙂


Na závěr bych chtěla říct, že prodejna Billa je přehledná, vždy tam najdu, co hledám, paní prodavačky jsou milé 🙂 A na prodejně je čisto. Co se týče přehlednosti produktů naše BIO, tak ty jsem na prodejně hodně hledala, protože logo je podle mě malé. Regál by mohl být nějak výrazněji označený, protože je na polici více produktů různých značek a až jsem se zeptala paní prodavačky, tak mě nasměrovala. Výběr ovoce naše BIO byl malý, chtěla jsem udělat i nějaké smoothie, ale z ovoce, které prodejna nabízela, jsem nevěděla, co vymyslet. Našla jsem mandarinky a banány, které bohužel procházely a už byly v nedobré kvalitě, takže takové smoothie by nemělo cenu dělat. Těšila jsem se na pomeranče v bio kvalitě, ty bohužel taky nebyly. Produktů naše BIO ke snídani bylo po celé prodejně zřejmě dost, ale zřejmě menší město, tak menší výběr. Zase na druhou stranu chápu, že u nás ve městě nemusí být taková kupní síla na produkty naše BIO. Ale jak vidíte, otestovali jsme, co se dalo a vše nám chutnalo.


Moc děkuji za možnost vybrané produkty otestovat a už teď vím, že budu testovat dál na vlastní pěst. A doporučuji je i ostatním!


#test_billa #recenze


Když snídani, tak pořádnou a se značkou BILLA naše BIO


Když jsem objevila na Modrém koníkovi testování produktů značky Billa a ještě v BIO kvalitě, neváhala jsem ani chviličku, protože mám Billu velmi ráda a hodně často nakupuji produkty Billa, které jsou podle mě velmi chutné, kvalitní a za dobrou cenu 🙂. Říkala jsem si: “Pokud by mě vybrali, mohla bych zjistit, jak chutnají produkty naše BIO, které jsem sice v prodejně zaregistrovala, ale zdálo se mi to dražší a dosud jsem nic nekoupila.“ A tak jsem se pokusila co nejlépe zodpovědět otázku: „Jaká je vaše ideální snídaně?“ Jedna z posledních vět byla, že svojí rodině uvařím, co jim na očích uvidím a je jedno, jestli je 5 ráno nebo 10 večer 🙂 A je to tak!

A byla jsem velmi překvapená, že mě do testování bio produktů v Bille vybrali. K testování jsem si vybrala prodejnu v Přerově v Galerii Přerov, kam chodím nejčastěji. Ale když jsem přišla na prodejnu, tak nikdo o žádném testování nevěděl a čekala jsem několik dní než se vše vyjasnilo. Nicméně všichni se snažili, abych své poukázky měla rychle u sebe a mohla se pustit do testování 🙂. A tak jsem se do toho pustila... Při prvním nákupu padla poukázka na 300 Kč, za kterou jsem nakoupila jablíčka, tvaroh odtučněný, farmářský jogurt, krémový sýr (typu lučina), sýr gouda 48% tuku, rajčata cherry, mouku pšeničnou - celozrnnou a zelený čaj. A už v obchodě jsem si skládala, co dobrého upeču. Jasná volba padla na jablíčkový koláč, který moji kluci mají moc rádi.

Takže, na jablečný krémový koláč potřebujeme:1 balení esíček

100 g másla

1 polévková lžíce skořice

lžička kukuřičného škrobu

4 jablíčka naše BIO

čerstvý přírodní sýr naše BIO

tvaroh odtučněný naše BIO

třtinový cukr dle chuti

ovesné vločky naše BIO

2 polévkové lžíce pšeničné mouky - celozrnná naše BIOPostup:

Rozdrtíme sušenky v mixéru nebo válečkem, zalijeme rozpuštěným máslem (80g), zpracujeme rukou a natlačíme do kulaté formy. Dáme podklad na 10 minut zapéct do trouby na 180°C a připravíme si krém. Smícháme krémový sýr, odtučněný tvaroh, třtinový cukr, skořici a vše zpracujeme metličkou nebo vyšleháme mixérem. Potom si připravíme posypku. Smícháme vločky, 1 PL lžíci třtinového cukru a trošku skořice, 2PL pšeničné mouky a 20 g rozpuštěného másla a vše zpracujeme vidličkou, nebo děti pomůžou 🙂 Ještě nám chybí oloupat jablíčka, zbavit jádřinců a nakrájet na malé půlměsíčky nebo kostičky, jak chcete 🙂 A jdeme skládat. Vyndáme z trouby formu s korpusem a vrstvíme krémovou směs, jablíčka a vše zasypeme posypkou. A dáme péct na 180°C na cca 30 minut. Až to začne vonět 🙂 Koláč měl velký úspěch a pro milovníky skořice (jako já) je to top! Takže jsem ho pekla ke snídani, nicméně se jedl přes celý den a všichni se oblizovali.Jelikož já jsem milovník slaných snídaní, tak jsem další den zvolila asi nudnou, nicméně velmi dobrou snídani, a to: Kváskový chléb s krémovým sýrem naše BIO a goudou naše BIO 48% tuku. Těšila jsem se na rajčata naše BIO, ale tam přišlo zklamání. Po otevření rajčat jsem zjistila, že z cca 10 kousků za cenu 49,90 Kč jsou 3 shnilá :( Ani vzhled se mi moc nezdál, protože byla taková spíše oranžová než červená. Ale říkala jsem si, že to chuť zachrání. Ale zklamání bylo dokonáno, protože chuť byla mdlá, kyselá a málo dužiny. Tak jsem udělala malé srovnání rajčat naše BIO za 49,90 Kč a rajčat zakoupených u konkurence za 14,90 Kč. A bohužel rajčata konkurenční značky vyhrála na plné čáře. Jak můžete vidět na přiložené fotografii, tak je vám rozdíl patrný zejména v barvě, kde u konkurence byla rajčata krásně pružná, šťavnatá a měli plnou chuť.

Rajčata vlevo Billa naše BIO, vpravo rajčata konkurence. K této snídani jsem si ještě uvařila zelený čaj naše BIO. Sice bych ho moc pít neměla, jelikož kojím, ale mě to prostě nedá a jednou za čas si na něm pochutnám. A musím říct, že zelený čaj naše BIO je velmi dobrý, krásně voní a můžeme v něm cítit výraznou chuť lístků zeleného čaje, která je ovšem velmi lahodná. Tento čaj budu pravidelně kupovat a odsunul na druhou pozici mou oblíbenou značku zeleného čaje.


Druhý nákup jsem udělala o pár dní později, a jelikož můj Felixek miluje párky, tak jsem chtěla vyzkoušet, jestli naše BIO nabízí i sortiment párků. Našla jsem vídeňské párky s 84 % bio vepřového masa, tak jsem je hned brala. Teda cena za 200 g 79,90 Kč mě trošku vyrazila dech, ale co bych pro ty moje miláčky neudělala. Teda miláčky, no... jen pro Felixka, protože mu tak chutnaly, že se na tatínka už nedostalo. Párky byly opravdu moc dobré, při vaření nepraskly, nevytekla z nich žádná tekutina nebo tuk, držely krásně tvar a chuť byla masitá a šťavnatá. Takže v tomto případě byly párky velmi dobrou volbou. Vím, že spousta maminek si řekne, že párky jsou zlo, ale nejíme to každý den 🙂 Tyto párky si rozhodně nakoupím do mrazáku (pro strýčka příhodu a pro mého milovníka) a v tomto případě si ráda za kvalitu připlatím.

Do košíku jsem ještě vzala pukance naše BIO, dvě tyčinky Naturka Caribic naše BIO a avokádo naše BIO.
Další snídaně byla naše oblíbená pomazánka z avokáda, kterou již spousta lidí doma dělá. Jeden ks avokáda, rajčata naše BIO, půl šalotky, šťáva z půlky citronu a sůl a pepř dle chuti. A máme výbornou pomazánku, kterou jsem ani nestihla nafotit, jak se to rychle snědla 🙂 Ráno, když jsem šla do školky s Felixkem, tak jsem měla po ránu hlad, a tak, než jsem snědla něco pořádněho, vzala jsem si do kočárku tyčinku naše BIO Naturka Caribic. A protože miluju kokos, tak mi moc chutnala. Jen mohla být trošku vláčnější, přišla mi hodně suchá a potřebovala jsem ji hodně zapít. Ale chuťově a na zahnání prvního hladu byla fajn.


Každé ráno se budíme s otázkou: "Co si dáš, Felixku, ke snídani?" "Ehm.... palačinku?"

