Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Vaše zkušenosti s fermentovaným mlékem Hami 6+

konik_testuje27.4.2020

Hami kojenecké mléko od ukončeného 6. měsíce, je první fermentované mléko u nás a testovalo ho 20 maminek dětí ve věku od 6 do 10 měsíců.

Je to první a jediné fermentované mléko, které kombinuje proces fermentace, Lactofidus, s prebiotickou vlákninou GOS/FOS a potřebnými vitamíny a minerály pro vaše mimčo. Je to jednoduče jedinečný recept na spokojené bříško.

A navíc, Hami vyslyšelo názor vás, maminek, a nové mléko „zabalilo“ do praktické uzavíratelné dózy. Hami mléko je nyní větší a s vyšší gramáží (800 g), takže balení vydrží déle. Odměrka se dá snadno uložit hygienicky přímo do víčka dózy a uvnitř balení se nachází i praktický pomocník pro přesné dávkování a zarovnání mlíčka.

Ale jistě se shodneme na tom, že kojení je nejpřirozenějším způsobem výživy kojenců. Kojenecká výživa by měla být používána na doporučení lékaře, je to potravina pro zvláštní výživu.

Bylo to milé a zajímavé testovaní a zde si můžete přečíst recenze všech maminek.
Pokud vás mlíčko zaujalo, tak více informací naleznete zde:

https://www.klubmaminek.cz/cs/clanek/1001/jedin...

---

Recenze maminek, které už měly šanci Hami kojenecké mléko od ukončeného 6. měsíce se svým miminkem vyzkoušet naleznete tady: https://www.modrykonik.cz/forum/modry-konik-testuje/vase-zkusenosti-s-fermentovanym-mlekem-hami-6-druha-kampan/

TESTOVÁNÍ S HAMI ♥

Na začátku článku bych ráda podělovala Modrému koníkovi za možnost testování mlíčka Hami pro naší Kačenku (7m). Je to poprvé co se nám poštěstilo a udělalo nám to velikou radost. 🙂


Po oznámení, že jsme byli vybráni k testování, kurýr dorazil bleskovou rychlostí a my se vrhli na #test_hami nového mlíčka. 


Hned po rozbalení jsme měli velikou radost z nového, většího balení, které upoutá na první pohled. Kačenka byla nadšená z mlíčka, starší bráška Lukášek zase zabavil zelené "bublinky", které byly jako výplň v krabici. Zkrátka nadšená byla celá rodina. :D


Jako veliké plus pro mě je nové balení. Připadá mi praktičtější než dosavadní krabice se sáčky, ve kterých jsem neustále hledala odměrku, nebo jsem musela mléko někam přesypávat. Možnost zacvaknout odměrku do víčka balení a člověk jí pak nemusí nikde lovit, je vážně supr. Pro někoho to může být maličkost, ale ono i samotné balení může ulehčit přípravu mléka, když už není přírodou dáno dopřát dítěti mléko mateřské. Nyní se dostanu k hodnocení samotného mléka. Na první dojem mléko moc příjemně voní. Aroma jiných mlék bývá někdy zvláštně umělé. Perfektně a rychle se rozpouští, nenechává hrudky a nepění tolik jako jiné značky. Oproti jiným vyzkoušeným mlékům hezky zasytí a řekla bych, že po něm Kačenka vydrží mnohem déle sytá. Začala nám po Hami mléku dokonce spát celou noc. 

První dny po přestupu na Hami mléko měla Kačenka problém s průjmem. Obávala jsem se, že jí vyhovovat nebude. Nevzdali jsme to, dali jsme tomu ještě několik dní a mléko sedlo. Průjem přestal, bříško nebolelo, mlíčko moc chutnalo a Kačenka byla spokojená, což je pro mě nejdůležitější. 


Celkově jsme tedy s testováním velmi spokojení a budeme se značkou Hami pokračovat. Už nám dorazily i další zásoby, aby ho bylo doma dost. 🙂) Ještě jednou tedy moc děkujeme za možnost testování. 🙂  

Testování Hami! 🙂

Nejprve bych chtěla poděkovat Modrému Koníkovi za možnost testovat nové fermentované mlíčko Hami. Testování pro nás byla premíéra, takže jsme měli velkou radost, že jsme byli vybráni 🙂 Kurýr nám dovezl mlíčko doslova coby dup, takže jsme začli hned testovat. #test_hami


Měla jsem strach, jak naší půlroční Elišce mlíčko sedne, jelikož do teď jsme kupovali pouze AR antirefluxní mlíčka - neboli umělou kojeneckou výživu proti ublinkávání, jelikož Eliška blinkala vždycky, všechno a hlavně všude..

