Vyražka na kotníku. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
8. kvě 2024

Dobrý den,

prosím, syn, 16 let, má na kotníku tuto vyrážku.

Nevíte, co by to mohlo být?

Nijak ho to nesvědí, nepálí a nateklé to také nemá. Mně osobně to připadá jako plíseň, ale nevím, kde by k tomu přišel. Kožní lékař nás objednal na konec září.

Děkuji

Dobrý den,

z fotografie se kožní problémy hodnotí jen velmi těžko. Osobně mi to připadá spíše jako rozškrábaný štípanec než jako plíseň. Nebo okrsek suché kůže. Plíseň ale vyloučit nemohu. Kdyby to přetrvávalo déle než týden, zkuste jinou kožní ambulanci, zda by vás neobjednali dřív, nebo s tím navštivte Vašeho pldd, který odebere anamnézu a podívá se na to.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká