Vaše zkušenosti se sebamed

konik_testuje27.4.2020

První kampaň, kterou pro vás pouštíme do světa, se bude věnovat Baby sebamed krému na opruzeniny.

Miminka si zaslouží to nejlepší a my víme, že se jím to snažíte dát. A ještě mnohem víc. A proto jsme se rozhodli, že vám s pečováním o děti pomůžeme tímhle způsobem.

Baby sebamed krém na opruzeniny:

Krém přináší rychlé zklidnění plenkové dermatitidy, chrání před agresivními látkami, které mohou způsobit podráždění. Chrání před vznikem opruzenin. Díky svému pH 5,5 podporuje vývoj a obnovu přirozeného ochranného pláště. Upevňuje odolnost citlivé dětské pokožky a poskytuje účinnou úlevu. Obsahuje panthenol, který stimuluje proces hojení, a skvalen poskytující důležité lipidy a ochranu. Součástí složení je titanium dioxid vytvářející ochrannou bariéru proti vlivům agresivních exkrementů, které mohou způsobovat zanícení. Extrakt z heřmánku zklidňuje a působí protizánětlivě. Neobsahuje formaldehyd, nitrosamin a dioxin.

Přečtěte si zkušenosti a recenze našich uživatelek 🙂 Těšte se na jejich názory! Bude to zajímavý test.

Více o jejich produktech zde: http://www.sebamed.cz/

----

Na koníku jsme vyzkoušeli taky opalovací přípravky Baby sebamed ideální na léto. Recenze naleznete tady: https://i.modrykonik.sk/Baby_sebamed_opalovací_...

A testem si taky prošla celá pečující sada pro miminka. Koupání, mazání a pečování o zadeček je se značkou sebamed příjemné, jako maminčino pohlazení. Recenze na Baby sebamed jsou tady: https://i.modrykonik.sk/Baby_sebamed_pecujici_sada

Naše tři týdny se Sebamedem

Přiznám se, že za dva roky, co starší syn používal pleny, jsem si oblíbence mezi krémy na opruzeniny nenašla -- měla jsem asi tři značky, které nám oběma celkem vyhovovaly a kupovala jsem tu, která zrovna byla v akci. Sebamed jsem za celou tu dobu nevyzkoušela ani jednou -- ne z přesvědčení, spíše proto, že pravděpodobně nebyl součástí vzorků, které jsem dostala v porodnici, takže jsem se k němu nedostala. 

I proto jsem se přihlásila do testování a byla ráda, když jsem byla vybrána, abych krém tři týdny testovala. Testování probíhalo s následujícími figuranty: Honzík (2 roky) a Alan (3 týdny):


Ani jeden z kluků nepatří do rizikové opruzeninové skupiny. Honzík je už několik měsíců bez plen a Alánek většinu dne v látkových plenách, ani u jednoho nepoužíváme vlhčené ubrousky. Nicméně, dalo by se říct, že jako na zavolanou se Honzík zrovna v době testování značně oprudil, takže mohl být do testovací skupiny zařazen také 🙂


Po třech týdnech testování mohu vyzdvihnout následující pozitiva krému: 


1. Krásně voní -- se zcela čistým svědomím mohu prohlásit, že ze všech krémů na opruzeniny, které jsem kdy používala, Sebamed rozhodně voní nejpříjemněji -- je to velmi jemná pudrová vůně.


2. Má výbornou konzistenci -- díky obsahu pudru (zde drobná výtka, na tubě ani na stránkách Sebapharmy se mi nepodařilo dohledat přesné složení krému) je krém poměrně suchý, výborně se nanáší, stačí pouze tenká vrstva, takže i 100 ml tuba dlouho vydrží.


3. Je (vodě)odolný -- viz fotka, důkaz místo slibů 🙂 Krém výborně drží, nesmývá se. Tato vlastnost může být trochu nevýhodná pro maminky s dlouhými nehty, krém za nimi logicky ulpívá.


