Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Vzhůru do výšek s Elis Design

Když mi přišel e-mail, že jsem byla vybrána na testování výrobků Elis Design, byla jsem doslova nadšená. O firmě jsem už slyšela, dokonce jsem už několikrát zavítala na jejich stránky, jejich koncept se mi moc zamlouval. Kvalita materiálu, barvy. Ale zpět na začátek.

Elis Design je firma, která má krásný příběh o tom, jak rodiče chtěli pro svoji dceru něco víc, než trh právě nabízel a já myslím, že se jim to povedlo výborně a jsem ráda, že si to nenechali jen pro sebe. 😊

Jejich výrobky jsou z certifikovaných materiálů, včetně barev. Kladou důraz na funkční jednoduchost, kvalitní přírodní materiály z obnovitelných zdrojů... Baví mě na nich to, že nechávají dítěti prostor k zábavě, jak děti uznají za vhodné, že jsou variabilní a navíc mají jak nádherné barvy, tak jen přírodní design.

Na testování jsem si přála Piklerové trojúhelník s prknem, které lze použít jako klouzačku, schody, nebo jako most, což u nás hodne frčelo. Prkno bylo hodně využíváno i jako most pro dinosaury, a že jich máme fakt, fakt hodně. No a protože kluci milují domečky, stačí přehodit deku a rázem je z trojúhelníku super bunkr.

Jako další věc bych chtěla vyzdvihnout zvýšenou nosnost ze 40 na 80 kg, takže s dvouleťákem Matýskem si vyhraje i téměř osmiletý Maxim. U jeho váhy je fajn, že jsou tyče vybaveny systémem proti protáčení.

U nás od té doby, co ho máme doma, nezůstal složený ani jeden den, bála jsem se, že zabere hodně místa, ale díky chytrému skládání ho bez problému dám třeba pod postel.

Za mě je přesně tohle Montessori, dítě se naučí si věřit, když potřebuje pomoct, což bylo jen na začátku, ukážu mu, jak na to a on jde a zvládne to na výbornou. Taky testuje svoje hranice. Máme za sebou jeden pád a teď už si na tom mostě dává sakra pozor. A o tom to je. Jak říkám, i naučit se padat je důležitý. 😁

Děti jsou nadšené, já jsem nadšená a upřímně říkám, že kdybych věděla, jak moc bude pikler využitý, pořídila bych ho už mnohem dřív.

Takže jestli váháte, zda pořídit třeba k Vánocům, já doporučuji všema deseti. 😊

Děkujeme Elis Design za bomba testování, bylo nám ctí a za nás, budu doporučovat kudy budu chodit. Děkujeme a přejeme spousty spokojených zákazníků.

PS: Během dnů Marie je na Elis Design 20% sleva.

#test_elisdesign #recenze #zkusenosti_elisdesign

Domeček snů!

Testování activity board domečku od Elis Design

O podobném domečku pro kluky jsem uvažovala již delší dobu. Mám ráda více využitelné hračky, které nejsou pouze na jedno období. Navíc jsem si poslední dobou našla zálibu ve směru MONTESSORI.

V den, kdy nás vybrali na testování activity board domečku od Elis Design, zavládla u nás doma ohromná radost! Během pár dní dorazil balíček a oba kluci se pustili do prozkoumávání jejich nového útočiště. Nedokážu říci, který z nich měl větší radost, protože domeček v sobě skrývá aktivity pro děti od 1 roku do 6 let. Oba tak našli přesně něco pro sebe.

Ale abych vás lépe seznámila s tím, co vše tahle prima hračka skrývá, povím vám o tom, co se klukům líbilo nejvíce:

Domča (1 rok)

Prvních pár dní pro něj byla největší zábava hra na schovku v domečku. Otevírání dveří a oken pořád a pořád dokola se stalo tou nejlepší hrou. Teprve až po vyprchání euforie začal zjišťovat, že na stěnách se nachází i další poklady. Jedním z nich byla bezpochyby zásuvka. Tolikrát se doma snažil k nim dostat a vždy bez úspěchu. Takže ve chvíli, kdy si uvědomil, že tuhle zakázanou nemá, se mu rozzářila očička. Mohl zapojovat, vypojovat a ocucávat kabel jak jen chtěl. To bylo radosti. Stejně tak, když si začal hrát na střeše se všemi možnými tvary. Bral je, hrál si s nimi na zemi a později se je snažil opět vracet, někdy i na stejná místa. 

Další zákoutí domečku, které bych ráda ve spojistosti s Domčou zmínila je určitě světlo, které se rozsvítí při zmáčknutí, vypínač, na sebe napojená kolečka, která se parádně točí a pohyblivá čísla, která ho baví.

Davídek (necelé 4 roky)

Co se týče staršího syna, první reakce byla stejná jako u Domči. Ač by se mohlo zdát, že se do domečku větší děti nevejdou, nacpali se mi tam i oba najednou. Momentálně slouží i jako úkryt pro oblíbené plyšáky, které chodí často navštěvovat. 

Kromě vnitřku byla pro Davídka velice zajímavá ta část, kde se mohl učit zavazovat tkaničky, zapínat knoflíky, zipy i další vychytávky. Za tohle dávám velký palec nahoru.

Nesmím ale zapomenout ani na hodiny, na kterých se dá krásně začít učit čas.

Jako poslední, ale neméně důležitá věc je tabule na střeše, na kterou si pomocí kříd může malovat i procvičovat písmenka. 

Shrnutí

Domeček je perfektní jak pro prcky, kteří se na něm dokáží zabavit na dlouhou dobu, tak i pro předškoláky, kteří se rádi učí a trénují vše potřebné. Překvapil nás svou pevností, díky které mu jen tak nějaká rána od dětí neublíží. Je to hračka, která vám bez problému vydrží několik let a děti budou mít stále co objevovat. Navíc je díky svému designu i krásným doplňkem do dětského pokojíčku.

#test_elisdesign #recenze #zkusenosti_elisdesign