Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Vaše zkušenosti s The Wrr

konik_testuje21.2.2019

Knihy otevírají dveře do neodolatelného kouzelného světa. Udělejte všechno pro to, aby se tyto dveře otevřely i vašim dětem. Čtěte si s nimi, hrajte si a zažijte krásné chvíle, díky kterým si vytvoříte neobyčejné vzpomínky.

10 maminek a jejich dětí tentokrát zažilo díky knížkám a hře The Wrr tak trochu jiné testování. Hrály si, četly si a zažily dobrodružství, na které jen tak nezapomenou.

Je nesmírně důležité, abychom dětem dopřáli únik do knižního světa. Obzvlášť v této uspěchané době jsou společné chvíle při knize nebo hře nesmírně vzácné. Věnujte dětem co nejvíc času. Je to to nejvíc, co jim můžete dát. My se postaráme o to, aby byly tyto společné chvíle nejen zábavné, ale i pohádkové. Tyto magické produkty hledají novou rodinku a chtějí se stát součástí vašich společných chvil a vzpomínek.

Kniha Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít!

Znáte ten pocit, kdy se začtete do knihy a její příběh vás zcela pohltí? Tak přesně tohle se stalo i medvědovi Wrr. A to doslova! Medvěd Wrr se ocitne v opuštěné továrně na knihy a po tom, co se do jedné z těchto knih začte, stává se její součástí. Musí čelit pirátské bandě, která se snaží získat moc nad strojem na výrobu knih a podmanit si tak celý knižní svět. Zažijte jednou velké dobrodružství! Příběh knihy pohltí každého malého i velkého knihomola. Pozor však na pirátského kapitána. A jak říká název, nezapomeňte knihu po přečtení zavřít.

Karetní hra pro děti 5+

Umocněte svůj zážitek z knihy díky této hře, kterou si oblíbí všichni malí dobrodruzi. Tato poutavá hra vás díky svižnému příběhu a jednoduchým pravidlům vtáhne do děje a pohltí. Stravte chladné večery zábavně a překazte pirátům jejich plán. Spolu to určitě zvládnete ;)

Prckův deník: Prvních 1000 dní mého života

První společné chvíle, první přetočení, úsměv, krok, slovo. Ale i první prospaná noc, po které nejedna maminka tak horlivě touží. Zaznamenejte si každou vzpomínku. I tu nejmenší a nepatrnou. Vytvořte si knížku o vašem děťátku, o vás, krásách mateřství, ale i o jeho úskalích. Zažijte všechno nezapomenutelné díky této knížce znova a znova. Součástí knihy je i praktický zápisník, který můžete mít stále při sobě. Postará se o to, aby vám neunikl žádný důležitý moment. Buďte připravená, protože ty nejkrásnější a nejcennější chvíle přicházejí tehdy, kdy je čekáme nejméně.

Medvěd Wrr rozpitván

Upozornění: Autorům budu v článku říkat "kluci", doufám, že to nebude nikoho drásat😉

Knížku o medvědovi Wrr a další navazující produkty vymysleli dva kluci z Hradce Králové. Na financování vydání zrealizovali úspěšnou kampaň na Hithitu a neusnuli na vavřínech, ale pokračují v dalších projektech, což lehko zjistíte, když si projedete jejich internetové stránky a profily na sociálních sítích. Z jejich postaviček, knížek a her přímo sálá, jak moc na nich klukům záleží, jsou do detailu vymazlené. Už jen to, že produkty na testování dorazily v papírové krabici s adresním štítkem, převázané červenými tkaničkami od bot - přesně v takové krabici, v jaké se medvěd Wrr ocitne na staré poště. A děti si takových detailů všimnou, to mi věřte🙂

Knížka Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít je plná krásných celostránkových ilustrací a jejím cílem je nalákat v dnešní digitální době děti ke čtení. Moji synové (7 a 9 let) se okamžitě zaradovali, když zjistili, že moc psaní v knize není, takže ji budou mít rychle přečtenou a téměř zadarmo jim tak přibyde další kniha do čtenářského deníku. Já si ji přečetla taky a musím říct (nerada), že kluci líp malujou než píšou. Příběh je akční, ale místy by neuškodilo vsunout 2-3 věty navíc, aby děj lépe navazoval a byl srozumitelnější. Takhle jsem občas po otočení stránky listovala zpátky, jestli jsem nějakou nepřeskočila.

Druhá knížka - Prckův deník - je parádní. Je to deníček vašeho dítěte od narození, vlastně už od početí, až do tří let a má přesně takový rozsah, jaký bych si u takové knížky já představovala. Opět v ní hrají výraznou úlohu ilustrace, které jsou hravé a vtipné, nic sentimentálního, nic růžového, pořídit ji můžete pro holčičku i pro chlapečka. Uvnitř je dostatek místa na fotky, vlastní psaní a najdete tam i originální prvky jako shrnutí milníků za každý rok, které si vyznačíte nalepením samolepky k příslušnému měsíci. O knížce jsem v záchvatu činorodosti natočila před pár dny krátké video, kde si ji můžete se mnou celou prolistovat - video na Youtube.

Na příběh mědvěda Wrr navazuje stejnojmenná karetní hra určená pro 2-4 hráče od 7 let. Pravidla nejsou složitá, ale doporučuju nechat si na nastudování klidnou půlhodinku a až potom hru vytáhnout před dětmi. Partie má spád, netrvá dlouho, pobavíte se, k výhře vám pomůže z části štěstí, z části taktika, prostě ideální kombinace🙂 Věk 7 let je tak akorát, s mladším dítětem si sice můžete zahrát taky, ale budete ho muset při hře vést a neužijete si naplno to taktizování. Oceňuju i hezkou pevnou krabičku a hře dávám 10/10.

