Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Zkušenosti s online kurzy první pomoci dětem

konik_testuje7.12.2020

Děti jsou to nejcennější, co máme. Vědí to i naše maminky, které díky testování absolvovaly online kurzy první pomoci "Co mám dělat". Chcete vědět, co všechno jim kurz dal? Přečtěte si jejich upřímné dojmy a pocity.

Děti jsou prostopášné, nebojácné a někdy až nadmíru vynalézavé – víte, o čem mluvíme, viďte? ;) I přes tu největší snahu starostlivých rodičů se malé rošťáky zkrátka nepodaří před úrazy vždy ochránit. Můžete mít oči i na zádech, upozorňovat, hlídat je jako oko v hlavě, ale někdy se úrazům, bohužel, nevyhnete. Víte, jak reagovat v takové situaci? Je lepší první pomoc ovládat a nikdy ji nepoužít v praxi, než naopak. Protože děti jsou to nejcennější, co máme.//

Co jsme testovali

Ošklivé úrazy, pády, popáleniny, spolykané předměty, dušení či jiné zdravotní komplikace? Každé mamince pouze pomyšlení na takovéto situace způsobuje nevolnost a oblévá ji studený pot. Je však velmi důležité vědět, jak se v kritické situaci zachovat. Potřebné je pouze jedno: neztrácet čas, nepanikařit a okamžitě jednat. Porazte převahu dětských skopičin a nezbednosti díky první pomoci. Zúčastněte se testování, které vám dá do rukou něco vzácné -návod na záchranu života. Úkony zachraňující život je třeba se naučit pod dozorem odborníka a informace čerpat ze spolehlivých, ověřených zdrojů. V případě kurzů Co mám dělat dostanete informace z první ruky. MUDr. Michala Knězková není pouze lékařkou a certifikovanou odbornicí ve svém oboru, ale i maminkou.

V rámci našeho testování měly maminky možnost zúčastnit se dvou online kurzů.

Kurz První pomoc dítěti

Tento online kurz první pomoci nabízí přehledné, výstižné a praktické nahlédnutí do této problematiky. Umíte panikařit, chytá vás hysterie a máte pocit, že byste v kritické situaci, která vyžaduje první pomoc, selhaly? Je na čase to změnit! A co všechno se díky kurzu dozvíte?

 • Představení kurzu a ikonografiky
 • Důležité kontakty a aplikace
 • Otravy a intoxikace
 • Popáleniny v dětském věku
 • Pády a zotavovací poloha
 • Úrazy, odřeniny a krvácení
 • Laryngitida a febrilní křeče
 • Hmyz a alergické reakce
 • Klíšťata a možnosti ochrany
 • Lékárnička, co mít doma
 • Spolykané předměty
 • Dušení, vdechnutí předmětu
 • Resuscitace kojence do 1 roku a dítěte staršího 1 rokuKurz O našem miminku

Kurz O našem miminku je předporodní kurz, ale jde o první kurz v ČR i SR, který není orientován na porod a maminku, ale na miminko. Na tomto online kurzu zaměřeném na péči o děťátko se dozvíte vše od A po Z. Jako nastávající maminky získáte všechny potřebné informace. Nezaskočí vás tak průjmy, horečky ani febrilní křeče. Rovněž budete ovládat vše o vývoji dítěte do 1 roku, jako je syndrom náhlého úmrtí, jak reagovat, a také to, jak děťátko správně resuscitovat. Na kurzu proberete tyto okruhy:

 • Představení kurzu
 • Výběr pediatra a porodnice
 • Porodnice a vyšetření miminka
 • Monitor dechu, syndrom náhlého úmrtí
 • Období šestinedělí
 • Motorický vývoj do 1 roku
 • Nepořídím, neublížím
 • Očkování v ČR
 • Teplota a febrilní křeče
 • Průjem a dieta při prujmu
 • Dušení, vdechunutí předmětu
 • Resuscitace kojence do 1 rokuA jaká je výhoda online kurzu oproti tomu osobnímu? Kromě praktických okolností, jako to, že ho můžete absolvovat z pohodlí obývacího pokoje a v teplákách? ;) Je bohatší na informace. Všechny materiály vám navíc zůstávají, díky čemuž se k nim můžete kdykoliv vrátit. Kromě toho se o materiály a poznatky můžete podělit například i s tatínkem či babičkou, kteří se stejně podílejí na výchově nebo hlídání vašeho děťátka. Také máte záruku aktuálních informací a změn, které paní doktorka pozorně sleduje a komunikuje.

