Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Zkušenosti s Colvia

konik_testuje10.3.2021

10 maminek a jejich mrňousů si posvítilo na produkty Colvia s obsahem COLOSTRA. Splnily očekávání maminek? Přečtěte si, jak dopadlo testování dětské výživy, pleťového krému a dětského krému.😉

Colvia

Co jsme testovali

Výrobky Colvia, které jsme testovali, využívají pozitivní účinky COLOSTRA na lidský organismus. Colostrum působí příznivě na podporu imunity, pomoc při alergiích, oddalování projevů stárnutí, regeneraci organismu, aktivní způsob života či prevenci při onemocněních. Tato společnost s českými kořeny se snaží nabídnout na domácím trhu vysokou světovou kvalitu za ceny přístupné českému zákazníkovi. Výroba podléhá přísným kritériím kvality, přičemž jsou v celém procesu zpracování COLOSTRA prováděny kontroly kvality podle zpracovaných předpisů a norem. Samozřejmostí je společenská odpovědnost a ohleduplnost vůči okolí, přírodě a životnímu prostředí.

Jelikož myslíme nejen na dětičky, ale i na maminky, testovali jsme hned několik druhů produktů.

DĚTSKÁ VÝŽIVA

Začneme těmi nejdůležitějšími - našimi nejmenšími. Celá řada mléčné stravy pro děti využívá všechny příznivé účinky COLOSTRA a přispívá tak ke zdravému vývoji dítěte. Jsou bez obsahu palmového oleje, jakékoli jiné rostlinné složky nebo jiných cizích přísad a plnidel.

POČÁTEČNÍ SUŠENÁ MLÉČNÁ KOJENECKÁ VÝŽIVA V PRÁŠKU pro výživu kojenců od narození do 6. měsíce života, nemohou-li být kojení, a POKRAČOVACÍ SUŠENÁ MLEČNÁ VÝŽIVA V PRÁŠKU pro výživu nemluvňat po 6. měsíci života. Mléčná výživa Colvia pro děti obsahuje bovinní (kravské) colostrum. Jedná se o kravské mateřské mléko, které se svým složením i vlastnostmi podobá mateřskému mléku lidskému. Optimálně zvolené složení, obsah vápníku, vitamínů a minerálních látek má pozitivní vliv na zdravý vývoj dítěte.

DĚTSKÝ KRÉM

Tento dětský krém se postará o citlivou a jemnou pokožku vaší malé ratolesti. Obsahuje colostrum a ghí máslo, díky čemuž má příznivé účinky při prevenci před opruzeninami. Proto je vhodný na ochranu citlivé dětské pokožky nejen v oblastech pod plenkami, ale i na jiných místech, kde dochází k zarudnutí a podráždění pokožky.

PLEŤOVÝ KRÉM

Nezapomínáme ani na vás, maminky. Pro vás tu máme pleťový krém s COLOSTREM a ghí máslem, který regeneruje pokožku, chrání ji a zvláčňuje. Je určen pro každodenní použití a je vhodný pro všechny typy pleti, čili i pro osoby s citlivou pokožkou.
Důležité upozornění!!!


Kojení je nejpřirozenější a nejlepší způsob výživy dítěte a mělo by probíhat tak dlouho, jak je to možné. Před zahájením přikrmování dítěte pomocí počátečního mléka COLVIA pro děti se poraďte s dětským lékařem, nebo osobou kvalifikovanou v oblasti farmacie, výživy lidí nebo péče o matku a dítě.


---

Colvia

Dnešním dnem jsme se dostali skoro na dno plechovky, a tím pádem končí i naše testování počátečního mléka Colvia do 6 měsíců. Takže je čas na závěrečnou recenzi. 

V první řadě moc se Soničkou děkujeme Modrému koniku za možnost testování. 

A teď k věci... Budeme i nadále pokračovat s mlékem colvia? 

