Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Vaše zkušenosti s fotoaparáty Canon Zoemini S

konik_testuje19.12.2019

Fotky jsou nejlepší způsob, jak zaznamenat ty nejkrásnější a nejdůležitější chvíle vašeho života i života vaší rodiny a dětí. Maminky dostaly možnost vyzkoušet chytré fotoaparáty Canon Zoemini S, které fotí i tisknou fotky! Podívejte se, jaké fotografie s ním pořídily a jak se na fotkách kreativně vybláznily.

Fotoaparát Canon Zoemini S je vybaven zrcátkem na selfie, kruhovým světlem a dálkovou spouští. Pochlubit se můžete nejlepšími snímky z kapesního 8megapixelového fotoaparátu s tiskárnou.

- Kombinace dokonalých snímků
Díky tomuto chytrému zařízení 2 v 1 můžete pořizovat a tisknout fotografie na jednom zařízení. Díky 8megapixelovému fotoaparátu, slotu na kartu Micro SD* a technologii Zink™ má model Canon Zoemini S vše, co potřebujete, abyste mohli kdekoli pořizovat fotografie.

- Elegantní řešení
Tento fotoaparát s tiskárnou, který je dostupný v matně černé, perleťově bílé a růžovo zlaté barvě, je dokonalým přenosným společníkem, jelikož se snadno vejde do kapsy nebo tašky.

- Selfie, o které se můžete podělit
Zrcátko umístěné na přední straně a kruhové světlo se starají o ohromující selfie a díky funkci dálkové spouště závěrky aplikace Canon Mini Print budou skupinové snímky hračka.

- Chytré snímky
Pomocí Bluetooth a aplikace Canon Mini Print můžete tisknout snímky ze svého smartphonu a využívat velké množství skvělých filtrů a koláží. Aplikaci můžete také použít k naprogramování fotoaparátu pomocí přizpůsobitelných zvuků a nastavení samospouště pro zachycení dokonalých póz.

- Tiskněte, odlepujte a přilepujte
Díky prostoru pro 10 listů tiskového papíru Zink™ odolnému proti roztržení s odlepovací zadní stranou můžete ty nejlepší snímky jednoduše vytisknout a ozdobit s nimi své věci.

- Aplikace Canon Mini Print
Tiskárnu Canon Zoemini připojte ke svému mobilnímu telefonu nebo tabletu prostřednictvím aplikace Canon Mini Print, kterou lze bezplatně stáhnout z obchodů App Store a Google Play. Pořiďte vlastní snímky nebo je stahujte přímo ze služeb Facebook, Instagram, Fotky Google, Dropbox nebo iCloud. Poté můžete přidat filtry, efekty rozšířené reality, zkreslení, kresby nebo nápisy a zcela si přizpůsobit obrázek.

- Fotografický papír Canon ZINK™
Papír ZINK je pokrytý vrstvami mikroskopických krystalů, které reagují na zahřání a vytvářejí zcela bez inkoustu fotografii, která je odolná vůči rozmazání, roztržení a vodě.

Podrobnější informace o fotoaparátu Canon Zoemini S najdete na https://www.canon.cz/cameras/zoemini-s/

Jak jsme testovali Zoemini S od Canonu

Canon je pro mě kvalitní značka. Takže BOMBA, že nás vybrali. Dostala jsem Zoemini S v černé matné barvě. A dva balíčky fotopapírů. 

Každý balíček obsahuje 50 ks fotopapíru. Když jsem koukala na netu, tak tento balíček stojí 699 Kč, tj. 14 Kč za jednu fotografii. Balíčky jsem dostala dva. Takže na 100 ks fotek. Dále se vyrábí ještě balíček s 20 ks fotopapíru. Tak je cena kolem 349 Kč, tj. 18 Kč za fotku. Když to člověk takto přepočítá tak je to docela drahá sranda.

Teď k testování. Foťák je vzhledově moc pěknej. Lehoučkej má 188 g. Co mě vyděsilo, bylo, že nemá žádný display. Takže to focení byl docela boj. Bohužel mi přijde, že fotky vyfocené foťákem jsou takové jakože RETRO. Jsou jakoby do modra. 