Díky kurzům si budete umět poradit doma v případě nepříjemností a úrazů sama, ale budete i vědět, kdy vyrazit k lékaři, kdy určitě nečekat a okamžitě volat RZS. Užijte si cenný čas s dětmi bez zbytečného stresu a strachu, co když... Protože v případě potřeby už budete vědět, co dělat a jak pomoci.

Štěstí přeje připraveným...

Nejhorší představa je pro mě ta, že by se někdy mé děti dostaly do situace, kdy by byl ohrožen jejich život. Určitě se všechny shodneme na tom, že nejlepší je umět takovým situcím předcházet, ale bohužel, ne vždy můžeme nastalé okolnosti ovlivnit. Být v tu chvíli připravená a umět takovou situaci řešit, je pro mě k nezaplacení. 

Díky online kurzu ,,První pomoc dítěti", který jsem absolvovala u MUDr. Knězkové, jsem získala pocit jistoty, že dokážu svým dětem pomoci. I když pevně doufám, že celý kurz mi bude nakonec úplně k ničemu a první pomoc nebudu muset nikdy v životě nikomu dát. 😉

Jak kurz probíhá?

Kurz je postavený tak, aby byl pro nás maximálně praktický a užitečný nám, maminkám. Celý kurz je situovaný tak, abychom zvládly první pomoc samy doma s dítětem. Kurz je rozdělen do samostatných modulů, které si pak můžete kdykoliv znovu přehrát:

Ukázka z části ,,První pomoc dítěti" -  celkem 14 videolekcí. V této části se dozvíte nejen důležité kontakty, které je dobré mít uložené v telefonu. Ale především to,  jak postupovat při úrazech, otravách a ,,nehodách", které se u dětí nejčastěji stávají. Včetně resuscitace dětí...

Ukázka z části ,,O miminku " -  celkem 12 videolekcí.  V této části se nastávající i   zkušené maminky dozví spoustu užitečných informací. Paní doktorka se zde věnuje například výběru pediatra a porodnice, motorickému vývoji dětí, monitoru dechu a SIDS, očkování, febrilním křečím, teplotám i resuscitaci kojenců...

Celý kurz je podaný srozumitelně, jednoduše, bez zbytečného povídání. Zároveň jsem se v něm dozvěděla mnoho zajímavých informací.  Pro mě, jako mámu bez zdravotnického vzdělání, byly všechny rady a postupy pochopitelné.

Po absolvování kurzu vám zůstane přístup do členské sekce trvale, takže se budete moct k lekcím kdykoliv vrátit. Na webu www.comamdelat.com, kde kurz probíhá, jsou také pravidelně zveřejňovány novinky.

Tímto moc děkuji paní doktorce Knězkové  a #konik_testuje  za možnost tento kurz absolvovat. Velmi ráda  tento kurz doporučím i ostatním rodičům.

#test_comamdelat #recenze #muj_tip #tip #zkusenosti_online_kurz_prvni_pomoc_detem

Kdo je připraven, není zaskočen

Měla jsem možnost zapojit se do testování online kurzů první pomoci od doktorky Knězkové. A musím říct, že to byl smysluplně strávený čas

Kurz je rozdělen na dvě části. Je podaný příjemnou formou, a paní doktorka se příjemně poslouchá. 

O miminku

1) Videolekce

První část kurzu obsahuje 12 krátkých videolekcí. Každá zaměřená na jednotlivé téma, jako je Výběr pediatra, Porodnice, Co čekat za vyšetření po porodu, Monitor dechu, Motorický vývoj do 1 roku, ale třeba i Febrilní křeče či Resuscitace dítěte. Prostě vše co vás napadne od pozitivního těhotenského testu, až do roku dítěte. 

2) Knihovna

Tady najdete další informace, které se můžou hodit. Například Trable s prvními zoubky, Zavádění příkrmů nebo jak vybrat První botičky. Bohužel mám články uzamčené až do 30.11. (kvůli tomu aby nedošlo k přehlcení informacemi a ty byli dávkovány postupně).

3) Ke stažení

Po uvolnění knihovny se uvolní další obsah, který by měl sloužit k přehledu či zopakování toho, co jsem se v kurzu dozvěděla. 