Mléko je chuťově velmi dobré, a Soničce chutná. Pouze se vzteka při ucpavani savičky, jelikož je mléko velmi hutné a celkem dost rychle se sráží. 

Každopádně co bych vytknula je hledání průsvitné odměrky na dně plechovky. 

Příprava v noci je o něco málo delší a komplikovanější než jsme měli doposud s mlékem které jsme používali. Jelikož voda musí být vážně hodně teplá, aby se mléko rozpustilo, a pak následně zase ochladit, aby ho mohla malá pít. Byla jsem zvyklá mléko ohřívat na teplotu, do které jsem dala prášek a rovnou jsem mohla podávat. Tohle mě celkem zklamalo, protože v noci z takové přípravy vážně nadšená nejsem.

Když tohle všechno shrnu tak výživa Colvia je dobrá, ale má i zápory, které jsou dosti nepraktické jak pro mě , tak pro miminko. Takže jestli s počáteční výživou Colvia budeme pokračovat? Bohužel nebudeme. Určitě někdy v budoucnu bych ráda zkusila ostatní výrobky této značky, a třeba i někdy počáteční výživu 6-12 měsíců, ale právě teď pokračovat nebudeme.

Ještě jednou moc děkujeme modremu koniku za příležitost. ❤️

#test_colvia #recenze #zkusenosti_colvia

Konečně to pravé mlíčko?

Měli jsme s Matějem možnost otestovat počáteční sušenou mléčnou výživu od firmy Colvia, COLVIA PRO DĚTI. Colvia vyniká tím, že vyrábí produkty s vysokým obsahem kravského colostra neboli mleziva. Mlezivo je první tekutina, kterou miminko, ať už lidské či zvířecí, dostává od své maminky při kojení. Obsahuje mnoho vitamínů, minerálů, protilátek, růstových faktorů a všeho, co organismus (primárně) miminka potřebuje. Než se pustím do psaní recenze, chtěla bych moc poděkovat Modrému koníku a firmě Colvia za tuto příležitost. 

Asi bych začala tím, kdo jsem já, a kdo je Matěj. Jsem úplně obyčejná maminka, která si plánovala plné kojení aspoň rok; po prvotním šoku, že kojení není samozřejmost, alespoň půl roku. Bohužel to nevyšlo a já musela postupně přestat kojit. S kojením jsem měla problém prakticky od porodu, nakonec jsem kojila (jen) něco málo přes čtyři měsíce. Přechod na UM byl rovněž těžší, malému mléko buď nechutnalo nebo měl problémy s bříškem či zácpu. Právě proto jsem byla ráda, že jsem mohla poznat mléko, které jsem neznala a zkusit, zdá malému bude vyhovovat. Toť vše o nás a přejděme k hodnocení mléka.

Technická stránka

Firma Colvia, ať už to dle jména zní nebo ne, je česká firma, která se snaží v rámci svých možností spolupracovat také s českými firmami, a tím podporovat český trh. Rovněž se při své práci snaží šetřit životní prostředí. Někdo by mohl namítat, že využívání něčeho, pro mládě tak důležitého, nemůže být v souladu s přírodou a malé telátko tím přichází o tuto zázračnou tekutinu. Colvia však slibuje, že do svých přípravků používá pouze colostrum, které již telátko nezpotřebuje. Tyto informace mám vyčtené z jejich stránek colvia.cz, ale teď už k mojim vlastním poznatkům.

Hned na první pohled zaujme velikost dózy a praktické 900g balení. Po otevření jsem byla překvapená texturou, vůní i chutí. Mléko je po všech stránkách totožné, nebo minimálně velmi podobné, klasickému sušenému kravskému mléku. Ačkoliv je v plechovce dostatek volného místa pro uchycení odměrky, byla bohužel vložená přímo v prášku a těžko dohledatelná. Poprvé jsem viděla odměrku bez dírek a ačkoliv tento problém není těžké vyřešit, je to drobné mínus. Mléko je velmi prášivé, což ve spojení s absencí dírky v odměrce ztěžuje dávkování a dělá nepořádek. 