Nejprve jsem začala mlíčko Hami postupně přidávat po dávkách do našeho antirefluxního mléka - Eliška ho snášela dobře a tak jsem naše stávající antirefluxní mlíčko postupně nahradila uplně - aniž by si nějaké změny Elika všimla. 

Občas sice po mlíčku Hami ublinkne - ale to se jí stávalo i po tom speciálním 🙂

Hami kojenecké mlíko jsme používali před dvěmi lety na našeho staršího synka Kubíka - bylo ještě ve starých krabicích a nebylo tak ,,vymakané,, jako mlíčko nové - takže rozhodně chválím. 

Mám vyzkoušeno, že většina umělých mlék na trhu podivně páchne.. u nového Hami jsem se s tímto negativem nesetkala.. 

Příprava mléka je jednoduchá.. rozhodně je velký plus nová dóza s úchytkou na dávkovač.. Ve starém Hami před lety jsem jí musela pořád lovit zahrabanou v mléku. 

Ráda bych to tedy shrnula:


Plusy Hami 

- snadná příprava

- praktická dóza

- vyšší gramáž než u předchozího mléka

- úchytka na dávkovač

- nezapáchá

- dobře se rozpouští - nehrudkovatí

- Elišku zasytí - pije ho méně, než předchozí jinou značku

- nebolí po něm bříško

- blinkací dítko moc neblinká :D


Mínusy Hami

- Elišce tak chutná, že velice rychle mizí :D 

- ocenila bych malinko nižší cenu - i když přijatelná je 🙂 Děkujeme za možnost testovat.. na Hami jsme díky testování přešli a zůstaneme u něj! 

Petra a Eliška (6m)

Jak Lukášek testoval mlíčko Hami 6+

Zpráva o výběru Lukáška jako jednoho z testerů mléčka Hami 6+ nám udělala velkou radost.


Lukáškovi sice stávající (teď už minulé) mléko nedělalo větší problémy (břísko snad nebolelo, pěkně kakal), ale v noci toho moc nenaspal, měla jsem pocit, že má pořád hlad. A po 7 měsících na je jednom UM jsem si řekla, že by nebylo špatné mléko vyměnit. Jen jsem se stále nemohla rozhodnout, jaké mléko zvolit. Takže testování Hami 6+ mléka přišlo v pravou chvíli.


Balíček přišel v úterý ráno a Lukášek se nemohl dočkat, až krabici otevřeme. Po rozdělání balíčku jsem byla mile překvapena, že přišla rovnou dvě balení mléka.

Syn pije mléko už jen před spaním, jednou v noci a brzy ráno. Poprvé jsem mu tedy mlíčko nachystala před spaním


U Hami 6+ mlíčka mně ze všeho nejdříve zaujalo praktické balení. Oproti těm sáčkům v krabicích, u kterých jsme musela mléko přesypávat do uzavíratelné dózy, moc příjemná změna. Součástí balení je i praktická stěrka, krabička jde znovu krásně zavřít, takže se nemusím bát, že mléko zvlhne a příprava mléka je tak jednodušší a rychlejší.


Po samotném rozbalení mi do nosu zavanula příjemná vůně. Tolik se lišila od minulého mléka. Voněla tak trošku po jogurtu, i samotná chuť byla jiná, ani moc ani málo sladká. Při přípravě jsem zvyklá lahvičkou pořádně třepat, takže potom bylo mléko dost napěněné. Ale po přidání pár kapek přípravku proti nadýmání po pěně nebylo ani památky. A konečně, co na to Lukášek? Vypil první lahvičku v rekordním čase. A ještě měl málo. Takže další dávku jsme mu zvýšili.


Závěrem bych Vám tedy chtěla poděkovat za možnost vyzkoušet si s Lukáškem mléko Hami 6+.  Protože synovi rostou zoubky, zatím jsem nezjistila, jestli ho mléko více zasytí, papá stále i během noci a často se budí. Ale nemá žádné bolení bříška, chutná mu, takže u této značky určitě zůstaneme. Jediné, co mě mrzí je, že toto mléko se vyrábí pouze ve variantě 0+ a 6+, ale pokračovací mléko 12+, které budeme brzy potřebovat, už ne.