První pomoc

1) Videolekce

Druhá část kurzu obsahuje 14 videolekcí. Jejich délka bývá v průměru kolem osmi minut. Nejdelší a nejnáročnější je Resuscitace. Paní doktorka se zabývá v každém videu jedním tématem. Například se jedná o Spolknutí hraček, Popáleniny, Otravy, nebo Alergické reakce. 

2) Knihovna

Zde najdete 12 článků - na každý měsíc v roce jeden. Vždy je tematicky zaměřený, srozumitelně napsaný. Jako prosincový článek tu máme Nástrahy adventu - Co dělat když dítě ochutná vánoční hvězdu, kam volat v případě nejasností (Toxikologicko - informační středisko (TIS) +420 224 91 92 93 - linka dostupná 24 hodin denně). Kdy si dávat pozor na med a ořechy v cukroví a hlavně pozor na kosti v kaprovi. V každém článku je proklik na jednotlivé lekce První pomoci, aby jste si jí kdykoli mohli připomenout. 

3) Ke stažení

Bohužel ani zde se mi ještě neodemkl obsah ke stažení. 

Shrnutí

+ Ucelené informace o první pomoci na jednom místě,

+ přehledná a přiměřeně dlouhá videa,

+ možnost pustit si videa několikrát za sebou, i po delší době,

+ možnost pustit videa manželovi i hlídacím babičkám,

+ nemusíte nikam jezdit, ale videa zkouknete i v pyžamu,

- cena je vyšší, ale peníze investujete do sebe, svého vzdělání a zdraví svých dětí.

Za mě se kurz určitě vyplatí. Paní doktorka má svou facebookovou skupinu, kde jsem zaznamenala, že celkem rychle odpovídá na dotazy. Sice jsem poctivě koukala, ale i tak doufám, že nikdy nebudu potřebovat nasbírané informace. 

#test_comamdelat #recenze #zkusenosti_online_kurz_prvni_pomoc_detem

Úrazy už mě nezaskočí

Po narození syna jsem byla nejšťastnější maminka na světě. Ale samozřejmě se štěstím přišly i obavy, zda se o něj dokážu postarat za každé situace. Například jsem pečlivě studovala návod na monitor dechu a modlila se, aby nikdy nespustil alarm. Jakmile syn začal chodit, tak to začalo, přišly první pády. Upřímně jsem si přišla jako nejhorší máma na světě, že nedokážu pádům zabránit. Bohužel asi samy víte, že kolikrát těm situacím fakt zabránit nejde. No a nejlepší je v tu chvíli být připravená a umět na takovou situaci reagovat, bez zbytečné ho stresu a hysterie. 

Díky Modrému koníku jsem se dostala k online kurzu První pomoc dítěti, který zpracovala MUDr. Michaela Knězková. Díky tomuto kurzu jsem najednou získala pocit, že dokážu dítěti okamžitě pomoci. Samozřejmě, jako každá máma si přeju,abych znalosti získané na kurzu nikdy nemusela použít, nebo alespoň ne v ty život ohrožujících situacích.

Kurz je zpracovány tak, aby byl pro maminky praktický a užitečný a hlavně srozumitelný, aby každá máma, táta, ale i babička zvládla základní první pomoc doma. Kurz je rozdělen do tzv. modulů, ke kterým se maminka může kdykoliv znovu vrátit. Kurz je věnován jak části první pomoci miminku, tak pak první pomoci větším dětem. V části o miminku je  celkem 12 videolekcí.  V této části se maminky dozví např. jak vybrat pediatra a porodnici, o  motorickém vývoji dětí, o  monitoru dechu a a vsemi maminkami obávanému syndromu náhlého úmrtí, dále o očkování, febrilních křečích, teplotách i samotné resuscitaci kojenců, která je zásadně odlišná od větších dětí.

V části první pomoc dítěti je celkem 14 videolekcí. Zde se dozvíte, jak třeba  postupovat při úrazu, otravě  nebo popáleninách, které se u dětí velmi často stávají a mívají kolikrát fatální následky.

Za sebe hodnotím kurz velmi pozitivně, je zpracován velmi srozumitelně, takže laik opravdu pochopí, co v dané situaci rychle udělat.