4. Tuba má příjemnou velikost a tvar -- oceňuji malé a kompaktní balení, krém se vejde i do toaletní taštičky menšího formátu.


5. ...a co je nejdůležitější: je účinný. Alan do testu vstupoval s neopruzeným zadečkem a navzdory týdnu na chalupě, kde jsme používali jednorázovky, a teplému počasí, to tak po celou dobu zůstalo. Honzík test začínal opruzený, po několika dnech používání (mazali jsme vlastně jen večer, kdy jsme mu dávali plenku na spaní) vyrážka zmizela.


Celkove hodnotim krem jako velmi povedeny a jsem rada, ze se ke me, diky testovani, dostal, urcite ho budu pouzivat dal a mohu jen doporucit😊

#test_sebamedJak jsme testovali Sebamed


V červnu se nám narodila druhá dcerka a hned od začátku bylo jasné, že bude mít citlivou kůži. Vsadili jsme tedy na jistotu, krém na opruzeniny, se kterým jsme byli spokojeni u první dcery. Jaké bylo ale naše překvapení, když jsme zjistili, že během tří let kvalita hodně klesla. Hledali jsme tedy dál a dál jinou variantu, která nám pomůže. Vyzkoušeli jsme několik krémů, ale stále jsme nenašli žádný úplně ideální. Do toho začly letní hice a malá byla každou chvilku opruzená. Narazila jsem na testování krému na opruzeniny Sebamed a zkusila napsat, proč chceme vyzkoušet. Jaké bylo moje překvapení, když mi od Modrého koníka přišla zpráva, že jsme právě my byli vybraní pro testování. Zajásala jsem a netrpělivě čekala, až zazvoní kurýr a my budeme moci vyzkoušet.


Během pár dní balíček dorazil a tak jsme hned začali s testováním. První pozitivní věc, která byla patrná hned po prvním otevření, byla krásná vůně, kterou měl. Jelikož jsem dosud z žádným výrobkem Sebamed neměla zkušenost, bylo to příjemné zjištění. A protože zrovna venku probíhal jeden z horkých letních dní, dcerka měla prdelku zarudlou, dali jsme se do testování okamžitě. Nanesla jsem větší vrstvu, tak, jak jsem byla zvyklá od ostatních krémů a řekla si, že se uvidí. Upřímně řečeno jsem měla i trochu strach, jestli krém nebude jen další komerční tah a aby se její stav pod plenkou ještě nezhoršil. Milé překvapení bylo, když jsem po dvou hodinách plenku měnila a kůže byla bez zarudnutí a opruzeniny o poznání menší, vysychaly a byly na ústupu. Během dvou dnů byly komplet pryč.


Jak dny plynuly a prdelka byla stále klidná, díky Sebamed byla krásně ošetřena ochranným filtrem, který krém vytváří. Záhy jsem zjistila, že stačí jen malá vrstva na to, aby byla kůže krásně chráněna. Jak jsem také po několika dnech zjistila, krém je opravdu dobře voděodolný. Když jsme s ním namazali a já si šla umýt ruce, voda po prstech, kde krém byl stékala a vůbec se nedržela. Což je další z několika velkých plus.


Celou dobu jsme testovaly opravdu poctivě. Krém s námi jel i na dovolenou, kde měli tu čest jej vyzkoušet i další členové rodiny pro miminka a všichni si jej pochvalovali. Dokonce i když naší tříleté dceři vyskákala na noze jakási kopřivka neznámého původu, zkusili jsme jím namazat, jelikož jsme zrovna nic vhodnějšího s sebou neměli, zabral a pomohl. A co je další pozitivum, tak i přesto, že jsme mazali několikrát denně opravdu dost, krém vydrží celkem dlouho. Navíc je v praktické tubě, kdy se snadno vymáčkne požadované množství, na rozdíl od jednoho nejmenovaného krému, který je v kelímku, jenž jsme také hojně využívali.


Kdo váháte, zda do krému investovat peníze, rozhodně doporučuji. Za ochranu to opravdu stojí a obzvlášť pro ty, kteří mají miminka s takovou citlivou kůžičkou, jako máme doma my.