Já jsem teda strašnej FILTROMIL. Takže vše projíždim filtrama a upravuju jas, barvu přidávám texty k fotkám a tak. Vše fotím milionkrát a mažu a vybírám tu nej fotku. Takže focení přímo Zoemini S mě moc neoslovilo. :( Což jsem docela smutná a zklamaná. Navíc když fotku foťákem vyfotím, tak mi hned vyjede. Nemám možnost si vybrat zda se povedla a zda jí chci nebo ne. Prostě vyjede i nepovedená - třeba když se děti pohnou :( Což je pak k nepoužití, žejo, vyhozených 14 Kč :(

Navíc v krabičce s foťákem není návod, co co znamená. Tudíž jsem musela zkoušet. Je tam i tlačítko, které tisk opakuje. Takže nepovedená fotka se mi vytiskla hned 2x :( :D Paráda. Takže kvalita fotky přímo z foťáku je bohužel nic moc :( Čekala jsem víc. Je pravda, že jsem na fotky fakt dost náročná. Do foťáku se vloží 10 ks fotopapíru. U foťáku je 10 ks papíru v krabičce. Vše jsem si pak nakonec našla na YouTube a podle videí jsem to studovala. 

Naštěstííííí... Stáhla jsem si APPku, která se jmenuje CANON MINI PRINT. Ta si s foťákem rozumí. :D UFFF!!! Takže musim říci, že jsem využívala spíše tak, že jsem vyfotila něco na telefon (mám iPhone 8Plus), fotku jsem upravila podle potřeby a potom vytiskla. S tím už jsem byla hooodně spokojenááááá!!!

Vedu dětem deník a tak se mi tam fotky a tento rozměr fotek bude hodit. JUCH!!!!

Musím říct, že to kouzlo, že z foťáku vyjede fotografie do 30 sekund je skvělý!!! Neni potřeba žádného inkoustu a fotky se dají HNED NALEPIT! Což je skvělý plus. Znamená to, že nemusím řešit žádný růžky, ze kterých pak ty fotky vypadávají. 

Když je vyfotím na telefon, převedu do APPky CANON MINI PRINT, tak si tam fotku mohu upravit. Přidat nespočet nálepek, textů, filtrů a jsou k dispozici i rámečky. Což už je moje gusto. Telefon a foťák se propojí pomocí Bluetooth. Plusem je, že Zoemini je i tiskárna a tím pádem mám fotku hned a nemusím běhat po městě a fotky vyvolávat. Nemusím na ně prostě čekat, mám je hned. Nemusím do Zoemini doplňovat žádný inkoust. Fotku mohu ihned nalepit. Synkovi se foťák velice líbí. Myslí si, že je kouzelný, když se tiskne fotka, která hned vyjede. Fotky mají super rozměr. Takže vyfotíme něco i pro babičku a dědu, aby měli něco do peněženky na chlubení vnoučatama. :D

Mám foťák v plánu dál testovat a to na fesťáku, na který se s manželem chystáme. To si myslím, že se ujme velice. Pak sem i na INSTA, kde jsem jako TRIPLEMOTHER určitě hodím post. DĚKUJI koníkovi za možnost testování insta foťáčku, který je pro nás krásným dárkem a hlavně za fotky, které díky němu máme do alba, které zvěční mé děti a okamžiky pro nás důležité.

#test_canon3 #recenze #zkusenosti_zoeminis

Testování selfie foťáčku Canon Zoemini S

Bylo jedno červnové pondělí a nestálo za nic. Děti od rána zlobily, co se mohlo, to se pokazilo. Nic nebylo, jak má být. A po obědě mi přišla zpráva od Modrého koníka. Byli jsme vybráni na testování od Canonu. V tu chvíli bylo vše zapomenuto. Den se rozsvítil a já měla neskutečnou radost.

O týden později dorazil balíček. Netrpělivě jsem na něj čekala a hned rozbalila. V balíčku na mě čekalo překvapení v podobě samotného foťáku ve zlatorůžové barvě a dvou balíčků náhradních papírů (každý balíček má 50 ks). Papíry jsou skvělé v tom, že z druhé strany jsou samolepící. Na výrobu alb ideální 🙂 Fotečky jsou menší, než jak jsme zvyklí. Rozměr je 5 x 7,6 cm.