Po absolvování kurzu vám zůstane přístup do členské sekce natrvalo, takže se ke kurzu a jednotlivým lekcím můžete kdykoliv vrátit a zopakovat si svoje znalosti.

Sama doufám, že nebudu některé znalosti muset v praxi použít.

Velmi ráda  tento kurz doporučím i ostatním rodičům a i prarodičům.

#test_comamdelat #recenze #zkusenosti_online_kurz_prvni_pomoc_detem

Testování online kurzů první pomoci dětem od MUDr. Michaly Knězkové

Každá nastávající maminka řeší výbavičku. Co pro miminko koupit, než se narodí. Na každém druhém seznamu najdete monitor dechu. Přemýšlely jste ale co vlastně dělat pokud se monitor spustí a vy najdete v postýlce dusící se miminko? Na takovou situaci se vás většinou snaží připravit už v porodnici. Jenže tam je většinou spousta nových informací, hormony pracují a může se stát, že si toho moc nezapamatujete. Určitě je dobré být připravená ještě před narozením miminka na různé situace. 

Nám se bohužel u prvního syna stalo, že se začal dusit, když mu bylo asi 9 dní. Na ten okamžik nikdy nezapomenu. Na vykulená očička, nedýchající dítě a vyděšený manžel. Naštěstí to dobře dopadlo a nám se podařilo malého rozdýchat ještě před příjezdem záchranné služby. Jenže to taky dobře dopadnout nemuselo. A přesně to mě strašilo v druhém těhotenství. Začala jsem vyhledávat různé kurzy, abych na takovou situaci byla příště připravená. Našla jsem online kurzy první pomoci dětem od MUDr. Michaly Knězkové. Pak se na mě usmálo štěstí a měla jsem možnost testování na Modrém Koníku, za což jsem velmi ráda.

Zpětně musím říct, že ten kurz považuji za velmi dobrou přípravu, ať už v těhotenství, pokud nějaké dítko máte doma, nebo jste babička či chůva, která se často stará o děti. Kurz vede přímo paní doktorka Knězková, je velmi srozumitelný a často doprovázen názornou ukázkou. Velká výhoda online kurzu rozhodně je, že si ho kdykoli pustíte znovu. Třeba jen tu část, kterou si chcete zopakovat. Protože opakování je matka moudrosti 😊. Po zakoupení kurzu máte doživotní přístup ke kurzům. Zároveň pokud máte jakékoli dotazy, není problém paní doktorku kontaktovat a na cokoli se zeptat.

Obrovskou výhodou tohoto kurzu je jeho komplexnost. Provází vás už v průběhu těhotenství, psychosomatickým vývojem miminka, očkováním až po první pády, popáleniny, úrazy. Dostanete doporučení co s sebou brát v lékárničce na výlety, nebo jak se snadno lokalizovat v případě, že budete potřebovat pomoc IZS.

Zároveň považuji za velmi užitečnou zmínku o produktech, které naopak vůbec nepořizovat. Víte například proč nepořizovat koupací kyblík, i když si ho každá druhá maminka nemůže vynachválit? Nebo jak vybrat botičky pro první krůčky a kdy už jsou opravdu potřeba? To vše a mnohem víc se v kurzu dozvíte. Bude to v podstatě takový průvodce, který vám dá jistotu, že za každé situace dokážete zareagovat.

Pokud stále ještě váháte, je možné si pustit ukázku zdarma a celý kurz je možné shlédnout i s anglickými titulky 😊. Kurz je navíc možné uhradit i přes zdravotní pojišťovnu.

#test_comamdelat #recenze #zkusenosti_online_kurz_prvni_pomoc_detem

Testování kurzu "Co mám dělat"

Když jsem se dozvěděla, že jsem byla vybrána na testování kurzu "Co mám dělat", zajásala jsem, protože kurzy, na které jsem byla přihlášena, byly kvůli Covidu zrušeny.

Kurz MUDr.Knězkové je dle mého názoru dobře sestaven. V části O miminku jsem měla možnost se dozvědět něco o tom, jak vybírat porodnici a pediatra (obojí jsem již měla zařízeno před kurzem a díky videolekci jsem se ujistila, že jsem vybrala dobře). Dále mi přišly velmi přínosné informace o tom, jak probíhá pobyt v porodnici a jaká vyšetření a testy budou mému děťátku provádět. Ohledně kojení mi přišly přínosné tipy, jak řešit novorozeneckou koliku.

