Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

konik_testuje15.11.2021

Já a Superfolin 2 - testování

Ahoj,

ráda bych se vám nejdříve představila. Jmenuji se Eliška, je mi 28 let a doma máme syna Vašíka (2 roky), aktuálně jsem potřetí těhotná,  v 6. měsíci, ale na svět přivedu naše druhé miminko. První těhotenství jsem musela ukončit ve 4. měsíci z důvodu VVV miminka, proto jsem se rozhodla přihlásit do testování těhotenských vitamínů Superfolin 2. 

Co je vlastně Superfolin 2?

Doplněk stravy pro těhotné a kojící s vysokým obsahem folátů, včetně Quatrefolic - folátu čtvrté generace, ideálního pro geneticky slabší metabolizéry kyseliny listové a vysokým obsahem DHA. DHA je zkratka pro kyselinu dokosahexaenovou, která také patří mezi nenasycené mastné kyseliny a bývá nejčastěji součástí rybího oleje. 

Quatrefolic®

Je aktivní forma kyseliny listové. Přípravek je vhodný i pro ženy, které v těle kyselinu listovou přeměňují na její aktivní formu pomaleji, než je obvyklé. 

Kyselina listová 

Je důležitá pro normální vývoj plodu. Doporučená dávka pro těhotnou ženu je 600-1000 μg.

DHA

Je omega-3 mastná kyselina, která je důležitá pro správný vývoj mozku a očí plodu v těle matky a kojenců vyživovaných mateřským mlékem. Příznivého účinku se dosáhne při přísunu minimálně 200 mg DHA denně navíc k doporučené denní dávce příjmu 250 mg DHA a EPA.

Doporučené dávkování 

Užívala jsem společně 1 tabletu a 1 kapsli 1x denně.

Jaké bylo samotné testování?

Já sama mám zkušenost i s jinými vitamíny pro těhotné a ne všechny byly dobré. Po jedněch mi bylo tak šíleně zle, že letěly po pár dnech do koše. Trošku jsem se bála, aby to tak nebylo i u Superfolin, ale nemám mu co vytknout.

Samotné testování trvalo měsíc, ovšem takové malé-velké plus bylo, že přišel balíček s obsahem 60-ti kapslí a 60-ti tablet. 🙂 Jak kapsle, tak tabletka, jsou tak akorát velké na spolknutí, bez nějaké nepříjemné pachutě či vůně, jako jsem se setkala u jiného druhu vitamínů.

Po vitamínech mi nic nebylo, tím myslím nežádoucí účinky, jako nevolnost nebo dokonce snad bolest hlavy (také jsem zažila), ba dokonce jsem si po jejich braní nepřipadala už tak unavená a nemožná. 🙂

Závěrem bych řekla, že ač je cena Superfolin vyšší budu v něm pokračovat do konce těhotenství i po porodu.

#test_superfolin2 #recenze #recenze_superfolin2

Superfolin 2 - moře vitamínů pro těhotné i kojící

Ráda bych se s vámi podělila o svou recenzi, doufám, nejen pro mě, užitečného testování přípravku pro těhotné od druhého trimestru s přesahem do třetího trimestru těhotenství a dále i kojící, Superfolin 2 Chytré miminko. Když jsem byla vybrána, velmi mě zpráva ohledně testování potěšila. Těhotná nejsem poprvé a se suplementy před, během a po těhotenství mám nemalé zkušenosti. Právě proto, že jsem zkoušela již několik vitaminových doplňků různých značek, mohu snad poměrně s nadhledem posoudit, jak se mi zrovna se Superfolin 2 trávilo těch několik týdnů od začátku testování v aktuálním čase. 🙂 A příhodně se mnou vycestoval i za hranice.☀️🏖🕶

Znáte Superfolin 2 Chytré miminko?

Jedná se o doplněk stravy, kdy jeho složení reflektuje nejmodernější znalosti ohledně správného vývoje plodu během těhotenství a díky vysokému obsahu folátů překonává současné standardy běžné na českém trhu. Superfolin 2 získal např. Mezinárodní ocenění za inovaci, a také bych vyzdvihla, že se jedná o český výrobek. 🇨🇿😊

Obsahuje mimo jiné:

Quatrefolic® - folát 4. generace, první v Evropě s touto nejmodernější formulací, je tak Superfolin2 skvělý i pro slabé metabolizéry klasické kyseliny listové a má vysoký obsah DHA.