Děkuji Modrému koníku za příležitost vyzkoušet tento krém od Sebamed. Pro nás ideální, parádní pomocník a budeme používat i nadále. Dokonce už máme koupeníý nový. A určitě v naší rodině otestujeme i další výrobky od Sebamed.


#test_sebamed


Jak Nikolka k zahojenému zadečku přišla #test_sebamed


Znáte ten pocit, když nevíte už co stím? sedíte na tím, přemýšlíte, a už fat nevíte co by vám s tím sakra mohlo pomoct? A pak to přijde samo 🙂 Byla jsem vybrána, abych otestovala na Nikolčině zadečku Sebamed 🙂 Ze kterého se mimochodem stal nejen zliňující přípravek na zarudlou prdelku ale i na ulidnění nenechavých ručiček 😀 jen jsem si říkala, jestli by nemohly být ty hranky trošku víc dokulata? 🙂 To bych možná vypíchla, že by stálo za uvážení 🙂 ale samozřejmě vím, že to není hračka, ale krém - A JAKÝ!

            No úvod jsem zvládla že? 🙂 Tak na začátek mě moc překvapila voděodpudivost! 


Víte,na mého brášku jsme doma používali Bep.... a dřív to tedy bylo mazadlo, jak se sluší a patří, ale to co jsem dostala od babičky pro Nikolku se sejným názvem.... obsah tedy stejný rozhodně není! A tak máme s Nikolkou vyzkoušených vícero krémů, které většinou poskytovali vzorky. (od sudocremu, bochko, dm krém, aviril......

     Žádý z nich však nedovedl to co tento krém. A to není že bych chtěla vychvalovat, protože jsme ho dostaly. Ono totiž je třeba najít vhodnou kombinaci. Pokud tedy člověk nelátkuje a nemyje zadeček perlanem a používá ubrousky tak už u nich to všehno začíná. Já osobně doporučuju nejdřív to vyzkoušet i na svém zadku! 😀 Zkoušely jsme linteo modré, červené, huggies, pampers, bla, bla... no všecko. Od kolegyň z práce malá dostala dárečky, od každé jiné ubrousky a to pak opravdu nastává možnost testování 🙂 Některé byly strašně mokré, jiné pění, některé se trhají a některé pekelně štípou. Ano! zkoušela jsem to na sobě. Ale to už by byla recenze na ubrousky 🙂 vraťme se zpátky ke krému 🙂 No naše kombinace je jasná:

Proč ten pudr? Sebamed je super, ale na Nikolky prospanou 12hodinovou noc prostě sám nestačil 🙂 a na tesco krémy jsem slyšela jen chválu a tento pudr zrovna vyprodávali asi za 25,- 🙂 tak jsme ho prubli, vždyť přeci i babičky používávaly pudr ne? 🙂 A světe div se, po večerní koupeli jsme ho nasadily  a zadeček už nejeví nejmenší známky začervenání 🙂 Takže můžu za sebe krém od Sebamed jen doporučit 🙂 hezky se roztírá, příjemně voní, není přeparfémovaný, je opravdu odpudivý vůči ,,čůrkám"(čti vodě 😀 ) a hlavně Funguje! 🙂 Takže já jsem za tohle testování moc vděčná 🙂 Nikolku od té doby trápím už jen já a ne nějaké hloupé opruzeniny a začervenalý zadeček 🙂 


#test_sebamed

Baby seba med - naše první testování

#test_sebamed


V první řadě bych za možnost testování krémíku chtěla moc poděkovat. Zatím jsem neměla to štěstí něco testovat a proto jsem byla velmi mile překvapena, když jsem obdržela zprávu, že jsme byli vybraní k testování. 