Hlavně jsem se ale zaměřila na část první pomoci dětem. Nadchlo mě, že jsou jednotlivá videa krátká a výstižná, a že k nim je i psaná část shrnující podstatné body. Ujasnila jsem si, kdy je potřeba volat lékaře, kdy to doma zvládneme sami a kdy na nic nečekat a rovnou jet do nemocnice/ volat RZS. 

Jako dobrý tip jsem vyhodnotila kartu na lednici s čísly na pediatra, zubaře, ORL, TIS (toxikologicko-informační středisko) a také informace co hlásit (důležitější, než věk je aktuální hmotnost dítěte).

Osobně mě nejvíc zajímalo, jak reagovat na dušení, spolykané předměty a pády. 

Díky kurzu se cítím víc sebejistě a připraveně, kdyby některá z krizových situací nastala. Kurz se líbil i manželovi, který po očku koukal na videa se mnou. 

Moc doporučuji všem, kteří stejně jako já razí heslo "Kdo je připraven, není překvapen". Informace jsou snadno zapamatovatelné a názorné ukázky ve videu návodné.

Doufám, že své nově nabyté znalosti nebudu muset s Karolínkou využívat příliš často. 🙂

#test_comamdelat #recenze #zkusenosti_online_kurz_prvni_pomoc_detem

Kurz První pomoc dítěti

Před 14 dny jsem měla to štěstí a byla jsem mezi těmi, kteří měli tu možnost otestovat online kurz paní doktorky Knězkové. Musím říct, že osobně dávám přednost online kurzům, takže mi tato forma maximálně vyhovuje. Možnost kdykoliv sledování přerušit, kdykoliv se k němu vrátit a odkudkoliv, je pro uživatele maximálně pohodlná. 

Samotný kurz je koncipován věcně, přehledně a podává informace srozumitelně, každý si z něj odnese opravdu hodnotné informace. Samotnou mě překvapilo, jak mě kurz bavil a jaký pocit ve mě nechal. Cítím se klidnější a věřím, že v případě potřeby budu vědět co dělat. K čemuž doufám nedojde. 🙂

Navíc je v kurzu k dispozici knihovna, článek pro každý měsíc je skvělý nápad. A soubory ke stažení jsou bonusem, který věřím bude velmi užitečný. 

Za mě tedy palec nahoru, kurz mohu jen doporučit a paní doktorce velmi děkuji za natočení kurzu. Dál už jen můžu každému popřát, aby si tento kurz užili a vlastně ho nikdy nepotřebovali. 🙂

#test_comamdelat #recenze #zkusenosti_online_kurz_prvni_pomoc_detem

Niekedy nie je čas na improvizáciu

Pamäť človeka je veľmi zaujímavá záležitosť. Celú strednú som sa ako žiačka aktívne zúčastňovala na kurzoch a súťažiach prvej pomoci. Samozrejme, povedzme si úprimne, v miere zodpovedajúcej veku a znalostiam. Odvtedy už ubehol dlhý čas, veľa vecí som zabudla, knižky zapadali prachom. No keď som bola prvýkrát vystavená zoči voči potrebe resuscitácie blízkej osoby, všetky tie veci začali fungovať, tak nejak automaticky. Moje telo prestalo počúvať moje vydesené vedomie a niekde z usporiadaných šuflíkov podvedomia vyťahovalo všetky potrebné informácie. 

A takéto sú aj kurzy prvej pomoci deťom. Sú stručné, jasné a sem tam preložené nejakou vtipnou prupovídkou či príbehom zo života, na základe ktorých si zapamätáte všetko, čo predtým odznelo a ste schopní to z pamäte vydolovať práve vtedy, keď to naozaj potrebujete. Neviem ako u vás, ale u mňa prílišným a dlhotrvajúcim monotónnym prísunom holých faktov, klesá schopnosť koncentrácie. Tieto kurzy sú robené pútavo a tak, aby sa v nich našiel každý rodič. Pri pozeraní jednotlivých videolekcií som nestratila niť na jedinú sekundu.

Paradox je ten, že zatiaľ čo pri prvom dieťati som to nejakým spôsobom neriešila (človek má tak nejak viac času byť pri ňom stále), pri druhom som si začala stále viac a viac uvedomovať, že by bolo vhodné si vedomosti týkajúce sa prvej pomoci nejakým spôsobom oprášiť. 