DHA (kyselina dokosahexaenová) - vysoký obsah pomáhá nahradit případný nedostatek mořských ryb ve stravě a odpovídá 3 rybím pokrmům týdně. Pomáhá k normálnímu vývoji mozku plodu a kojenců vyživovaných mateřským mlékem. Aby byl účinek příznivý, je třeba zařadit denní příjem 200mg DHA navíc k doporučené denní dávce příjmu omega-3 mastných kyselin u dospělých (tj. 250mg DHA a EPA).

Kyselina listová - je důležitá pro normální růst zárodečných tkání během těhotenství. Bohatou pestrou stravou lze získat denně zhruba 200 µg kyseliny listové, přičemž doporučená denní dávka pro dospělé je 400 µg, pro těhotné 600-1000 µg.

Výčet složení Superfolin 2:

Moje dojmy a žádné pojmy 🤔☝🏻🤗

Úvodem jsem vám popsala, jak produkt ve zkratce funguje, co obsahuje, pro koho je vhodný a teď je na řadě ta zábavnější část - vlastní zkušenosti. 🌟

O Superfolin 2 jsem se dověděla již před cca 3-4 lety, protože jsem jej užívala i v těhotenství se synem a navíc jej propagovala také těhotenská průkazka (naprosto stejná i před těmi x lety 😀). 

Už v prvním těhotenství jsem užívala několik přípravků. Shrnutí si nechám na konec, abych se věnovala prioritně recenzi Superfolin 2.👉🏻

V balení najdete obsah na užívání po dobu 2 měsíců - 60 tablet a 60 kapslí.

Testování probíhalo 4 týdny a myslím, že za tuto dobu se dalo lecos vypozorovat. Od prvního těhotenství uplynula sice dlouhá doba, ale mohu, jen tak mimochodem, potvrdit, že každé těhotenství je jiné. 😀

Při testování jsem nabyla zásadních dojmů:

❤️ ze začátku jsem pocítila po velmi krátké době, že nemám pocity hladu a cítím se být sytá tak nějak dříve (prostě nebyla potřeba “prasit” 🐷)

❤️ řekla bych, že se postupně vytratila taková ta šílená únava a dostavil se - alespoň chvílemi - příval energie 💥

❤️ všimla jsem si, že se mi zlepšil stav nehtů a vlasů, ikdyž mnohé jiné zdroje uvádějí, že se takto může dít i v důsledku samotného “jiného stavu”

❤️ balení je praktické, na dva měsíce (!), navíc nemusíte řešit, zda jej dobíráte ve 2. trimestru a musíte přecházet na 3, navazující řadu, a pokud vám zbydou vitamíny v období po porodu, můžete prostě užívat dále - jak je psáno výše, jsou totiž vhodné i pro kojící 🤱

❤️ na trhu za příjemnou cenu 👛

Jako možné nedostatky nebo nevýhody vnímám:

💙 ve srovnání s jiným produktem mi trochu chybí praktické označení ze spodu platíčka označení dnů, ale není to nic podstatného - prostě jsem si takto jen lépe pamatovala, kdy jsem začala užívat a jakými dny následuji nebo zda jsem zapomněla užít (taková vychytávka pro zapomětlivé)

💙 po cca týdnu a nějaký kus k tomu, jsem začala pociťovat jisté příznaky dyspepsie; nejdříve jsem nevěděla, čemu potíže přiřadit, ale následně jsem vypozorovala, že se jedná právě o spojitost s tobolkami omega-3. Byť jsem užívala tablety i tobolky vždy s jídlem, bylo jedno, jestli ráno po snídani, po obědě nebo po večeři, vždy jsem cítila, že se mi „vrací” jakoby rybí pachuť 🙇🏼‍♀️🤷🏼‍♀️ Toto je pro mě asi jediné velké mínus, které bych Superfolin 2 doopravdy vytkla, jako negativum, ale věřím, že u každého se projevit nemusí.✌🏻

💙 říkala jsem si, že by mi vitamíny mohly pomoci v posílení obranyschopnosti, která je už tak vlivem těhotenství a aktuálního ročního období nižší, bohužel jsem (asi jako nemalé procento nejen těhotných) během jednoho měsíce se synem, který začal chodit do školky, lehla hned dvakrát. Tento fakt je ale z velké míry individuální záležitostí, takže bych jej brala také s rezervou. 😉