Foťák má krásný desing, je lehoučký. Kolem objektivu je selfie zrcátko s vyznačeným obdélníčkem velikosti fotky pro snadnější pořizování selfie. Kolem zrcátka je 8 LED kontrolek pro lepší osvětlení. Hned jsem si do něj vložila i micro SD kartu, tak se mi fotky ukládají i na pozdější možnost úpravy v PC. Bohužel jsem narazila i na nějaké nevýhody. Nejvýhodnější balíček papírů stojí 699 Kč/50 ks. To je 14 Kč/1 ks.

Foťák nemá žádný displej, a co vyfotíte, to se vám i okamžitě začne tisknout. Já takto „vyplítvala“ několik papírů úplně zbytečně. Fotím moc ráda, ale než mám fotku, se kterou jsem spokojená, dost často to chce několik pokusů nebo nějakou tu malou úpravu. Jenže v tomto případě to nejde. Děti se mi často pohnuly ve chvíli, kdy jsem stiskla spoušť. A tak je fotka vlastně k ničemu ☹ 

                                                    Foceno večer s použitím "blesku"

Kvalita fotek taky není 100%. Barva je velmi podobná fotkám z mého dětství. Je to instantní fotoaparát, který funguje na principu bezinkoustového tisku. Barvy jsou sice trochu jiné, ale zase máte jistotu, že vám nedojde v tiskárně barva. Takže má i svá pozitiva 😉 Pokud máte dostatečné světlo, fotky jsou ve výsledku (docela) pěkné.

V balení jsem nenašla návod. A jsem člověk zvídavý, tak jsem musela zjistit, co všechno foťák umí. Našla jsem jedno tlačítko, o kterém jsem netušila, co dělá. Zmáčkla jsem ho a … znovu se mi vytiskla fotka, kterou jsem chvíli předtím vyfotila. Je super, že tam je tato možnost. Později jsem ji hojně využívala, ale bohužel v tuto chvíli jsem měla v ruce dvakrát fotku, která rozhodně povedená nebyla. Škoda dalšího papírku.

ALE abych si jen nestěžovala – VELKOU výhodou je, že foťáček funguje i jako externí tiskárna. Je možné si do mobilu stáhnout aplikaci Canon Mini Print. Aplikace umožňuje úpravy fotek, dopisování textů, přidávání různých samolepek, vytvořit koláž a spoustu dalšího. To znamená, že pokud se vyfotíte na mobil, vyberete si tu nejpovedenější fotku a pošlete přes Bluetooth do tiskrány a za pár vteřin máte fotku v ruce. 🙂

Díky aplikaci si můžete fotku i rozdělit. Vytiskne se na 4 nebo 9 samostatných fotek a po složení máte mnohem větší formát. Zkoušela jsem rozdělení na 4 fotky. Výsledná fotka má rozměr 10 x 15,2 cm. (Opět ale narážíme na cenu jednotlivých papírů, jelikož taková fotka vyjde na 56 Kč).

Testování jsme se ujali opravdu poctivě. Zkoušela si to dcera (5 let). Ta byla nadšená, že se mohla sama vyfotit a rovnou se jí to i vytisklo.

Při návštěvě pradědy jsme okamžitě vytáhli foťák a udělali mu další fotečku s pravnoučaty. Z každé fotky má vždy velkou radost. Ale trvá, než mu ji doručíme. Takto ji měl hned a byl moc rád. 🙂

A taky jsme ten víkend byli na oslavě 5. narozenin kamaráda. Tam jsme fotili o sto šest. Jeho maminka měla obrovskou radost, že má památku hned.

Letos jedeme po nějaké době zase k moři. Konečně budu mít na rodičovské dovolené tu slibovanou dovolenou. Už před dvěma měsíci jsem si pořídila cestovní deník, který mám v plánu během dovolené tvořit. Tento foťák 2v1 si k nám našel cestu v tu pravou chvíli. Díky němu pojedu z dovolené a budu mít už vzpomínky pěkně uchované na papíře.

Děkuji firmě Canon za možnost testovat. Sice jsem narazila na několik negativ. Ale ve finále jsem moc ráda za tuto možnost a vím, že si u nás v rodině své místo našel (ačkoliv v podstatě jen jako externí tiskárna).

#test_canon3 #recenze #zkusenosti_zoeminis

Jak u mě (ne)obstál Canon Zoemini S?