#test_hami

Jak jsme testovali Hami

Testování Hami přišlo v pravou chvíli, asi 3 týdny poté, co jsem přestala Martínka kojit a hledala, jaké mléko mu nejlépe sedne. 


Zkoušeli jsme toho víc - začali jsme u Bebivity, kterou jsem odložila hned po první lahvičce, mně samotné to tak strašně nechutnalo. A přece nebudu malému dávat něco, co bych sama nepila… Pak jsem koupila oranžový Sunar, ten jsem totiž nějakou dobu dávala starší dcerce a moc jí chutnal. Jenže je hodně sladký, tak tentokrát jsem ho úplně nechtěla. Do třetice tedy padla volba na nové Hami. A musím říct, že super, super, super!


Martínkovi se líbil už balík, který dorazil. Klárka mu pomohla ho vybalit, společně jsme mu vydnali z pusy výplňový materiál a předvedla jsem mu mlíko. Mně nadchlo řešení dózy - krabice z tvrdého kartonu, nahoře víčko se zacvakávacím dávkovačem. Do té doby jsem měla zkušenost jen s papírovou krabičkou a pytlíkem v ní, dávkovač hozený někde vedle, rychle obalený práškem… Musím říct, že teď nechápu, jak jsem s tím mohla žít, protože ta pevná dóza je skvělá. A držátko na dávkovač super nápad.


Chuťově je Hami fajn. Sladké ani moc, ani málo. Martínkovi zachutnalo taky okamžitě, tak jsem si oddychla. Líbí se mi i to, že se dá snadno rozmíchat a nedělá cucky, jako se mi to stávalo u jiných mlék teď i dřív u dcery.


Díky tomu, že je balení 800gramové, tedy větší než u jiných mlék, vydrží dlouho. U nás to bylo 10 dnů.


A největší bonus? Martínek začal v 10 měsících spát celou noc!! (i když tímhle jsem to zakřikla a už se to nikdy nebude opakovat 🙂 )


Takže děkujeme, Hami, za možnost testování, už u vás zůstaneme. 🙂


#test_hami

Jak jsme testovali fermentované kojenecké mléko Hami 6+

Většinou se podobných akcí neúčastním, vůbec nevím co mne napadlo reagovat a zařadit se mezi řadu zájemkyň o testování. Velké překvapení přišlo o několik dní později, byla jsem vybrána pro testování!
Radost střídala obavy zda zvládnu ke všem těm povinnostem ještě sepisovat recenze, fotit, sledovat, hodnotit. Nakonec jsem za tuto možnost velmi ráda. 


Balíček dorazil právě včas, Jeníček dopíjel poslední krabici počáteční výživy a my zvažovali zda pokračovat ve značce kterou máme vyzkoušenou nebo zvolit tu s mléčným tukem. Nakonec přišlo Hami 6+.


Zaujalo mne označení "jediné fermentované na trhu". Pečlivě jsem prostudovala co to ta fermentace vlastně je a proč je pro mléko obohacením. Toto by možná stálo za to lépe maminkám objasnit. Balení je bezvadně praktické a dobře vymyšlené.


Zejména:

  • uzavíratelná dóza
  • uložení odměrky ve víčku
  • zarovnávací růžek 


Jeníčka zaujala grafika na krabici. Jeníček je vděčný strávník takže jsem neměla obavy zda bude chuťově vyhovovat či nikoliv. První flašku přijal bez mrknutí oka. V noci se dokonce budil a přidal si "porci". Což žádnou maminku nepotěší, ale objektivně řečeno to nebylo změnou mlíčka ale zoubky, které se nám prořízly.Co se bříška týká mlíčko se nám maličko vracelo, bolení jsme nezaznamenali. Stolička standardní. Při přípravě bylo nutné prášek více promíchat, jinak zůstávaly v láhvi cucky. Mícháním se však do mléka dostává vzduch a více pění.Jako maminka tří dětí mám tendence sáhnout po tom co už jsme někdy používali a aktivně nesleduji novinky. Děkuji proto za možnost vyzkoušet tuto atraktivní novinku na trhu.