Sečteno, podtrženo💯🔚

V závěru bych si dovolila a udělat malé srovnání Superfolin2 s produkty jiných značek, které ale bohužel nemohu v tomto článku konkrétně jmenovat. Jedná se o dvě firmy. Jedna vyrábí pouze tvrdé tobolky (mají široké portfolio produktů v lékárnách a např. vyrábí oblíbené, spolehlivé těhotenské testy) a druhá má v podstatě stejný princip užívání (asi mohu říci, že tuto značku znáte i z Modrého koníka). Uvedená poslední mi osobně sedí asi nejvíce (nedělá mi žádné obtíže), ale cenově nebývá tento produkt tolik dostupný (asi ani, pokud je v akci). Zespodu platíčka najdete prakticky zmiňované dny, kdy užívat a každé platíčko obsahuje tabletky i tobolky - nejsou prostě rozdělené na každém platu zvlášť. Tvrdé tobolky nejmenované první značky jsou v balení o, tuším, 90 tabletkách a vydrží tak uživatelce nejdéle, ale po něm mi bylo vždy hodně nevolno, a to tak, že jsem jej ani nedoužívala. 

Superfolin 2 je asi taková zlatá střední cesta, kdy tabletek najdete v balení dostatek, většina maminek určitě nepotřebuje platíčka popsaná a navíc je opravdu za příjemnou cenu. 👍🏻 Proto velice ráda doporučím maminkám, ať už v očekávání, těhotným či kojícím, aby v těhotenství sáhla pro Superfolin2. 🙂 Navíc mají vícero řad doplňků (magnesium pro těhotné, speciálně upravené vitamíny pro těhule s PCOS/trpící těhu cukrovkou apod.) stačí se podívat na jejich webovky. 😊

#recenze_superfolin2 #test_superfolin2 #recenze 

Testování doplňku stravy v těhotenství - SUPERFOLIN 2

Ahojte ženy, jmenuji se Martina a je mi 26 let. Doma už jednoho syna mám, ten má 3,5 roku, takže už je to, samozřejmě, velký kluk. 🙂  Momentálně jsem ale ve 31. týdnu těhotenství, a proto jsem měla zájem o testování tohoto doplňku stravy pro těhotné.

Před pár lety jsem přišla o druhé miminko a už tenkrát mi můj gynekolog doporučil tyhle „vitaminy", akorát balení pro Plánování těhotenství, taktéž od značky Superfolin. Takže už nějaké zkušenosti mám. 

V prvním těhotenství jsem věděla jen o jiné, konkurenční, značce, a proto jsem měla zájem vyzkoušet tyhle. Velice mě zaujalo, že se od ty od Superfolin dají brát i po porodu, při kojení. 

Balení obsahuje 60 tablet + 60 kapslí. Doporučované denní dávkování je vždy 1 kapsle a 1 tabletka. Klasicky zapít vodou. Dobře se polykají, to beru jako velké plus. Po užití jsem nepociťovala nikdy žádné zažívací problémy, ani jakékoliv jiné. Jediné mínus pro mě bylo to, že jsem potom v ústech cítila ještě i pár hodin po spolknutí rybí chuť, to přisuzuji, samozřejmě, kapsličce s rybím olejem.

Folát přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství.
Vitamín C přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.
Niacin přispívá k normální činnosti nervové soustavy.
Vitamín E přispívá k ochranně buněk před oxidativním stresem.
Kyselina pantothenová přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.
Vitamín B6 přispívá k normálnímu metabolismu bílkovin a glykogenu.
Vitamín B2 přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.
Jód přispívá k normálnímu energetickému metabolismu.
Biotin přispívá k normální psychické činnosti.
Vitamín D3 přispívá k udržení normálního stavu kostí.
Vitamín B12 se podílí na procesu dělení buněk.
Kyselina dokosahexaenová (DHA) přispívá k udržení normálního stavu zraku a přispívá k normální činnosti mozku. 

Děkuji za možnost vyzkoušení a teď mi zbývá už jen se nadále těšit na miminko 🙂.

#test_superfolin2 #recenze

#recenze_superfolin2