Jsem nadšenec do focení - spoustu let jsem stála před objektivem a teď se pomaloučku polehoučku přesouvám na druhou stranu a strašně mě to baví. Dny, kdy nevyfotím žádnou fotku, by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Prostě to miluju. Když se objevilo testování foťáku Zoemini S od Canonu, mé srdce začalo tlouct rychleji a hlasitěji🙂 Značku Canon mám totiž opravdu moc ráda a je pro mě zárukou kvality - mou “nejcennější” věcí je zrcadlovka Canon EOS s několika objektivy a všechny tiskárny v naší domácnosti také nesou jméno této značky. To myslím pro začátek stačí, všichni jste určitě pochopili, že jsem o tohle testování moc stála. A ono to vyšlo. Chci opravdu moc poděkovat týmu Modrého koníka, který mi umožnil osahat si další foťák a vyzkoušet zase něco úplně jiného.

Zoemini je fešák. Vyrábí se ve třech barvách (černé, bílé a růžové) a přiznám se, že jsem si moc přála růžovou variantu, která by mi perfektně ladila k mobilu. Po rozbalení balíčku jsem zjistila, že ten můj testovací parťák je bělouš. Nevadí. Foťák má moc hezký design a přestože je vlastně velmi jednoduchý, vypadá skvěle. Ne nadarmo se prostě říká, že v jednoduchosti je krása. Zoemini je malý a lehoučký foťák a k jeho vzhledu nemám jedinou výhradu, ba naopak. Moc se mi líbí.

Jako první mě nemile překvapilo to, že k foťáku nebyl absolutně dodaný žádný návod. Snažila jsem se jej vygooglit, ale marně. Nezbylo tedy, než se do prozkoumání pustit sama. Neříkám, že je ovládání nějak těžké, ale myslím, že návod by bodnul🙂

Co mě však šokovalo, je absence displeje. Jsem máma. Jsem detailistka. Jsem perfekcionalistka. A jsem hodně náročná na své výrazy na fotce. Ze všech těchto důvodů proto potřebuji nafotit více fotek stejného obsahu a až poté si vybrat ten nejlepší záběr, se kterým budu nadále pracovat. Zde mám ovšem smůlu a hned se dozvíte proč.

Dva v jednom

Zoemini S totiž není jen foťák. Zoemini je také malá přenosná tiskárna fotek. Cokoliv na tomto foťáku vyfotíte, to se rovnou vytiskne. I když víte, že vám dítě zdrhlo ze záběru. I když víte, že jste se zrovna zatvářila jak psychopat. I když vám před foťákem projde cizí osoba. Každičká vyfocená fotka se prostě vytiskne a to mi bohužel vůbec nevyhovuje.

Přiznám se vám, že nejsem zrovna technicky zdatný jedinec, který by se vyznal ve výdobytcích moderní techniky a rozuměl tomu PROČ, CO a JAK. Moje očekávání tak mohou někomu připadat třeba i směšná. Nevím, zda konkurenční výrobky nabízejí něco jiného, ale mně by vyhovovalo, pokud by měl foťák tohoto typu displej, kde bych si mohla vybrat pouze povedené fotky a ty pak vytisknout.

Není to totiž levná sranda…

Nyní se dostávám k tématu, které vás určitě bude zajímat - a to k penězům. Samotný přístroj pořídíte za cenu kolem 4 100 - 4 400 Kč. Abyste ho však mohli plně využívat, musíte si koupit také speciální fotografický papír. A ten není vůbec levný. Pokud se vám pak párkrát vytiskne nepovedená fotka, může vás to docela naštvat. A myslím, že asi všechny mámy menších dětí vědí, jaký kumšt bývá je hezky vyfotit - tu zavřené oči, tu hrozný výraz, tu otočená hlava či dokonce dítě zdrhající ze záběru.

Jeden snímek vás vyjde nejlevněji na 13,80 Kč - a to ještě v případě, že zakoupíte to nejvýhodnější balení. Ve srovnání s klasickými fotkami se jedná o poměrně vysokou částka. Fotografie od Zoemini jsou navíc výrazně menší než stará známá klasika. Výhodou je pak to, že tiskárna funguje na principu zahřívání speciálního papíru a nemusíte tedy nikdy kupovat a řešit náhradní náplň do tiskárny.