Co se složení týče, tak se musím přiznat, že až na základní věci, se ve složení mlék neorientuji, ale s tím co znám musím říct, že jsem se složením mléka spokojená. Když opomenu colostrum, jako významnou složku mléka, vyzdvihla bych zejména to, že mléko neobsahuje palmový tuk, jediný tuk, který COLVIA PRO DĚTI obsahuje, je mléčný tuk, takže se opravdu snaží co nejvíce se přiblížit mateřskému mléku. Mléko podle složení neobsahuje nic víc než kravské mléko, syrovátku, mléčný tuk a kravské colostrum. Z látek obsažených v mléce bych jmenovala například vitamín D, vápník, růstové faktory a protilátky, běžně se vyskytujících v mateřském mléku.

Cena mléka je přívětivá, hlavně vzhledem k velikosti balení. Co mě mrzí je, že se dá mléko objednat pouze na oficiálních stránkách výrobce. Na druhou stranu když jsem objednávala tři dózy mléka (cca měsíční zásoba), měla jsem poštovné zdarma a dva balzámy na rty s colostrem k tomu jako dárek a ještě tester pleťového krému, který poslali jako pozornost, z čehož jsem měla velkou radost. Navíc vám mléko přijde až domů a ušetříte čas. Balíček přišel rychlostí blesku, večer jsem objednala, ráno přišlo potvrzení objednávky a druhý den dopoledne zvonil kurýr s balíčkem. Ještě bych vyzdvihla to, že byl balíček vyplněn starým kartonem, což je šetrné pro přírodu.

Zkušenosti se samotným mlékem

Při první přípravě mléka mě zaskočilo pár věcí. Na dóze není tabulka s průměrným množstvím mléka, které dítě vypije v určitých měsících života (snad mě chápete). I když se na dóze píše, že množství mléka se může přizpůsobovat individuálním potřebám dítěte, tak mě, když malý přecházel na UM, tabulka velmi pomohla a myslím, že to tak má více maminek.

Další věcí je samotné mléko. Mléko se bohužel hrozně těžko míchá a mírně hrudkuje. Podle návodu, se má voda převařit a schladit na 50°C, což je velmi vysoká teplota na mléko. Až po rozmíchání se může ochladit na požadovanou teplotu. Je to složitější postup, ale bohužel, jinak je fakt boj prášek rozmíchat. Docela dost pění, ale jde o pěnu, která je velmi hutná a malý měl problém ji vysát. Pěna připomíná tuk a na jazyku po něm zůstává bělavý povlak. Chuťově je však mléko opravdu výborné, sladké a jak jsem již psala, chuťově velmi podobné klasickému mléku, připravenému ze sušiny. Malému rovněž velmi chutnalo, a to je Matěj, co se týče mléka, velký gurmán. Hned po pár dnech se z našeho věčně nešťastného prcka stalo veselé miminko. Zmizela zácpa a nezaregistrovali jsme žádné bolení bříška nebo prdíky. Nejspíš díky tomu, že je mléko hutné, tak si malý vůbec, nebo úplně minimálně, ublinkával. Mléko je velmi syté a Matěj po něm spal celou noc (cca 8-9 hodin).

Sečteno a podtrženo: příprava mléka není zrovna nejpohodlnější, ale malý je s mlékem spokojený a to je přeci nejdůležitější. Jsem ráda, že jsem měla možnost poznat mléko, které bych jinak neměla šanci poznat a nejspíš bych si ho sama od sebe neobjednala. Chápu, že každé miminko je jiné a každému vyhovuje něco jiného, ale za sebe musím říct, že budu nejspíš objednávat dále.

Přeji krásné dny a pevné zdraví.