"No... to by šlo, tak jdeme na to 🙂" A tak jsme si udělali ráno palačinky z pšeničné celozrnné mouky naše BIO (2 hrnky mouky), jedno vajíčko, hrnek mléka, třtinový cukr, skořice nebo perníkové koření a vyšlehat metličkou do hustší konzistence. A už jsme dělali palačinky 🙂 A byly výborné, nezbyla ani jedna. Tak-tak jsem vám je vyfotila. A food stylisti opět pláčou :D No, Felixek už brečel, že si ji chce dát 🙂Ještě mi v lednici zbyly dva kousky goudy naše BIO, a tak jsme si udělali toustíky. Ty v poslední době děláme buď ke snídani nebo jako svačinku na cesty či doma. A u nás nejvíce vedou ty, které dělám samozřejmě s láskou (jako vše 🙂) A to: Toast namažeme máslem, dáme na to kvalitní šunku, kečup, sýr, cibulka, dávám ledový salát, ale teď jsem použila čínské zelí a zapečeme. Kdybych měla více sýra, tak dám víc, ale i tak to bylo velmi dobré a jen zaprášilo 🙂Během testování mě navštívila kamarádka, a protože přijela hned v 8 hodin, tak jsem ji pozvala na snídani. Řekla jsem si, čím bych ji tak honem pohostila, a napadla mě jedna rychlovka, která boduje na všech frontách. Je to čokoládový fondán. A i ted chtěla kamarádka recept. Výhodou tohoto receptu je, že si ho můžete připravit hned nebo klidně chvilku dopředu a nechat v lednici než přijde návštěva. Pak stačí 8 minut v troubě a dobrota je na světě. A na tuto dobrotu potřebujete: 


1 vejce a 1 žloutek

150g tmavé čokolády (alespoň 50% čokolády)

 80 g másla

50 ml smetany 30 % tuku

2 PL pšeničné mouky celozrnné naše BIO

2 PL třtinového cukru

kakao na vysypání


Nad parou rozehřejeme máslo, čokoládu, cukr a až je směs rozpuštěná, mícháme, aby se krásně spojila. Před koncem tam nalijeme ještě trochu smetany a počkáme, až nám směs zchladne.

Začneme šlehat vajíčko a žloutek s třtinovým cukrem a až máme pěnu, přidáme dvě lžíce mouky. Poté do vaječné směsi přidáme čokoládovou směs a nalijeme do vymazaných zapékacích, muffinových příp. jiných misek, které jsou vysypané kakaem. Jak už jsem psala výše, můžeme to nechat ve formičkách v lednici, ale já jsem hned pekla 8 minut na 180°C. A bud necháme v mističkách (jako já🙂) nebo vyklopíme na talířek. Ideální je, když uvnitř těsto trošku teče, ale nemusíte se bát, je to hotové 🙂 A můžeme přidat malinový přeliv, jahodový či čerstvé ovoce. Jednu z posledních snídaní jsem udělala mugcake s farmářským jogurtem naše BIO. Ale protože po vyklopení se z toho stala šílená hrouda, která nebyla publikovatelná, tak vás o fotku raději ochudím 🙂 Nikdy jsem si nemyslela, jak to mají foodstylisti těžké! Nicméně, bylo to moc dobré, a i tento recept doma tzv. zlidověl, tak se o něj alepsoň podělím a určitě se vám povede líp jak mě 🙂 Na mugcake potřebujeme:


1 banán

1 hrnek vloček

1 vejce

skořice, čokoláda, strouhaný kokos, ovoce apod. Vše co máte rádi 🙂 


Smícháme to dohromady, dáme do hrnečku a do mikrovlnky na 600W na 1 minutu, a je hotovo. Podáváme s farmářským jogurtem naše BIO. Ta sladkokyselá chuť nemá chybu 🙂


Takže jsme otestovali všechno, a až na rajčata (i když jsem mohla chytit jen špatnou várku 🙂), jsem byla velmi mile překvapena kvalitou a chutí všech produktů. Velmi ráda peču a testuju různé koláče, a tak to u mně asi vyhrála mouka pšeničná naše BIO, která byla velmi jemně namletá, jemná chuť a ještě je zdravá 🙂


Na závěr bych chtěla říct, že prodejna Billa je přehledná, vždy tam najdu, co hledám, paní prodavačky jsou milé 🙂 A na prodejně je čisto. Co se týče přehlednosti produktů naše BIO, tak ty jsem na prodejně hodně hledala, protože logo je podle mě malé. Regál by mohl být nějak výrazněji označený, protože je na polici více produktů různých značek a až jsem se zeptala paní prodavačky, tak mě nasměrovala. Výběr ovoce naše BIO byl malý, chtěla jsem udělat i nějaké smoothie, ale z ovoce, které prodejna nabízela, jsem nevěděla, co vymyslet. Našla jsem mandarinky a banány, které bohužel procházely a už byly v nedobré kvalitě, takže takové smoothie by nemělo cenu dělat. Těšila jsem se na pomeranče v bio kvalitě, ty bohužel taky nebyly. Produktů naše BIO ke snídani bylo po celé prodejně zřejmě dost, ale zřejmě menší město, tak menší výběr. Zase na druhou stranu chápu, že u nás ve městě nemusí být taková kupní síla na produkty naše BIO. Ale jak vidíte, otestovali jsme, co se dalo a vše nám chutnalo.


Moc děkuji za možnost vybrané produkty otestovat a už teď vím, že budu testovat dál na vlastní pěst. A doporučuji je i ostatním!


#test_billa #recenze