V pátek 29.7.2016 jsme obdrželi balíček. Jelikož můj nyní  2 letý  syn měl kolem roka problémy s atopickým ekzemem,tak jsme se na tuto možnost připravovali  i dcerky, ta se narodila 20.7. A to sekcí, uz v porodnici ji dělali  odběry kvůli vyrážce na nožičce, se kterou se narodila. Dopředu  jsme nekupovali žádnou kosmetiku. Dcera měla po narození hodne zarudlý zadecek a oblast kolem genitalií. Jelikož jsme krém seba med obdrželi  krátce  po propuštění  z porodnice,zacli jsme rovnou s ním.  

Hned po otevření me překvapila jemná a příjemná vůně krému. Krém jsem používala v tenké vrstvě. Již pro dalším přebaleni bylo vidět zlepšení. Po 2 dnech uz po tarudnuti nebyly ani stopy. Ale dáváme i preventivně při každém přebaleni. Během 2. týdne testování  se dceři  na nožičce objevila vyrážka, kterou měla po narození, zkusila jsem nožičku namazat krémem seba med a po 2. namazání nylo po vyrážce a zatím  se nevrátila.

V těchto vedrech jsme krém vyzkoušeli  i na synovi, který je již mimo věkovou  kategorii ale samozřejmě zabral hned na jedno namazání a žádná reakce.

I přesto te je krému pouze 100 ml myslím, že vydrží dlouho, je ho potřeba  opravdu malinko.

Za další  plus považuji voděodolnost krému, na kterou jsem narazila při mytí rukou 😉. 


Za mne a určitě  celou naši  rodinu mohu říct, že dokud budeme krém na opruzeniny potřebovat, má u nás seba med své místo.

Jak jsme testovali krém proti opruzeninám SebaMed

S Ondráškem zdravíme všechny příznivce Modrého koníka 🙂 a přinášíme vám postřehy a zkušenosti z testování krému na opruzeniny značky SebaMed.Zrovna jsme s rodinou odjížděli na dovolenou, teploty dosahovaly 30 stupňů, takže jsme mohli krém vyzkoušet přímo v extrémních podmínkách. Ondrášek nosí jednorázové plenky, bylo ideální počasí pro vznik opruzenin.


A zde je pár našich poznatků:

1) 100g krém je zabalen v praktické tubě, která se v pohodě vejde do přebalovací tašky a nezabírá moc místa (na druhou stranu bych ocenila, kdyby tuba nebyla z plastu, ke konci se špatně vymačkává a zůstává v ní zbytečně krém, ideální by bylo, pokud bych mohla tubu rolovat a zmenšovat tak její objem (jako klasické masti z lékárny), nejsem zastánce ani krémů v kelímku, na cesty mi přijdou nepraktické)


2) příjemně voní (stejně jako jiné produkty této značky)


3) dobře se roztírá a vstřebává


4) stačí nanést tenkou vrstvu, tuba díky tomu vydrží dlouhou dobu


5) při vyšších teplotách drží svou konzistenci (na rozdíl od krémů, které obsahují tuk)


6) je voděodolný, takže udržuje zadeček děťátka v suchu


7) cenově přijatelný


Po celou dobu testování neměl Ondrášek ani jednu opruzeninu, mírné zarudnutí kůže po natření krémem do druhého dne zmizelo. Prdelka byla krásně v suchu a příjemně voněla.Jsem velice ráda, že jsem se mohla zúčastnit testování. Doposud jsem vyzkoušela různé značky krémů na opruzeniny, ale jelikož mě levnější značky zklamaly, zůstala bych asi u osvědčeného Bepanthenu, i přes jeho vyšší cenu. SebaMed bych asi ani nevyzkoušela. Ale teď vím, že by to byla škoda. A jelikož jsem s tímto krémem moc spokojená, pořídila jsem si již druhý kousek! Má u nás své místo jak na přebalovacím pultu, tak v přebalovací tašce.


Kosmetika SebaMed se mi začíná čím dál tím víc líbit, zatím mám jen opalovací krém a krém na opruzeniny, ale určitě vyzkouším i přípravky na koupání. Ta jejich vůně je nezaměnitelná🙂

#test_sebamed