Zdraví a mává Monika a Matěj 💛💙
#test_colvia #recenze #zkusenosti_colvia

Malá Dianka a mlíčko Colvia

Ahoj kamarádi! Omlouvám se za zpoždění, ale moji tiskové mluvčí nebylo dobře, tak se ze svou recenzí ozývám až teď. 

Tohle výborný mlíčko musíte ochutnat všichni😋! 

Dorazilo k nám bleskurychle a super zabalené v krabici. Samotné mlíčko je bílý prášek, vůní připomínající kravské sušené mléko, který je uzavřen v plechovce. Jediným mínusem, který jsem postřehla počas celého testovaní je schovávaná s odměrkou a následní vyklepavaní mlíčka z odměrky. Chtělo by to nějaké uchycení, ať se nemusíte hrabat v mlíčku a hledat ji. A možná i dírku v odměrce pro snadnější dávkování😉. 

Na jednu dávku (150 ml) tohoto lahodného bílého moku je potřeba rozpustit 5 odměrek prášku. Rozpouští se rychle, nehrudkuje a já ho pak stáhnu na ex jedna dvě. Navíc mně po něm nebolí bříško, nezvracím a mé bobky v plínce jsou taky v cajku 😊. 

Pozor, pozor chutná i maminkám! Takže bacha ať vám nezačne mlíčko mizet 😱. 

Moje maminka mně ještě kojí a na radu paní doktorky mlíčkem přikrmuje. Bála se, že po tak výtečném mlíčku z lahvičky už nebudu chtít to její, ale já prostě baštím všechno.

Takže plným bříškům zdar a mějte se krásně!

Vaše Dianka

#test_colvia #recenze #zkusenosti_colvia

COLVIA

Dcera měla možnost vyzkoušet mléko od značky Colvia, které je obohaceno kolostrem. 

Prvotní dojem, byl skvělý! Mléko krásně voní, je hutné. A co bych opravdu chtěla napsat je to, že chuť je naprosto výborná! Chválím i balení. Je v plechové dóze, takže se vám při cestách nezmuchlá jako papírová krabice.

Co se mi nelíbí je to, že odměrku jsem našla úplně vespod nádoby, takže rozhodne by to chtělo, aby odměrka byla přidělána na víku.

Mléko musíte dělat opravdu horkou vodou a poté ochladit. Já osobně si nejdřív ohřeju vodu a nechávám trochu vychladnout a až poté dávám do lahvičky s mlíčkem. Což u tohoto mléka rozhodne nedoporučuji, jinak se vám nerozpustí.

Co je (doufám, že zatím) za mne ještě mínus je to, že nejde sehnat nikde jinde, než na jejich stránkách.

Cena bych řekla je teda super. Mléko stojí 370,- / 900g.

Za nás velká spokojenost, až tedy na pár drobností.

O mléku jsem nahrála i video, které naleznete v biu na mém Instagramu - @to_ba_rodinka

#test_colvia #recenze #zkusenosti_colvia

Testování COLVIA

Čas se nachýlil a já si sedla k počítači, abych shrnula naše pocity z pokračovací umělé výživy Colvia.

Na toto testování jsem se moc těšila. Mám roční holčičku, která je do teď kojená, ale kojení mě začíná zmáhat. Říkala jsem si, že postupný přechod na UM by byl fajn.

Vše šlo podle plánů, do testování nás vybrali, zásilka brzy došla, máma pochopila návod, jak umělé mléko připravit, sehnali jsme asi 3 lahvičky na mlíko a pochoutku s fanfárou dali dceři. Láhev jsem nabízela v průběhu dne, ráno, večer. Dělala jsem, co se dalo, mlíčko různě kamuflovala i přes lžičku, brčko, hrníček. NIC. Dcera nedala ani jednu dávku. Prskala, mléko odmítala, nic nevypila a dala mi tak najevo, že u kojení ještě nějakou tu dobu zůstaneme.