V balíčku byl v neposlední řadě ještě sám plyšový medvěd Wrr, o kterého se kluci, samozřejmě, nejdřív shádali, aby na něj po pár dnech zapomněli. Dále pexeso s postavičkami z knížky, které jsem, přiznám se, zatím nerozstříhala, protože mě odrazuje jeho šestiúhelníkový tvar. A nakonec ještě papírová vystřihovánka medvěda, kterou jsem si nechala do zálohy na tvoření za nějakého deštivého odpoledne.

Testování všech produktů byla radost. Jsou opravdu moc povedené a s nadšením je můžu doporučit i vašim dětem nebo jako dárek pro jejich kamarády. Doufám, že se autorům bude dařit a můžeme se těšit na další přírůstky do Wrr rodiny.

#test_wrr #recenze #zkusenosti_wrr

Jak se u nás zabydlel medvěd s pochroumaným ouškem aneb příběh Medvěda Wrr

Doma rádi a hodně čteme, a jak Terezka roste, čím dál tím více si užíváme i společných chvil u hraní her. Proto jsem byla velmi nadšená, když jsme byli vybráni k testování knihy a hry o Medvědovi Wrr. Balík dorazil, když byla Terezka ve školce, tak jsme s Martínkem s rozbalením čekali, až přijde domů.

Krabice byla označena štítkem s nečitelnou adresou a převázaná červenými tkaničkami od bot. Později při čtení knihy jsme zjistili, že přesně v takové krabici byl zabalený i medvěd Wrr, když ho našel poštovní holub Pipp.

Když Terka dorazila domů, vrhli jsme se na rozbalování. Velkým překvapením byl obsah krabice. Byla v ní kniha Medvěd Wrr – Po přečtení zavřít!, kniha pro zapisování prvních 1000 dní miminka, hra Medvěd Wrr, pexeso, vystřihovánky a hlavně i sám plyšový medvěd.

Plyšový medvěd Wrr

Je to přesná kopie hlavního hrdiny z knihy. Je zvláštní, není moc tulivý, docela tvrdý, ale u nás měl obrovský úspěch. Každý den si ho dcera nosí do školky, chodí s námi na procházky, nákup a dokonce vyměnila oblíbenou nejmenovanou myš a Wrr vzala s sebou k babičce. Medvěd má jedno ouško pochroumané. Toho si Terezka okamžitě všimla a moc ji zajímalo, co se mu stalo. Hned první den večer jsme museli číst knížku, aby se dozvěděla, co že se přihodilo.

Kniha Medvěd Wrr – Po přečtení zavřít!

Kniha má 54 stran. Toto byla první takto dlouhá knížka, kterou jsme spolu četly. Příběh je tak zajímavý a poutavý, že jsme obě netrpělivě čekaly, jak to vše s medvědem Wrr dopadne. Wrr zažije spoustu dobrodružství a díky němu i my, čtenáři. Ilustrace jsou opravdu krásné a písmo je dost veliké, aby se kniha dobře četla začínajícím čtenářům.

Karetní hra Medvěd Wrr

Hra je určena pro děti od 7let. My jsme testovali s téměř 5letou dcerou. Po přečtení pravidel jsem byla trochu v rozpacích. Zdálo se mi to moc komplikované. Pro pochopení hry jsem si ji nejprve zahrála „sama se sebou“. Po první hře to vše do sebe zapadlo a mohli jsme začít testovat s Terkou. Naštěstí to vypadá složitější, než to ve skutečnosti je. Pravidla pochopila velmi rychle a hrajeme každý večer. Hra je skvěle propojena s knihou. Příběh, který jsme četli, najednou prožíváme. Stejně jako v knize jde o záchranu tiskařského stroje, aby nevymizel svět knih. Sbíráme karty a vyměňujeme za součástky do stroje. Vyhrává ten, kdo je sesbírá jako první. Velmi oceňuji rychlost hry, trvá přibližně 15minut.

Kniha Prckův deník – prvních 1000 dní

Kniha je určena pro zapisování vývoje, zážitků a všech důležitých maličkostí v prvních 3 letech života prcka. Jako vše ostatní, i tady je vše propojeno s medvědem Wrr. Kniha obsahuje ilustrace vztahující se ke knize o medvědovi Wrr. Při dopisování prvních dvou let našeho Martínka jsem zavzpomínala, co bylo na začátku. Jsem moc ráda, že jsem se vrátila k chvílím, kdy se narodil, poprvé se přetočil, jeho první Vánoce. Jako doplněk jsou vloženy i milníkové samolepky (první zoubek, první příkrm, první přetočení,…) a taky zápisník do terénu. Kniha je velmi povedená a moc milá. Za chvíli už budeme doplňovat fotku z druhých narozenin a jsem moc ráda, že jednou bude mít takovou krásnou památku.

Image title

Pexeso

Toto je jediná věc, která mě nenadchla. Je super, že si můžeme vystřihnout krabičku, tak se nám pexeso nikde nepoztrácí. Jinak mě trochu zklamal materiál. Pexeso má šestihranný tvar, stříhání tedy nic moc. A papír má tendenci se při hraní ohýbat. Nevím, kolik to vydrží, než se rozbije. Ale i přesto Terezku moc baví. Takže účel určitě splní.

Vystřihovánka

Líbí se mi, že kluci vymysleli spoustu zábavných aktivit, které se medvěda Wrr týkají. Vystřihovánka je skvělá. Měla jsem trochu strach, jak to Terezka zvládne, ale velmi mě překvapila. Poprala se s tím (já pomohla jen u pár míst) a vznikl papírový kamarád, který už nás sleduje z poličky.

Kdo by měl zájem, vystřihovánka se dá stáhnout a vytisknout. Zde je odkaz:

https://www.thewrr.cz/uploaded/wrr/wrr-vystrihovanka.jpg

Info o autorech:

Medvěda Wrr vymysleli a oživili dva kluci z Česka (Jaromír Štejnar a Michal Široký), kteří měli skvělý nápad a díky bezvadnému projektu si mohli splnit sen a vydat knihu. Ke knize pak vznikla i karetní hra (autor Michal Ekr) a nakonec se k tomu přidalo i spousta dalších věcí jako čepice, trička, plecháček (na ten si už dělám zálusk pro Terezku k narozeninám) a mnoho dalších věcí.

Kluci neusnuli na vavřínech a právě připravují novou pohádku. Už se moc těšíme, jaký příběh si pro nás přichystají.

A závěrem:

Jelikož nás kniha i hra opravdu nadchly, už máme nachystaný balíček i pro Terezky kamaráda k narozeninám 🙂

Image title

Děkujeme za možnost testování.

#test_wrr #recenze #zkusenosti_wrr

Jak jsme testovali balíček The Wrr

Měli jsme možnost otestovat s dětmi balíček The Wrr. Testovací tým ve složení já, syn Tomáš (8), dcerky Terezka (4) a Emička (1 měsíc).

Image title

Image title

Plyšák: Je super, zabavil ho starší syn, protože dřív přišel ze školy. Má své hrdé místo na poličce nad Tomovou postelí.

Kniha: Opravdu krásná, jedna z nejhezčích knih pro začínající čtenáře, kterou jsem zatím viděla. A hlavně je opravdu zábavná a napínavá. Mě samotnou zajímalo, jak to dopadne. Má líbivý design, na krásném, voňavém, křídovém papíře. Není moc obsáhlá a na stránce nemá hodně textu, což je pro začínající čtenáře motivující a neodradí je to hned od začátku. Syn nečte úplně rád, ale tuhle knihu si hned zamiloval.

Karetní hra: Krásně se doplňuje s knihou, prolíná se příběhem i postavami. Rozhodně je pro starší děti, je už trochu složitější. Dost jsme bojovali s pochopením pravidel, ale když jsme do toho pronikli, je to opravdu zábavná hra, která bude bavit i dospěláky.

Kniha Prckův deník: Ta je úplně úžasná. Není moc obsáhlá, pro mě tak akorát, abych ještě měla nápady, co psát. Obsahuje místo na fotky, zápisky, časové plány s možností zapsání milníků a vlepení samolepek s důležitými momenty (samolepky jsou vzadu přiložené). U starší dcery jsem měla jinou knihu k zapisování deníku miminka a popravdě, naprostá většina knihy je prázdná. Tato kniha mi rozhodně vyhovuje víc, je tak akorát, aby to nebyla nuda a současně obsáhla všechny důležité momenty miminka.

Pexeso: Krásné obrázky a se super krabičkou, která se sestaví a slepí. Vystřihování šestiúhelníků bylo ale o nervy a taky nejsou na moc tvrdém papíře, takže se obávám, že se brzy budou ohýbat.

Dohromady tvoří balíček opravdu krásný komplet, takový dárek by určitě potěšil spoustu maminek a dětí. Kniha je super, nápaditá, zábavná a ne moc složitá i pro začínajícího čtenáře. Karetní hra se krásně s knihou doplňuje, prolínají se postavy i děj. Dohromady tvoří všechny komponenty úžasný komplet, za kterou stojí myšlenka dvou českých tvůrců a kus poctivé práce a velkého srdce.

#test_wrr  #recenze #zkusenosti_wrr

Každý večer Wrr!číme 🙂

Pětiletý syn je nadšenec do knih. Tedy encyklopedií, pohádkové příběhy ho moc neberou. Zato deskové hry, oujé! Za poslední tři měsíce jich doma přibylo sedm, a to nepočítám dospělácké deskovky, které s námi většinou hraje taky. Na šesté narozeniny jsem měla v plánu pořídit hru Wrr!, takže mi testování s Koníkem padlo pěkně do noty. Asi jsem Vendelína ve výběrovém řízení dostatečně vychválila, protože nás opravdu vybrali a my se začali těšit na novou hru.

V den, kdy přišel balíček (teda vlastně pořádný balík), jsme doma nikdo neměli kloudnou náladu. Synek měl první den horeček z neštovic a roční dcerka pro změnu první den reakcí na očkovací vakcínu. Ideální kombinace pro krásný den, že ano. Když mi odpoledne pán v bílé dodávce předával velkou krabici, netušila jsem, že nám vlastně zachránil den...

Testovací propriety přišly v úžasném balení - ve stejné krabici, v jaké byl v knížce o medvědu Wrr! chudák hlavní hrdina zavřený a do které ho chtěl poštovní holub zase uvěznit. Přepásání balíku červenými tkaničkami mělo u synátora velký ohlas, dokonce se mu povedly rozvázat bez mé pomoci a to jsem tedy docela koukala.

V balíčku našel plyšového medvídka Wrr! (kterého ihned věnoval mladší sestřičce), krásnou knihu, pexeso, a hlavně - hlavně TU karetní hru!

Únava z neštovic byla tatam, knížku fofrem prolistoval a už jsem slyšela "Mamí, pojď si to zahrát!". A tak jsem musela, místo před spaním a po čtení knížky, hrát v jednu odpoledne. Aspoň jsem si u toho mohla vypít kafe (ale to jsem ještě netušila, že první hra vydá na kávy tři).

Tak jsme to tedy rozbalili. 

Nejdřív jsem Vendovi přečetla anotaci - úkolem medvěda Wrr! je najít součástky tiskařského stroje a ubránit se zlým pirátům. A pak jsme rozdali karty a nachystali hrací pole.

Grafické zpracování pěkné, jen trošku ponuré (ale to zase korespondovalo s příběhem z knížky, jak jsme později večer zjistili). Gramáž papíru karet akorát, pouze neochmatané nové karty dost klouzaly po sobě, což nám pak vykompenzovala roční cácorka s křupkami v ruce (zasloužilé matky tuší, že lepivý kukuřičný blemc byl pak všude). Mě fascinovala krabička - tedy její vnitřní vložka, takové origami jsem dlouho neviděla.

A pak přišla na řadu pravidla... můj ty světe! Díky deskoherní průpravě jsem už zvyklá na ledacos. Systém hry jsme tedy pochopili ihned, v tom problém nebyl. Kámen úrazu se u nás objevil v momentě, kdy pětileťák měl vybírat nějakou z akcí. Mohl použít schopnost jedné z postav, zkusit najít v balíčcích chybějící součástku nebo vyčkávat a shromažďovat tak potřebné karty. Nebyl schopen držet nějakou taktiku. Takže první hru pořád jen prozkoumával jednotlivé hromádky, klidně i třikrát za sebou tu stejnou, já mu do toho nemluvila... 

První hra nám trvala skoro dvě hodiny (a ty tři kávy). Dost mě to otrávilo, čekala jsem svižnější průběh. Nicméně v jedné deskoherní skupince na Fb mě podpořili a já medvědovi Wrr! dala večer druhou šanci. Prej to bude lepší.

Tak jo, druhá hra nám zabrala tři čvrtě hodiny. Já očima jak sůva z nudlí musela neustále lustrovat pravidla, protože jsme nebyli schopní si zapamatovat, jak se která postava jmenuje. Takže krásný přehledný soupis vlastností jednotlivých hlavních hrdinů na zadní straně pravidel nám byl k ničemu, protože u nich bylo vždy jméno postavy, jenže na kartičce chybělo. Tohle bylo asi jediné negativum u celkového zpracování hry, které jsem nemohla skousnout (mimochodem, ta jména si nepamatuju doteď, ani po asi dvaceti partiích - syn pozná aspoň želváka Edwarda, protože s ním může hledat piráty v hromádkách).

Naštěstí, fejsbůk měl pravdu a s každou další hrou se čas zkracoval a synkovo nadšení zvětšovalo. Po dvou týdnech dáváme partii za cca 30 minut a JEDNO (!) kafe. Není to sice favorit mezi našimi hrami (syn je spíš na logické a matematické deskovky), ale jako oddychovka před spaním parádní.

Osobně se mi líbí provázanost s knížkou, kterou ale večer nečteme na jeden zátah, na to je příběh moc dlouhý. A také nám v ní chybí ucelený konec - začalo to krabicí a poštovním holubem, který se v průběhu knihy někam ztratil a i když jsme jej čekali na konci knížky, už se neobjevil (jen na obrázku).

Takže když to shrnu: hra Medvěd Wrr! je originální hra, kterou si po pár partiích a osvojení pravidel s dětmi opravdu rádi zahrajete. Je vhodné dodržovat doporučený věk 7+ u nehráčů, ostřílené trpělivé děti by si to mohly užít už od těch pěti let. Knížka je milá a čtivá, plyšák ňuňací a fakt má natržené ucho (jako v knížce).

Tak vy si běžte hru objednat a já jdu hledat kartičku Kapitána Crabsona, která dnes vletěla pod gauč v zápalu boje se strašlivými piráty... 🙂

#test_wrr

#recenze #zkusenosti_wrr

Testování produktů The Wrr

Před 14 dny nám dorazil VIP box od The Wrr na testování. Myslela jsem si, že přijdou 2 produkty, jak tu bylo zmiňované, ale balíček nás milé překvapil. Byl totiž od začátku dokonalý 😉

Image title

Kniha 

Knížku jsme přečetly jako první. Příběh vypráví o medvědovi Wrr a pirátech, takže není jednostranně jen pro kluky. Kladně hodnotím i větší písmena, takže až se S. naučí číst, přečte si jí sama. 

Karetní hra Medvěd Wrr

Ta je úplně top 👍 Hrajeme ji neustále. Ze začátku nám chvíli trvalo pochopit pravidla, ale nakonec to jede jako po másle. Rychlá, svižná, zábavná. Kartičky jsou silnější, kvalitní, takže se jen tak nezničí. 

Image title

Pexeso The Wrr

Klasické pexeso, opět s medvědy a piráty. Dítě si po vystřižení pexesa vystřihne a slepí krabičku, kam pexeso uloží. 

Image title

Papírové vystřihovánky medvěda 

Vystřihnout, slepit a je to... 2 medvědi už stojí v pokojíčku a hlídají knížku 😉

Prckův deník 

Tato kniha pro našeho Matýska je úplně skvělá. Česká, krásně animovaná, jednoduchá. Konečně jsem se dokopala vytisknout fotky za ty naše 3 společné měsíce a začala tvořit. Naše vzpomínky budou nezapomenutelné ❤️ 

Image title

A nakonec plyšák medvěd Wrr 😉

S ním jsem vůbec, ale vůbec nepočítala, takže se jednalo o fajn bonus k předchozím produktům, a je to hlavně parťák pro Sofi. 

Na závěr bych chtěla říct, že se mi toto testování moc líbilo. Žádné zahraniční produkty, ale zlaté české ručičky, a toho si cením. Celý balíček je od začátku originální a pokud se vám líbí, určitě ho pořiďte jako dárek k narozeninám, nebo už pod stromeček 😉  

#test_wrr 

#recenze #zkusenosti_wrr

Testování produktů The Wrr

Před 14 dny nám dorazil VIP box od The Wrr na testování. Myslela jsem si, že přijdou 2 produkty, jak tu bylo zmiňované, ale balíček nás milé překvapil. Byl totiž od začátku dokonalý 😉

Image title

Kniha 

Knížku jsme přečetly jako první. Příběh vypráví o medvědovi Wrr a pirátech, takže není jednostranně jen pro kluky. Kladně hodnotím i větší písmena, takže až se S. naučí číst, přečte si jí sama. 

Karetní hra Medvěd Wrr

Ta je úplně top 👍 Hrajeme ji neustále. Ze začátku nám chvíli trvalo pochopit pravidla, ale nakonec to jede jako po másle. Rychlá, svižná, zábavná. Kartičky jsou silnější, kvalitní, takže se jen tak nezničí. 

Image title

Pexeso The Wrr

Klasické pexeso, opět s medvědy a piráty. Dítě si po vystřižení pexesa vystřihne a slepí krabičku, kam pexeso uloží. 

Image title

Papírové vystřihovánky medvěda 

Vystřihnout, slepit a je to... 2 medvědi už stojí v pokojíčku a hlídají knížku 😉

Prckův deník 

Tato kniha pro našeho Matýska je úplně skvělá. Česká, krásně animovaná, jednoduchá. Konečně jsem se dokopala vytisknout fotky za ty naše 3 společné měsíce a začala tvořit. Naše vzpomínky budou nezapomenutelné ❤️ 

Image title

A nakonec plyšák medvěd Wrr 😉

S ním jsem vůbec, ale vůbec nepočítala, takže se jednalo o fajn bonus k předchozím produktům, a je to hlavně parťák pro Sofi. 

Na závěr bych chtěla říct, že se mi toto testování moc líbilo. Žádné zahraniční produkty, ale zlaté české ručičky, a toho si cením. Celý balíček je od začátku originální a pokud se vám líbí, určitě ho pořiďte jako dárek k narozeninám, nebo už pod stromeček 😉  

#test_wrr 

#recenze #zkusenosti_wrr

Testování The Wrr

Nesmírně mě potěšilo, když nás Koník vybral na testování. Naše děti milují knížky a společenské hry.
S holkami jsme netrpělivě vyhlížely balíček. Když ho dovezli, Sebíček spinkal a Páťa byl ve škole. Vzhledem k tomu, že jsme baby zvědavý, na kluky jsme se vyprdly 😀 A rozbalily bez nich.

Přišlo to v krabici, která byla převázána červenou tkaničkou... Otevřely jsme ji a koukal tam na nás plyšový medvídek. Okamžitě o něj začala hádka. Je fakt roztomilý 🙂

Nicolka s Anetkou balík přebraly a čekalo se na Páťu, až dorazí ze školy a zahrajou si hru.

Prozatím si prohlížely KNÍŽKU. 

Medvěd Wrr - Po přečtení zavřít

Fakt mě zajímalo, proč jako Po přečtení zavřít ?

A tak jsem se začetla... 

Sebík stále spinkal a smečka si prohlížela karty, dala jsem si nohy do tureckého sedu a četla dál...

Začínalo to být fakt napínavé a naprosto dokonale ilustrované.

Nakonec mi knížku sebraly děcka a zalezly s ní do pokoje, kde nejstarší začal nahlas číst. Toho knížka zaujala na tolik, že si jí následující týden vybral do čtenářského deníku a dostal za 1 😉

Kniha má krásná, větší a čitelná písmena a tajemný obal. 

Jestlipak víte, proč Wrr chybí kus ouška. Ne? Tak doporučuji přečíst, ale pozor, po přečtení opravdu raději zavřít!

KARETNÍ HRA

Láká k okamžitému hraní.

Karty jsou s krásnými obrázky a z tvrdšího papíru, což opravdu chválím

Jen tedy pro malé děti mi přijde složitější, nejvíce baví nejstaršího, kterému bude 9 let. Hraje nejraději s tátou a občas mám pocit, že je do toho děje opravdu vtáhla. Anetka, která má 4 roky, ji hraje podle sebe 😀 No a dokonce pestrost barev zaujala i Sebíka tak, že se k nim začal poprvé plazit.

PRCKŮW DENÍK

Z toho jsem měla radost hlavně já. Má super zápisník "do terénu" na vaše honem poznámky, kam si můžete načmárat aktuální úspěchy prcka, aby se nezapomněly. A pak třeba večer si je v klidu a hezky přepsat do deníku, který je až do 3 let.

V deníku je hodně prostoru a vy se tak můžete pořádně vyřádit. Navíc jsou součástí i super samolepky, kterých by tedy ale mohlo být víc 🙂 

Můžete si do ní nalepit fotky a stejně tak i udělat otisky nožiček a ručiček vašich miláčků. Super je i Slovníček, já si třeba do teď pamatuji slovo syna "kakn" , které znamenalo "krokodýl". Už se těším, až tam budu zaznamenávat Sebíkova slůvka.
Na konci deníku je možné napsat i věnování a za každým rokem sepsat jeho shrnutí.

Jako překvapení bylo v balíčku i pexeso s krabičkou, kterou si vystřihnete, slepíte a máte hotovo. Žádné rozházené nebo poztrácené pexeso.

A kdyby jste chtěli k plyšovému medvídkovi i papírového, můžete si ho vyrobit hned 4x nebo se o něj s někým i podělit. 🙂

Děkujeme za skvělý a obohacující testování, rozhodně doporučíme dále!

#test_wrr

#recenze #zkusenosti_wrr

Nečekaná změna aneb Jak jsme testovali produkty The Wrr


Když jsem zahlédla, že se hledají maminky na testování pohádkové knihy pro děti, tak mi srdce, jakožto knihomolovi, poposkočilo radostí. Ani vteřinu jsem neváhala a hned jsem se zkusila zapojit. V to, že nás koník vybere, jsem doufala a když mi přišla interní pošta, tak jsem hned nadšeně volala manželovi do práce a radostí běhala po domě.


Ještě větší radost jsem měla, když dorazil balíček. Čekala jsem jeden produkt, ale ona jich přišla plná krabice. Balení bylo nádherné. Bylo vidět, že si s tím autoři dali spoustu práce a když jsem zjistila, že stejně zabalený balík figuroval i v samotném příběhu, ocenila jsem tento nápad ještě mnohem víc.


Balíček u nás sklidil veliký úspěch. Prvních několik minut sloužil jako bubínek a dcera nadšeně zpívala. Následně jsme se pustili do rozbalování a radostné výkřiky přicházely ze všech stran (ode mě i od dětí).


Uvnitř jsme našli:

      • plyšáka medvěda Wrr

      • knihu Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít!

      • knihu Prckův deník

      • karetní hru medvěda Wrr

      • pexeso medvěda Wrr

      • 2 vystřihovánkyPlyšák

Plyšák děti zaujal jako první. Okamžitě si ho Taminka zamilovala a večer si ho s sebou vzala do postele, a to jsme se doma hooodně divili. Tami do té doby totiž měla svého oblíbeného růžového pejska (Denisku), kterého ještě nikdy nevyměnila. Ode dne, kdy dorazil balíček, medvěd nechyběl v posteli ani nikde jinde. Tahá ho s sebou všude, spí s ním a dokonce společně chodí i do školky. Na Denisku Tamarka úplně zapomněla.


Mně na medvědovi trochu vadí to, že je docela tvrdý a nepoddajný. Není to typický mazlivý plyšák, ale jak je vidět, tak to vůbec nevadí. Rozhodně ale oceňuji barvu, nemusím ho totiž prát ob den. Ono totiž být plyšákem naší Taminky není nic snadného. Během dne je přítomen při čištění zubů, kde sem tam pasta skončí i na něm, při jídle platí to samé a venku si plyšák také potřebuje hrát na písku nebo jezdit na skluzavce. No a o vyrábění ani nemluvím.Na fotce je zachycen moment, kdy kniha Tami rozplakala. Medvídka začala hned objímat a chránit. Pokud vás zajímá proč, tak si knihu přečtěte. Určitě nebudete litovat.

  


Karetní hra

Děti jsou na karetní hru medvěda Wrr ještě malé, a tak jsme testovali převážně my s manželem, ale ukecala jsem i mamku a oba bráchy (9, 20 let). Hra nás chytla všechny a je super, jak ladí k příběhu. Mladšího bráchu hra zaujala natolik, že si chtěl knihu hned půjčit a také přečíst, a to je co říct, protože on čtení moc nedá.


Četla jsem, že pro někoho byla pravidla obtížná, ale u nás jsme hru všichni hned pochopili.


Starší brácha říká, že jediná nevýhoda hry je její délka - zdá se mu moc krátká. Už se těším, až budeme hrát s Tami a Tobim. Všem můžu hru určitě vřele doporučit!Kniha Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít! je naprosto boží!

Příběh je krásně čtivý a je doplněný nádhernými celostránkovými ilustracemi.

Taminka se do příběhu naprosto ponořila a v jednu chvíli se dokonce rozplakala. I mě samotnou zajímalo, jak se bude děj vyvíjet a první večer jsem knihu dočetla do konce, i když už děti dávno spaly. Myšlenka knihy je úžasná!


Příběh už známe s Tami nazpaměť, ale i přes to ho čteme každý večer. A po přečtení teď zavíráme všechny knihy, člověk nikdy neví...Prckův deník je opět krásně ilustrovaný. Moc se mi líbí, že je univerzální a obsahuje obrázky s hrdiny z knihy. Nemám ráda, když jsou v knihách pro zapisování vzpomínek obrázky cizích miminek. Oceňuji samolepky zachycující nejdůležitější milníky, které se dolepují do měsíčního přehledu, ale mohlo by jich být více. Uvnitř knihy je také zápisník do terénu, což je výborná vychytávka. Už ho mám v kabelce a příběhy do něj přibývají rychlostí blesku. Stránka pro věnování na konci knihy je super nápad.


Kniha ale není úplně podle mých představ. Ráda knihy dotvářím, lepím do nich spousty fotek a popisuji, a na to tady není podle mě dostatek prostoru. Je rozdělena do 4 hlavních kapitol všeobecný úvod (jak to bylo v bříšku, porod, příchod domů) a jedna kapitola pro každý rok až do třetích narozenin. Řekla bych ale, že místo je pouze na nejdůležitější události. Takže, pokud jako já, zapisujete a dokumentujete každý "prd", tak vám tato kniha nebude stačit. Ale já už mám dokoupené sešity, které vložím k jednotlivým rokům a je po problému.


Pexeso jsme testovali jako první, Taminka má období, kdy hrajeme pexeso od rána do večera. Hned mě zaujalo to, že není typicky čtvercové a že je k němu i krabička, ale stříhání teda bylo o nervy. Papír je docela měkký a některé kartičky už máme pomuchlané. Krabička, bohužel, nepřežila prvních pár dní.Vystřihovánky jsou krásné a už je máme vystavené v pokojíčku.


Testování bylo moc příjemné a určitě nekonečíme, pohádku budeme i nadále číst každý večer (jsem zvědavá, jak dlouho ji ještě bude Tami vyžadovat), plyšák je novým oblíbeným parťákem a Prckův deník máme s Tobiáškem ještě na rok a půl.


Děkujeme, že jsme měli možnost produkty vyzkoušet! 


#test_wrr  #recenze

NEŽ SE VYDÁŠ DO PELÍŠKU, VŽDY PO SOBĚ ZAVŘI KNÍŽKU

Proč bychom po sobě měli vždy zavřít knížku? Co se může stát vášnivému čtenáři? Proč medvědu Wrr chybí kousek ucha? Na všechny tyto otázky jsme hledali odpověď během testování produktů WRR.

Když  mi na MK přistála zpráva, že jsme byli zařazeni do testování produktů Wrr, měla jsem obrovskou radost. Za prvné proto, že kam mi paměť sahá, nic moc jsem v životě nevyhrála, a za druhé prostě proto, že knížky milujeme. Pak jednoho dne zazvonil telefon a slečna z přepravní společnosti mi vložila do rukou, na první pohled, obyčejný balíček. S rozbalováním jsem čekala, až se dcerka vrátí ze školy. Jakmile sundala bundu, vrhla se na trhání papíru. Pod ním se objevila bytelná krabice s neznámou adresou, převázaná červenou tkaničkou. Tento originální přebal jsme obě ocenily a byly jsme o to více zvědavé, co se ukrývá uvnitř. 

Obsah krabice nás nadchl. Karolínka se okamžitě vrhla na plyšového medvěda, který s ní druhý den putoval i do školy. Sklidil tam ohromný úspěch, každého prý zajímalo, co to je. Dětem se hned dostalo poučení a další den musela dcerka do školy donést i samotnou knihu, aby ty informace byly kompletní 🙂

Co se týče knihy, okamžitě svými velkými barevnými ilustracemi lákala k prohlédnutí. Obrázky jsou opravdu neotřelé a povedené. Samotný příběh je poutavý, pro menší děti možná i napínavý, naše skor oosmiletá čtenářka už by ale asi ocenila barvitější příhodu. Svou délkou se pohádka hodí k večernímu čtení před usnutím. Velikostí písma a délkou odstavců je text vhodný pro začínající čtenáře. Kája si knihu četla sama v rámci tréninku čtení, ale nejen ona byla zvědavá, jak to s tím medvědem vlastně dopadlo... Večer u lampičky jsem se začetla i já 🙂 Jediné, co mě mrzí, je fakt, že se v knize českého autora objevují cizojazyčná jména (např. Crabson), kdy si dětský čtenář nepolíbený angličtinou zbytečně láme jazyk.

Do testování jsme s Kájinkou zapojili i taťku. Poté, co nás naše slečna vyklepla v pexesu, jsme se v neděli po obědě, kdy nejmladší člen domácnosti spal, vrhli společně na karetní hru. Než začnu s její recenzí, ráda bych se na okamžik věnovala pexesu - opět krásné obrázky, ale jejich vystřihování byl boj. Určitě bych ocenila klasický tvar. Dceru bavilo vystřihování asi tak půl minuty, kdy se jí nůžky zakusovaly kam neměly a i když je výtvarně velmi zručná, vznikaly místo pětiúhelníků různé patvary. Když jsem ji vystřídala, vedlo se mi sice o trochu lépe, ale okamžitě jsem pojala podezření, že se papír bude během hry, díky lesklému povrchu a tenkému provedení, hůře obracet. Měla jsem pravdu, bohužel se pexeso po dvou kolech hry začalo trošku na okrajích nadzdvihávat. Bohužel, krabička u nás nepřežila lepení. Opět kvůli měkkému papíru. Protože je pexeso netradičního tvaru a navíc celkem malinké, nedrží za něm ani obligátní gumička, se kterou klasická pexesa doma stahujeme, aby se nám nepoztrácela. 

Karty, to byla ovšem jiná písnička. Začátek byl náročnější. První hru dcera vlastně jen přihlížela, jak se mi dospěláci plácáme v pravidlech. Každý jsme měli při ruce příručku s pravidly a postupovali krok za krokem podle instrukcí, četli si jak která postavička může ovlivnit hru a já pak radila dcerce, jakou kartu použít, kterou si nechat a kterou zahodit. 