Fotka hned

Jako velkou výhodu vidím to, že vyfocenou fotku máte během malé chvilky u sebe. U nás toto nejvíc ocenily děti. Hrozně je to bavilo. Fotopapír, na který se fotky tisknou, může fungovat i jako samolepka, takže fotku můžete hned klidně nalepit do fotoalba, či kamkoliv se vám zamane.

A teď to nejdůležitější - kvalita fotek

Zde musím s ohromným politováním konstatovat, že s kvalitou fotek vyfocenými Zoemini nejsem vůbec spokojená. Barvy neodpovídají skutečnosti a při jakémkoliv světelném nedostatku jsou fotky velice tmavé. Pokud fotíte za vynikajících podmínek, nejsou výsledné fotky úplně špatné, ale… Není to prostě ono.

Zde chci znovu upozornit na to, že jsem na fotky opravdu náročný zákazník a jsem zvyklá na kvalitní fotky. I hlavním kritériem pro výběr mobilu je pro mě skvělý foťák. Pokud nejste zvyklé na vysokou úroveň fotek, budete možná spokojené. Za sebe musím říct, že mi fotky vyfocené Zoemini přijdou jako těžké retro - v tom špatném slova smyslu.

Slíbila jsem srovnávačku - takže tady je máte - pro lepší představu si fotky zvětšete, ale bohužel nahráním na koníka se hodně komprimuje kvalita fotek, ve skutečnosti to také vypadá úplně jinak :( Nicméně věřím, že pro představu a srovnání toto bohatě stačí.

1. fotka - vytištěný snímek ze Zoemini S

2. fotka - neupravená fotka z mobilu Huawei P20 Lite

3. fotka - neupravená fotka ze zrcadlovky Canon EOS 600D - objektiv 50 mm, manuální režim

Naštěstí vám Zoemini vytiskne i fotky z jiných zařízení

O pár řádků výše jsem se zmínila o tom, že Zoemini funguje i jako tiskárna. Jako velké plus vidím to, že si s ním můžete propojit třeba svůj telefon (přes Bluetooth) a vytisknout si jakýkoliv obrázek - stačí si zdarma stáhnout aplikaci Canon Mini Print.

V této aplikaci si můžete s fotkami i “pohrát”, použít filtry, rámečky, samolepky, atd. Zde jsem spokojená moc. Vytisknuté fotky jsou najednou krásně ostré, barevné, plné detailů, atd. Prostě pecka. Jediné, co bych mohla malinko vytknout je ne zcela odpovídající tisk červené barvy. Po vytisknutí více snímků se začne tiskárna zahřívat a musíte jí dát pauzu. Po tisku 9. fotky mě foťák přímo upozornil, že ho mám nechat odpočinout. 

Super vychytávka, bohužel ale po někoho jiného...

Z testování Zoemini S mi přijde, že asi nejsem vhodná cílovka tohoto produktu. Za mě je u foťáku nejpřednější kvalita fotek. Na ničem jiném mi nijak zásadně nezáleží. Ocením hezký vzhled a váhu foťáku, ale rozhodně ne na úkor kvality fotek. Když si vzpomenu sama na sebe v pubertálním období, je mi jasné, že tenkrát bych pro foťák, ze kterého mi hned vyleze fotka a má kruhové zrcátko pro vynikající selfie, lidově řečeno vraždila. Pevně věřím, že i přes mou spíše negativní recenzi si tenhle foťáček své příznivce najde. Odhaduji ale, že to budou spíše nenároční uživatelé z řad mladých a dospívajících. 

I když moje recenze rozhodně není pozitivní, značce Canon zůstanu věrná i nadále, protože mé další zkušenosti jsou jen skvělé. Pokud neznáte, mohu vám opravdu doporučit tiskárnu fotek Canon Selphy, která vám vytiskne dokonalé fotky v kvalitě špičkových fotolaboratoří.

PS: Už mockrát jsem na Koníkovi četla nářky na to, že všechny recenze jsou vždy jen pozitivní a negativní ani být nemohou. Myslím, že (nejen) můj článek tento mýtus vyvrátil. Každá testující píše opravdové hodnocení a rozhodně nedostáváme žádné pokyny, jak máme výrobek hodnotit. I když upřímně mám teď trošku strach, že jsem na Koníkovi s testováním na věky věků skončila 🙂

#test_canon3 #recenze #zkusenosti_zoeminis

Jak u mě (ne)obstál Canon Zoemini S?