Nevýhodu jsem spatřila hned po otevření plechovky, kdy jsem nemohla najít odměrku. Jakožto nezkušená jsem si myslela, že absence odměrky je standart a špěkulovala jsem, jak si jednu dávku odměřím. Po důkladném prozkoumání plechovky jsem ale v mléku schovanou odměrku našla, takže i zprvu velký první problém byl brzy zažehnán.

Mé shrnutí je takové, že není chyba na straně mléka, to je totiž výborné. Je chutné, voňavé, napěněné, lahodné. Je dost tučné, ale to je dobře. Příprava je také snadná, jen jsem se vždy krapet nervovala u chladnutí mléka, oproti kojení ta příprava mléka zabrala věčnost, ovšem nic, co by se nedalo přežít.

Plechovku jsme stále díky nechuti dceři nedobrali a proto budu nadále dceři zkoušet podstrkávat. Mléko bych maminkám doporučila. To, že u někoho tato značka nevyjde a dětem nechutná, neznamená, že se u dalších maminek neosvědčí. Tak vzhůru do toho!

#test_colvia #recenze #zkusenosti_colvia

Naše první testování a rovnou s firmou Colvia...

8.února k nám dorazil poslíček s balíčkem, který obsahoval dětský krém na podrážděnou dětskou pokožku, především v oblasti plenek, od české firmy Colvia.

Vášovi teď rostou zoubky jeden za druhým a trpí hodně na opruzeniny, proto mě toto testování oslovilo. Máme sice odzkoušený krém, který mu zabíral, ale líbilo se mi složení s colostrem a Ghi máslem tak jsem se přihlásila do testování a ono to vyšlo 🙂

Testování probíhalo 14dní, kdy po prvním týdnu pravidelného mazání nebylo znát moc velkých změn, tak jsem musela zkombinovat s krémem z lékárny, pak teprve se něco začalo dít. 

Zhruba po tom týdnu opruzení ustoupilo, ale bohužel ne díky krému Colvia, což me trošku zklamalo- opravdu jsem od krému čekala více. 

Balení má 50ml což je pro nás tak akorát na 2 měsíce. Konzistencí se dá srovnat s konkurenčními značkami, takže stačí opravdu zmáčknout jemně pumpičku. 

Jako plus bych brala balení, které je s pumpičkou, jak už jsem zmínila, což usnadní vymačkávání. U nás si krém místo nenašel, možná jako preventivní proti opruzeninám- zadeček po něm zůstává jemný a chráněný až 8 hodin, po té se krém začal vstřebávat(testováno přes noc, přes den je to kratší doba). Na léčbu jíž vzniklých opruzenin bych ho nekoupila. 

Ovšem na co byl krém skvělý i přes to, že k tomu není určený, byla ochrana před silnými mrazy, došel mi můj krém tak jsem sáhla po tomto a mohu říct, že jsem byla necelé tři hodiny venku chráněna i přestože u nás bylo -10°C.

S pozdravem Eliška a Vašík 

#test_colvia #recenze #zkusenosti_colvia

Colvia krém a já

Ahojky milé koníkovky, měla jsem tu možnost vyzkoušet krém od firmy Colvia s colostrem a ghí máslem, za což moc děkuji. A jak obstál?

Nejprve jsem si zjistila s čím mám tu čest. Značku Colvia jsem vůbec neznala a nikdy o ní neslyšela ani od kamarádek, či někoho z rodiny. Tak přišel na řadu strejda Google. 🙂

Už jen to, že se jedná o českou společnost se mi velice líbí, protože ráda podpořím český trh. Tato firma vyrábí kosmetiku, doplňky stravy i dětskou výživu. Vše s colostrem, se kterým mám, já i mé děti, velice dobré zkušenosti a kvůli čemu mě toto testování vlastně oslovilo.

Jednoho dne dorazil balíček a v něm malá bílo-modrá krabička, ve které měla být kromě krému i malá špachtlička, ale ta ke mě nedoputovala. Nebo možná jo, možná ji stihli ukořistit takový dva skřítci, co mi tu pořád běhají, to už nezjistíme.

Krém je určen na každodenní použítí a je na všechny typy pleti, což nemám ráda, mám totiž pleť velice citlivou a po všem se hned celá ucpu a mám pupínky, jak 14-ti letá fanynka Justina Biebera:D 

Tento krém obsahuje kravské colostrum a ghí máslo z kravského colostra, které je velice bohaté na vitamíny.

Krém nemá tak hutnou konzistenci, jako třeba nivea v plechu, je velice příjemná a stačí ho opravdu málo, jen lehce na prst (teda aspoň mě, mám malou hlavu:D), krásně se roztírá a je téměř bez parfemace. Hezky rychle se vstřebá a pleť je po něm opravdu jemná. Po dlouhé době mi něco opravdu sedlo a já nemám žádné výtky. Mažu se jen jednou denně, takže balení 50ml mi vydrží ještě hezky dlouho. Ale až dojde, nevadí, cena je taky přijatelná a na jejich stránkách colvia.cz je za 280 Kč, což mi na krém nepřijde nic přehnaného.

PRO: 

 • hezky se roztíra
 • nezanechává mastný film
 • není převoněný
 • rychle se vstřebává
 • nemám po něm pupínky

PROTI: 

 • nenašla jsem špachtličku :D

Určitě budu mazat i nadále, doporučím ho všem kamarádkám a na stránkách jistě najdu další věci, které u nás doma najdou své místo.

Tímto moc děkuji za možnost vyzkoušeni a doufám, že si Colvia najde spousty dalších fanoušků. 🙂 Já můžu jen doporučit. 🙂

#test_colvia #recenze #zkusenosti_colvia

Colvia - pleťový krém, který překvapil

Když mě vybrali na testování pleťového krému s colostrem a ghí máslem, byla jsem mile překvapená. Moje pleť je suchá a citlivá a na spoustu krémů nereaguje dobře. A kdo by chtěl negativní recenzi, že? Palec nahoru výrobci za odvahu nechat testovat i lidi, u kterých to nemusí "dopadnout" dobře. 👍

Pak mi balíček přišel. Nejdřív jsem si vše pečlivě pročetla a trochu mi zatrnulo. "Krém je vhodný pro všechny typy pleti." A jéje, to se určitě osypu nebo mě bude pálit celý obličej, ach jo. 

A pak jsem ho otevřela a znovu mě příjemně překvapil. Bez parfému, vůně taková lékárenská, barva krásně nažloutlá, konzistence hustá, krémová. 

A tak jsem začala testovat. Nejdřív s mírnou obavou, která po prvních dvou dnech úplně opadla. Krém byl příjemný a moje pleť ho snášela úplně v pohodě. 

Shodou okolností jsem na testování měla dva týdny, do kterých spadlo extrémně mrazivé počasí i moje PMS 😂. Dvě pro pleť dost zátěžové situace. A jak to dopadlo?

Plusy:

 • Krém snese i citlivá pokožka (aspoň ta moje)
 • Ani v době PMS mi po něm nenaskákaly pupínky
 • Nemá žádnou parfemaci
 • Dobře se nanáší i díky přiložené špachtličce
 • Je super pod make up 
 • Dobře se vstřebává, nezanechává pleť mastnou 

Mínusy:

 • V mrazu pleť neochrání 
 • Nepozorovala jsem žádné zlepšení co se týká vrásek a celkové hydratace pleti
 • Nestačilo mi mazat se 2x denně 

Shrnula bych to asi tak, že pro normální / smíšenou pleť (klidně i citlivější) je tenhle krém super. Pro suchou pleť a pro boj s vráskami je potřeba péči doplnit ještě o nějaké sérum nebo výživnější noční krém.