Chvíli nám trvalo, než nám došlo, že vlastně vše vysvětlují obrázky umístěné přímo na dolní straně hracích kartiček.  Velmi brzy jsme všichni tři přišli hře na chuť. Sbírání jednotlivých částí stroje pěkně korespondovalo s příběhem, který jsme četli. Jediné, co bychom hře vytkli, je její délka, jedno kolo uběhne poměrně rychle. Na druhou stranu se mladší dítko alespoň nestihne nudit a nepřestane se soustředit. Přítel je poměrně náročný, jen tak něco jej nenadchne. Hra se mu ovšem líbila natolik, že ji doporučil na tábor, kam každý rok jezdíme, jako variantu do tzv. mokrého programu. Troufám si říct, že s námi bude hra cestovat i na dovolené, je zábavná, neokoukaná a díky pevné krabičce karty jen tak nezničíme ani neztratíme.

Soukromým pošušňáním pro mě je Prckův deník. Všemožné vyplňování, doplňování, deníky a diáře, to byl vždy můj koníček. Oceňuji, že je deník určený na tři roky života dítěte, využiji ho tedy ještě další téměř dva roky. Originálním nápadem je určitě i Zápisník do terénu. Příhody našeho kaskadéra do něj pomalu přibývají a já zápisníček opatruji jako oko v hlavě. Když Sam usne v kočárku, mohu si zaznamenat, co potřebuji, a nemusím čekat až na domácí zapisování. 

Deníkem nás maminky znovu provázejí krásné obrázky, žádná cizí miminka, žádné dudlíky, lahvičky, chrastítka... Stránky knihy si můžeme dozdobit samolepkami, které se nacházejí na poslední straně. Myšlenka dobrá, ovšem samolepky jdou trošku hůře slupovat a pokud se těšíte, že si ji nalepíte i s popiskem, máte smůlu, ten si buď musíte vystřihnout zvlášť nebo dopsat. Kdyby samolepka zůstala v celku, bylo by to lepší.

Ocenila bych i více místa na fotografie. Více rozvinutý, co do zaznamenávání informací, je jen první rok, za rok druhý a třetí nás čeká de facto jen shrnutí daného roku, narozenin, růstu... Někomu by se tato varianta mohla zdát strohá, mně ovšem vyhovuje. Líbí se mi místo na první obrázek dítěte, slovníček a rozumy. U dcery, pro kterou jsem měla knihu věnující se jen prvnímu roku miminka, jsem všechny tyto informace z dalších měsíců měla napsané na x dalších papírech a mám je v knize pouze založené.

Velmi mě potěšilo, že mohu Samíkovi na konec jeho deníčku napsat věnování.

Závěrem bych naše testování popsala jako zábavné a úspěšné, zapojili jsme se do něj doma skutečně všichni. Děkuji týmu MK za tuto možnost

#recenze

#test_wrr  #zkusenosti_wrr

Wrr

#test_wrr  #recenze

Zpráva o testování Wrr mě opravdu potěšila a o to větší radost byla, když balíček dorazil. Pod papírem se skrýval krásně zabalený balíček s dírkou. 

Při rozbalování mi pomáhala dcerka Elenka, které červené tkaničky nenechali chladnou. Po otevření na nás čekalo milé překvapení a to v podobě plyšového medvěda Wrr.

Hned mi blesklo hlavou... To se děti poperou. Jeden medvěd na dvě děti. Ale, střídají se.  Když je syn ve školce, tak ho má dcera. Po té je vyrván ze spárů malých ruček těmi velkými. 

Na řadu přišlo pexeso, obrázky moc hezké. Rozstříhání dalo celkem zabrat, kdyby byli klasické čtverce, mohla bych to svěřit i 5letému synovi. Takhle jsem musela já, jinak by z toho nic nezbylo. Krabička hezká, ale je z lesklého papíru, který moc nedrží s lepidlem,  takže jsem musela použít izolepu. Za mě zbytečné.  

Knížka je opravdu krásná, jen mě mrzí, že tam není víc toho textu, měli jsme ji přečtenou hned první večer. A zarazilo mě, že místo nápisu Pošta je tam Post, když je to česká "výroba". 

Večer jsme si sedli ke hře Wrr. Vůbec jsem nechápala,  co se po mě chce, ani návod mi nepomohl. Musela jsem to nechat na druhý den, kdy jsem si hru zahrála sama se sebou 🙂  Pak jsem ji konečně pochopila. Další večer už jsme si zahráli všichni, hned jak dcera usnula. Tu obrázky velice lákají.  

Krabička je super,  pevná a na cesty ideální.  

No a v neposlední řadě Deníček pro naši dceru. Je super, že tam nejsou žádná cizí miminka 🙂 

Prolistovala jsem a šla pro tužku.Výjimečné údaje a události byli hned zapsány. Jen mi chybí místo, kam bych napsala jméno.  

Nálepky jsou super nápad, akorát šli některé špatně odlepit a taky mohla být i ta popiska připravena k nalepení. Takhle jsem ji musela vystřihnout 🙂 

Shrnutí

U dětí největší pecka plyšový medvěd Wrr  🙂 

A mě největší radost udělal Prckův deník.  Je fakt povedený.  

#test_wrr  #recenze #zkusenosti_wrr