Jsem nadšenec do focení - spoustu let jsem stála před objektivem a teď se pomaloučku polehoučku přesouvám na druhou stranu a strašně mě to baví. Dny, kdy nevyfotím žádnou fotku, by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Prostě to miluju. Když se objevilo testování foťáku Zoemini S od Canonu, mé srdce začalo tlouct rychleji a hlasitěji🙂 Značku Canon mám totiž opravdu moc ráda a je pro mě zárukou kvality - mou “nejcennější” věcí je zrcadlovka Canon EOS s několika objektivy a všechny tiskárny v naší domácnosti také nesou jméno této značky. To myslím pro začátek stačí, všichni jste určitě pochopili, že jsem o tohle testování moc stála. A ono to vyšlo. Chci opravdu moc poděkovat týmu Modrého koníka, který mi umožnil osahat si další foťák a vyzkoušet zase něco úplně jiného.

Zoemini je fešák. Vyrábí se ve třech barvách (černé, bílé a růžové) a přiznám se, že jsem si moc přála růžovou variantu, která by mi perfektně ladila k mobilu. Po rozbalení balíčku jsem zjistila, že ten můj testovací parťák je bělouš. Nevadí. Foťák má moc hezký design a přestože je vlastně velmi jednoduchý, vypadá skvěle. Ne nadarmo se prostě říká, že v jednoduchosti je krása. Zoemini je malý a lehoučký foťák a k jeho vzhledu nemám jedinou výhradu, ba naopak. Moc se mi líbí.

Jako první mě nemile překvapilo to, že k foťáku nebyl absolutně dodaný žádný návod. Snažila jsem se jej vygooglit, ale marně. Nezbylo tedy, než se do prozkoumání pustit sama. Neříkám, že je ovládání nějak těžké, ale myslím, že návod by bodnul🙂

Co mě však šokovalo, je absence displeje. Jsem máma. Jsem detailistka. Jsem perfekcionalistka. A jsem hodně náročná na své výrazy na fotce. Ze všech těchto důvodů proto potřebuji nafotit více fotek stejného obsahu a až poté si vybrat ten nejlepší záběr, se kterým budu nadále pracovat. Zde mám ovšem smůlu a hned se dozvíte proč.

Dva v jednom

Zoemini S totiž není jen foťák. Zoemini je také malá přenosná tiskárna fotek. Cokoliv na tomto foťáku vyfotíte, to se rovnou vytiskne. I když víte, že vám dítě zdrhlo ze záběru. I když víte, že jste se zrovna zatvářila jak psychopat. I když vám před foťákem projde cizí osoba. Každičká vyfocená fotka se prostě vytiskne a to mi bohužel vůbec nevyhovuje.

Přiznám se vám, že nejsem zrovna technicky zdatný jedinec, který by se vyznal ve výdobytcích moderní techniky a rozuměl tomu PROČ, CO a JAK. Moje očekávání tak mohou někomu připadat třeba i směšná. Nevím, zda konkurenční výrobky nabízejí něco jiného, ale mně by vyhovovalo, pokud by měl foťák tohoto typu displej, kde bych si mohla vybrat pouze povedené fotky a ty pak vytisknout.

Není to totiž levná sranda…

Nyní se dostávám k tématu, které vás určitě bude zajímat - a to k penězům. Samotný přístroj pořídíte za cenu kolem 4 100 - 4 400 Kč. Abyste ho však mohli plně využívat, musíte si koupit také speciální fotografický papír. A ten není vůbec levný. Pokud se vám pak párkrát vytiskne nepovedená fotka, může vás to docela naštvat. A myslím, že asi všechny mámy menších dětí vědí, jaký kumšt bývá je hezky vyfotit - tu zavřené oči, tu hrozný výraz, tu otočená hlava či dokonce dítě zdrhající ze záběru.

Jeden snímek vás vyjde nejlevněji na 13,80 Kč - a to ještě v případě, že zakoupíte to nejvýhodnější balení. Ve srovnání s klasickými fotkami se jedná o poměrně vysokou částka. Fotografie od Zoemini jsou navíc výrazně menší než stará známá klasika. Výhodou je pak to, že tiskárna funguje na principu zahřívání speciálního papíru a nemusíte tedy nikdy kupovat a řešit náhradní náplň do tiskárny.