V každém případě za možnost testovat děkuju, krém budu používat i nadále, jen ho doplním nějakou to speciální péčí pro stárnoucí pleť. 

#test_colvia #recenze #zkusenosti_colvia

Naše testováni mlíčka Colvia

Na úvod velmi děkuji Modrému koníkovi a týmu Colvia, že mně a synovi umožnili testování umělého mléka Colvia 6-12 měsíců. Musím říct, že mě to moc potěšilo a v této nelehké době upřímně zvedlo náladu a přivedlo na jiné myšlenky.

Nejdřív si napíšeme základní informace o něm. 

Velmi mě nadchlo jeho složení

 • bovinní (kravské) kolostrum - kravské mateřské mléko, které se svým složením i vlastnostmi podobá mateřskému mléku lidskému 
 • sušené odtučněné mléko v prášku
 • sušená syrovátka (z mléka)
 • mléčný tuk
 • vitamíny (kyselina L-askorbová, DL-α−tokoferyl acetát, thiamin monodusičnan, riboflavin, nikotinamid, D-pantothenát vápenatý, pyridoxin hydrochlorid, D-biotin, kyselina listová, kyanokobalamin, cholekalciferol, fylochinon, retinylacetát , dvojninan cholinu, inositol )
 • minerály (chlorid draselný, fosforečnan vápenatý, oxid hořečnatý,  chlorid sodný, glukonan železnatý, jodid draselný, selenan sodný, síran manganatý, glukonan zinečnatý, síran měďnatý )

Bez obsahu palmového oleje!

 • Cenově vychází 900 g na 370 Kč.

Má recenze:

Když jsem mléko vybalila z krabice, tak první co mě nadchlo, byla velikost dózy. Pokud to jde, tak věci ráda recykluji a to tady s dózou půjde. Při otevření jsem se vrátila do dětství, protože vůně i vzhled mi okamžitě připomnělo staré klasické výborné sušené mléko, které jsme jako děti jedly po lžících.

 Vpravo je v dávkovači mléko Colvia, nalevo konkurenční mléko. Je tam krásně vidět rozdíl barvy a hutnosti

Večer jsme šli zkoušet a tady většina mého velkého nadšení opadla. Nenašla jsem odměrku. Vzala jsem si na pomoc i lžíci a hledala vevnitř celé dózy a nic. Což nevím co bych dělala, kdybych mléko koupila jako první variantu a žádnou jinou odměrku doma neměla...Našla jsem jí, až když jsem odebrala podstatnou část mléka a k mému překvapení byla barevně sladěná s barvou mléka, tak je možné že jsem ji prve přehlídla. Díky chybějící dírce se mléko špatně vyklepávalo, díky hutnosti zas zarovnávalo.

Mléko se hodně špatně rozpouštělo a ucpávalo dudlík. Podle návodu se má rozpouštět ve vyšší teplotě, ale to se mi příčilo. Navíc ho náš mlsný synátor nechtěl. Ačkoliv chuťové je výborné a sladké. Nakonec ho úspěšné zdělávám do kaší Nominal, kde je díky sladké chuti opravdu výborné.

Závěr:

To, že synovi mléko nechutnalo určitě není problém mléka Colvia, ale rozmlsaným jazýčkem našeho synátora, není to první mléko u kterého se nám to stalo. Za sebe bych ho doporučila. 

Klady:

 • Složení 
 • praktická dóza
 • velikost versus cena

Zápory:

 • horší rozpustnost
 • určitě odměrka!
 • sama za sebe nemám ráda, když jediná možnost nákupu je pouze přes internet

Kojení je nejpřirozenější a nejlepší způsob výživy dítěte a mělo by probíhat tak dlouho, jak je to možné.

Děkuji za možnost testování!

Sandra a Mareček

#test_colvia 

 #recenze  

#zkusenosti_colvia