Lenka a Jan


#test_hami 

Testování Hami 6

Když jsme zjistila, že mlíčko od Hami bude mít nový vzhled, byla jsem nadšená. Pak mi nezávisle na sobě tři známé řekly, že děti jim mlíčko z nové krabice nechtějí pít a některé  dítě i ublinkává. Dostala jsme strach, protože pro nás výber UM nebyla žádná procházka růžovým sadem. Zkoušela jsme jiné značky, které dceří vůbec nevyhovovaly a tak jsem byla velmi mile překvapena, když po Hami krásně spinkala, přestala ublinkávat a měla pravidelnou stolici.


Při návštěvě modrého koníka jsem byla ráda za možnost se zkusit zapojit do testování mlíčka. Po obdržení zprávy, kde stálo, že mě vybrali jako testerku jsem byla nadšená. S radosté jsme čekala na balíček 🙂


V balíčku byli dvě balení UM.


Na první pohled mě zaujala nová  praktická uzavíratelná doza. Je milé, když v noci vstávám k malé, že nemusím vyndavat sáček s UM z krabice. Takhle jen otevřu a naberu 🙂.  Strašně se mi libí uchyt na odměrku. Dřív jsme jí házela do pytlíku a ted už nemůsím. Na balení je také velká výhoda většího obsahu UM. Do budoucna nebudu muset kupovat mlíčko tak často 🙂. V naší lékárně už jmem si chvilkama připadala jako doma 🙂.


Při první zkoušce mlíčka se hned krásně rozpustilo. Nezustaly žádné hrudky, které by ucpávaly savičku. Mlíčko více napěnilo, ale to mi nevadí. Malé je 9.měsíců, tak problémy s bolením bříška máme už za sebou 🙂. Samozřejmě jsme mlíčko poprvé ochutnala já, abych věděla, co vlastně malé dávám. Velmi mě jeho chut překvapila. Přijde mi chutnější a jemnější. Testování probíhá zrovna v době, kdy malé rostou zoubky a má teploty. Nechce mi moc jíst, ale když jsme jí dala flaštičku, tak měla mlíčko vypité během chvilky a vypadala moc spokojeně. Fotky při pití bohužel nemám. Když malá vidí, že mem v ruce flašku, tak začně strašně plakat, at už jí flašku dám, že něstíhám něco vyfotit.


Závěrem bych chtěla UM od Hami velice pochválit. Jak obsahem, tak i cenově je pro nás jednička, díky které jsme obě spokojené. Děkujeme za možnost testování.


Katka a Sabinka 🙂


#test_hami

Naše testování mléka HAMI 6+

Takže jsem se konečně dostala k sepsání článku o testování mléka. Začnu asi tím, že malá mi za začátku protestovala a zvracela mi všechno mléko co jsem jí dala. Vyzkoušeli jsme hodně druhů, bebevitu, sunar a pod., ale nakonec sme na radu v lékárně a doktora museli koupit a dávat přímo na ublinkávání, a bylo to super pak sem postupem času občas zkusila dát normální a pořád zvracela.


Pak sem uvidela v reklamě a i na internetu nové mlíčko od HAMI fermentované a opravdu mě to zaujalo a přemýšlela sem, že když už nic nepomohlo tak tohle by už třeba mohlo!?? 🙂 Tak sem si řekla, že ho tedy zkusím ale než sem se dostala do krámu, tak sem tady na koníkovi narazila na článek o testování mléčka HAMI, tak sem hned napsala a za týden zpráva že sem vybrána na testování!? Jako fakt??!! Tak to bylo pro mě opravdu super zpráva měla sem radost a těšila sem se až ho vyzkoušíme.


Tak přejdu už k věci, když zazvonil kurýr s balíčkem tak sem ho donesla domů a společně s Nelinkou sme to otevřeli a uvnitř krabice byly dvě balení mléka HAMI.

Na první pohled mě zaujalo praktické a výhodně velké balení, což je super protože to vydrží u nás tak cca 9-10dní. Když sem dózu otevřela, nadchlo mě to že maj suprově vyřešené dávkování tak že si lze lžičku připevnit na víčko kde je na to určené místo a růžek přizpůsobený na zarovnání odměrky, takže prášek nebyl všude okolo.Takže za mě vzhled a praktičnost za jedna prostě super! 🙂Tak sme začli první flaškou, překvapilo mě, že hned si dala a vypadalo že jí to opravdu chutná i to krásně voní ne jako ty ostatní, které většinou smrdí a tohle vonělo jakoby po jogurtu. Když vypila celou flašku, tak sem čekala co bude no tak byla další flaška a až do večera a furt dobrý. Pak už asi třetí den pořád super, takže mě se tak ulevilo, byla sem štastná, že jí chutná a že už mlíčko nezvrací, takže skvělé! A hlavně ještě další výhoda oproti jiným mlíčkům, tolik nepění a nezůstávají v tom cucky jako se mi stávalo u ostatních.