Fotka hned

Jako velkou výhodu vidím to, že vyfocenou fotku máte během malé chvilky u sebe. U nás toto nejvíc ocenily děti. Hrozně je to bavilo. Fotopapír, na který se fotky tisknou, může fungovat i jako samolepka, takže fotku můžete hned klidně nalepit do fotoalba, či kamkoliv se vám zamane.

A teď to nejdůležitější - kvalita fotek

Zde musím s ohromným politováním konstatovat, že s kvalitou fotek vyfocenými Zoemini nejsem vůbec spokojená. Barvy neodpovídají skutečnosti a při jakémkoliv světelném nedostatku jsou fotky velice tmavé. Pokud fotíte za vynikajících podmínek, nejsou výsledné fotky úplně špatné, ale… Není to prostě ono.

Zde chci znovu upozornit na to, že jsem na fotky opravdu náročný zákazník a jsem zvyklá na kvalitní fotky. I hlavním kritériem pro výběr mobilu je pro mě skvělý foťák. Pokud nejste zvyklé na vysokou úroveň fotek, budete možná spokojené. Za sebe musím říct, že mi fotky vyfocené Zoemini přijdou jako těžké retro - v tom špatném slova smyslu.

Slíbila jsem srovnávačku - takže tady je máte - pro lepší představu si fotky zvětšete, ale bohužel nahráním na koníka se hodně komprimuje kvalita fotek, ve skutečnosti to také vypadá úplně jinak :( Nicméně věřím, že pro představu a srovnání toto bohatě stačí.

1. fotka - vytištěný snímek ze Zoemini S

2. fotka - neupravená fotka z mobilu Huawei P20 Lite

3. fotka - neupravená fotka ze zrcadlovky Canon EOS 600D - objektiv 50 mm, manuální režim

Naštěstí vám Zoemini vytiskne i fotky z jiných zařízení

O pár řádků výše jsem se zmínila o tom, že Zoemini funguje i jako tiskárna. Jako velké plus vidím to, že si s ním můžete propojit třeba svůj telefon (přes Bluetooth) a vytisknout si jakýkoliv obrázek - stačí si zdarma stáhnout aplikaci Canon Mini Print.

V této aplikaci si můžete s fotkami i “pohrát”, použít filtry, rámečky, samolepky, atd. Zde jsem spokojená moc. Vytisknuté fotky jsou najednou krásně ostré, barevné, plné detailů, atd. Prostě pecka. Jediné, co bych mohla malinko vytknout je ne zcela odpovídající tisk červené barvy. Po vytisknutí více snímků se začne tiskárna zahřívat a musíte jí dát pauzu. Po tisku 9. fotky mě foťák přímo upozornil, že ho mám nechat odpočinout. 

Super vychytávka, bohužel ale po někoho jiného...

Z testování Zoemini S mi přijde, že asi nejsem vhodná cílovka tohoto produktu. Za mě je u foťáku nejpřednější kvalita fotek. Na ničem jiném mi nijak zásadně nezáleží. Ocením hezký vzhled a váhu foťáku, ale rozhodně ne na úkor kvality fotek. Když si vzpomenu sama na sebe v pubertálním období, je mi jasné, že tenkrát bych pro foťák, ze kterého mi hned vyleze fotka a má kruhové zrcátko pro vynikající selfie, lidově řečeno vraždila. Pevně věřím, že i přes mou spíše negativní recenzi si tenhle foťáček své příznivce najde. Odhaduji ale, že to budou spíše nenároční uživatelé z řad mladých a dospívajících. 

I když moje recenze rozhodně není pozitivní, značce Canon zůstanu věrná i nadále, protože mé další zkušenosti jsou jen skvělé. Pokud neznáte, mohu vám opravdu doporučit tiskárnu fotek Canon Selphy, která vám vytiskne dokonalé fotky v kvalitě špičkových fotolaboratoří.

PS: Už mockrát jsem na Koníkovi četla nářky na to, že všechny recenze jsou vždy jen pozitivní a negativní ani být nemohou. Myslím, že (nejen) můj článek tento mýtus vyvrátil. Každá testující píše opravdové hodnocení a rozhodně nedostáváme žádné pokyny, jak máme výrobek hodnotit. I když upřímně mám teď trošku strach, že jsem na Koníkovi s testováním na věky věků skončila 🙂

#test_canon3 #recenze #zkusenosti_zoeminis