Tieto videokurzy sú presne to, čo som hľadala. Čím staršie dieťa, tým viac zostáva rozum stáť nad tým, čo dokáže vymyslieť. Horolezecká výprava na stromoch, spojená s ochutnávkou bobulí stromu v predzáhradke. Niektoré veci som mala možnosť si rovno otestovať v praxi a bola som za to nesmierne vďačná, teda nie za tú možnosť si to vyskúšať, ale za možnosť mať niekde toho pomocníka a poradcu. Vydesenej sestre, ktorej 6-ročnú dcérku trápilo točenie hlavy po náraze hlavy o ľad na krasokorčuliarskom tréningu, som dokázala fundovane poradiť. 

Lebo obrovskou výhodou je možnosť sa ku kurzom kedykoľvek vrátiť a pozrieť si, čo vás práve zaujíma. A čo oceňujem najviac, že tieto kurzy dávala dokopy LEKÁRKA a MATKA a z tohto storočia. Žiadne exaktné príkazy a zákazy, len fakty a vlastné skúsenosti. Sú proste zo života. Naviac pani doktorka je aktívna na instagrame ako  @mklife_prvni_pomoc_detem a množstvo ďalších rád sa dozviete aj priamo tam.

A že to stojí peniaze? Myslím, že hodnota tohto kurzu je nevyčísliteľná. Mne vyhovoval obsah aj forma. A na konci získaná dôvera v seba a v to, že žiadna situácia nie je neriešiteľná. Ruku na srdce, koľko zbytočností čo ste nakupovali ako súčasť výbavičky máte doma, ktoré ste ani nepoužili? A koľko vás to pri tom stálo. Na Vianoce človek rozmýšľa nad darčekmi. Možno práve tento kurz je to pravé orechové, dokonca je možnosť na stránkach ho zakúpiť ako darček. A nielen pre vás, ale aj pre babičky, ktoré majú ten strach už v ťažkých násobkoch.

Rozhodne doporučujem pozrieť si stránky pani doktorky, kde má o každom kurze niečo napísané, kde sa vám sama predstavuje a ak ešte stále váhate, je možné si po zalogovaní stiahnuť videoukážky oboch kurzov zdarma. A v ČR na kurz „čekáme miminko“ je dokonca možné čerpať príspevok od zdravotnej poisťovne. 

Takže šup, popozerať si comamdelat.com. Rozhodne neolutujete. A pre tehotné sú skvelé úvodné lekcie kurzu "čekáme miminko", kde sa dozviete, že podceniť prírpavu sa tiež nevypláca. 🙂

#test_comamdelat #recenze #zkusenosti_online_kurz_prvni_pomoc_detem

Testování Kurzu: První pomoc dítěti

Měla jsem to štěstí a byla jsem vybrána mezi ty, kteří mohli otestovat online kurz První pomoci paní doktorky Knězkové. V této době online jsem tuto formu velmi ocenila. 

Kurz je rozdělen do jednotlivých videí, kde se každé věnuje určitému tématu a to velmi srozumitelně a přehledně. Každé z videí obsahuje velmi hodnotné informace, které jsou podány opravdu velmi dobře srozumitelnou formou. Kurz mě moc bavil a byl pro mne velkým přínosem a moc ráda se k němu budu i vracet. Mám rozhodně pocit větší připravenosti a informovanosti, kdyby v budoucnu nastala situace potřeby. 

Velmi oceňuji úkoly a shrnutí po každé lekci/videu, kde je znovu uvedeno to nejdůležitější při daném problému. Velmi se mi také líbí možnost Knihovny v rámci kurzu, kde jsou další velmi užitečné články v rámci oblastí a témat k první pomoci miminku a dítěti. 

Stejně tak možnost stažení souborů je skvělá věc! Zde je možné stáhnout užitečné seznamy, šablony, brožury apod. 

Ještě jednou moc děkuji za možnost se zúčastnit tohoto testování a rozšířit tak své obzory, informovanost i připravenost. Velké díky patří paní doktorce Knězkové, která tyto videa připravila. Velmi tento kurz doporučuji, ač zároveň sobě i všem dalším přeji, aby nebylo potřeba ho v životě příliš využít! 🙂 

#test_comamdelat #recenze #zkusenosti_online_kurz_prvni_pomoc_detem