Tímto článkem bych i chtěla moc poděkovat Modrému koníkovi za šanci vyzkoušet toto mlíčko a sme za to moc rádi. Děkujeme! 🙂  A za nás toto mlíčko HAMI můžu jen doporučit!! 🙂


#test_hami

Jak Sebastiánek testoval mlíčko HAMI 6+Když jsme na profilu Modrého koníka objevili zprávu, že nás vybrali pro testování mlíčka Hami 6+, byli jsme velice rádi.


V úterý 18.4.2017 dopoledne u nás zazvonil kurýr a předal mi balík, ve kterém byly dvě krabice 800g mlíčka HAMI. Hlavní tester se již těšil, až ochutná.
Po rozbalení balíku mě zaujala praktická dóza i s umístěním odměrky, žádná papírová krabice s vloženými sáčky, které jsem musela vždy přesypat do nějaké uzavíratelné plastové dózy.


První balení nám vydrželo 11 dnů. U jiných značek kojeneckých mlék, vydrželo balení tak maximálně na 5-6 dnů.


Sebík je veliký jedlík a tak nám mlíčko nedělalo žádný problém a malý byl spokojený. Bříško nás netrápí od narození, takže za nás veliké plus pro mlíčko HAMI.Asi po týdnu testování Sebík začal spinkat celou noc.


Za mě a Sebíka má mlíčko HAMI 6+ veeeliké plus, už kvůli praktické dóze a spokojenému bříšku našeho Sebastiánka.


Ještě chci poděkovat Modrému koníkovi, že nás vybral pro testování.

#test_hami

Fermentované mléko Hami 6+

Začali jsme testovat hned ve středu. Když mlíčko přišlo, tak si Eliška hned jedno vyndala a uz nechtěla pustit. Při testovani jsme nenasli nic zaporneho.  


Elišce mlíčko moc chutnalo a krásně po něm i spinkala. Vzhledem k tomu, že mlíčko už předtím odmítala, tak jsem se divila, že ho vůbec papala. Mlíčko určitě doporučuji a budu doporučovat dál.  
#test_hami

Testujeme Hami kojenecké mléko 6+

V první řadě bych ráda poděkovala týmu modrého koníka za možnost testování Hami mlíčka. Tato možnost přišla v pravý čas. Týnka oslavila 6. měsíc již na konci března a tak jsme sáhli po prvním pokračovacím mléku, které nás trošku oslovilo. Nicméně během 14 dnů se ukázalo, že mlíčko nevyhovuje a malou ucpává. Proto jsme se zamýšleli nad změnou a v tu chvíli nás vybrali do testování. 🙂


Kurýr nám dopravil dvě balení Hami mlíčka o obsahu 800 gramů. Jedno balení nám vystačilo na 12 dní. Týnka má aktuálně mlíčko brzy ráno a večer před spaním. 


Po rozbalení krabice jsem se nestačila divit, jak skvěle je vymyšlena. Ještě se mi takovéto balení UM do ruky nedostalo, zatím jsme měli vždy jen pytlík v krabici, který jsem někam přesypávala. 

U Hami mlíčka se na "sáček" vůbec nemusí sahat a nijak s ním manipulovat, vlastně to ani nejde. Pouze se odtrhne vršek, takže nehrozí žádné rozsypání. Součástí obalu je plastový roh na zarovnání a do víčka se zacvakne odměrka. To je pro mě příjemná změna, odměrka se nám neválí na lince a při dělání mlíčka nemusím hledat nůž na zarovnání.


Příprava je stejná jako u jiných UM. Jediné co mi trošku vadí, je fakt, že mlíčko hodně pění. Nicméně to, které jsme zkoušeli předtím pěnilo také dost. Hami mlíčko se dobře rozpouští, nezůstává nerozpuštěný kousek v savičce. Lahvička po vypití není mastná.


Nejpodstatnější pro mě je, že Hami mlíčko Týnce chutná a dělá jí dobře. Přestalo jí trápit bolení bříška, čímž se ulevilo i nám s mužem.


Určitě doporučujeme Hami mlíčko vyzkoušet a my u něj, už kvůli tomu super balení, každopádně zůstaneme.

#test_hami